Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

Па чекај, је л' то "српска застава" како кажеш или неонско осветљење користи боје које се налазе на српској застави? То су две различите ствари

Такође, ово ни нису боје које се налазе на српској застави, постоји јасан стандард тачно које морају да буду:

1708084001231.png


Ово су боје:

Flag_of_Serbia.svg

1708084022190.png


Но, бојим се да ми и даље ниси одговорио на питање "зашто?" (би требало осветлити све зграде у граду као што је ова осветљена). Само си покушао да избегнеш питање питајући "коме смета српска застава?" што није одговор. То је као да ја кажем да сваком детету у Србији треба истетовирати Давидову звезду на челу и кад ме ти питаш што ја ти кажем "коме сметају Јевреји у Србији?"

Тако да и даље чекам одговор
 

Prilozi

  • 1708084013916.png
    1708084013916.png
    38,4 KB · Pregleda: 34
Па чекај, је л' то "српска застава" како кажеш или неонско осветљење користи боје које се налазе на српској застави? То су две различите ствари

Такође, ово ни нису боје које се налазе на српској застави, постоји јасан стандард тачно које морају да буду:
Ajd ne sitničari, jasno ti je da je "neonsko osvetljenje" inspirisano bojama Srbije i dovoljno je da bude crveno, plavo, belo, a ne da se gađamo hexa kodovima.
Но, бојим се да ми и даље ниси одговорио на питање "зашто?" (би требало осветлити све зграде у граду као што је ова осветљена). Само си покушао да избегнеш питање питајући "коме смета српска застава?" што није одговор.
Zato što živimo u Srbiji. Kao što je u Rimu na dan državnosti Italije sva rasveta u bojama ITA zastave, tako bi isto trebalo da bude i kod nas.

Ne mislim da se zastavama Srbije ili osvetljenjem koje simulira zastavu Srbije, ili proslavom Srpske nove godine nekom uskraćuju prava ili povređuju osećanja. Nebitno koje je on nacionalnosti, a živi u Srbiji.

Nadam se da sam pojasnio moj stav i da se slažeš sa tim
 
Ajd ne sitničari, jasno ti je da je "neonsko osvetljenje" inspirisano bojama Srbije i dovoljno je da bude crveno, plavo, belo, a ne da se gađamo hexa kodovima.
Значи ово није српска застава већ неонско осветљење "инспирисано" бојама које су на њој?

Дакле слажеш се да људима који су против овога не смета "српска застава" већ "неонско осветљење инспирисано бојама које се налазе на њој?"

То је разлика између "смета ми јабука" и "смета ми сок чији је укус инспирисан правом јабуком"
Zato što živimo u Srbiji. Kao što je u Rimu na dan državnosti Italije sva rasveta u bojama ITA zastave, tako bi isto trebalo da bude i kod nas.

Бојим се да не видим везу између тога што живим у Србији и тога да неонско осветљење буде у бојама инспирисаним оним које се налазе на државној застави. Аргумент "и Италијани то раде" ми просто и даље не даје разлог зашто би ми требали (осим ако је аргумент да треба да копирамо Италијане у свему)
Ne mislim da se zastavama Srbije ili osvetljenjem koje simulira zastavu Srbije, ili proslavom Srpske nove godine nekom uskraćuju prava ili povređuju osećanja. Nebitno koje je on nacionalnosti, a živi u Srbiji.

Nadam se da sam pojasnio moj stav i da se slažeš sa tim
Ни у једном тренутку нисам рекао да ово осветљење повређује икога осим евентуално људи у околини који покушавају да спавају. Мене само интересује зашто би овакав кичерај и реквизит-национализам био сматран добром праксом?
 
Дакле слажеш се да људима који су против овога не смета "српска застава" већ "неонско осветљење инспирисано бојама које се налазе на њој?"
Naravno, opšte je poznato da ljudima koji su protiv ovoga srpska zastava ne smeta, već smeta što operater dekorativne rasvete nije potrefio RGB/hexa kodove kako treba, pa boja zastave ne odgovara "u pixel" specifikaciji.

Бојим се да не видим везу између тога што живим у Србији и тога да неонско осветљење буде у бојама инспирисаним оним које се налазе на државној застави.
Аргумент "и Италијани то раде" ми просто и даље не даје разлог зашто би ми требали (осим ако је аргумент да треба да копирамо Италијане у свему)
U pravu si. Najbolje da sve što "asocira" na državnu zastavu ukinemo.

Мене само интересује зашто би овакав кичерај и реквизит-национализам био сматран добром праксом?
Zaninljivo je kako Izraelski ivestitor koristi rekvizit-nacionalizam, tako da to moramo sa Afi-em da vidimo.
 
Mislim da je stvar vrlo prosta - sve što se koristi u preteranoj meri gubi značaj, pa i simboli države. Ako se kače svuda i svakuda gde im nije mesto to je upravo kontraproduktivno simbolici i njenoj vrednosti. Gubi i na ozbiljnosti isto tako.

Drugo, koloriti treba da budu primereni okruženju, a ne da postoji jedna te ista kombinacija boja bukvalno na svakom objektu konstantno.

Treće, toliko zabrinuti oko zastava bi mislim trebali da krenu da upućuju dopise institucijama na kojima zastave treba da stoje, a u fronclama su, isprane, upetljane, musave, itd.

