Šta je novo?

Savski trg

Имаш снимак горе друже, Влогзила је све рекао.
А vradovic питање је да ли је икада био на Савском тргу.

Штета за ону клупицу са наслоном до зграде бивше железничке станице, волео сам ту да седим.
 
I ovdje održavanje počelo da zakazuje
Korov
Mobilijar urnisan
Pojedine ploče vec fale
Fasada isarana
Smeće gdje god se okreneš
 
Питање је да ли је трг као објекат предат на одржавање, као што имамо проблема и са приобаљем у Карађорђевој.
 
Имаш снимак горе друже, Влогзила је све рекао.
А vradovic питање је да ли је икада био на Савском тргу.

Штета за ону клупицу са наслоном до зграде бивше железничке станице, волео сам ту да седим.
E moj ti Dosljak ja sam na tom trgu
godine proveo :) Trenutno je bolji neko ikada od kako ja pamtim. Odrzavanje je ako poredimo sa ostatkom Srb i dalje najbolje i znacajno bolje od velikog broja zapadnih gradova. Turbulencije u tome koja firma ce da odrzava su uvek ocekivane.

Ali iskreno ja bi voleo da se sve ukupno odrzava mnogo bolje. Pre svega ostatak grada a naravno i Savski Trg. Generalno nasa drzava a i gradjani jako malo ulazu u odrzavanje sa izuzetkom Beograda na vodi. Otprilike takav (a realno i dosta bolji) kvalitet/intezitet odrzavanja bi ja voleo za ceo grad. Opet jedno su zelje a drugo su mogucnosti (najverovatnije je to i razlog). Beograd na vodi je primer da se moze kad se hoce i kad se plati. Sve sto nam treba jeste da neko potera i istrese gradjane i gradski budzet do panja i ceo grad tako da se odrzava. Dugorocno ce nam to doneti visestruku korist. Nije samo poenta graditi do besvesti kao sto rade vec poterati i odrzavanje.

Ja sad zivim u nekom strahu da ce sve da se zapusti. Sve su to fancy i lepo izgradili i odlicno i silovito krenuli pa bi bas bila steta da se zapusti.
 
Баш сам данас прошао Савском тргом. Заиста, утисак је да се он налази у све горем стању. Поједине клупе су оштећене, поједине коцке извађене, неки каблови ишчупани, спорадично име ђубрета и непријатних мириса. И овде се појављују наши горући проблеми: неодржавање и недовођење једне целине до краја. Мени се чини да Београд и даље нема једно сасвим репрезентативно место. Светосавско плато је незавршен и лоше одржаван, Скадарлија сређена до пола (морају још фасаде), центар града у најмању руку у аљкавом стању, Савски трг незавршен и све горе одржаван. Чини ми се да би било јако важно да се поменута места комплетирају, среде, а затим и добро одржавају.
 
E moj ti Dosljak ja sam na tom trgu
godine proveo :) Trenutno je bolji neko ikada od kako ja pamtim. Odrzavanje je ako poredimo sa ostatkom Srb i dalje najbolje i znacajno bolje od velikog broja zapadnih gradova. Turbulencije u tome koja firma ce da odrzava su uvek ocekivane.

Ali iskreno ja bi voleo da se sve ukupno odrzava mnogo bolje. Pre svega ostatak grada a naravno i Savski Trg. Generalno nasa drzava a i gradjani jako malo ulazu u odrzavanje sa izuzetkom Beograda na vodi. Otprilike takav (a realno i dosta bolji) kvalitet/intezitet odrzavanja bi ja voleo za ceo grad. Opet jedno su zelje a drugo su mogucnosti (najverovatnije je to i razlog). Beograd na vodi je primer da se moze kad se hoce i kad se plati. Sve sto nam treba jeste da neko potera i istrese gradjane i gradski budzet do panja i ceo grad tako da se odrzava. Dugorocno ce nam to doneti visestruku korist. Nije samo poenta graditi do besvesti kao sto rade vec poterati i odrzavanje.

