Šta je novo?

Savski trg

Čovek bi pomislio da je Beograd do pre dvadesetak godina bio cakum-pakum, top grad, metropola itd.. Stvarno ne znam da li je to u Srbiji trend, ali ljudi obožavaju da opljunu po svojoj zemlji i gradu. Padne kiša-krivi meteorolozi, udari grom u drvo-kriva država, osuši se trava od vrućina-krivo gradsko zelenilo. To je postao stil života. Ljudi su džangrizavi, puni mržnje, pakosti, mrzovolje...
Ne postoji država na svetu gde ljudi više pljuju po svojoj zemlji od Srbije. Imate države u Africi u kojima postoje plemenske zajednice pa kada stanovnik te države ode u SAD ili EU, priča lepo o toj zemlji. Zna sve njene mane, zna stil života, zna da se teško živi, ali nikada neće prizivati bombardovanje, NATO, pobiti sve ljude itd. Toga ima samo kod nas i sve je više tih zamlata koji mrzovoljno hodajući beogradskim asfaltom pljuju narod, državu, istoriju, poreklo.
Što neko reče, ili je crno, ili je belo.
p.s. Beograd sada svakako bolje izgleda nego pre dvadesetak godina. Ne znam šta je to bilo pre bolje, a sada je uništeno. Bilo kakav sud o ovom gradu možemo dati kada se on sredi, do tada, prećutite bar nešto. Da li je to politička i stranačka direktiva, ne znam. Niti mi možemo biti Švajcarska, niti možemo biti Tadžikistan. Treba se ugledati na bolje od nas pa ćemo videti koliko smo uspeli u tome.
 
Kao što sam jednom slikama dokazao na temi o Slaviji, uopšte nije tačno da su samo Srbi držangrizavi i skloni negativnom komentarisanju društvenih tema. Kad se na tamošnjoj temi povela n-ta po redu rasprava o čuvenom ''negativizmu'' (omiljena Vučićeva reč), okačio sam screenshotove sa interneta gde ljudi širom sveta na stranim sajtovima kritikuju šta im se sve ne dopada kod njihove zemlje. I bilo je svačega, čak i kuknjava što se ''opet rade ulice'' ili ''što se nešto stalno kvari''.

Srbi, ma koliko voleli da ubeđuju sebe da su mrzovoljni i nezahvalni (a u to pogotovu vole da ih ubeđuju ljudi iz politike bez godine radnog staža) ipak nikada u svojoj istoriji nisu imali momente da sportisti nacionalnih klubova neće da ustanu kad se svira njihova himna. Da neko u javnosti gazi srpsku zastavu jer mu se ne dopada izbor nove vlasti. Da civili i organizacije samoinicjativno ruše spomenike nekih od najvažnijih ličnosti (vandalizam i anonimne krađe radi metala su druga stvar). Da neko putuje po svetu i priča sve najgore o svojoj zemlji i na tome zarađuje debele pare. Da snima dokumentarce specifično pravljene za grupe dokoličara i naivčina u kojima se sve svodi na sušto pljuvanje po svojoj zemlji a bez ikakvog predloga rešenja.

Dokle god je tako, svaka priča ili pokušaj konstrukcije kako su Srbi nezahvalni, nezadovoljni, mrzovoljni, najgori na svetu po naravi i poštovanju svoje zemlje... prosto ne pije vodu. Ponavljam po pedeseti put, sve to što se ovde piše i priča, postoji i u ostatku sveta. Samo što je drugačije manifestovano i ljudi (oni kojima se to priča i piše) ne posvećuju tome toliko pažnje.