Tako da, ako si @dejanbg88 već toliki fan iste, onda se aktiviraj i doprinesi da na mestima gde trebaju biti istaknute budu upravo u najboljem stanju i svetlu.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je stvar vrlo prosta - sve što se koristi u preteranoj meri gubi značaj, pa i simboli države. Ako se kače svuda i svakuda gde im nije mesto to je upravo kontraproduktivno simbolici i njenoj vrednosti. Gubi i na ozbiljnosti isto tako.

Drugo, koloriti treba da budu primereni okruženju, a ne da postoji jedna te ista kombinacija boja bukvalno na svakom objektu konstantno.

Treće, toliko zabrinuti oko zastava bi mislim trebali da krenu da upućuju dopise institucijama na kojima zastave treba da stoje, a u fronclama su, isprane, upetljane, musave, itd.

Tako da, ako si @dejanbg88 već toliki fan iste, onda se aktiviraj i doprinesi da na mestima gde trebaju biti istaknute budu upravo u najboljem stanju i svetlu.
Lepo si opisao fenomen devalvacije, sve što se prekomereno koristi izgubi na vrednost.
Upravo iz tog razloga Srpska trobojka je nekako izgubila na svečanosti i ozbiljnosti, postala je maltene dekorativni element.
 
Treće, toliko zabrinuti oko zastava bi mislim trebali da krenu da upućuju dopise institucijama na kojima zastave treba da stoje, a u fronclama su, isprane, upetljane, musave, itd.

Tako da, ako si @dejanbg88 već toliki fan iste, onda se aktiviraj i doprinesi da na mestima gde trebaju biti istaknute budu upravo u najboljem stanju i svetlu.
To već radim, jer me duša boli kada vidim zastavu u takvom stanju na nekom objektu
 
To već radim, jer me duša boli kada vidim zastavu u takvom stanju na nekom objektu

Ok, onda bravo za to, tako se pokazuje da ti je stalo do nečega.

Nadam se da si shvatio o čemu sam pričao i ja, a i @Steva (btw, hvala ti Stevo za post). Nije poenta u kvantitetu, već kvalitetu, ozbiljnosti, kao i šta predstavlja ta zastava i boje na istoj. Nikome ovde siguran sam na forumu ne smeta srpska zastava, već devalvacija i prezasićenost jednom te istom simbolikom svuda i za svakojake parole za koje se koristi, a ne bi smela uopšte na kraju.
 
Ја не видим српску заставу на слици? Такође, "па што не урадити" није добар аргумент зашто нешто треба радити већ избегавање одговора
Boje su odgovarajuće uživo nego je slikano iz trole u pokretu pa fotka nije ispala bas najbolja
 
Кад се већ паметује око стандарда онда као пример макар ставити првобитну и и даље званичну заставу Србије на којој није папагајска поспрдна варијанта грба.
 
Naravno, opšte je poznato da ljudima koji su protiv ovoga srpska zastava ne smeta, već smeta što operater dekorativne rasvete nije potrefio RGB/hexa kodove kako treba, pa boja zastave ne odgovara "u pixel" specifikaciji.
Зар се ниси сложио да ово није српска застава?
U pravu si. Najbolje da sve što "asocira" na državnu zastavu ukinemo.

Питао сам те зашто би, како си рекао, требале све зграде са декоративном расветом да имају овај шарениш од боја "инспирисаних" бојама на српској застави. Твоја образложења до сада:

  • Коме смета српска застава?
  • Зашто да не?
  • Италијани користе боје своје заставе
  • (саркастично) Најбоље је да укинемо све што асоцира на државну заставу

И даље нисам чуо ниједан аргумент зашто треба осим евентуално овог за Италијане где је одговор "треба да радимо све што раде Италијани". Да ли ти је то аргумент?

Zaninljivo je kako Izraelski ivestitor koristi rekvizit-nacionalizam, tako da to moramo sa Afi-em da vidimo.

Како бих рекао јако сумњам да су страни инвеститори сами одлучили да тако боје своје зграде, пре бих рекао да неко у јавном сектору Републике Србије дели твоје мишљење како приватници "треба" да боје своје зграде у име реквизит-национализма. Не сећам се да је ико од приватника то радио пре 2012.
 
tenor.gif

Кад се већ паметује око стандарда онда као пример макар ставити првобитну и и даље званичну заставу Србије на којој није папагајска поспрдна варијанта грба.
Nikad ne bih očekivao da će ovo biti tačka oko koje ćemo se složiti, ali eto. Slažem se, i meni je stara varijanta vizuelno bolja. Mada heraldičari i bukvalisti uvek tvrde da je ova sadašnja heraldički ispravnija.
 
Како бих рекао јако сумњам да су страни инвеститори сами одлучили да тако боје своје зграде, пре бих рекао да неко у јавном сектору Републике Србије дели твоје мишљење како приватници "треба" да боје своје зграде у име реквизит-национализма. Не сећам се да је ико од приватника то радио пре 2012.
Ajd probaj da zamislis kako nekog stranog investitora (pogotovo izraelca) neko iz javnog sektora tera na nešto. Strani investitori, pogotovo iz sveta ozbiljnog biznisa su u principu zaštićeni kao beli medvedi, i vrlo lako mogu da okrenu koga treba (svoju ili neku jaču ambasadu) pa da taj neko iz javnog sektora dobije po guzi
 
Vrh