Šta je novo?

Savski trg

Ово су ладно насули песак преко постојећег бехатона, утабали и поређали нови?
Oni (širok obuhvat ljudi pod tom zamenicom) su majstori scenogafije. A scenogafija nije stvaran život.

To što si naveo sam odmah primetio, ali sam se uzdržao komentara, dok nisi pomenuo. Viđao sam sličan pristup po Srbiji, gde su isti ti oni stavljali behaton i preko asfaltiranih i betoniranih trotoara. Time razlika u visini kolovoza i trotoara postaje protivtenkovska prepreka.

Moje mišljenje je da su ovde trebali u zoni pešačkog da naprave rampu, a svuda u okolini da idu trotoar u starom nivou kao kod pošte, koliko god to moglo da se izvede. Tamo gde bi postalo nemoguće da lepo naprave zemljanu kosinu, busenuju je i završe posao. Ovako, boga pitaj kako će na kraju ispasti i koliko će se ovakav behaton klackati pod nogama.
 
Izgleda da je krenuo saobracaj konacno
1646571551415.png
 
Pretpostavljam da je retoričko pitanje (nije granit svuda sad jer je lepše, nego zbog bate), ali ovde igrom slučaja ima smisla, Savska će biti kasnije rekonstruisana (neusklađeno, po običaju), pa će se to sve svakako dizati. Pretpostavljam da će je rekonstruisati kad budu pri kraju sa BNV zgradama duž nje.
 
Pitanje nema veze sa granitnim batom, već sa drugim delom odgovora. Baš zato i pitam, jer bi obrnuto bilo mnogo bolje rešenje.
 
Ово што сад раде код бивше поште је уклапање постојећег у ново стање на терену због пидизања нивоа коловоза. Да нису то морали да раде, не би дирали ни тротоар.
 
Жуту приземну кућу у којој живе људи нек оставе док су они ту, али распалу пекару су морали да поруше одмах када су почели радови.
 
Moram reći da sam iznenađen količinom saobraćaja od kako je otvoreno skretanje u Savsku. Očekivao sam neko zakrčenje ali za sada onde nema žive duše. Gde je nestala ona gužva iz vremena GŽS?
 
Moram reći da sam iznenađen količinom saobraćaja od kako je otvoreno skretanje u Savsku. Očekivao sam neko zakrčenje ali za sada onde nema žive duše. Gde je nestala ona gužva iz vremena GŽS?
Možda zato što na trgu i velikoj raskrsnici napravljenim nekada davno zbog železničke stanice, više nema - železničke stanice? ;)
 
Mislim da je verovatnije da ljudi ne znaju da je Savska otvorena, a da su do sada navikli da idu novom rutom, pošto je koriste već 3 godine, ili koliko im je već trebalo da popločaju jedan trg.
 
@relja Slazem se ali ipak je ovo bitna saobraćajnica. U špicu 5 auta u celoj raskrsnici. Ko da više niko ne ide Savskom. Moguće da ljudi i dalje idu alternativnim rutama.
 
Na ovim fotografijama sa gradilišta ima strašno malo radnika..Znači popločavanje do 1 Aprila..
 
Taman na vreme za završnu konvenciju pod otvorenim nebom, koji sad pred početak izborne tišine. Sa svetlima odozdo na govornika. Zamislili? Poznat scenarijo?
 
@relja Slazem se ali ipak je ovo bitna saobraćajnica. U špicu 5 auta u celoj raskrsnici. Ko da više niko ne ide Savskom. Moguće da ljudi i dalje idu alternativnim rutama.

Ovaj put nije bilo svečanog otvaranja, slikanja, izjava svake šuše na svim kanalima.... jer obilo im se o glavu što se saobraćaj normalizuje mesec dana pred izbore, a i posle tri godine još uvek nisu završeni... kako da "svečano otvore", a da vozač ii dalje svako dan posle toga da gledaju ograde, mašine, radnike, gomile materijala....
 
Ah ta 2019. Tada su započeti projekti:

Savski Trg
Karađorđeva
Cara Dušana...
Patrijarha Pavla

Nijedan nije završen. Eeeeej!

Nije ni čudo što je gradska vrhuška odlučila da u 2 godine pred izbore ne pokreće nijedan jedini važniji projekat u samom gradu. Obično se se projekti čuvaju za pred izbore a kod nas je potpuno obrnuto. Pravo paradoks polje, zar ne?!?
 
Vrh