Šta je novo?

Sirius [ Poslovni kompleks | 45 000 m2 ]

Ја никако не схватам рекламе на енглеском и даље. Па чекај, проћи ће испред неки страни инвеститор и видети натпис њему разумљив и тако ће се определити за закуп простора у овој згради? Каква смо ми колонија...
 
Što je najtužnije, nismo čak ni kolonija da to možemo da pravdamo sebi jer nas niko spolja ne prisiljava na takve budalaštine.

Viševekovno ropstvo + višedecenijsko gaženje naše kulture u ime nekog "progresivnog modernizma" crvene buržoazije koja je snishodljivo odbacivala ikakvu originalnu, srpsku tradiciju i zamenjivala je državnom intervencijom u kulturi, jeziku i običajima je dovelo do podele jedinstvene u svetu - na "intelektualce" koji preziru svoje nasleđe i "zatucane patrijote" koji ga podržavaju samo u političke svrhe.

Dok je u Japanu lepo i stvar ponosa čuvati svoje pismo i koristiti ga kod nas se to podsmešljivo smatra sramotom i glupošću. I tako je jako, jako dugo.

Otvaranje kulture ka svetu je samo ubrzalo razaranje našeg nasleđa, ne zato što nas je iko terao da ga odbacimo nego zato što je većina "intelektualaca" u društvu naše nasleđe već odbacilo kao inferiorno.
 
367346B5-37F7-4759-A01A-432F1050D586.jpeg
 
Dzaba... kockasta fasada mi je ružna, a ambijent kvare i objekti između Sirijusa i nasipa...
Ali ajde, konačno se završava... i to je nešto.
 
Да коцкаста фасада је ружна уопште није проблем школски пример максимално искоришћеног сваког метра плаца за зграду, ишли би они још до стазе него је испод магистрални топловод. Ко још овде примећује неке контејнере до насипа а и они су иначе привременог карактера.
 
Bukira je zabeležio početak demontaže krana dok sam ja došao negde pred kraj.

200808-sirius-01.jpg

200808-sirius-02.jpg

200808-sirius-03.jpg

200808-sirius-04.jpg

200808-sirius-05.jpg

200808-sirius-06.jpg

200808-sirius-07.jpg

200808-sirius-08.jpg

200808-sirius-09.jpg

200808-sirius-10.jpg

200808-sirius-11.jpg

200808-sirius-12.jpg
 
Da je ceo kompleks u ovom umerenijem tonu šare, bolje bi izgledalo...
 
Po kojoj logici Strabag gradi sve moguce objekte po Srbiji? Koliko znam, samo kioske jos nisu izradjivali.
 
По логици унајмљивања подизвођача. Као што се већина послова у Србији иначе и ради.
 
Kakva krmača... Još ova fasada od koje te glava zaboli...

Izgleda kao BIGZ za sirotinju.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783028#p783028:2i5rnt9t je napisao(la):
Alen RS » Pon Okt 12, 2020 5:20 am[/url]":2i5rnt9t]Ovo je ubedljivo najruznija zgrada ovog vijeka

Ajd što je zgrada "upitno lijepa?" al ovaj momenat platoa u vidu mini amfiteatra... ja ne znam stvarno :bash: :bash: :bash:

Maturantu za prijemni na arhitektonski da daju da uradi makar idejni projekat, bolje bi ispalo svega mi.

Inače, juče su postavili ogradu na ove terase, rešetkastu kao na protivpožarnim stepenicama, pa se evo jutros pitam, da li je moglo staklo i zašto NE ?
 
Boze koliko su paneli promasaj, ni zelenilo tu ne pomaze. Jednobojni paneli nek sami odaberu od prilozenih :sesir: :sesir: je iole prihvatljivo resenje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784717#p784717:wzdutyf2 je napisao(la):
lukarts » Ned Okt 18, 2020 8:40 am[/url]":wzdutyf2]Boze koliko su paneli promasaj, ni zelenilo tu ne pomaze. Jednobojni paneli nek sami odaberu od prilozenih :sesir: :sesir: je iole prihvatljivo resenje.


Које зеленило?
 
Imaginarno oko cele zgrade... glasno sam razmišljao..
 
Vrh