Šta je novo?

Simcity 4

Vocar

Intermediate
Učlanjen(a)
29.11.2007.
Poruke
364
Pohvaljen
190
Da li neko od vas igra ovu igricu? Ja sam zaluđen njome i trenutno pravim region Beograd :)
 
Ako je i dalje onako amerikanizovana kao prethodna 3 dela ne verujem da cu je igrati. Kakva je? Jel realnija nego ranije?
 
Pa šta podrazumevaš pod "amerikanizovana"? Ako misliš na američke zastave, njih nema. Ja konkretno imam delux verziju neki euro expansion pack pa mi automobili voze po engleskom sistemu. Upoznao sam našeg momka koji je uradio hram Sv. Save, Genex, SIV, Istočnu kapiju Beograda na Konjarniku, Beograđanku, Belvil....trenutno radi Marakanu :)

Sviđa mi se što igra ima mali milion mogućnosti, patch-eva, što možeš da praviš svoje regione.

E sad da budem skroz iskren, ja sam svoju verziju skinuo preko torenta, tako da ne mogu da koristim terrain generator ili slične programe koji olakšavaju pravljene regiona. Ali, sasvim sam zadovoljan kako mi Beograd sad izgleda. Za sada radim isključivo reljef.
Ostalo mi je da uradim potez do Smedereva i sve severno od Save i Dunava. To sam namerno ostavio za kraj jer nije teško.
 
Pod amerikanizovanim prevashodno mislim na koncepciju pravljenja gradova. Ulice koje mogu da se prave samo po geometrijskim osama, zgrade koje odmah nicu i ruse se posle par godina, uzdignuti autoputevi i sl...
 
Pa pazi, ulice mogu da se prave i dijagonalno, ako na to misliš. Dakle, ne moraju da budu prave kao strele. Zgrade niču u zavisnosti od potražnje za njima ( da li su stanovi, kancelarije ili industrija ). Možeš ih obeležiti kao istorijsku vrednost, spomenik kulture i sl. i one se neće menjati. Po meni je recimo sasvim normalno da se posle izvesnog vremena napravi veća zgrada i sl. Našao sam momka iz Poljske koji radi zgrade u Varšavi koje jaako liče na naše zgrade u centru Beograda.

Što se auto-puta tiče imaš opciju i nadzemnog i u nivou sa zemljištem. Meni se lično ne sviđa što u osnovnom paketu nema kružnog toka, već moraš da ga skidaš kao dodatak.

Ali ipak, igrica mi je bez premca. A ima veze i sa ovim sajtom :)
 
heh, ja sam još gori, počeo sam sa originalnim Sim City-jem na Spectrumu. Da li postoji neki forum odakle se mogu skidati modifikacije za SC 4 i ostale? Npr. za TTD (transport tycoon deluxe) ima gomila dodataka, uključujući i pack sa vozovima srpskih železnica kao i pack sa ikarbusovim i ostalim vrstama autobusa u Beogradu.
 
Zdravo Bidžo.

Ja skidam stvari sa simtropolisa. Naš dečko je delija21, još malo pa će biti gotova Marakana.

Region Beograd je gotov, uskoro će biti na simtropolisu. :D
 
evo ja sam se razvalio od igranja nekih par meseci :) i danas sam je konacno uninstalirao ali evo stavicu vam par slicica sta sam pravio;)

Isao sam tematski: ovaj prvi gradic je mediteranski, ovaj drugi je Pariz, a ovo poslednje hmmm pa klasicni evropski gradovi... Ako jos neko ima neke slike neka postavi
Chianti-Apr251191206402044.png


GettingStartedTutorial-Oct172312060.png

Zwinger-Oct311051210288587.png

Zwinger-Oct311051210288459.png

Zwinger-Mar121081210290747.png

Zwinger-Dec291071210290683.png
 
Ja sam se pre par godina opasno zezao sim citija dok nije došlo "fax killed game star" :(

ali još imam screenove mojih urbanih zavrzlama, evo :

8.jpg


7.jpg


5.jpg


10.jpg


0106-11.jpg


0106-10.jpg


0106-09.jpg


0106-08.jpg


0106-07.jpg


:D
 
Voćar balaviiii. Obradujte me, recite mi da ste sve ovo poskidali sa simtropolisa?
Stevo, odakle ti ovaj stadion i kako si napravio ovu vodu?

Praguc, odakle si ti sve ovo skidao?

Pasarela, kej...jao gde da skinem too :)
 
Vocar":ubjs5lc8 je napisao(la):
Voćar balaviiii. Obradujte me, recite mi da ste sve ovo poskidali sa simtropolisa?
Stevo, odakle ti ovaj stadion i kako si napravio ovu vodu?

Praguc, odakle si ti sve ovo skidao?

Pasarela, kej...jao gde da skinem too :)
Rećiću ti više detalja čim budem imao malo više vremena, i da - sve je sa simptropolisa! :)
 
Monte Carlo je imao samo jedan dobar naslov i to je bio airline tycoon, sve ostalo su im bili krsevi tako da se ne bih ja mnogo uzdao u ovo.
 
Evo grada na kom trenutno radim, populacije od oko 120.000. Trenutno mi je najveci problem zagadjenje zivotne okoline, iako sam lupio poreze preko 10% na dirty i manufacturing, a za high-tech na 7%, i dalje se otvaraju fabrike koje zagadjuju. Polako se spremam za jedno veliko prosirenje grada.



 
Imam mali problem, ovo mi se nije ranije dešavalo: skoro sve što sam ranije skinuo sam Simtropolisa kad sam ranije igrao (što je savršeno onda radilo) mi se pretvorilo kad sam ponovo instalirao i ubacio u Plugins u glupe braon kutije. Ima li neko ideju kako da to rešim?
 
nemam predstavu,ako ti neko ne odgovori imas forum sveta kompjutera,tamo ti sigurno neko moze pomoci
 
instaliraj sve update fajlove i skini te neke male hot-fixeve sa zvanicnog simcity sajta (mislim da ce ti traziti da dokazes da imas original igricu) mozda ti to resi problem
 
Skinuo sam sve da popravim te kutije, i od tad mi se blokira svaki put kad udje u igru... Hah, nije mi sudjeno, moram nabaviti ipak original...
 
Ja u ovoj igrici uvek odem u minus,pa onda bankrotiram.
:( :( :( :( :notok:
 
najbitnije ti je da uvek razmisljas 3 koraka unapred i da nigde ne zuris sa sirenjem/razvoja grada.
 
_Wuk_":2jf79bce je napisao(la):
Ja u ovoj igrici uvek odem u minus,pa onda bankrotiram.
:( :( :( :( :notok:
Evo ti šifre
Tokom igre pritisni istovremeno tastere Control i X kako bi
otvorio konzolu, potom upiši šifru i pritisni Enter:
WeaknessPays (novac),
FightThePower (uklanja potrebu za energijom),
HowDryIAm (uklanja potrebu za vodom),
You don't deserve it (otključava sve nagrade),
Stopwatch (uključuje i iključuje sat),
WhatTimeIzIt # (podešava sat na zadatu vrednost),
WhereRUFrom <ime> (menja ime grada),
HelloMyNameIs <ime> (menja ime igrača),
SizeOf # (zumiranje na zadatu vrednost),
Recorder (snimač).:gobb:
 
Vrh