Šta je novo?

SOUL 64 - Blok 64 - Novi Beograd

Bila je cena 3200 sa pdvom. Zanimljiva isto stvar kada sma trazio popust dobio sam odgovor: znate svima dajemo isti popust iz razloga da se sutra komsije ne sretnu i jedan kaze znas ja sam dobio 5% popust a drugi ja dobio 2% i onda da se neko ljuti itd...
A komsije nece da se ljute kad skontaju da je neko placao kvadrat 3200 evra neko 3800 a sada neverovatnih 4200. Isto vazi i za garazna mesta oko 20 000 su bila pocetkom 2023, pa u novembru 24 000 a sad 28 000. Ko zna mozda su i 30 da neko ode sad da proveri...
 
@Milan63, @trivium
Nemam razloga da sumnjam u vaše informacije iz prve ruke, da je kvadrat bio 3.200 i garažno mesto 20.000
Samo prenosim svoje iskustvo od prvog prodajnog dana. Sećate se sigurno da je bila velika gužva i da su termini bili zakazani. Moj termin je bio oko podne, rezervisao sam stan po 3.500 i garažno mesto za 24.000. Čovek i žena koji su bili u istom terminu kad i ja rezervisali su četvorosoban stan po istoj toj ceni, u zgradi koja gleda na Omladinskih brigada. Zato sam mislio da je to najniža cifra. Za garažu od 20.000 je posebno zanimljivo, ali ako ste rezervisali za toliko - onda nema dileme.
 
Bila je cena 3200 sa pdvom. Zanimljiva isto stvar kada sma trazio popust dobio sam odgovor: znate svima dajemo isti popust iz razloga da se sutra komsije ne sretnu i jedan kaze znas ja sam dobio 5% popust a drugi ja dobio 2% i onda da se neko ljuti itd...
A komsije nece da se ljute kad skontaju da je neko placao kvadrat 3200 evra neko 3800 a sada neverovatnih 4200. Isto vazi i za garazna mesta oko 20 000 su bila pocetkom 2023, pa u novembru 24 000 a sad 28 000. Ko zna mozda su i 30 da neko ode sad da proveri...
I ovo oko popusta mi je isto interesantno. U terminu u kom sam ja bio nije bilo mogućnosti za pregovore i popuste, bilo je "na današnjem prodajnom danu cena je ta i ta, nema mogućnosti za promenu". To je zvučalo sasvim logično jer je ispred čekalo 100 ljudi, a prodaja tek počela, pa zašto bi išta davali.
Ako sam dobro razumeo vi ste neki popust dobili (nebitno koliki), što je super.
Ako ste vi (ili neko koga poznajete) taj prvi dan (novembar 2022.) rezervisali garažu za 20.000, stan za 3.200, pa još i neki popust, onda mogu samo da čestitam, prošli ste mnogo povoljnije nego 10-ak ljudi (budućih komšija) sa kojima sam tamo razgovarao i koji su isto tada rezervisali.
 
I ovo oko popusta mi je isto interesantno. U terminu u kom sam ja bio nije bilo mogućnosti za pregovore i popuste, bilo je "na današnjem prodajnom danu cena je ta i ta, nema mogućnosti za promenu". To je zvučalo sasvim logično jer je ispred čekalo 100 ljudi, a prodaja tek počela, pa zašto bi išta davali.
Ako sam dobro razumeo vi ste neki popust dobili (nebitno koliki), što je super.
Ako ste vi (ili neko koga poznajete) taj prvi dan (novembar 2022.) rezervisali garažu za 20.000, stan za 3.200, pa još i neki popust, onda mogu samo da čestitam, prošli ste mnogo povoljnije nego 10-ak ljudi (budućih komšija) sa kojima sam tamo razgovarao i koji su isto tada rezervisali.
Popust jr bio 2% ako date odmah 50% iznosa a 4% ako isplatite punu cenu.
 
Iskreno ,uvek je bilo skupo da se kupi stan a narod u Srbiji sve više ima para…očigledno idu za te pare,tako da i vi biste “zakinuli” cenu da možete ,a to sto je skupo možemo da pricamo i o asortimanu na pijaci,ili cenama automobila za koje ja mislim da su preskupi …samo su sad nekretnine u pitanju
 
28.3.2024.

20240328_174958.jpg
20240328_175156.jpg
 
Vidi se da rade pedantno,ali mislim da je mnogo sporo,mora vise radnika,moje misljenje.Soul je imao prodaju pre 18 meseci,Belmondo pre par.I jedni i drugi izlaze iz zemlje zajedno.Galens vidim radi non stop.Bw mnogo,mnogo brzi,ali mislim da rade aljkavije.Za soul preporuka ili nocne smene,ili vise radnika,inace docekasmo 2026-tu.
 
Da li neko zna kada je plan da stigne do kote 0 i da se posle toga digne pod krov. I kada je rok za prvu fazu?

Da li zna neko isto i kakav je sistem grejanja i koja materijalizacija u stanovima?
 
