Šta je novo?

Savski trg

Meni se dopada ovaj primer, razbija monotoniju i pomalo dosadnu repetetivnost kompozicije stare fasade, unosi novinu i osvezenje.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fzirOqgIu2U[/youtube]
 
Боље је да Споменик буде на новом месту - уза зграду Станице нисам могао да га смислим.

Али, и то место има један недостатак - Споменик ће се видети из кола и градског превоза, а с Трга, који настаје због њега - махом с леђа. Као да се споменик Кнезу Михаилу налази уз Коларчеву улицу и гледа према њој.

Кад је то већ тако, можда би било боље да је смештен у средиште кружног тока око кога су организовани саобраћај и трг пред Станицом.

Иначе, чуди ме да у Савском амфитеатру у плановима нема ниједна већа фонтана.
 
Pa predalgali smo to vec...da se recimo fontana sa Slavije ovde prebaci (da moze da joj se pridje), a da Nemanja ide gore na Slaviju ili na kruzni tok ili ispred NBS...ali nema to ko ovde da cuje iz grada...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715531#p715531:8i46qzew je napisao(la):
zexland » Ned Mar 08, 2020 11:07 pm[/url]":8i46qzew]Pa predalgali smo to vec...da se recimo fontana sa Slavije ovde prebaci (da moze da joj se pridje), a da Nemanja ide gore na Slaviju ili na kruzni tok ili ispred NBS...ali nema to ko ovde da cuje iz grada...

Pa bilo bi lepo da se može pristupiti fontani, a još lepše bi bilo da može da se u nju baci prašak ili šampon, kao što su neki radili. S obzirom kakvi debili sve postoje ne mogu da zamislim šta bi im sve palo na pamet.

Gde god da stave spomenik Stefanu Nemanji nekima neće odgovarati tj uvek će imati oni kojima se neće svideti.
 
Dvadeset metara visok Stefan Nemanja na jajetu se nikom neće svideti.
 
To stoji, ali u pravu je ovo što kaže, da je fontana stavljena na plato ispred stare ŽS, svake nedelje bismo imali zatvaranje radi čišćenja zato što se našla neka b... da sipa deterdžent u nju ili bi klinci iz okolnih škola baš tu morali da se kupaju da proslave kraj godine.

(po nekoj kobajagi tradiciji, iako ta tradicija nikad nije ni postojala sve do kasnih 2000ih kad su novinari preneli vesti o učenicima ''Tesle'' koji su se tu ispolivali).
 
Традиција постоји од 90их година. Сведочим из прве руке.
 
...
 

Prilozi

  • IMG_20200309_074026.jpg
    IMG_20200309_074026.jpg
    158,3 KB · Pregleda: 4.557
....
f6de8f0dec7c596798722d1a14a8f3bb.jpg
bdcaba5aec6e91bbff04c943ca6b22e1.jpg
2a0322b5574f9367d3b7cd1a26a8f068.jpg
b244c3dec136c7fcf5c942be40ecb6e3.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Da li ce se materijal iskruniti oko sina posle par godina ili su se naucili pameti konacno?
 
Kaлдрма је свакако боље решење од бетона као у Рузвелтовој, Булевару ослобођења, Пожешкој, 27. марта...
 
Aha, to sam vidjao u civilizaciji. Mada verujem da mislis na granitne kocke, kaldrma je ono sto imas u Skadarliji
 
I ovo je kaldrma samo evropski tip od fino klesanih kocki a ono u skadariji je turska kaldrma kao i na kosancicu od nepravilnog kamenja
 
Nisam siguran, direktore, stariji su me ponekad ispravljali kad za 'kocku' kažem 'kaldrma'. Samo se razlika vremenom izgleda istopila.

Reč je, očigledno, grčkog porekla: kalos dromos - dobar put.
 
Objašnjeno u knjizi kaldrma i asfalt nažalost moj primjerak mi trenutno nije pri ruci a već sam to kacio kad je bila ista prica dal' u temi u kosancicu ili u skadarliji nzm već....
 
Aj da se kladimo da će sad završiti kolovoz i tramvajsku baštu za 2 nedelje max i onda će usporiti tj. stati potpuno sa radovima na trgu i trotoaru.
 
Šta ih briga da li će završiti do izbora kada će i onako biti pokradeni.
 
Vrh