Takođe ću da podsetim na jednu činjenicu koja se na ovom forumu često prećutkuje kad god se započne priča o ''negativizmu''. Kad je sadašnja vlast bila opozicija, huškala je narod protiv vlasti i države za apsolutno sve. Razvili su ljudima naviku da sve dočekuju na nož i skepsu. Napravili su veliku krvoločnu arenu od srpske politike i javnosti, podelili javnost na dve suprotstavljene krajnosti. I sad kada osećaju posledice toga, sad se kobajagi isčuđavaju i pričaju o ljubavi, poštovanju i patriotizmu. Pošto su do malopre pričali o bojkotu institucija i rušenju države. Epa šta da im radim.
Ne znam šta je to bilo pre bolje, a sada je uništeno.
Neke stvari su bile bolje, neke su bile gore.
Ono što je nekada (pre 25 i više godina) bilo bolje je da je bilo mnogo mnogo manje divlje gradnje. Danas je to ko dobar dan.
 
P.S.
Evo postaviše danas restauriran tenk kao spomenik ispred stadiona jednog od dva najveća fudbalska kluba.
Tenk i fudbalski klub. Ta dva imaju veze jedno s drugim... kako?

Ako takav potez nije nešto što podseća na (centralno)azijske zabiti, onda ne znam šta je. Čak ni Rusi, koji su (s razlogom) izuzetno ponosni na svoj Veliki Otadžbinski rat i imaju više spomenika u njegovu čast nego mi aktivnih vojnika, nisu toliko bezukusni i opaljeni da stavljaju tenk ispred fudbalskog stadiona kao spomenik.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653284#p653284:2zf1531f je napisao(la):
Koniljo » 27 Авг 2019 00:47[/url]":2zf1531f]Čovek bi pomislio da je Beograd do pre dvadesetak godina bio cakum-pakum, top grad, metropola itd.. Stvarno ne znam da li je to u Srbiji trend, ali ljudi obožavaju da opljunu po svojoj zemlji i gradu. Padne kiša-krivi meteorolozi, udari grom u drvo-kriva država, osuši se trava od vrućina-krivo gradsko zelenilo. To je postao stil života. Ljudi su džangrizavi, puni mržnje, pakosti, mrzovolje...
Ne postoji država na svetu gde ljudi više pljuju po svojoj zemlji od Srbije. Imate države u Africi u kojima postoje plemenske zajednice pa kada stanovnik te države ode u SAD ili EU, priča lepo o toj zemlji. Zna sve njene mane, zna stil života, zna da se teško živi, ali nikada neće prizivati bombardovanje, NATO, pobiti sve ljude itd. Toga ima samo kod nas i sve je više tih zamlata koji mrzovoljno hodajući beogradskim asfaltom pljuju narod, državu, istoriju, poreklo.
Što neko reče, ili je crno, ili je belo.
p.s. Beograd sada svakako bolje izgleda nego pre dvadesetak godina. Ne znam šta je to bilo pre bolje, a sada je uništeno. Bilo kakav sud o ovom gradu možemo dati kada se on sredi, do tada, prećutite bar nešto. Da li je to politička i stranačka direktiva, ne znam. Niti mi možemo biti Švajcarska, niti možemo biti Tadžikistan. Treba se ugledati na bolje od nas pa ćemo videti koliko smo uspeli u tome.
Већина Срба нису тек "случајни Срби", како ин је проф. др Анотнић прозвао, који криву све од Бога до себе самих што су то што јесу, и ту где јесу.

Већина Срба воли своју земљу, и не пљује по њој кад оду "u SAD ili EU".

Не видим ничега лошег у племенским заједницама, нити оне чије су државе у овом или оном погледу уређеније, и могу послужити као узор, сматрам бољим од нас.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653286#p653286:2zf1531f je napisao(la):
Bender Rodriguez » 27 Авг 2019 01:00[/url]":2zf1531f]Da neko u javnosti gazi srpsku zastavu jer mu se ne dopada izbor nove vlasti.
На једном од факултета БУ је организован својеврсни перформанс у склопу кога је српска застава пројектована на под, попут отирача, да би пролазници газили по њој. Не сећам се свих детаља, али проф. др Милош Ковић је говорио о томе у једном од својих текстова.

Da neko putuje po svetu i priča sve najgore o svojoj zemlji i na tome zarađuje debele pare. Da snima dokumentarce specifično pravljene za grupe dokoličara i naivčina u kojima se sve svodi na sušto pljuvanje po svojoj zemlji a bez ikakvog predloga rešenja.
То су неке од најомиљенијим активности српских аутошовиниста, али дотични тешко да представљају и неку иоле бројчану значајну мањину, а камоли већину, Срба.

