Šta je novo?

SOUL 64 - Blok 64 - Novi Beograd

Kako ce smesno da bude kada ovaj projekat zapravo na kraju posle 10 izmena GD i ne izgleda onako kao na renderu i kad bude kasnio tipa 2 godine. Ili jos gore, investitor proda projekat nekome drugom. :D
Ja sam bio zainteresovan ali nivo neprofesionalizma me je odbio.
Slažem se i sa ovim, dva puta sam im poslao mail na koji nikad nisam dobio odgovor. Jedan email na sajtu im je neispravan, a na drugi ne odgovaraju. Vrlo čudno.
 
11.3.2024.

20240311_121947.jpg
20240311_121951.jpg
 
Kazu da do kraja Augusta izlaze iz zemlje sa Fazom 1, ako ovako nastave nadam se da ce i brze.
 
Cujem da je cena sad 4200 eura po kvadratu, da li je neko bio skorije da se raspita ? I to za ove lamele ne premium zgrade u sredini.
 
Jel ima Neko informacije vezano za iskope, jel ce se raditi garaze za sve faze odjednom ili odvojeno?
 
Kako je lepo videti gradilište koje ima prostora da se organizuje kako Bog zapoveda.
 
Ja sam trazio ponudu u novembru za cetvorosoban stan bilo je 3830€ kvadrat, znajuci da je prva faza isla za 3200€ delovalo mi je prenaduvano. Skoro sam svratio opet da se raspitam kaze sad je 4200€ isti stan samo drugi sprat a cetvorosoban u premium zgradi ima za 4080€ sad tu mi nista nije jasno da cene skacu i menjaju se kao da posmatram bitcoin na berzi...
 
Skok sa 3830eur/m2 na 4200eur/m2 za period novembar-mart je neobično veliki. Ili im dobro ide prodaja ili primenjuju neki novi čudan metod da jako dižu cene dok prodaja opada.
 
Ja sam trazio ponudu u novembru za cetvorosoban stan bilo je 3830€ kvadrat, znajuci da je prva faza isla za 3200€ delovalo mi je prenaduvano. Skoro sam svratio opet da se raspitam kaze sad je 4200€ isti stan samo drugi sprat a cetvorosoban u premium zgradi ima za 4080€ sad tu mi nista nije jasno da cene skacu i menjaju se kao da posmatram bitcoin na berzi...
Ne znam kad je cena išla 3200, možda u prvoj rundi za Friends & Family. Mi smo čim je izašao projekat išli na sastanak, cena je bila 3830 za stan sa 2 spavaće sobe.
 
Ne znam kad je cena išla 3200, možda u prvoj rundi za Friends & Family. Mi smo čim je izašao projekat išli na sastanak, cena je bila 3830 za stan sa 2 spavaće sobe.
I meni je zapala za oko ta cifra 3200, ali sam pomislio da je možda bez pdv-a.
Prvi prodajni dan u jesen 2022. najniža cena je bila 3500eur/m2 sa pdv-om, a posle toga je samo rasla.
3200 sa pdv-om - možda nešto što nije bilo u ponudi za javnost ili neka akcija posle, što ne verujem.
 
Pa za koliko ce se prodavati gotovi stabovi ako su u izgradnjo 4k. Nerealno
To niko ne zna. Moje mišljenje (samo lično mišljenje, bez stručnosti i podataka) je da cene u ovakvim novim kompleksima neće nešto padati u skorijoj budućnosti, jer će bar još nekoliko god imati dovoljan broj ljudi koji to mogu i hoće da plate.
Pad cena nekretnina koji se pominje u medijima i na mrežama će se (verovatno) odnositi na starogradnju i pojedinačne zgrade novogradnje na malo manje atraktivnim i traženim lokacijama od ove.
Ima i drugo gledište, koje kaže da su cene svih stanova već pale, jer ne prate realnu inflaciju, tj. cena svega drugog raste brže nego cena stanova.
 
Ako bude skakala novogradnja tesko da ce starogradnja da pada to sve ide djuture. Samo nije mi jasno dokle ce to da ima kupce. Ali da ne spamujem ovde ima posebna tema za ovo na forumu.
 
Ako bude skakala novogradnja tesko da ce starogradnja da pada to sve ide djuture. Samo nije mi jasno dokle ce to da ima kupce. Ali da ne spamujem ovde ima posebna tema za ovo na forumu.
U prethodnih nekoliko god cene starogradnje su se mnogo približile cenama novogradnje. U tom smislu možda ima mesta za korekciju kod stare gradnje, kako bi se ponovo formirala malo osetnija razlika između te dve kategorije.
Takođe, generalna kupovna moć stanovništva pada, pa je zaočekivati i neki pad cena. Za ovakve komplekse će ostati dovoljno klijentele, ali za manje atraktivnu staru gradnju možda baš i neće.
 
Ili ce novogradnja da jos skoci pa tako napravi razliku sa starogradnjom
 
I meni je zapala za oko ta cifra 3200, ali sam pomislio da je možda bez pdv-a.
Prvi prodajni dan u jesen 2022. najniža cena je bila 3500eur/m2 sa pdv-om, a posle toga je samo rasla.
3200 sa pdv-om - možda nešto što nije bilo u ponudi za javnost ili neka akcija posle, što ne verujem.
Nisi u pravu,bila je bolja cena,pricam iz prve ruke
 
Vrh