Šta je novo?

Skice...

Hvala na podrsci :D

Kako Dragan kaze, ako BB ispromovise, dogodine se vozimo u Belektri (name given by Steva :D )!
 
.

" dogodine cemo se voziti u Belektri " ....sa natpisima sastrane ' Ag.BB' .:D
 
Zavrsen konkurs. Osvojeno super trece mesto!! Jos jednom svaka cast za Andreja
Завршен конкурс „Заједно до бољег превоза”

Конкурсом „Заједно до бољег превоза”, који је расписало ГСП „Београд” корисници услуга имали су могућност да покажу какав дизајн трамваја желе. Будући дизајн 60 трамваја који ће бити реконструисани и генерално ремонтовани, одредили су наши суграђани.

Прва награда додељена је раду под шифром „RESTYLED”, аутора Владимира Змајевића. Друга награда припала је раду под шифром „ДАР-МАР”, аутора Дарка Марковића, а трећа раду под шифром „VASSILEVS” аутора Андреја Васиљевића.

Жири су чинили: мр Славен Тица, генерални директор ГСП „Београд”, као председник жирија, Жељко Ђукановић, директор Дирекције за јавни превоз, Бранислав Пирковић, технички директор задужен за електро подсистеме, Игор Дроњак, директор трамвајског подсистема, Милена Лазаревић, архитекта.

Реконструкцијом и генералним ремонтом трамваја према изабраном идејном решењу, возило ће добити нов и савремен изглед, а остварени су и циљеви због којих је конкурс, под називом „Заједно креирамо будућност” и расписан. Ово је још један пример да ГСП „Београд” заједно са својим корисницима гради бољи јавни градски превоз усмерен ка модерном и европском систему.

Prvo mesto: http://www.beograd.org.yu/download.php/documents//Inagrada.jpg
Drugo mesto: http://www.beograd.org.yu/download.php/documents/IInagrada.jpg
Trece mesto: http://www.beograd.org.yu/download.php/documents/IIInagrada.jpg
Izvor: Grad Beograd
Link: http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=1281723
 
Još jednom i od mene čestitke!
 
Pa i da vidimo ..najbolje rešenje, što se tiče moguće primene :

IIInagrada.jpg
 
Mislim da su sva tri rada skoro pa ista, pogotovu ima jako velike sličnosti izmedju prvog i trećeg rada, pa možemo reći da su svi dobili :)

Drugi rad mi se ne svidja, ali prvi i treći su odlični!
 
Tramvaji od stakla
6. jul 2007

SUDEĆI po rešenju novog dizajna tramvaja, koji je pobedio na konkursu "Zajedno do boljeg prevoza" Gradskog saobraćajnog preduzeća, Beograđani će se vrlo brzo voziti u lepšim i kvalitetnijim vozilima. Pobednička zamisao predviđa kompletan redizajn prednjeg i zadnjeg dela vozila, kao i niz novina koje će osvežiti šinsku flotu GSP.

Pobednički rad Vladimira Zmajevića predviđa veće površine pod staklom što će dopineti boljoj preglednosti. Bočne strane tramvaja pretrpeće minimalne izmene, tako da neće biti povećanja troškova održavanja. Uz to, uvođenjem bočnih svetala kao i poklopaca kojima će biti "maskiran" sistem točkova, vozilo će biti uočljivije.
Takođe, kabina vozača biće izrađena od poliestera ili palastike, što će smanjiti ukupnu masu vozila. Većoj preglednosti i vizuelnom efektu doprineće veći prozori i površine pod staklom. Žiri je ovo rešenje ocenio kao tehnički potpuno izvodljivo.

- Ideja konkursa bila je da građani Beograda sami osmisle izgled tramvaja kojim bi voleli da se voze - kaže Slaven Tica, direktor GSP. - Konkurs se poklapa sa planovima obnove voznog parka i predstavljaće smernicu ka budućem vizuelnom rešenju naših vozila.
U GSP kažu da odziv dizajnera na konkurs, zbog brojnih ograničavajućih faktora, nije bio veliki. Ipak, autori pet prispelih radova bili su na visini zadatka, tako da je žiri imao više nego težak zadatak da izabere najbolji.

Najvećeg gradskog prevoznika u narednom periodu čeka i velika obnova voznog parka. U tu svrhu iz budžeta Grada Beograda izvojeno je 1,39 milijardi dinara. Od tih sredstava biće kupljeno oko 100 novih autobusa i 40 trolejbusa.
- Tenderska procedura za nabavku 55 zglobnih i 45 solo autobusa je u toku, a ponude će biti otvorene krajem meseca - ističe Tica. - Svi će biti savremeni, niskopodni, klimatizovani i prilagođeni potrebama invalida. Uz to, aranžman Evropske investicione banke koji sprovodi Gradski sekretarijat za finanasije omogućiće skori tender za remont 60 tramvaja. Prvi remontovani tramvaji na gradske ulice izaći će za manje od godinu dana.
Deo sredstava biće uložen i u kupovinu nekoliko specijalizovanih vozila. U planu je nabavka glačalice šina, vozila za održavanje kontaktne mreže, što će sve zajedno koštati oko 20 miliona dinara.

ŽIRI
STRUČNI žiri koji je ocenjivao prispele radove činili su Slaven Tica direktor GSP, direktor Direkcije za javni prevoz Željko Đukanović, kao i Kosta Krsmanović, profesor Fakulteta primenjenih umetnosti i Zoran Bulajić, profesor Akademije lepih umetnosti.

GSP je otkupio tri rada, a autor prvoplasiranog rada nagrađen je sa 85.000 dinara.
Ooo...izgleda pao neki dinar i za 3.mesto ! ..kad ćemo na pivo. :D
 
Ovaj drugonagrađeni je menjao sa strane dizajn i suviše je komplikovan za izradu. Toliko moderan prednji i zadnji deo neće dobro da stoji na starom tramvaju, a nije toliko prikladno za Beograd. Dakle, mislim da je uži izbor sveden na dva rada!

Andrej, već sam ti lestitao a dalje - srećno!:))
 
WOW, nisam ocekivao ovoliko publiciteta :p

Vesti o konkursu su izasle u Blicu, Danasu i Glasu. I u Novostima je bio prilog, s time sto su pisali samo o dobitnickom radu. Licno, ja sam prezadovoljan, iako mi se cini da je pobednicki rad malo isuvise retro.

Sve u svemu, hvala jos jednom na cestitkama i podrsci, a bice dosta dooosta piva :D !

PS
Nadam se da ce i BB da napravi neki mali omaz :p
 
^^ Jel ce se neki tramvaji produzivati umetanjem jos jednog zgloba u sredini?
 
Steta. Koliko se secam, obnovljene KT4ke u Ceskoj su produzivane. Izgleda bolje i optimalnije se iskoriscava kapacitet vozila.
 
Potpuno se slazem. Bojim se samo da za tako nesto jos uvek nema dovoljno sluha kod nas...
 
Inspirisala me diskusija o kioscima da napravim na brzaka jedan "kiosk box" koji može da se oblepi reklamama i zatvori skroz kada ne radi :D

verk2o.gif
 
Vrh