Šta je novo?

Smehoteka

Jamajka.jpg
 
Можда да није био бијен, не би сад био тако зао и осветољубив?
 
Radi se o jednom privatniku, koji je u vezi radne nezgode uputio
ispunjen formular svom osiguravajućem društvu za preuzimanje nastalih troškova lečenja.

Sve ovo se dogodilo u Švajcarskoj gde se ovaj događaj mogao pročitati u Zuricher Cosmos-u. U tom formularu ostecđćeni je, na pitanje načina događanja te nezgode, naveo da je NEPLANIRANO odreagovao u jednom trenutku. Takav statement je za SUVI (Svajcarsko osiguravajuće društvo za privatnike) bio dosta neprecizan, tako da su službenici iz osiguranja zamolili privatnika, da im to malo detačjnije objasni zbog visine racuna za lečenje jer je neophodno za daljne razmatranje zhteva.

• Privatnik odgovara na tu molbu sledeće:

Poštovane Dame i Gospodo,

U odgovoru na vašu molbu za dobijanje dodatnih informacija mogu vam reći sledeće:

Kod pitanja 3 u formularu naveo sam neplanirano reagovanje kao uzrok nesreće.
Zamolili ste me da vam to pojasnim, sto ovim putem želim ućiniti. Kao sto već znate, po zanimanju sam krovopokrivač. Tog kobnog dana nalazio sam se sam na krovu jedne šestospratnice.
Kada sam završio sa svojim poslom imao sam 250kg crepova viška na krovu, koje je trebalo spustiti na zemlju. Pošto nisam nameravao da ih u bezbroj puta nosim stepenicama, odlučio sam da ih stavim u veliku kantu. (Kanta koja inače sluzi za dizanje ili spustanje tereta sa visine.)
Sišao sam na zemlju i vukao sam konopac zavezan za kantu preko čekrka sve dok nisam digao kantu, na visinu na koja mi je trebala.Konopac sam naknadno čvorom vezao i time sam stabilizovao kantu na visini šestog sprata.
Nakon toga sam otisao na krov i natovario kantu da bi posle toga sišao dole. Na tlu sam odvezao konopac u nameri da kantu (koju sam natovario sa 250 kg crepa) kontrolisano spustim na zemlju..
Ako pročitate pitanje broj 11 iz prethodnog formulara, ustanovićete da sam u to vreme težio nekih 95 kg …
Veoma iznenađen zbog gubljenja tla pod nogama, izgubio sam "duhovnu prisebnost" i zaboravio u svoj toj frci da ispustim konopac iz ruku. Mogu reći da u tom trenutku nisam bio pri sebi . . .
Mislim da ovde ne trebam da navodim, da sam velikom brzinom pošao na gore…
Od prilike u visini 3. sprata sreo sam se sa kantom.Taj susret objašnjava frakturu lobanje i lom kljucne kosti. . ...
Neznatno sporije nastavio sam putanju ka vrhu i tek sam se zaustavio kad su mi vrhovi prstiju upali u čekrk koji je označavao najvisu tacku.
Bol koji ne mogu opisati je uzrokovan lomljenjem 3 prsta i dva nokta ...
Mimo svih bolova, ovaj put ne gubim svoju prisebnost i odrzavam se na konopcu koji ni za živu glavu ne smem da ispustim iz ruku…
Međutim, kanta, koja je u međuvremenu stigla na cilj, svom svojom snagom i tezinom udara o zemlju i lomi se, i izbija svoje dno. Time dolazi do ispražnjavanja iste…
Kao sto rekoh u proslom formularu kod tacke 11, težio sam 95kg i samim tim sam, ovaj put, bio znatno teži od prazne kante u tom trenutku.
Kao sto vec možete zamisliti, počeo je veoma brz silazak ...
U visini 3. sprata sam ponovo sreo kantu ovaj put dolazeci odozgo.
Susret s kantom kao posledice nosi sledeće:
Slomljeni zglobovi na obe noge, lom levog kolena i ogrebotine po nogama i rukama.
Ovaj put, znatno sporije, nastavio sam putanju ka zemlji, gde sam pri prizemljenju na polomljene crepove slomio 3 pršljena, uz bol
koji vise nisam ni registrovao ... .
Dok sam tako ležao dole, sav izlomljen na polomljenim crepovima i posmatrao kantu koja je bez dna visila na visini sestog sprata, ponovo sam ostao bez svoje "duhovne prisutnosti" i pustio sam konopac…
Ovaj put je kanta bez ikakvog zastoja krenula ka meni i izbila mi 3 zuba i slomila nos.. .
Veoma mi je žao zbog svega ovoga i nadam se da sam vam ovim opisom olakšao buduce razmatranje.

U slucaju da vam nedostaju precizniji detalji, stojim vam na raspolaganju ....
 
Ставио Црногорац руке на главу, гледа у небо и пиша.
Наиђе полицајац и упита га:" Зашто тако пишаш, запишаћеш се јадан."
На то ће њему Црногорац: "Ко ме једном изда нит` му руку пружам, нит`га у очи гледам!
:D
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=PAP4A8bOYyk[/youtube]
 
Vrh