Takođe ću da podsetim na jednu činjenicu koja se na ovom forumu često prećutkuje kad god se započne priča o ''negativizmu''. Kad je sadašnja vlast bila opozicija, huškala je narod protiv vlasti i države za apsolutno sve. Razvili su ljudima naviku da sve dočekuju na nož i skepsu. Napravili su veliku krvoločnu arenu od srpske politike i javnosti, podelili javnost na dve suprotstavljene krajnosti. I sad kada osećaju posledice toga, sad se kobajagi isčuđavaju i pričaju o ljubavi, poštovanju i patriotizmu. Pošto su do malopre pričali o bojkotu institucija i rušenju države. Epa šta da im radim.
Треба се сетити и дивљања отпорашких пучиста, Тадићевог покушаја избацивања Коштунице и неких четрдесетак њему привржених посланика из Скупштине итд. Ова власт, попут Њутна, стоји на "раменима дивова" који су јој претходили. Отишла је даље него иједна друга власт, и мени је мржа од сваке коју смо имали у протекле три деценије, али треба бити објективан.

Neke stvari su bile bolje, neke su bile gore.
Ono što je nekada (pre 25 i više godina) bilo bolje je da je bilo mnogo mnogo manje divlje gradnje. Danas je to ko dobar dan.
У "оно доба" ницала су читава дивља насеља, али није било ни приближно толико дивље градње у најужем центру наших великих градова, ако је уопште и било.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653290#p653290:2zf1531f je napisao(la):
Bender Rodriguez » 27 Авг 2019 01:13[/url]":2zf1531f]P.S.
Evo postaviše danas restauriran tenk kao spomenik ispred stadiona jednog od dva najveća fudbalska kluba.
Tenk i fudbalski klub. Ta dva imaju veze jedno s drugim... kako?

Ako takav potez nije nešto što podseća na (centralno)azijske zabiti, onda ne znam šta je. Čak ni Rusi, koji su (s razlogom) izuzetno ponosni na svoj Veliki Otadžbinski rat i imaju više spomenika u njegovu čast nego mi aktivnih vojnika, nisu toliko bezukusni i opaljeni da stavljaju tenk ispred fudbalskog stadiona kao spomenik.
Типично глуп напредњачких пројект.
 
Fakulteti BU, a pogotovu Filozofski, nisu pokazatelj celokupne nacije. Na Filozofskom, pa i Pravnom, ima svega i svačega. To što se svakih par godina desi neka ''tribina'' gde neokomunisti napadnu neofašiste, proRusi napadnu proNatovce, nacionalisti napadnu Helsinški fond, ili tako nešto slično... ne znači da su to normalne i česte pojave u ovoj zemlji. To su izuzeci manjine/a koji prave ekscese, i toga ima svuda.

Isto važi i za autošoviniste. Svaka država ih ima. Ali u svakoj državi, oni su manjina. Ne prosek. I svakako ne većina.
Треба се сетити и дивљања отпорашких пучиста, Тадићевог покушаја избацивања Коштунице и неких четрдесетак њему привржених посланика из Скупштине итд. Ова власт, попут Њутна, стоји на "раменима дивова". Отишла је даље него иједна, и мени је мржа од сваке коју смо имали у протекле три деценије, али треба бити објективан.
Da, samo što sve to što si opisao, od prve do poslednje reči, se dešava zato što zapad tako želi i/ili dozvoljava.

Takođe, za vreme prošle garniture javnost ni u jednom momentu nije bila ovako podeljena i nahuškana jedni protiv drugih. Dok je DS vladao, slušao sam svaki dan svakakve priče, šale, prozivke i optužbe na račun njih, države pa i srpskog naroda. Sve što bi bilo urađeno, čak i ono poneko dobro, bilo je dočekivano na nož i proglašeno izdajom (BusPlus, prodaja Sartida, prodaja Zastave, mirenje sa NATO, pregovori s Kosovom...) Onda oni koji su ih prozivali za sve to dođu na njihovo mesto i očekuju da će posle 12 godina indoktriniranja (dela) naroda sve to magično da prestane preko noći. Epa bojim se da neće. A umesto da olade sa time, oni naprave još veći problem implementacijom doktrine ''ili si naš, ili si protiv nas''. I onda se čude što ih ljudi za to oteraju u tri lepe.

