Šta je novo?

Savski trg

Proljeće dobro sakrije fasade. Em doslovno listovima drveća em figurativno jer i nitko ne gleda zbog opet drveća.

Neko zimzeleno stablo u sivoj ulici zimi bi svakako doprinijelo boljem ugođaju, al kontam da je lakše sredit fasadu:)
 
Danas sam primetio da je svaka bela klupa okrnjena pri dnu...valjda će da ih spajaju jedna uz drugu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam utisak da je neko pročitao ovde moju sugestiju. Kad sam pitao zašto se u većoj meri ne sadi ovo ljubičasto drveće koje sad vidimo na trgiću iznad Savskog trga ka Balkanskoj. Mnogo je dekorativno, naročito lepo ide u kombinaciji sa zelenim krošnjama, koje su uobičajene.

Drago mi je ako sam makar malo doprineo da neko ko je planirao pejzažno uređenje na tom mestu uradi ovako lepo :)
 
Isto kao kada sam ja uputio kritiku za sadnju kiselog ruja / drveta ispod Brankovog mosta, pa vidim promenili za kej uz Karađorđevu sadnice.
 
Pa čita se forum, prati se itekako. Čitaju novinari iz Politike, čitaju gradski funkcioneri i načelnici, čitaju čak i botaničari razni (što je neretko i dobro, jer oni to prenose svojim nadređenima). Pričali smo već o tome. A i videlo se baš dosta puta kada bi nečiji predlog postao realizovan. Beše onih par Zexovih predloga i ilustracija koje su posle sprovedene u praksi. Ne baš uvek dovoljno dobro, ali videlo bi se da im je on dao ideju. Tako da naravno da se prati i čita.
 
da li iko zna kada bi bilo realno očekivati da se započnu radove na spajanju Nemanjine i Savske ulice, završe uređenje Savskog trga,

da li je probni period za novu crpnu stanicu završen, evo je proteklo više od 3 meseca od dana otvaranja Savskog trga :sesir:
 
Почело је постављање клупа на Савском тргу које ће трајати до краја месеца. Постављамо четири врсте 85 различитих клупа. 35 белих клупа од вештачког мермера ауторско су дело српског вајара Бојана Крстића.
Савски трг ће бити први беогрдски трг који ће имати клупе на којима ће моћи да се лежи, одмара или чита књига. Ту врсту мобилијара имају само велики тргови и паркови у највећим светским метрополама.
И да подсетим оне злонамерне. На Савском тргу је до сада засађено 196 нових стабала. Када буде порушена стара канализациона црпна станица и када буде спојена Савска са Немањином биће засађено још 50 стабала. 250 нових стабала на новом тргу који су до пре само неколико година звали штајга.

I naravno, sledeće slike gledate na sopstvenu odgovornost

186039860_4515392501821954_8189346749004310902_n.jpg
186366006_4515393571821847_7152495622957926911_n.jpg
186330492_4515393518488519_6021809510417763941_n.jpg
186269775_4515392775155260_3720461417810763000_n.jpg


Izvor: Vesarin Fejs
 
nista bez frau merkel poze....kao ponosni penzos u basti svoje vikendice...evo vidite ove pektunije sam ja sadio i klupe sam farbao....
 
Шта је беше сметало да се клупе поставе пре званичног отварања?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=849959#p849959:2d2mo9cp je napisao(la):
milinko » Sub Maj 15, 2021 8:46 am[/url]":2d2mo9cp]da li iko zna kada bi bilo realno očekivati da se započnu radove na spajanju Nemanjine i Savske ulice, završe uređenje Savskog trga,

da li je probni period za novu crpnu stanicu završen, evo je proteklo više od 3 meseca od dana otvaranja Savskog trga :sesir:

Pricao je Vesic pre neki dan, kaze na jesen ce biti srusena stara. Moraju da testiraju novu crpnu stanicu za razlicit nivo voda i u priloce i u toku leta pa kao zbog toga ne moze da pocne rusenje stare. Sve je to u redu i razumljivo, jedino nije jasno kako to odmah nisu znali kada su rekli testiranje mesec dana.
 
Taман док заврше булевар Патријарха Павла па да пусте тројку :)
 
Kako sad na jesen?! Čitao sam negde (mislim da je bilo u novostima) da će biti najkasnije u jun!
 
Trg je odlican. Najbitnije je da je bolje nego sto je bilo.
 
Али недовршен што је чињеница. Зато нема трамваја у Савској и Војводе Мишића што није мали дефект у градском саобраћају.
 
Zavisi iz kog ugla se gleda (mislim na bolje nego što je bilo i u prenesenom smislu da se gleda)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850201#p850201:39ctm9jg je napisao(la):
Bender Rodriguez » Суб Мај 15, 2021 11:21 pm[/url]":39ctm9jg]Da stvarno, kad će se više smilovati i završiti to?
Или јун или јесен :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850193#p850193:3ary2y00 je napisao(la):
Max15 » Yesterday, 23:59[/url]":3ary2y00]Trg je odlican. Najbitnije je da je bolje nego sto je bilo.

To je kao da imaš neko đubre, očistiš pola i kažeš "bolje je nego što je bilo".

Nije teško biti biti bolje, treba napraviti da bude dobro, korisno, optimalno...

Naravno da je bolje, to ne može niko da spori, ali preciznije je reći da je moglo da bude još bolje.
 
Mozda ce uz zavrsetak trga rekonstruisati i Savsku od koje su napravili svinjac, samo se nadam da nece zabetonirati travnate bastice.
 
Тек ћемо да видимо шта ће да раде са Савском улицом.
 
A pogle Gorančeta, na svakoj slici se u drugom planu nazire obezbeđenje/policija. Ne sme taj mirno da prošeta gradom, to je sve što bilo ko treba da zna o njemu
 
Uziva Gorance, naradio se i sad uziva. Jos da oslabi… Al jaka ‘rana, a noge kratke.
 
Ове Весарине слике пе подсетише на мог прадеду који је тридесетих година као зидар радио у Марсеју па се дивио граду на Азурној обали. Али друго време беше..
 
Vrh