Šta je novo?

Silva Vidikovac [ Stambeni kompleks | 40 254 m²]

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.987
Pohvaljen
38.895
silva-vidikovac-bb.jpg

Merin Group, jedno od najvećih imena na domaćem tržištu nekretnina, započela je realizaciju najnovijeg stambenog projekta u svom porfoliju – Silva Vidikovac. Ova investicija na opštini Rakovica obuhvata izgradnju ukupno 250 stambenih jedinica smeštenih u 6 lamela, pri čemu je projekat već dobio građevinsku dozvolu, a i izgradnja je počela u novembru 2023. godine. Kompanija Merin do sada je uspešno realizovala niz stambenih kompleksa u Beogradu, bilo kao investitor ili partner, a među njima su projekti poput Sun City, Gornji Grad, Merin Plaza, Merin Hill, Tri Nove, Kennedy Residence, BIG Residences i Merin Dedinje.

Novi projekat, nazvan Silva Vidikovac, nalaziće se u neposrednoj blizini Vidikovačkog venca, odnosno između Ulica kneza Višeslava i Pilota Mihaila Petrovića (iza Lidla). Pozicioniran nadomak Košutnjaka i sa brojnim sadržajima u svojoj okolini, projekat cilja kupce koji traže kvalitetne mikrolokacije za porodičan život izvan centra. Ukupna bruto građevinska površina projekta iznosi 40.254 m2. Projektovan je kao slobodnostojeći, sa jednostavnom kubičnom formom u obliku ćiriličnog slova P u osnovi.

Nadzemni deo sastoji se od prizemlja i šest etaža, dok je sedmi, povučeni sprat rezervisan za komforne “penthaus” jedinice. U prizemlju je planirano 5 lokala, dok će budućim stanarima biti dostupna i velika podzemna garaža na četiri nivoa sa ukupno 284 mesta, uključujući parking mesta sa instalacijom za elektropunjač i 16 mesta za osobe sa invaliditetom. Uređeno centralno dvorište sa žardinjerama sadrži zelene površine, stvarajući prijatan ambijent za boravak. Dvorište je zatvoreno sa obe strane i obezbeđeno kapijama sa kontrolom pristupa. Kompletan objekat, uključujući sve ulaze, prizemlje, garažu, i dvorišni prostor, pokriven je sistemom video nadzora 24/7.

Naglašeni prirodni pad terena iskorišćen je za kaskadnu arhitekturu, a pozicija na uzvišici omogućava atraktivne vizure ka Avali. Pored penthaus jedinica na poslednjem spratu, specijalnu ponudu činiće i manji broj ekskluzivnih stambenih jedinica u prizemlju, koje će posedovati privatne zelene bašte. Stanovi u objektu su različite strukture i površine, od dvosobnih do petosobnih, dok se raspon kvadratura kreće od 41m2 do 168m2.

Planirano je da izgradnja traje 30 meseci, a useljenje objekta se očekuje u drugom kvartalu 2026. godine.
 
Birala sam između Silva, Buena Vista i Victory Gardens projekata. Silva (Merin) mi je od starta bio favorit i nakon sastanaka sa predstavnicima prodaje svih investitora, potpisala sam predugovor sa Merinom, za kupovinu jednoiposobnog stana na povucenom spratu. Ono što je zanimljivo, a meni svakako bilo najveće pitanje, je što ako pogledamo primer stana na povučenom spratu, za terasu piše da je ~5kv ali očigledno je dosta veća. Kako su oni meni to objasnili, projekat je napravljen na način da se ostatak terase vodi kao zajedničke prostorije kojih se svi kupci odriču, a kupac tog konkretnog stana dobija ekskluzivno pravo na korišćenje. Malo mutno ali daje priliku nekome sa manjim budžetom da kupi stan sa terasom od 20kv (što ja npr inače ne bih mogla).
Za kreditne kupce očekuju krajem 2025. da se stvore uslovi za dizanje kredita.
 