I da, kad upalim TV uveče, neću da gledam 56. vanrednu pres konferenciju sazvanu zato što je Predsednik saznao da ga je juče opsovala nadrndana baba u autobusu u povratku sa pijace. Hoću da čujem i vidim šta je bitno. A ne monologe sekte sa egomanijakom na čelu. E toga na primer ranije nije bilo. A ako nastavi da se razvija ovom stopom, na kraju ćemo zaista kulturološki da zaličimo na pojedine zemlje Centralne Azije.
У "оно доба" ницала су читава дивља насеља, али није било ни приближно толико дивље градње у најужем центру наших великих градова, ако је уопште и било.
Rekoh ''pre 25 godina i više''. Znači pre bujanja Kaluđerice i sličnih favela, nadogradnji zgrada, otimačine potkrovlja i sličnog. Tada je to krenulo, probujalo je 2000ih a ove decenije je eksplodiralo do te mere da se više nikad neće ni rešiti. Jer bukvalno ne bi znali odakle da počnemo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653299#p653299:31yfj8jc je napisao(la):
Bender Rodriguez » 27 Авг 2019 01:35[/url]":31yfj8jc]Fakulteti BU, a pogotovu Filozofski, nisu pokazatelj celokupne nacije. Na Filozofskom, pa i Pravnom, ima svega i svačega. To što se svakih par godina desi neka ''tribina'' gde neokomunisti napadnu neofašiste, proRusi napadnu proNatovce, nacionalisti napadnu Helsinški fond, ili tako nešto slično... ne znači da su to normalne i česte pojave u ovoj zemlji. To su izuzeci manjine/a koji prave ekscese, i toga ima svuda.
Ма, ја се с Вама слажем. Само указујем на то да и код нас има случајева какве помињете.

Isto važi i za autošoviniste. Svaka država ih ima. Ali u svakoj državi, oni su manjina. Ne prosek. I svakako ne većina.
Видите, свака држава их има, али мало је држава пропут Србије у којој такви, иако јасно у мањини, деценијама воде културну и свакојаку другу политику.

Јасно је да српски просек чине људи који се не стиде свог корена и воле своју земљу.

Da, samo što sve to što si opisao, od prve do poslednje reči, se dešava zato što zapad tako želi i/ili dozvoljava.
Takođe, za vreme prošle garniture javnost ni u jednom momentu nije bila ovako podeljena i nahuškana jedni protiv drugih. Dok je DS vladao, slušao sam svaki dan svakakve priče, šale, prozivke i optužbe na račun njih, države pa i srpskog naroda. Sve što bi bilo urađeno, čak i ono poneko dobro, bilo je dočekivano na nož i proglašeno izdajom (BusPlus, prodaja Sartida, prodaja Zastave, mirenje sa NATO, pregovori s Kosovom...) Onda oni koji su ih prozivali za sve to dođu na njihovo mesto i očekuju da će posle 12 godina indoktriniranja (dela) naroda sve to magično da prestane preko noći. Epa bojim se da neće. A umesto da olade sa time, oni naprave još veći problem implementacijom doktrine ''ili si naš, ili si protiv nas''. I onda se čude što ih ljudi za to oteraju u tri lepe.
Наравно да се све то дешава и дешавало зато што је запад то жели и/или дозвољава, тј. желео и/или дозвољавао.

Што се тиче домаћих актера, нема ничега чудног у томе да опозиција дражи длаку у сваком јајету оних на власти, а да им исти приступ смета када сами дођу на власт. Ако то понекад или често прелази границе доброг укуса, а прелази, то је само последица недостатка политичке културе. Не треба заборавити да 90% наше политичке естраде чине протуве, шибицари и ратни профитери. Ако је за утеху, нисмо у том погледу изузетак у свету. Нажалост, политичке кутлуре је све мање и мање у свету.