Ja sad zivim u nekom strahu da ce sve da se zapusti. Sve su to fancy i lepo izgradili i odlicno i silovito krenuli pa bi bas bila steta da se zapusti.
Oнда смо се могуће и сретали, све зависи да ли си ишао за Сурчин, Миријево или трамвајем горе до Славије :)
Ако су оне бандере излепљене налепницама, клупе разваљених наслона, ормарићи ишарани маркером, зеленило пуно кеса, флаша и пикаваца, фасада железничке са графитима, и оно запишано сметлиште иза станице где као планирају метро боље него икада, онда супер.
Какве су турболенције у питању? Боре се ЈКП Зеленило и они приватници што одржавају БнВ травњаке?
Да се улаже мало у одржавање си управу скроз и ту се слажем. То је наслеђе самоуправљања где је имовина била свачија а у пракси ничија. Супер фенси су изгледали када су изграђени и сви НБГ блокови у свим епохама па види их сад. Ни Белвил више нема онај сјај као на почетку.
 
Баш сам данас прошао Савском тргом. Заиста, утисак је да се он налази у све горем стању. Поједине клупе су оштећене, поједине коцке извађене, неки каблови ишчупани, спорадично име ђубрета и непријатних мириса. И овде се појављују наши горући проблеми: неодржавање и недовођење једне целине до краја. Мени се чини да Београд и даље нема једно сасвим репрезентативно место. Светосавско плато је незавршен и лоше одржаван, Скадарлија сређена до пола (морају још фасаде), центар града у најмању руку у аљкавом стању, Савски трг незавршен и све горе одржаван. Чини ми се да би било јако важно да се поменута места комплетирају, среде, а затим и добро одржавају.
Nažalost je tako. Em ne postoji kultura ponašanja u javnom prostoru, em se ništa ne održava, a i ti koji održavaju im je sve dobro, svaki drugi papir s pokuši, svi čibure i bacaju čikove naokolo, generalno jedan prostakluk i sramota.
 
Maj 1992
20230715_133730.jpg
 
Баш сам данас прошао Савском тргом. Заиста, утисак је да се он налази у све горем стању. Поједине клупе су оштећене, поједине коцке извађене, неки каблови ишчупани, спорадично име ђубрета и непријатних мириса. И овде се појављују наши горући проблеми: неодржавање и недовођење једне целине до краја. Мени се чини да Београд и даље нема једно сасвим репрезентативно место. Светосавско плато је незавршен и лоше одржаван, Скадарлија сређена до пола (морају још фасаде), центар града у најмању руку у аљкавом стању, Савски трг незавршен и све горе одржаван. Чини ми се да би било јако важно да се поменута места комплетирају, среде, а затим и добро одржавају.
Sve si u pravu, samo nije tu problem samo u nedodržavanju (koji svakako je najveći), koliko i u nepostojanju kulture ponašanja u javnom prostoru medju građanima. To je prestrašno koliko se to bava, pljuje, šara, kida.... Kakvo pušenje na trgovima i bacanje čikova, kakvo šaranje.... Umesto da se automatski hapse i javno sramote svi koji to rade.
 
Овде се види како је требао шири појас са зеленилом да буде са периферне стране трга, ка хотелу, Партизану и болници.
 
Колика је срамота што се предњи део зграде са тргом лицка а иза "змије и пацови"...
Невероватно ми је да оволико дуго не може да се додели некоме бар на одржавање, нпр фирми Деметра која одржава Београд на Води, да косе траву и скупљају ђубре иза зграде, онако је то једна целина.
 
Ова срамота је предузећу Београд на води на част, и граду који им је у потпуности поверио одржавање.

Istorijski muzej je zaduzen za stanicnu zgradu. Trg, koji je besprekorno cit, odrzava preduzece BNV.

"Sa policajcima nedeljno obilazimo zgradu stanice, ali u ovom trenutku nemamo dovoljan broj radnika u muzeju koji bi mogao da boravi tamo svakog dana", kaže Dušica Bojić, direktorka Muzeja"
 
Vrh