Gledam ove slike iz drona, iskreno mislim da rade sporije nego sto bi trebalo ako misle koliko toliko da ispostuju rokove
 
Vidi se da rade pedantno,ali mislim da je mnogo sporo,mora vise radnika,moje misljenje.Soul je imao prodaju pre 18 meseci,Belmondo pre par.I jedni i drugi izlaze iz zemlje zajedno.Galens vidim radi non stop.Bw mnogo,mnogo brzi,ali mislim da rade aljkavije.Za soul preporuka ili nocne smene,ili vise radnika,inace docekasmo 2026-tu.
Termin početka prodaje i momenat izlaska iz zemlje ni na koji način nisu povezani.
Možemo, eventualno, da poredimo koliko vremena je proteklo od početka radova do stizanja kote 0.
Građevinci i iskusniji ljudi verovatno mogu da procene i brzinu izgradnje u ovoj fazi, ja ne mogu.
 
Ovo je mnogo veca povrsina nego bilo koji okolni projekti a s obzirom da se po sajtu prva i druga faza protezu celom povrsinom jedino logicno je da ce do kote 0 da se radi u startu za celu povrsinu placa.
 
Mislim da prva i druga faza zauzimaju oko pola placa (možda i grešim). Druga polovina je za faze 3 i 4.
 
Ako uporedis iskopano sa planom, mislim da nema sanse da ce ostaviti kopanje 3. i 4. faze za period nakon zavrsetka druge faze jer su vec sad potkacili kopanje 4.

0a93bb702c7fa194f87e12747a49cf3d.jpg
 
Možda, ne znam. To svakako ne bi trebalo da utiče na dinamiku faze 1, a i sa slika se vidi da se trenutno samo ona radi.
 
Ako ovu prvu fazu završe do 2025, kao što piše na slici, može se reći da su prilično efikasni, svaka čast!

Da li mi neko može reći kakav je sistem grejanja u Soul-u? Toplana i centralno ili imaju autonomni sistem (toplotne pumpe/gas ili šta već)
 
Mora brze,evo poslacu jednu fotku komlpeksa u BW.4 zgrade,Iris,Nika,Thalia,Eden + spor.cen. Apolo.Krenuli su u isto vreme, kad i Soul 64,sa tim da su ovi stigli do 3.sprata.Ali opet moram da ponovim,pratim od pocetka i jedne i druge,soul mislim da radi kvalitetnije ali bas,
1000019885.jpg
bas sporo.Na onoliku silu mnogo malo radnika.Kao da izvodjac zaradjuje po danu,a ne uradjenom poslu🙂.Preporuka investitoru,ubacite jos radnika!
 
Ne može investitor da ubacuje radnike🙂Oni imaju potpisan ugovor sa izvođačem, koji garantuje dogovorene rokove i kvalitet, u suprotnom plaća penale investitoru. Tako je na većini velikih projekata (osim gde je investitor ujedno i izvođač), verujem da je i ovde.
Soul je krenuo sa iskopima i zemljanim radovima oko 10.12. (imaju slike i na ovoj temi), znači nešto manje od 4 meseca radova. Nemam pojma da li je to malo ili mnogo za ovo što je do sada urađeno.
Ako je BW za toliko vremena stigao do trećeg sprata - svaka čast izvođačima, i meni laiku je jasno da je to neverovatna brzina.
 
Informacije koje sam ja dobio su sledece,grejanje je centralno,nema pumpi,iako je rok za prvu fazu sredina 2025 bice najverovatnije kraj iste godine sto ulazi u ugovorenih 6 meseci kasnjenja a posle toga idu penali.Gradjevinska firma placa penale na dnevnom kasnjenju tako da ne verujem da ce tu biti mnogo kasnjenja.Ja sam zadovoljan onim sto ugradjuju i kako grade,nije sakura ali je bolje od ostalih tako da to je otprilike to sto sam ocekivao za cenu koju sam dobio
 
Da li neko od ljudi koji je kupio stan u ovom objektu moze da posalje detalje materijala koji ce se koristiti u izgradnji?
 
Šta vas konkretno zanima? U predugovoru o tome piše na tri strane, ali uglavnom uopštene stvari, bez detalja i proizvođača. Skoro svuda je navedeno "renomiranog proizvođača", a negde dodato i "italijanskog ili španskog"🙂
 
Da,jesu radovi nesto sporiji.S'obzirom da su poceli sa prodajom 2022-ge,a sad je 2024,a oni jos kopaju.Kockicu vidim nisu ni krenuli.I sta vredi ako izvodjac ne ispostuje ugovor,to za krajnjeg kupca nista ne menja,pogotovo sa ovim jednostarnim ugovorima gde se investitor ogradio prema kupcima u svim segmentima.Penali prema kupcima su minimalni i to tek posle 6 meseci.Bitno je da investitor na vreme izvrsi pritisak na izvodjaca.Dok oni budu prebacivali odgovornost,kasnije..,strada kupac.Moraju ozbiljnije.Ako budu ovako sporo radili i 2.3,4 fazu pa ovde ce biti gradiliste 12 godina.A vidim jos nisu dobili ni gradjevinsku za druge faze.Plasim se da tamo u cosku trece faze ne niknu neki soliteri,onda sve gubi smisao i postaje the one
 
Šta znam, ja bih dinamiku radova procenjivao u odnosu na termin početka radova, a ne termin početka prodaje. Ili, da obrnem stvari: da su sa prodajom počeli u novembru 2023. da li bi trenutni stepen završetka radova bio ok? Ja stvarno ne znam da procenim, iskreno pitam vas koji se razumete.
 
Vrh