Šta je novo?

Socijalni i stanovi solidarnosti u Ovči"

Нажалост тој страни Београда нема спаса. Могуће би било направити неко решење али то би захтевало велика рушења кућа а то се неће десити... Овакво насеље у Овчи ће само допринети да се око њега појача дивља и полудивља градња и настави се са ширењем те стране града.

Тамо пре свега треба направити један парк, направити школу, направити дом здравља... То су приоритети...
 
Možda bi naslov teme trebalo da bude

Novo NASILJE u Borči :lool:
 
Ovo zaokruženo sam slikao. Malo me buni što je to u Ovči (a vidim i u nekim ranijim postovima se pominje Ovča), a naslov je "u Borči".
 
Кад је @Земљани већ поставио слику градње зграда у Овчи, ево још три слике, од прекјуче, исте грађевине, где се види да су зграде мало порасле, а на једној од њих су почели и кров да раде.

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440579#p440579:1x06b932 je napisao(la):
Earthmoving » Fri Mar 17, 2017 12:37 pm[/url]":1x06b932]Ovo zaokruženo sam slikao. Malo me buni što je to u Ovči (a vidim i u nekim ranijim postovima se pominje Ovča), a naslov je "u Borči".
Naslov je pogresan, naselje je na Ovcanskom putu, nema sa Borcom nikakve veze ... nego vecina ljudi sve na levoj obali krste kao Borca pa verovatno zato.
 
Evo par slika dokle se stiglo sa naseljem Beograd 3. Datum zavrsetka radova se blizi.
 
borca.jpg


lnwh.gif
 
Јел ово као фора у оним земљама на северз где је околина никаква па обоје куће у неке дречаве боје да не буде досадно :lol: :lol:
 
Meни ово насеље искрено жешћа депресија.
 
Ali "Beograd 3"
Hahahaha :D
Kako pretenciozno i kako pogresno. ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Да мало оживим тему.

Пре недељу дана су почели радови на изградњи саобраћајница у оквиру блока зграда у насељу Овча где су изграђени станови солидарности и социјални станови. Саобраћајнице гради предузеће АР-Градња и од њих сам добио ова три цртежа саобраћајница. Радови ће трајати четири месеца.

Овча1_IMG-d1f3d6217fe254557ca5120ed6a67250-V.jpg
Овча2_IMG-b2ba3b874f964fd0c566463d92282a65-V.jpg
Овча3_IMG-47123ed77ac12eef9c54daf299b5b120-V.jpg


Цртежи насеља који су постављени раније од стране @Вучка и @Хомера
цртеж.JPG
цртеж 3д.JPG
 
У западно од раскрснице СМТ и пута за Овчу. Искрено, боље да су га направили у близини железничке станице Овча. Овде су уз неки канал што и није баш најбоље место за живот због комараца и влаге, а од превоза имају 105 и 105Л.
 
Koliko vidim, planirana je i okretnica za gradski prevoz. Da li to razmišljaju da nešto preusmere dotle ili je to samo onako planirano za neku dalju budućnost, poput iscrtavanja stajališta u Bulevaru heroja sa Košara i Španskih boraca (između blokova 26 i 30)?
 
То не би било лоше да има краћи локал од овог насеља до ЖС Овча.
 
Samo što se u tom slučaju gubi donekle i poenta tog lokala, koji povezuje Ovču i Borču sa BG: vozom. Jer sigurno je brže sa 105L pa na voz, nego sa 95 do bloka 42.
 
Нисам мислио да се скрати 105Л, он мора да остане због Борче и дела од раскрснице до Овче. Мислио сам да то буе нека нова линија. Није битна ознака.
 
Ne znam zašto stalno svi koji ne žive na levoj obali Dunava potenciraju voz kao odgovarajuće rešenje za javni prevoz ovog kraja? Više puta sam od raznih članova čuo spominjanje stajališta voza u Krnjači i Ovči kao adekvatnih odgovora. Bukvalno ih možda 1000 ljudi koriste, i to možda. Zašto? Jer su na pogrešnoj strani gde je naseljenost mala. Većina naseljenosti je sa leve strane zrenjaninskog puta, pa tek gore posle Sebeša se to širi sa obe strane. A tu voz nikad nije ni prismrdio. Pride, je l' neko video gde je ŽS Ovča i koja je to "zabit" za ikoga da dođe do nje? Čak ni stanovnici Ovče ne idu tamo često.

Dok voz ne krene zrenjanincem ili iznad njega, džabe šta god da se uvede jer je pristup istom tom vozu cimanje i po. Čak i u onoj stanici u Krnjači. Gotovo uvek je prazna u koje god doba dana da se dođe.
 
Vrh