Šta je novo?

Savski trg

Sasvim je dovoljna zgrada poste mada bi joj ja dodao drugu polovinu ....simetrije radi i kružne putanje...
 
Здање бивше железничке станице на тргу, заједно са поштом 2, би требало да постане комплекс музеја, а не један музеј. Сем музејског садржаја, на простору трга у другим здањима су могући и други садржаји који би повукли већу посећеност трга. Пре свега у здању Дома инвалида и здању преко пута улице, када се измени намена, али и новом здању које ће настати на углу, можда једна црква која би изгледала као што је уобичајено у медитеранско - хришћанском стилу и тако се слагала са изгледом некадашње поште, када се врати првобитни изглед.

пс. изнад је део из моје поруке са теме Железничка станица, написан два и по часа пре него што је појам " музејског комплекса " почео да се разрађује на овој теми...
 
Samo Galerija fresaka ima ogroman fundus koji nema gde i kako da se izloži...
 
Evo Vesića na Prvoj, kaže da je stigao poslednji kamion sa delovima spomenika. I da će postavljanje biti gotovo do sredine novembra.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Zasto se onda ne radi ozbiljnije na crpnoj stanici i ostatku trga?
 
Zato što im se može... Šta ih briga kada će završiti kada ih niko neće kazniti na izborima.
 
Jel pomenuo neko jarbole na trgu? Hoće li ostati samo onaj na budućem muzeju ili će biti još nekog?

Bila su dva reda jarbola čini mi se iza lokomotive, koji se decenijama nisu koristili...
 
:)
 

Prilozi

  • 4B208BA5-4E41-4FC3-92D8-B903D732C629.jpeg
    4B208BA5-4E41-4FC3-92D8-B903D732C629.jpeg
    562,7 KB · Pregleda: 2.833
  • 83143CA6-1707-48EB-B57B-5DC9CC5AA706.jpeg
    83143CA6-1707-48EB-B57B-5DC9CC5AA706.jpeg
    745,8 KB · Pregleda: 2.837
Глава и лице много боље делују сада него на претходним сликама из Русије. +++
 
Pa doradjena je sigurno mad tamo je bila i pod veštačkim svjetlom
 
Baš me zanima kakvo će da bude to patiniranje koje će posle sastavljanja ove gromade raditi mesec dana :)
Rekoše da je to vrlo bitan final touch :)

Izvinjavam se ako je neko postavljao ovu sliku. Dobra je zbog renovirane fasade pošte :D

savski-trg-maketa-13-.jpg
 
Glava spomenika sada izgleda bas dosta bolje, mozda su uticale i kritike forumasa, koje su ipak cini mi se bili malo preterane.

Nevezano za solidno veci optimizam u vezi spomenika, velika sramota je koliko se zadnjih mesec dva sporo presporo radi na Savkom trgu,
pocinjem da mislim da ne da nema sanse da se otvori trg sredinom novembra koji je 3ci produzeni rok, nego da ni do Nove godine nema sanse da stignu da zavrse ceo trg, a sve visi mi lici da ce tek na prolece biti gotov :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780017#p780017:3p37kgv0 je napisao(la):
Pegasus » Čet Okt 01, 2020 10:26 pm[/url]":3p37kgv0]
Nevezano za solidno veci optimizam u vezi spomenika, velika sramota je koliko se zadnjih mesec dva sporo presporo radi na Savkom trgu,
pocinjem da mislim da ne da nema sanse da se otvori trg sredinom novembra koji je 3ci produzeni rok, nego da ni do Nove godine nema sanse da stignu da zavrse ceo trg, a sve visi mi lici da ce tek na prolece biti gotov :(

Ma izjavio je gradski arhitekta pre nekoliko dana, u Beogradskoj hronici čini mi se, da je zavšetak možda za tri meseca. Već je produžen rok. :bash:

Voditeljka na kraju zaključila "znači možda do Nove godine". :notok:

Slažem se sa tobom, pre Sretenja sigurno neće biti. :grand:
 
Ko radi - probija rokove, ko ne radi nista ne moze ni da probije. Ja ne vidim nikakav problem u tome sto nesto kasni mesec ili dva,
 
Ma super divno gledanje na stvar ma koga briga za rokove ...
 
A ima problema kada se kasni sa bilo čim, jer se remete svi ostali planovi koji su povezani sa onim što kasni, pa onda imamo "domino efekat". Produžavanje rokova uvek znači i povećavanje troškova posebno u slučaju kada se za to okrivljuje neodgovorni virus. Troškovi ne moraju nastati direktno u vezi samog spomenika, već indirektno za sve one poslove koji čekaju, a radnici su tu i treba da nešto rade, dobijaju plate, a umesto da rade nekim optimalnim tempom usporavaju i smanjuju aktivnosti. No, ono što je dobro, projekti se završavaju, skoro svi kasne, ali ne ostaju nerešeni zbog nedostatka sredstava. Nadajmo se da će u budućnosti biti projekata koji će se završavati pre planiranog roka. :p
 
Ja ne govorim o kasnjenju od 70% i vise (u odnosu na pocenjeno vreme), vec o kasnjenju od mesec dana. Radim u IT vise od 10 godina i ne znam da je neki od projekata na kom sam radio bio uradjen tacno na vreme. Pocetna procena sluzi kao okvirni plan, ali kasnjenja od jedne do nekoliko nedelja uvek ima.
 
To je vas problem sto loše procjenjujete rođak radi u IT rokovi se poštuju a onda se u probnoj fazi doradjuje ...
 
Nije problem. Sve zavisi kako shvatas rec "doradjuje". U tom slucaju mozemo reci i da ce Savski trg u principu biti gotov na vreme, a posle ce se malo doradjivati. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780094#p780094:3bkoee7f je napisao(la):
DraganSt » Пет Окт 02, 2020 10:01 am[/url]":3bkoee7f]Ko radi - probija rokove, ko ne radi nista ne moze ni da probije. Ja ne vidim nikakav problem u tome sto nesto kasni mesec ili dva,
Ниси упућен - Весић и Стојчић су више пута пробијали рокове за месец или два, па и више. Крај радова на целом тргу је првобитно обећан за Сретење ове године(14/15.02.2020.). Онда је померено за март, па за април/мај, па за септембар, па за октобар, па на крају новембар, а сада изгледа и за следећу годину.

Мислим да је неко приметио да фирма Рас ради на платоу око храма Св. Саве, могуће да су се пребацили тамо и да је то већи приоритет сада од Савског трга.

Драго ми је да се сређује простор испред Храма, али такав начин пребацивања радника са једно на друго, па на треће градилиште је срамота за милионски град који не функционише сам од себе, а још га политичари уназаде својим хировима.
 
Dragane prvobitni rok za ceo Savski trg je bio Vidovdan tj kraj juna, a radovi su poceli u januaru.
Ako je za tebe sasvim ok da radovi traju 12 meseci umesto 6 meseci, onda svaka cast.
 
Do sada su se vadili na spomenik a sa slika je ocigledno da je kasnjenje zbog crpne stanice. Rupa za novu crpnu stanicu i dalje zjapi a opremu nisu jos ni poceli da ugradjuju.
Verovatno jos rade u cevima ili cekaju opremu koja kasni.
 
Vrh