Šta je novo?

Spisak lokacija sa spravama za vežbanje

astrodule

Professional
Učlanjen(a)
05.08.2009.
Poruke
17.754
Pohvaljen
30.607
Lokacija
Novi Beograd, Fontana
Nisam primetio da su na jednom mestu spomenuti svi parkovi/lokacije sa spravama za vežbanje pa da probamo da ih ovde sve grupišemo.

Ko je vican, moze i ovde da ih dodaje, ali samo ako zna tacnu lokaciju (hvala Orionu).
http://maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=216428083284118800497.0004bcfe5d5acd463d44a


Da počnemo (u zdravom telu zdrav duh)

1. NBGD, blok 3 (između Šrafka i vrtića)

2. NBGD, blok 38 (između Mercedeski i Maksija)

3. NBGD, SC 11 april

4. NBGD, Bežanijska kosa, preko puta Novog bežanijskog groblja

5. Surčin, Bojčinska šuma, trim staza sa spravama

6. Ada, trim staza sa spravama u unutrašnjosti ostrva (preko puta Avantura parka)

7. Ada, parkić blizu Ade safari

edit: dodat link za ubacivanje lokacija
 
9. Dunavski kej, Dorćol
10, Košutnjak trim staza
 
11. Novi park na Miljakovcu (istina sprave su vec izdrndane), broj 6. je moj favorit :)
 
12. Ташмајдан
13. Олимп на Звездари
 
Mislim da ima i u novom parku u bloku 70, ali nisam siguran. Moram da proverim. Ima na Savskom šetalištu u blokovima paralelno sa napuštenim gradilištem Akva parka iza nasipa ka reci.
 
14. Blok 20, izmedju Kule1 Savograda i male Genex kule
15. Blok 57a, Pere Segedinca, u parku kod Restorana "Kesten"
16. Vracar, u parku izmedju Sime Igumanova i Juznog Bulevara
...
na Bezanijskoj Kosi, na dva mesta mislim da ima...
 
17. Nova Galenika, kod parkić kod Jovana Stojisavljevića 1, između 3 solitera.
 
  • Kej na Adi Huji
  • Između Kule Nebojše i teniskih terena
  • Vračar, parkić u bloku između Mileševske, Sinđelićeve i Hadži Ruvimove i parkić između Mileševske i Cara Nikolaja
  • Crveni krst, kod OŠ Siniša Nikolajević
  • Parkić između Južnog bulevara i Šumatovačke
  • Banjička šuma, gore na ulazu iz Crnotravske i u sredini kod benzinske pumpe
  • Početak Miljakovačke šume, kod Miljakovca II
  • Ada kod bandžija
  • Zemun, park Jelovac, kod raskrsnice Prvomajske i Novogradske, u Mića Radakovića i Ohridskoj
  • NBG, kod Paviljona uz Tošin bunar
  • Park (šumica :) ) Šumice
  • Park Bele vode
  • Park Banovo brdo

A evo i dela jedne vesti iz prošle godine:

Gde će sve biti postavljeni parkovi do 15. oktobra
opština lokacija
Zvezdara (2) kod MZ Novo Mirijevo i kod kapije Beograda Rudo
Palilula (2) Dubodolina i Kotež, kod škole u Ulici Avgusta Šenoe
Lazarevac (1) 50 metara od hale SC „Kolubara”
Stari grad (1) između biciklističke staze i Dunavske ulice
Surčin (1) na uglu ulica Vojvođanske i Seljačke bune
Čukarica (1) kod Difa
Mladenovac (1) između ulica Milutina Milankovića i Vuka Karadžića
Zemun (1) Zagorska
Grocka (1) Vinča, Ulica profesora Vasića 174
Sopot (1) u blizini MZ Ralja
Obrenovac (1) između naselja Rojkovac i Sava, u ulici Ravnogorska
Barajevo (1) pored srednje škole Barajevo
Voždovac (2) Banjica, kod okretnice tramvaja i Ulici braće Jerkovića 96-97
Rakovica (1) u blizini Osnovne škole „Branko Ćopić”

Izvor: 24 sata
Link: http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest/otvoren-fitnes-park-na-banovom-brdu/12742.phtml
 
можда је ово за радионицу, већина локација је прилично неодређена тако да би било лепо да систематски буду уцртане у мапу
 
orion":ecwo50b4 je napisao(la):
можда је ово за радионицу, већина локација је прилично неодређена тако да би било лепо да систематски буду уцртане у мапу

Ja sam poceo da ucrtavam na svoj Google Earth, ali samo NBGD poznajem dobro da unesem tacne lokacije. Ako neko napravi neku mapu sa spravama, rado cu poslati slike NBGD vezbalista.

Lokacija koja nema sprave a morala bi: kej od Gazele do Zemuna.
 
ево нпр могу се овде убацити локације, мапа је јавна, најбоље да је ископираш у први пост и имаш част да први унесеш локације а ако имаш и слике још боље. Могу се додавати нове локације, слике у опис (само се изабере "обогаћени текст"). После ако некоме затреба може преузети кмл фајл и убацити у навигацију.
Идеја је оргинална и било би штета не направити нешто од овога :cool:

http://maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=216428083284118800497.0004bcfe5d5acd463d44a
 
"importovao" sam lokacije sa svog GE, mada se ne snalazim za sada najbolje. Popodne cu se vise posvetiti tome.

Naravno, svi ste pozvani da dodajate lokacije i malo premestate ove moje koje sam neprecizno uneo...
 
Obeležio sam još lokacija na mapi (nadam se tačno), a ubaciću i fotke za neke na Vračaru kad stignem.
 
lynx":1ezryny6 je napisao(la):
Obeležio sam još lokacija na mapi (nadam se tačno), a ubaciću i fotke za neke na Vračaru kad stignem.

Sjajno,

Ova mapa je od velike koriste svim rekreativcima. Narocito je zgodna za nas koji volimo da trcimo po gradu...
 
Svaka čast za mapu! Mislio sam da je ja napravim, ali sam odustao jer sam bio zauzet. Vratim se sa putovanja, kad ono - gotovo. kako lepo! :D
 
Evo i nekih slika (dodatih u mapu)

sprave-Mercedes.jpg

Blok 38

sprave-Dorcol.jpg

Dunavski kej - Dorćol
 
Blok 3 (mini vežbalište) kod "Gundulića" i veće kod Šrafka
sprave-blok3-2.jpg


sprave-blok3.jpg


Verovatno najpoznatije vežbalište na otvorenom na Novom Beogradu u okviru SC 11 april

sprave-11.april.jpg


ps: gledajući ove drvene klupe na 11. aprilu već dugi niz godina, uvek se oduševim drvetom kao materijalom. Skoro bez ikakvog održavanje drveni delovi opstaju već dugo!
 
Vežbalište u bloku 19a mi je najlepše od dosad viđenih. Pored sprava postoje i teren za mali fudbal na travi i odbojku na travi.

Takođe se u "kompleksu" nalaze i klupe i dečji parkić.
sprave-blok19aII.jpg


sprave-blok19aI.jpg


I naravno "japi" vežbalište kod Genex kule, apartmana ili kako se već zove taj kompleks.
sprave-japi.jpg
 
astrodule":38baop45 je napisao(la):
I naravno "japi" vežbalište kod Genex kule, apartmana ili kako se već zove taj kompleks.
sprave-japi.jpg
Aaa čim je za japije odma nešto fensi, klupica i sprave ko iz svemirskog broda. A na ovim ostalim lokacijama sprave ko u dvorištu nekog popravnog doma.
 
Vrh