Šta je novo?

Sobna vrata

Je l neko ugradjivao vrata Maric? Trenutno se dvoumim izmedju Bosala i njih. Medijapan vrata i kod jednih i kod drugih. Ovo je presek vrata Maric, danas uslikao:
Pogledajte prilog 152085
Imam ja u jednom saloncu njihova cini mi se V9 u beloj varijanti, slican format kao ovaj presek koji si okacio gore, samo bela boja. Po meni losa zvucna izolacija. Investitor ih je ugradio, tako da nisam imao neki izbor. Kada poredim s ovim drugim vratima koja imam u drugim stanovima, bas je primetna razlika.
 
Zvacu ih bas...inace danas sam bio u Bosalu...ponuda skoro 700e po vratima...isporuka krajem januara. Inace deluju bas profesionalno i ozbiljno u odnosu sa svima malim firmicama sa kojim sam pricao....mada mnogo jaka cena ali verujem da vredi uloziti i ne razmisljati da ce da za**** nesto


Cuveni BOSAL (cuven za circle2) - slogan: "Sta mogasmo, to ucinismo". Pilicarska firma, razvikana, preskupa. Bolje ces proci i jeftinije ako kombinujes kvalitetna vrata sa kvalitetnim alarmom. Cuvene Mottura brave koje se pokvare za godinu dana. Licno me vise nece gledati ni u snu, vi kako hocete.
 
Ne opterećujte se previše bravama pošto se sve dosta lagano lock pick-uju, bitno je da nije baš neka bofl a CISA je na našem tržištu neka zlatna sredina naravno zavisno od modela ali opet sve se to da lako otvoriti.
 
Ne znam koja je potreba za sobna vrata davati mnogo para. Ja imam obićnu PVC, kinesku iz Inženjering Bau, kupio vrlo jeftino, nije kvalitetna, ali šta će mi za sobna vrata? I tako su non stop otvorena. MOj brat nabavio neka furnirana prosuo puno para, dobro on ih ima, but still....,
Ulazna vrata su druga priča, ona stvarno treba da bude kvalitetna i ne treba žaliti para. Bosal je još uvek brend, mada po malo izvikan, ali drži neki nivo.
 
Ne znam koja je potreba za sobna vrata davati mnogo para. Ja imam obićnu PVC, kinesku iz Inženjering Bau, kupio vrlo jeftino, nije kvalitetna, ali šta će mi za sobna vrata? I tako su non stop otvorena. MOj brat nabavio neka furnirana prosuo puno para, dobro on ih ima, but still....,
Ulazna vrata su druga priča, ona stvarno treba da bude kvalitetna i ne treba žaliti para. Bosal je još uvek brend, mada po malo izvikan, ali drži neki nivo.
Mislim da su oni zrtve svog uspeha. Preskupi, pogledaj na primer sigurnosna vrata u Grckoj tu negde Bosal osnovni model , 500 EUR plus porez, dok je Bosal Classic za trecinu skuplji.
Plus imao sam problem sa njihovim vratima ladno su me otkacili uz izgovor da mi je istekla garancija od godinu dana jer nisam odradio "servis". Kakva je to firma koja daje garanciju od godinu dana a proizvod kosta 1000 i kusur EUR? Pilicarski.
 
Ne opterećujte se previše bravama pošto se sve dosta lagano lock pick-uju, bitno je da nije baš neka bofl a CISA je na našem tržištu neka zlatna sredina naravno zavisno od modela ali opet sve se to da lako otvoriti.
Mislim i uz takvu bravu + alarm nivo sigurnosti je za vecinu nas odlican osim ako niste tranzicioni junak ili kriminalac :)
 
Nije bio problem sa bravom, vec sa nekim plasticnim umetkom koji usmerava kljuc unutra. Kljakavo bio fiksiran, setao, ispao, zbog njega kljuc nije mogao u bravu. Dosao bravar i za 3 minute sredio stvar. 1000 din troska. Ali me Bosal svakako nece vise gledati.
 
Moze li jos neka iskustva sa Bosalom ? Gledam njihova ulazna vrata Standard-790e. Zna li neko da li je velika razlika izmedju modela Standard i Standard plus koji se radi zajedno sa kutijom i skuplji je nekih 270e. Ugradio sam neka osrednja vrata koja su tad bila oko 500e i nakon godinu dana su katastrofa, od brave, zvucne izolacije svega. Posle vise zalbi vracen mi je novac i sad bih isao na provereno Bosal mi je svakako prvi izbor , rok zavrsetka im je oko 2 meseca, doplata za bravu kvalitetniju 120e.
 
