Šta je novo?

Spoljna Magistralna Tangenta (SMT), Most preko Ade Huje

То нисмо успели да урадимо пре мало више од месец дана, па самим тим једино ако можда буде поновљених избора (април ваљда са локалним).
Zato sam i napisao "u najboljem mogućem slučaju."
 
Rani javni uvid:

1707311993164.png


 
Desetospratnice na 60% povrsine. Skoro isti broj stanovnika kao u Stepi, a na 10 puta manjoj povrsini.

Nisam u toku kako se ove stvari generalno odvijaju, ali kolika je sansa da se ova parcela izgradi ovako kako je predvidjeno (a ne sa manjim brojem stambenih kvadrata)?

Deluje dosta suludo da se ovde ovoliko nabijaju zgrade, a iza njih su hektari praznih livada.
 
Rani javni uvid:

Pogledajte prilog 188542

Meni ovde ništa nije jasno, šta je ovo i gde je??

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Надам се да ће и саобраћајница кренути на време.
 
Jedina nada da ce da se ubrza pocetak radova na nastavku je, to sto Elixir ne moze da pocne gradnju naselja pre zavrsetka bulevara. Takodje i Alpros ceka za zgradu (ili dve) ispod postojecih Panorama. Iza Ideje se pravi nekoliko zgrada, a za oko 2 godine i nekoliko zgrada na placu Energoprojekta. Vatrosprem je poceo gradnju prve 2 od 8 zgrada. A u buducnosti ista firma ce raditi i zgrade na mestu poste, ali to za minimum 5 godina, mada realno i vise. Govorka se i o naselju na mestu Starka a i na imanju izmedju Starka i semafora, ali ne znam detalje ko i kako. Pa sto da ne i na imanju iza Pobratima, nisu ni oni sugavi, moze i tu jedno naselje.
Svakako, dobro bi bilo da se odmah pocne sa 4+4 trake i 2 zaustavne, koje ce sluziti za parking stanara tih zgrada. A sad bi nam dobrodosla i ona Vesiceva gondola, da nekako ponekad i izadjemo iz ove sume zgrada.
Inace, zahvalan bih bio onome ko mi objasni, za koga se prave sve te hiljade stanova. Jasno mi je za BW, mora negde "elita" da se izdvoji od nas koji ujutru grejemo auto za posao, ali ko ce vise da dodje ovde kod Stepe, trosarine... Uskoro ce useljenje u zgrade kod Lidla, zavrsava se jos jedna u Vozdovim kapijama, kao i kod kruznog toka u bulevaru.
Bog te, da nije sve to za one izborne stanare iz RS, da imaju da prenoce oko izbora?
 
Inace, zahvalan bih bio onome ko mi objasni, za koga se prave sve te hiljade stanova. Jasno mi je za BW, mora negde "elita" da se izdvoji od nas koji ujutru grejemo auto za posao, ali ko ce vise da dodje ovde kod Stepe, trosarine... Uskoro ce useljenje u zgrade kod Lidla, zavrsava se jos jedna u Vozdovim kapijama, kao i kod kruznog toka u bulevaru.
Bog te, da nije sve to za one izborne stanare iz RS, da imaju da prenoce oko izbora?
To sam se i ja pitao. Izgleda da se zaista Srbija prazni i da svi dolaze u Beograd. Ja zaista ne vidim svrhu da se guraš po beogradskim ulicama, da stojiš u kolonama ili da putuješ do posla sat i po, samo da bi se reklo da si kupio gajbu u BG-u.
 
To ti je ono da kada odeš u rodnu grudu da možeš da se kurčiš kako si uspeo u životu a ovi drugi nisu i kako si ti sada neka faca, a ne zatucani seljak, a u velikoj većini slučajeva si ostao ljakse (mentalitetski). :D
 
To sam se i ja pitao. Izgleda da se zaista Srbija prazni i da svi dolaze u Beograd. Ja zaista ne vidim svrhu da se guraš po beogradskim ulicama, da stojiš u kolonama ili da putuješ do posla sat i po, samo da bi se reklo da si kupio gajbu u BG-u.
Није као да има ишта друго да ради ван БГ-а што није за цркавицу.

Овде је уствари решење силити рад од куће + лудачку аутоматизацију апсолутно свега, после чега ће бити врло лако откупити 80% града, сравнити га и претворити у национални парк, како је и намењено. То је коначна судбина свих већих градова сем оних трећесветских, од Њујорка до Токија.
 
