Šta je novo?

Savski trg

Vidim da je famozna ''Mesopotamija'' još uvek tu.

Dobro je, taman sam se zabrinuo šta bismo bez njih...
 
Јесте ли приметили оне графите изнад локала БС турса и бистроа Савски. То би ваљало макар да прекрече до отварања трга. Графите на незавршеном хотелу Лика такође.
 
Једна изблиза. Превелик је да се ухвати и лице и жезло.
 

Prilozi

  • FB_IMG_1611516403067.jpg
    FB_IMG_1611516403067.jpg
    36,5 KB · Pregleda: 2.071

Sad sam još više siguran da je ovo napravljeno kao pešačka staza, a da je neko u poslednjem momentu odlučio da ozeleni.

Inače, baš me zanima dal će, ako su slagali da sat na stanici nije radio 24 godine, slagati da je šupa ustvari napravljena zbog metro stanice, te da su jednim objektom rešili buduću metro stanicu i ulaz u crpnu stanicu :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816565#p816565:132uwia3 je napisao(la):
Панонац » Pon Jan 25, 2021 1:05 am[/url]":132uwia3]Једна изблиза. Превелик је да се ухвати и лице и жезло.
file.php
Baš izgleda impozantno!
Dostojno jedne kraljevine.
Šta smo radili poslednjih 800 godina, pitam se?
 
Већим делом били окупирани, у паузама се обнављали што је углавном брзо рушено.
 
Zanimljivo je šta smo radili prvih 100 godina nakon Nemanje. Bratoubilački ratovi zbog prevlasti. Decenije loše vođene politike okončane samoubistvom na Kosovom polju. Čitajte istoriju a ne bajke.

Spomenik mi se sada sviđa, mada po mom laickom mišljenju, promašaj teme.
 
Sada sam pročitao vest,spomenik će biti otkriven prekosutra. Ali kada bi ceo trg mogao da bude otvoren?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816578#p816578:39npym7j je napisao(la):
Zezeljko » Pon Jan 25, 2021 12:36 am[/url]":39npym7j]

Sad sam još više siguran da je ovo napravljeno kao pešačka staza, a da je neko u poslednjem momentu odlučio da ozeleni.

Inače, baš me zanima dal će, ako su slagali da sat na stanici nije radio 24 godine, slagati da je šupa ustvari napravljena zbog metro stanice, te da su jednim objektom rešili buduću metro stanicu i ulaz u crpnu stanicu :mrgreen:

A dobro, to je stvarno teško prodati sa onoliko malim ulazom. Da je 1m širi, prošlo bi :D
 
Ipak su nagurali travnjak i na ovo parče iza spomenika gde je trabalo fontana da bude, odnosno 48 mlaznica.

Izgleda da su zbog brzine odustali od fontane.
 

Prilozi

  • trg trava 2.jpg
    trg trava 2.jpg
    296 KB · Pregleda: 1.529
  • trg trava.jpg
    trg trava.jpg
    254,7 KB · Pregleda: 1.524
Pa možda su provukli instalacije, ali nemaju vremena da povežu pre "svečanog otvaranja".
Ali bode oči što plato ima stepenice celom širinom, a na sredini je - zelena površina i samo uska staza...
No dobro, u SNS univerzumu ništa nije nelogično ako je po ukusu glavnog šefa.
 
Гледајући слике где се солитери у Савском амфитеатру виде у позадини, рекао бих да ће заправо изгледати кохезивније ако се обнови фасада поште. Сада се због модернистичке градње визуелно спајају ти солитери са модерном фасадом поште и цео трг изгледа као чорба стилова. Ако се обнови Коруновићева фасада мислим да ће бити визуелно раздвојена од солитера у позадини и склапати смисленију целину са тргом
 
Staze sa travom postoje i na renderu, mada realno ima ih previse.. da nije razlog ispunjavanje nekog % pod zelenim povrsinama u sklopu celog BNV?
 
Pitaju ljudi na drugim temama koliko još nedelja treba da prođe da se pusti u promet onih čitavih 30 metara tramvajskih šina od Nemanjine do Savske... :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=815537#p815537:1fmwvrxm je napisao(la):
vucko » Пет Јан 22, 2021 12:44 am[/url]":1fmwvrxm]:kk:
file.php
Која је фора са овим човеком што седи на столици? Свуда се провлачи а не знам ништа о њој.
 
Bernie Sanders, svake predsedničke izbore se kandiduje kao deo demokratskog tabora, ali uvek dodje do finala i izgubi (ove izbore od Bajdena prošle od Klintonke). Lik je prilično popularan medju mladim Amerima pa je zato i ovoliko često prikazan u ovom svojstvu (meme-ovima) radi sprdnje.
 
Što je sve prljavo i neuredno, užas jedan. kolko je spomenik prelep, toliko je sve okolo prljavo i blatnjavo i fuš urađeno. :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816665#p816665:1dddx16k je napisao(la):
milos.tro » 25 Jan 2021 12:55 pm[/url]":1dddx16k]
file.php


Ne znam kako se zove ovakav pokret u mačevanju :D , ali zar nije malo čudno da je kažiprst savijen kao da stoji na obaraču? :laugh:
Vratite čoveku njegov krst! :)
 
Ode reklama...
 

Prilozi

  • IMG-31674753bd7047068adf057035585593-V.jpg
    IMG-31674753bd7047068adf057035585593-V.jpg
    222,4 KB · Pregleda: 800
На овој теми, и у нашој јавности уопште, доста је критике на рачун изгледа самог споменика, и та критика је неретко сувисла и добронамерна.

Ипак, запањује колико је отвореног или једва прикривеног противљена самој изградњи споменика Стефану Немању. Разуме се, они којима смета сам Стефан Немања су јансо у мањини, али њихов глас се у Србији чује далеко више од гласа ућуткане већине, што говори доста о релативној позицији нас Срба у Србији, али и фанатизму наших неистомишљеника, који не презају чак ни од тога да једини народ на Балкану који је одлучно иступио против нацизма, усташтва и фашизма, и захваљујучи томе преживео геноцид (и Грци су се борили против нациста, али нису претрпели геноцид; с друге стране, Јевреји и Роми нису искључиво балкански народи), облепе свакојаким налепницама.

Сећам се добро да није било ни близу толико полемике поводом споменика Хејдару Алијеву, те споменика Рамбу, Брус Лију итд.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816733#p816733:1h5xvflo je napisao(la):
Аполон » 25 Jan 2021 03:53 pm[/url]":1h5xvflo]
...
Сећам се добро да није било ни близу толико полемике поводом споменика Хејдару Алијеву, те споменика Рамбу, Брус Лију итд.

Za prvi je bilo kritika, a i svi znamo da će da bude sklonjen prvom prilikom, pa se možda zato ljudi i ne bune mnogo.
Spomenik Brusu Liju je u provinciji i nije postavljen po inicijativi države... a i neko je lepo napisao (mislim da je bio Uroš Đurić) da je postavljanje tog spomenika znak koliko smo propali.

I gde bre ima spomenik Rambu? :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816728#p816728:5tm73tw9 je napisao(la):
Veteran » 25 Jan 2021 03:39 pm[/url]":5tm73tw9]Ode reklama...
file.php


Skroz sam zaboravio na ovaj svetlarnik. Fasada čak i ima potencijala da se lepo sredi...
 
Vrh