Šta je novo?

Skice...

vrachar

Advanced
Učlanjen(a)
09.12.2006.
Poruke
2.637
Pohvaljen
10
Lokacija
Interzone
Danas sam se malo zezao i napravio skicu necega sto bi moglo da bude novi beogradski tramvaj, proizveden u domacoj industriji :D Dizajn mozda nije previse avangardan, ali uzimajuci u obzir neophodnost prakticnosti javnog prevoza kao i domete domace industrije, cini mi se da ima prostora za razvijanje... Kad budem imao vremena, uradicu skice u nekom programu.

tramvaj.jpg
 
Pa ja licno nisam ljubitelj ovalnih formi, najvise zbog toga sto je u proteklih 10ak godina doslo do svojevrsnog zasicenja raznim okruglastim celinama u idustrijskom dizajnu. Sa druge strane, kada je nesto "kockastije", ima vise prostora tj. racionalnije je rasporedjen, preglednost je bolja i ima vise svetla. Plus, neka nasa fabrika (MIn ili Gosa) nebi bas lako mogla da se snadje sa previse ekstravagantnim formama.
 
Tockove bi mozda mogao malo vise da "sakrijes", mislim da ce biti lepse, a inace je oK!!!
 
Dobar rad. Slazem se da ovalni oblik nije odlicije neceg sto je 'temporary'. Ali sto se tice tvoje predstave mislim da mi se dopadaju najvise velike staklene povrsine. Prednja/zadnja strana bi mogle da budu malo dinamicnije u smislu da me malo podseca na autobuse...
 
Dobro je sto ima puno, prozora, staklenih povrsina :)
 
Volox":27rom599 je napisao(la):
Ok,samo bi bilo super kad bi imao malo ,da kazem "ovalniji" oblik :D
Ovalni, aerodinamičniji oblik tramvaju i ne treba ... neće učestvovati na trkama. :)

Ovakav oblik je ' snažniji ', više ' muški ' ... što mi se dopada.

Točkovi mogu da se 'sakriju' ili ...da se stave bolje ratkapne. :D
 
U tom delu gde su tockovi slobodno moze da ide i neka kao maska preko jel je u pitanju ipak tramvaj koji nema ugao okretanja tockova kao recimo autobus pa da moze da udara. naravno maska koja bi po potrebi mogla da se skine radi nekih intervencija.
 
Super, samo bih ja uveo varijantu da se ti prozori obavezno mogu otvoriti, ili od nekih tramvaja novih da se napravi kabriolet, jer je leti stvarno nesnosna vrucina, a klima je pitanje da li radi :)
 
...
Već sada se zna da će spoljna geometrija prednje i zadnje površine biti identična, izuzev svetlosne signalizacije.
...
Sta to tacno znaci? Da izled prednjeg i zadnjeg dela na tvom modelu ne dolazi u obzir? Ili su bitne samo dimenzije a oblik moze da se menja...

P.S. Super izgleda model! Bilo bi lepo kad bi i nasi tramvaji nakon rekonstrukcije isto tako izgledali. Barem neki od njih :)
 
^^ Koliko sam razumeo, a ljudi iz GSPa potvrdili, bitno je da prednja i zadnja strana budu identicne, sa izuzetkom svetlosnih grupa. Ja sam svoj predlog radio prema postojecim dimenzijama i proporcijama tramjava, s time sto sam dodao par detalja kao sto je ova bela lajsna. U svakom slucaju, sve ovo je izvodljivo bez znacajnijih promena osnovne konstrukcije.
 
^^A ha identicna jedna drugoj a ne sadasnjem izgledu. Eto kako covek moze jednu recenicu na vise nacina da interpretira. :)
Ta bela lajsna mu i daje taj pomalo futuristicki izgled i finu liniju. Lepo osmisljeno.
 
Odlicno,samo kad bi ramovi prozora bili kockasti,i kad bi prozori bili veci....Sve u svemu super!
 
^^ Sigurno bi izgledao bolje sa vecim prozorima, samo nazalost, predmet konkursa nije bio redizajn celog tramvaja vec samo prednjeg i zadnjeg ceonog dela ;)
 
Jutros mi je javljeno kako je moj predlog osvojio 3. mesto na konkursu GSPa! Time je usao i u uzi izbor za konacno resenje restilizacije nasih dragih KT4ki :D
 
vrachar":2jl1qa89 je napisao(la):
Jutros mi je javljeno kako je moj predlog osvojio 3. mesto na konkursu GSPa! Time je usao i u uzi izbor za konacno resenje restilizacije nasih dragih KT4ki :D
WOOW! Strava! Sve cestitke! :)
 
vrachar":17983h84 je napisao(la):
Jutros mi je javljeno kako je moj predlog osvojio 3. mesto na konkursu GSPa! Time je usao i u uzi izbor za konacno resenje restilizacije nasih dragih KT4ki :D
FANTASTIČNO!! jbt skroz mi drago!!! wow!! imaš li još neke detalje, kako će sada ići??
 
Rekli su mi da tek sve treba da se ozvanici tj. da mi na kucnu adresu posalju resenje, a zatim ce biti i plasirano po medijima :cool: Pretpostavljam da ce se naknadno odlucivati o tome koji ce se od 3 izabrana predloga izvoditi...
 
VELIKE VELIKE CESTITKE!!!! SVAK CAST I NAVIJAMO ZA TVOJ RAD :) ;)
 
vrachar":3pbacm82 je napisao(la):
Pretpostavljam da ce se naknadno odlucivati o tome koji ce se od 3 izabrana predloga izvoditi...
.

Kako koji ?! ....pa, zna se! ;) ...uz medijsku podršku BB. .:)
 
Vrh