Што се тиче мирења с НАТО-ом и преговора с "Косовом", не бих се сложио да ту критика није на место - проблем је што су оно који су јуче звог тога критиковали Тадића, данас иду даље него што је он био спреман.

Rekoh ''pre 25 godina i više''. Znači pre bujanja Kaluđerice i sličnih favela, nadogradnji zgrada, otimačine potkrovlja i sličnog. Tada je to krenulo, probujalo je 2000ih a ove decenije je eksplodiralo do te mere da se više nikad neće ni rešiti. Jer bukvalno ne bi znali odakle da počnemo.
Почнимо од строге примене прописа у најужем центру града, а што се даље померамо од језгра, прилагођавајмо се како би избегли потпуни колапс друштва.
 
Inače da razjasnim nešto - i ja delim taj stav da ono što je vredno hvale, treba pohvaliti. I zato kad sadašnja garnitura uradi nešto dobro, to i napišem. Doduše ne pratim sve teme dovoljno, pa se dešava da više komentarišem šta mi smeta a izostavim ono što je dobro. Tu je malo greška do mene. Ali dobro, kao što možda previdim neku dobru vest i ne prokomentarišem je, zato nikad niko neće videti od mene da pišem ''pfff, i što bacamo pare na Klinički centar?''

Elem, dakle treba pohvaliti ono što valja, i kritikovati ono što ne valja. I kod ove, i kod prošle, i kod svih garnitura. Ali u zadnje vreme (čitaj - od 2012 naovamo) kad god čujem da neko poteže priču o čuvenom negativizmu, osetim se ko Džoker kad poludi i zamaše onim granaticama što je povezao u kaputu.

U fazonu sam - ček ček ček... vi koji ste pljuvali po svemu što su vaši prethodnici radili, sad biste odjednom da pričate o pozitivizmu i poštovanju države i vlasti? Pa bolje nemoj da izvučem listu šta ste sve obećavali i pričali pre izbora, a kako ste onda promenili ploču samo 3 nedelje posle izbora i prvog ''informativnog dođi-da-ti-objasnimo-neke-stvari razgovora'' sa gazdama u Briselu...

E to je ono što me aktivira kad se pokrenu te priče. To očekivanje da smo do 2012. trebali da povraćamo po svemu što se uradi i da psujemo kad god se pomenu određena prezimena... A sad odjednom treba svi da prštimo od sreće, patriotizma i poštovanja. Epa bojim se dragi moj Predsedniče, da to ne ide tako.
 
То је и мој доживљај Ваше активности на овом форуму.

Нико Вас, па ни већину форумаша, не може оптужити да сте било шта критиковали из чисто политичких разлога.

О фиреровим лажима и подвалама је сувишно причати. Кроз шта смо све пролазили и пролазимо, ми смо оличење позитивизма.

Истина, мислим да треба да се мало више развеселимо, али то нема никакве везе с њим, и нaводним "негативизмом" који нам он приписује, већ нашим здрављем.
 
Ja bih samo da kazem da od pljuvanja nema koristi... Cak mislim da i protesti (ovakvi kakve ih organizujemo poslednjih goina) su mi totalni promasaj.

Ako nam se ne svidja kako se ovo radi, mislim da postoje organi kojima mozemo da se UDRUZENO obratimo (da li je iko probao? ili samo u startu pretpostavljamo da od toga nema nista).

Ocigledno je da volimo svoju zemlju, jos kad bismo bili malo pragmaticni, pa da nesto uradiomo povodom stvari koje nam ne odgovaraju...

Od drame, pljvanja, postovanja po fejsu, smejanju na kesiceve, mickove i vidojkoviceve viceve nema promene drugari, nego samo tonemo.