19D3E48B-3FE7-41D4-B5DC-F55732145598.jpg

8AE7F011-7D30-4192-8F96-8637133435F8.jpg

24D18115-B97A-4000-AFD8-6F703A540E4B.jpg

Bosal …


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze jos neki info, model, iskustvo. Same slike mi ne znace puno

Ovo je tzv Lux serija vrata visine 250. Ocajno izbajcovano I to se vidi na slikama. Zvucna izolacija losa za tu cenu vrata. Cujem da su imali problem sa cilindrima I da je obijano pa sam zamenio cilindar I radio ojacanje ispod brave da bih ojacao sistem


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To im je najskuplji model....Imaju predstavnistvo u Becu gde se prodaje samo taj model sigurnosnih vrata i to po ceni od 2200 e
 
To im je najskuplji model....Imaju predstavnistvo u Becu gde se prodaje samo taj model sigurnosnih vrata i to po ceni od 2200 e

Za taj novac bih uvezao vrata iz Italije. Bosal zivi na staroj slavi koju je osnivac postavio svojim predanim radom i posvecenoscu. Osnivac je na zalost preminuo a sinovi koju su nasledili firmu su fokusirani na sve drugo sem na kvalitet svojih proizvoda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala puno na odgovoru znace mi iskustva iz prve ruke. Cena za njihov Standard model je ok jer sve sto sam gledao od drugih proizvodjaca 500-700e ocaj zivi. Zet mi ima troja njihova vrata i prezadovoljan je vec desetak godina. Zavisi kako vam se pogodi ....
 
Hvala puno na odgovoru znace mi iskustva iz prve ruke. Cena za njihov Standard model je ok jer sve sto sam gledao od drugih proizvodjaca 500-700e ocaj zivi. Zet mi ima troja njihova vrata i prezadovoljan je vec desetak godina. Zavisi kako vam se pogodi ....
To sto je nekad izlazilo iz Bosala je nesto potpuno drugacije od ovoga danas.
 
Za taj novac bih uvezao vrata iz Italije. Bosal zivi na staroj slavi koju je osnivac postavio svojim predanim radom i posvecenoscu. Osnivac je na zalost preminuo a sinovi koju su nasledili firmu su fokusirani na sve drugo sem na kvalitet svojih proizvoda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da ali znaju deca da se reklamiraju na bilboardovina, poducio ih neko ("domaca pamet") da je to bolje nego zadovoljan kupac koji je najbolja reklama. Za izbegavati.
 
Posto sam prosao kroz pakao sa njima i morao sam da se informisem i ono sto je osnovno sam vec napisao. Kreirana sjajna firma, ali kako to biva u Srbiji, naslednici nemaju ni znanje ni interes da to podignu na sledeci nivo. Imam utisak da lose placaju ljude, jednog krstenog tamo nisam video.
 
Komsija je od nih uzeo prije 10 god vrata ulazna izgledaju ko novao prije 3 godine uzeo je neka sobna od 600 evra komad i nema zamerki prije godinu dana smo uzeli od bosala i ulazna vrata u zgradu 1550 evra niko zamerki nema
 
Imate ovde na forumu iskustva sa obijanjem njihovih vrata, ono sto bih ja ovde mogao da napisem je jezivo ali ne bih se ubedjivao. To sta je bilo pre 10 godina nije relevantno, jer je bio drugaciji sistem rada. Znam ih dosta koji su postavljali vrata pre 10 godina i niko nije imao primedbu. Covek koji ih je osnovao je primer kako se stvara firma i brend, i kako se vodi racuna o kvalitetu. Lepo da ima i dobrih iskustava sa njima u poslednih godinu dana. Imali ste komentar na moje slike da su sobna vrata, pogledajte bravu pa ce vam biti jasno da su ulazna vrata.
 
Delovala su mi kao sobna vrata pogotovo sa leptir ključem i nisam došao da ih branim daleko od toga više bih volio da ovjde okacimo sto vise iskustava i sa drugim prozivodjacaima da uporedimo sve kvalite cenu uslugu i sve propratno sto ide i da napravimo rang listu
 
Da ukradem malo temu.. Da li znate kako se mere brave za sobna vrata?

Imam neka stara vrata u kojima bi trebalo zameniti još stariju bravu ali ne mogu naci dimenzije za njih
IMG_20230611_185535_copy_1600x900.jpg
IMG_20230611_185544_copy_1600x900.jpg
IMG_20230611_185633_copy_900x1600.jpg
IMG_20230611_185425_copy_900x1600.jpg
IMG_20230611_185430_copy_900x1600.jpg
 
Poneses tu bravu i tražiš takvu ispravnu po radnjama vidi li se oznaka proizvođača brave
Druga opcija kupis novu i proširis dio u vratima skoro sam radio nesto slično sa bravom iz 60 tih skinuo i dio koji ide u stok od vrata i onda ugradjivao sve novo
 
Delovala su mi kao sobna vrata pogotovo sa leptir ključem i nisam došao da ih branim daleko od toga više bih volio da ovjde okacimo sto vise iskustava i sa drugim prozivodjacaima da uporedimo sve kvalite cenu uslugu i sve propratno sto ide i da napravimo rang listu
Ja sam citao na forumima mucna iskustva sa firmama iz NS, zato sam se odlucio za njih jer mi ih je drugarica iz BG kao iz topa preporucila njih pre jedno 6-7 godina.
 
Vrh