Šta je novo?

Savski trg

Slike sa instagrama gradskog urbaniste :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20200319-123018_Instagram.jpg
    Screenshot_20200319-123018_Instagram.jpg
    421,7 KB · Pregleda: 6.011
  • Screenshot_20200319-123017_Instagram.jpg
    Screenshot_20200319-123017_Instagram.jpg
    390,5 KB · Pregleda: 6.002
  • Screenshot_20200319-123015_Instagram.jpg
    Screenshot_20200319-123015_Instagram.jpg
    430,9 KB · Pregleda: 5.956
Морам... Зашто не носи прслук и кацигу? :dil: :rant:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=718202#p718202:3lj0osxk je napisao(la):
Ronche » Uto Mar 17, 2020 7:50 am[/url]":3lj0osxk]
file.php
Sta je bre ovo ispred? Prebacili koloseke sa prednje strane? Jos da stave sine i onu plavu lokomotivu i imamo spektakl!
 
Почели су да обликују калуп за изливање темеља споменика. По ономе што сам видео, споменик ће бити на овом месту на сликама. Споменик јесте у средишњој оси Савске улице, али не и средине Немањине. Већ је у оси левог дрвореда/паркинга у Немањиној када се гледа ка Славији. Слике говорe хиљаду речи...

Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Ja sam mislio da ce biti mnogo blize zeleznickoj i s leve strane ulaza ne desno gledano spreda
 
Заиста невероватан промашај. Величина споменика ће само додатно да нагласи ту асиметрију којој овде апсолутно није место.

Разлог за ово се види још и на рендерима - будући снс митинзи.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=719158#p719158:36lqe0fw je napisao(la):
Zion Williamson » Pet Mar 20, 2020 5:01 pm[/url]":36lqe0fw]Ja sam mislio da ce biti mnogo blize zeleznickoj i s leve strane ulaza ne desno gledano spreda
Tako su i oni mislili pa nisu mislili pa su opet mislili i onda na kraju nisu ni razmišljali :bash:
 
Ma opušteno, pomjeriće Nemanjinu. Malo se očukaju zgrade sa jedne strane, dozidaju s druge i sve to dođe na svoje.
 
Ovako se nece zakljanjati portal zeleznicke, sto je bolje resenje. Sakrice spomenik u planiranoj šumi parka :)
 
Trebalo bi da izmene onda projekat, ispadne da će se spomenik videti najbolje sa travnate površine, a i pomenuta šuma će ga svakako zakloniti.
 
Велики визуелни проблем је величина пешачког дела Савског трга која ће бити умањена јер се трамвајска баштица пребацила на обод, између коловозних трака, па ће због тога и Трг изгледати мање моњументалан. У таквој ситуацији овакав споменик ће изгледати још гломазнији и незграпнији. Међутим, мислим да је опет боље решење да трамваји иду на обод него да трамваји иду по сред трга где би се сигурно задржавали и где би се изгубио сваки смисао трга.

Лично, овакав споменик не бих поставио ни на један централни градски трг јер ниједан не може да парира габаритима споменика.
Проблем је што су морали по сваку цену да поставе споменик, и што се питала нека особа која је сувише блиска власти, а не независна група уметника и архитеката који би вероватно ефикасније решили проблем. Видећемо како ће изгледати када га поставе.

Највећи проблем Савског трга и Карађорђеве је одувек био потпуни недостатак зеленила и дрвећа. Лети, преко целог дана, Сунце ждије и то су огромне температуре, које уз огроман саобраћај, загађење и буку, чини неиздрживим, а не дај Боже да се ту живи.
Надам се да ће испунити оно обећање од 300 стабала, лично ћу их избројати(рачуна се право дрвеће, а не оно у жардињерама). Нека се и з****, па нек засаде још које.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=719096#p719096:2q6ja4zs je napisao(la):
Mikie » Pet Mar 20, 2020 12:38 pm[/url]":2q6ja4zs]Почели су да обликују калуп за изливање темеља споменика. По ономе што сам видео, споменик ће бити на овом месту на сликама. Споменик јесте у средишњој оси Савске улице, али не и средине Немањине. Већ је у оси левог дрвореда/паркинга у Немањиној када се гледа ка Славији. Слике говорe хиљаду речи...

Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

file.php

file.php

file.php

Ima nešto o čemu niste razmisljali.
Svojom visinom da stoji tačno na sredini tj da se pomeri i vidi i iz Nemanjine kao što bi trebalo na ovoj slici automatski bi zaklonio srednji deo železničke stanice mislim da su tražili neko srednje rešenje.Ne znam koliko je ovo pametno :?
 
sacekacemo uzivo da kritikujemo. na slici je uvek sve drugacije
 
Bar ne zaklanja stanicu...a lepo se neko iznad setio da ce i drvoredi zaklanjati i stanicu i spomenik...zato se renderi i vizuelizacije nikada ne rade iz pticije perspektive vec iz centralne perspektive sa jednim nedogledom...

Trebalo je dati pogled iz Nemanjine ulice odma, a ne pogled iz drona ! Pa necemo mi da letimo iznad Savskog trga !
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=719450#p719450:3ltnx4t4 je napisao(la):
Otis.Driftwood » Суб Мар 21, 2020 1:13 pm[/url]":3ltnx4t4]Jel si siguran da prati one ose a ne ove?

H4TvUy2.jpg


Ипак је мало више у десно када се гледа из Немањине.

Споменик заклања главни улаз у ГЖС када са гледа из ове тачке "Прва слика", што можете и видети на следећој слици. :mrgreen:
Pogledajte prilog 1

Ове две су сликане са истог места на десном паркингу када се гледа из Немањине. Црвена линија иде по средини будућег темеља.

Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3

Почели су и да намештају контактну мрежу паралелно са осталим радовима. :)
Pogledajte prilog 2
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=719334#p719334:ojg2h145 je napisao(la):
Misterija74 » 21 Mar 2020, 01:50[/url]":ojg2h145]

Ima nešto o čemu niste razmisljali.
Svojom visinom da stoji tačno na sredini tj da se pomeri i vidi i iz Nemanjine kao što bi trebalo na ovoj slici automatski bi zaklonio srednji deo železničke stanice mislim da su tražili neko srednje rešenje.Ne znam koliko je ovo pametno :?
Bas tako. Svojom megalomanskom volumetrojom bi skzor stanicu zaklonio. Zato je bilje ovako malo skrajnuto. Sto je svakako bollje.
 
Ово је класични трг, оформљен око класичне симетричне зграде. А на таквим трговима и испред таквих зграда није небично да се нађе монументални споменик. Стоји да се тако радило последњи пут у претпрошлом веку али кад је већ све у вези тог споменика и трга на ком се налази архаично онда ајмо да будемо доследни. Ово што раде је најгоре могуће решење.
 
Po meni, najbolje bi bilo ovaj spomenik postaviti po sred parka Manjež, kad je već morao da se radi u takvim gabaritima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=719652#p719652:1w8v3zlx je napisao(la):
Delija » Нед Мар 22, 2020 12:17 am[/url]":1w8v3zlx]Ово је класични трг, оформљен око класичне симетричне зграде. А на таквим трговима и испред таквих зграда није небично да се нађе монументални споменик. Стоји да се тако радило последњи пут у претпрошлом веку али кад је већ све у вези тог споменика и трга на ком се налази архаично онда ајмо да будемо доследни. Ово што раде је најгоре могуће решење.
Молим за извор за трећу реченицу односно тврдњу.

На неколико путовања сам видио сличне тргове формиране у разним декадама 20. столећа. :arrow:
 
Vrh