Dakle, ako neko postavi poziv da se udruzeno i formalno borimo za svoja prava (i da to ima smisla) eto me, a ovo kukanje, kritikovanje itd.. tu ne bih da trosim vreme
 
Jedan od tih organa, koji bi morao biti među osnovnim koji uvek funkcionišu, pokazao se u noći rušenja u Hercegovačkoj, kada je policija ignorisala pozive dok su ljudi sa fantomkama dole rušili nečiju imovinu.

Ali ono, možda bi bilo bolje da se građani skupili pa UDRUŽENO pozvali policiju...

Institucije ne postoje. Prestanimo sa bulšitom.
 
Па, наравно да без удружене политичке акције (а под тим не подразумевам само политику у ужем, савремон смислу) не може бити промене.

У одсуству акције на том плану, све остало просто игра улогу одушног вентила који нас спречава да пукнемо од муке.

Органи постоје, али не фукционишу, јер су новац и политика изнад закона и институција.

Заправо, илузија је и то да можемо било шта постићи чисто политичким деловањем у оквирима постојећег система, јер нема те владе од Петооктобарског преврата која није дошла на власт уз благослов страног фактора, коме је фирер, бар тренутно, савршено по вољи.

Треба изнаћи неки други, миран начин, који ће нас ослободити пошасти, а неће нас коштати држве, нити на место ових довести неке друге који ће се понашати исто као они.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653284#p653284:1nr9kiv2 je napisao(la):
Koniljo » Pon Avg 26, 2019 5:47 pm[/url]":1nr9kiv2]Čovek bi pomislio da je Beograd do pre dvadesetak godina bio cakum-pakum, top grad, metropola itd.. Stvarno ne znam da li je to u Srbiji trend, ali ljudi obožavaju da opljunu po svojoj zemlji i gradu. Padne kiša-krivi meteorolozi, udari grom u drvo-kriva država, osuši se trava od vrućina-krivo gradsko zelenilo. To je postao stil života. Ljudi su džangrizavi, puni mržnje, pakosti, mrzovolje...
Ne postoji država na svetu gde ljudi više pljuju po svojoj zemlji od Srbije. Imate države u Africi u kojima postoje plemenske zajednice pa kada stanovnik te države ode u SAD ili EU, priča lepo o toj zemlji. Zna sve njene mane, zna stil života, zna da se teško živi, ali nikada neće prizivati bombardovanje, NATO, pobiti sve ljude itd. Toga ima samo kod nas i sve je više tih zamlata koji mrzovoljno hodajući beogradskim asfaltom pljuju narod, državu, istoriju, poreklo.
Što neko reče, ili je crno, ili je belo.
p.s. Beograd sada svakako bolje izgleda nego pre dvadesetak godina. Ne znam šta je to bilo pre bolje, a sada je uništeno. Bilo kakav sud o ovom gradu možemo dati kada se on sredi, do tada, prećutite bar nešto. Da li je to politička i stranačka direktiva, ne znam. Niti mi možemo biti Švajcarska, niti možemo biti Tadžikistan. Treba se ugledati na bolje od nas pa ćemo videti koliko smo uspeli u tome.


Apsolutno se slažem. Nikad se više nije renoviralo i obnavljalo nego sad. Pratim već 20 godina svaku obnovljenu fasadu, ulice, sve ostalo... Dovoljno je samo pogledati početak filma Davitelj protiv davitelja i videti kako je Beograd osamdesetih bio zapusten i prljav... Danas je centar grada Njujork za ono šta je nekad bio i kakav je bio. Daleko od toga da bi se svašta još moglo napravit, da gradu nedostaju stare urbane celine s fontanama kakve su nekad bile naTerazijama... što manje vožnje automobilima po centru, a što više tramvaja i trolejbusa...
 
Сад већ можемо да бројимо..... Која ово беше по реду "следећа недеља када почињу радови"? Друга, трећа?... :violina:
 
Radovi kreću 10. septembra, tako bar Vesić najavio.

Neki radnici trenutno sidaju ploče kod Spomenika žrtvama ratova, a mislim da uticaja ima puštanje Karađorđeve od 1. kao i organizacija radnika u Beogradu na vodi, pošto će oni izvoditi radove, ako se ne varam.
 