Birala sam između Silva, Buena Vista i Victory Gardens projekata. Silva (Merin) mi je od starta bio favorit i nakon sastanaka sa predstavnicima prodaje svih investitora, potpisala sam predugovor sa Merinom, za kupovinu jednoiposobnog stana na povucenom spratu. Ono što je zanimljivo, a meni svakako bilo najveće pitanje, je što ako pogledamo primer stana na povučenom spratu, za terasu piše da je ~5kv ali očigledno je dosta veća. Kako su oni meni to objasnili, projekat je napravljen na način da se ostatak terase vodi kao zajedničke prostorije kojih se svi kupci odriču, a kupac tog konkretnog stana dobija ekskluzivno pravo na korišćenje. Malo mutno ali daje priliku nekome sa manjim budžetom da kupi stan sa terasom od 20kv (što ja npr inače ne bih mogla).
Za kreditne kupce očekuju krajem 2025. da se stvore uslovi za dizanje kredita.
Ovo definitivno jeste prednost. Merin je gradio Kennedy koji je u mom kraju I kupci kazu da su jako kvalitetno odradili jer imaju dobar nadzor. Bar je tako bilo u tom slucaju. Tako da srecno vama!
 
Birala sam između Silva, Buena Vista i Victory Gardens projekata. Silva (Merin) mi je od starta bio favorit i nakon sastanaka sa predstavnicima prodaje svih investitora, potpisala sam predugovor sa Merinom, za kupovinu jednoiposobnog stana na povucenom spratu. Ono što je zanimljivo, a meni svakako bilo najveće pitanje, je što ako pogledamo primer stana na povučenom spratu, za terasu piše da je ~5kv ali očigledno je dosta veća. Kako su oni meni to objasnili, projekat je napravljen na način da se ostatak terase vodi kao zajedničke prostorije kojih se svi kupci odriču, a kupac tog konkretnog stana dobija ekskluzivno pravo na korišćenje. Malo mutno ali daje priliku nekome sa manjim budžetom da kupi stan sa terasom od 20kv (što ja npr inače ne bih mogla).
Za kreditne kupce očekuju krajem 2025. da se stvore uslovi za dizanje kredita.
Ako nije tajna, koja je cena kvadrata?
 
Moj drugar je kupio stan u Merin Hillu, tako da znam sam i ja sama mogla da se uverim u kvalitet gradnje. Oni rade jako tipski, jednoiposobni stanovi koji nisu na povučenom spratu će biti identični stanovima u Merin Hillu. Takođe, on je zažalio što nije kupio ostavu pa ja nisam napravila istu grešku :)
Cena kvadrata je bila 2850 sa PDV. Dakle 160.000 za stan slican ovom. Garaža 16.000, ostava od 4kv je bila oko 3.400. Napomena da su svi ostali spratovi dosta jeftiniji pošto se ovde dobija ta velika terasa koja ne može da se računa u cenu kvadrata, ali naravno da su oni to na neki način uračunali.
Interesantno je što preko svoje instagram stranice, kada se reklamiraju objavljuju cene (nekih) stanova pa i iz toga može da se vidi otprilike cena kvadrata
 
Zna li se više o materijalima koji će se koristiti, klime i sl?
 
Moj drugar je kupio stan u Merin Hillu, tako da znam sam i ja sama mogla da se uverim u kvalitet gradnje. Oni rade jako tipski, jednoiposobni stanovi koji nisu na povučenom spratu će biti identični stanovima u Merin Hillu. Takođe, on je zažalio što nije kupio ostavu pa ja nisam napravila istu grešku :)
Cena kvadrata je bila 2850 sa PDV. Dakle 160.000 za stan slican ovom. Garaža 16.000, ostava od 4kv je bila oko 3.400. Napomena da su svi ostali spratovi dosta jeftiniji pošto se ovde dobija ta velika terasa koja ne može da se računa u cenu kvadrata, ali naravno da su oni to na neki način uračunali.
Interesantno je što preko svoje instagram stranice, kada se reklamiraju objavljuju cene (nekih) stanova pa i iz toga može da se vidi otprilike cena kvadrata

Super deluje stan, imaces bas puno svetlosti a i prozor u kupatilu sto je danas bas retko, lepo, cestitam na kupovini! 🙂
 
Ništa od prozora u kupatilu nažalost, pre par nedelja su se javili da je to greška u nacrtima i poslali aneks ugovora da se potpiše
 
Nebitno da li je u tus kabini, veliki plus je svakako, zasto ga nema? Deluje da postoji prostor, bas mi nije jasno?
 
Nebitno da li je u tus kabini, veliki plus je svakako, zasto ga nema? Deluje da postoji prostor, bas mi nije jasno?
Po tome sto su rekli, prozor bi bio bas na sred tusa sto nema smisla (opet, po njihovom). Meni to jeste steta ali nisam ulazila mnogo u diskusiju
 
Vrh