Jedina nada da ce da se ubrza pocetak radova na nastavku je, to sto Elixir ne moze da pocne gradnju naselja pre zavrsetka bulevara. Takodje i Alpros ceka za zgradu (ili dve) ispod postojecih Panorama. Iza Ideje se pravi nekoliko zgrada, a za oko 2 godine i nekoliko zgrada na placu Energoprojekta. Vatrosprem je poceo gradnju prve 2 od 8 zgrada. A u buducnosti ista firma ce raditi i zgrade na mestu poste, ali to za minimum 5 godina, mada realno i vise. Govorka se i o naselju na mestu Starka a i na imanju izmedju Starka i semafora, ali ne znam detalje ko i kako. Pa sto da ne i na imanju iza Pobratima, nisu ni oni sugavi, moze i tu jedno naselje.
Svakako, dobro bi bilo da se odmah pocne sa 4+4 trake i 2 zaustavne, koje ce sluziti za parking stanara tih zgrada. A sad bi nam dobrodosla i ona Vesiceva gondola, da nekako ponekad i izadjemo iz ove sume zgrada.
Inace, zahvalan bih bio onome ko mi objasni, za koga se prave sve te hiljade stanova. Jasno mi je za BW, mora negde "elita" da se izdvoji od nas koji ujutru grejemo auto za posao, ali ko ce vise da dodje ovde kod Stepe, trosarine... Uskoro ce useljenje u zgrade kod Lidla, zavrsava se jos jedna u Vozdovim kapijama, kao i kod kruznog toka u bulevaru.
Bog te, da nije sve to za one izborne stanare iz RS, da imaju da prenoce oko izbora?
Ima li bilo kakvih najava, gužve postaju sve gore i gore...ne smem ni da pomislim na šta će sve to ličati kada se sve to useli i V.Vlahović povežu sa Peke Dapčevića.... Bitno da se šiba u BGNV, a Voždovac ko šiša... tako će i proći na izborima...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Ne pratim preterano temu, ali Štark na svojoj parceli planira da gradi novu halu, a ne izmeštanje. Koliko znam čekao je ukidanje konverzije, pa će onda. Možda je i počeo ne znam, samo kažem, ne planira preseljenje (iako je bilo logično pomisliti).
 
Ne pratim preterano temu, ali Štark na svojoj parceli planira da gradi novu halu, a ne izmeštanje. Koliko znam čekao je ukidanje konverzije, pa će onda. Možda je i počeo ne znam, samo kažem, ne planira preseljenje (iako je bilo logično pomisliti).
Јуче је објављена јавна презентација урбанистичког пројекта за реконструкцију и изградњу нове Штарк произвидне хале, гледаћу током сутрашњег дана да је поставим. Парцела (цела наравно) је градско грађевинско земљиште, сами објекти су приватно власништво Атлантик Штарка. https://katastar.rgz.gov.rs/eKatastarPublic/NepokretnostProperties.aspx?nepID=sa+tcvzsvUg= Иначе они су водили спор око једног дела земљишта још пре 10 и више година.
Тада је и била једна од идеја пресељења кпл Штарка у Шимановце (поред Донкафеа), али се од тога одустало. То је била идеја Атлантика, али су се запослени побунили! Било је ту свега и свачега итд,итд..
Иначе Атлантик група је купила Штраус Адриатик (Донкафе и Ц кафу) и за једно две године следи пресељење Гранд кафе (власник је Атлантик Група) у Шимановце.

3Д приказ идејног решења нове производне хале Штарка
штарк_3Д.JPG
 
Kvadrat novogradnje na lokaciji cca 3000 evra, a ti zvekneš proizvodnu halu?!
Bukvalno bih otpustio svejednu osobu koja je učestvovala u toj nebulozi...uglavnom, ne me se tiče...ako...

Hoće li ikada nastaviti Peka Dapčevića do auto-puta, mislim da je javni uvid je bio pre više od godinu dana?

POGLEDAJTE šta se sve gradi, šta je tek u planu...šta čekaju jbt!

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
A možda neki protest? I onako je Voždovac oduvek bio vesnik promena...na parlamentarnim su bili ponizeni zahvaljujući njihovom "radu"! Otvorili park na vh opštine, a Voždovac se saobracajno guši bez obzira na višegodišnju eksploziju gradnje! GDE SU PUTEVI LOPIN€?!

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Јасно људи да треба СМТ, али и оно што је урађено на Бањици је скучено и јадно; по две трачице, јадне ракрсничице... Весићева "унутрашња обилазница", у прошлу суботу преподне је било скоро па закрчено - ту где је најшире. То све баш ништа не ваља.
 
Šta znam, nije loše to što je urađeno, loše je što nije nastavljeno i ne zna se kad će...
 
Систем спојених судова, просто. И исти проблем је на већини спорних тачака у граду.
 
Nema se para da se sredi prokleta lakat krivina, ipak je godišnji budžet samo 2 hiljade milijardi dinara, a za ovo bi trebalo okvirno 30-40 milijardi u dve godine, a išlo bi se kroz kredit koji bi se plaćao narednih 10 godina, svake godine po neki sitniš.

Ne vredi, ne predaju na poljanama Mladenovca taj predmet.
 
Vrh