Sto se tice okretnice, mozda u buduce ne bi trebala da se nalazi u ovom delu grada, jer ovde vise nece biti autobuska i zeleznicka. Mozda bi bilo dobro neke linije produziti do bloka 42 i tu napraviti okretnicu. Na primer 46, 511, 51, 611 mogle bi da krecu iz bloka 42, ionako odande nije neka veza trenutno ka ostalim delovima grada.
 
Nikako, zato sto ce se napraviti haos sa tramvajima i 95. 511 i 601 moraju da budu veza sa centrom, kako se ne bi pravio haos usled skracenja. Kad jednom tuda bude isao metro, to je sasvim ok. Ali od okretnice u bloku 42 nece verovatno biti nista u skorije vreme. Da su pametni uradili bi sledece:
601 kao do sada pa Sarajevskom na Zeleni venac (ako se 601 skrati, ne dobijamo nista pametno, samo prelivanje guzve). Eventualno blok 20, ali to ne moze zbog drugih linija koje okrecu tu mada mozda i moze,ali opet smo na istom sto se guzve tice,samo je svakako veci izbor za presedanje)
511- do Sajma pa preko Gazele u blok 20, ili jos bolje, kad se zavrsi Bul. Vudro Vilsona, tuda pa preko starog mosta na blok 20 (opet ostaje veza sa centrom. Ako se 511 skrati, nastace haos u 52,3,6, 37.
46 produziti preko Gazele pa kroz Spanskih boraca i Mil. Milankovica u blok 70 ili 58.
51- posto se preklapa skoro cela sa 12, imam ideju da se ona produzi do Prokopa, samo ne znam kuda tacno, najlogicnije preko Autokomande, a u suprotnom smeru da ide preko Ortopedskog zavoda i dole preko nadvoznjaka nazad na Sajam
Za ostale linije nisam pametan, manjeg su kapaciteta, za njih je predvidjen terminus Mostar koji ko zna da li ce biti sagradjen, ne znam da li bi okretnica Banovo brdo mogla da podnese tih 5-6 doduse retkih linija. Zato 511 ne sme da se skracuje, jer ce vec biti veliki pritisak zbog skracenja drugih linija.
 
Је л' се зна кад ће бити завршен и пуштен Вудро Вилсон до Сајма?
 
Kako bre dalje od gazele, nece moci vala, mora nekako da se napuni trzni centar kada se turci na kraju leta vrate u rodni Gelzenkirhen. Ima sve linije da okrecu na Mostaru, to jest oko novog velelepnog trznog centra, i autobusi i tramvaji i gondola a i metro jednog lepog dana.
 
Не знам је ли још увек занимљива тема, али бих дао свој предлог за будући садржај зграде старе Железничке станице. По мени, већ имамо простор посвећен Шумановићу у његовом родном Шиду и нема потребе за додатном централизацијом у култури формирањем новог музеја у Београду.

Оно, међутим, што Београду вриштеће недостаје је Музеј Медијале. Медијала је аутентични уметнички израз настао на овим просторима, светског домета и вредности. Ја ценим да је формирање музеја посвећеном Медијали најважнији београдски пројекат у области културе - ниједна пристојна европска метропола не би пропустила такву прилику за очување и промовисање националне културе, као и привлачење туриста.
 
Леп предлог, мада као и за већ предлаган музеј Шумановића, ја бих и музеј Медијала направио у центру града, у Кнез Михаиловој или некој од суседних улица.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654719#p654719:2vcsjkt8 je napisao(la):
Ultonia » 29 Avg 2019 08:18 pm[/url]":2vcsjkt8]Današnja

file.php

RIP ovom prostoru, koji mi se nikad nije preterano dopadao, ali je dosta postova potroseno na pisanju o njemu. :laugh:
Odlazi u istoriju.
 
Ovaj plato je jedan od najruznijih u gradu, sa ovim zardjalim detaljima po obodu od prvog dana izgledao ruinirano a secam se otvarali su ga kao da je piazza del popolo a ono postalo javni wc posle mesec dana.
 
Vrh