Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

.
 

Prilozi

  • 20210426_104850.jpg
    20210426_104850.jpg
    113,2 KB · Pregleda: 2.496
  • 20210426_104955.jpg
    20210426_104955.jpg
    250,5 KB · Pregleda: 2.486
  • 20210426_105010.jpg
    20210426_105010.jpg
    168,2 KB · Pregleda: 2.494
Ajd što je video super, ali muzika... :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0gnqyS8zOQU[/youtube]
 
Ispod Brankovog mosta, uveli im glupu elektronsku rampu, a moze i pomocu bloka. :lol:

Vagon kod decijeg parka se priprema za otvaranje posle prvomajskih praznika. U pitanju je picerija (ne znam naziv), ali zanimljivo izgleda.

Ispred kule se posle par dana pauze, radi na obaloutvrdi.

Ispred Galerije se standardno radi na donjem nivou, ni brze, ni sporije.
Pored lezaljki je postavljeno jos nekoliko stubova za vezivanje bicikala.





















 
U pripremi je stambeni projekat u delu bloka 22.

b22bnvmap.jpg

b22bnv.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845875#p845875:2now1e9a je napisao(la):
Igor » 29 Apr 2021, 02:19[/url]":2now1e9a]U pripremi je stambeni projekat u delu bloka 22.

b22bnvmap.jpg

b22bnv.jpg

:bash: :laugh:

Mislim ne znam šta da kažem. Igore da nisi možda promešao rendere, reci da je ipak u pitanju render za projekat u blokovima.
 
Gledao sam na you tube posetu Hadzifejzovica sa Vicicem BNV. Kada su bili na kulinokrenuti u pravcu gazele Vucic nesto pokazuje Hadzifejzovicu i kaze tamo ce biti Noletovi tereni, kao izmedju Gazele i Starog zeleznickog mosta kako se meni ucinilo. Zna li neko nesto o tome?
 
10 puta vec gledam i ne verujem, mozak prosto ne moze da prihvati da ce zaista ovo graditi.
 
Stvarno greota za ovu parcelu 22, zgrade u bloku west 65 izgledaju lepse. Da l je moguce da ne mogu da smisle nesto originalnije, ovo je pored same stanice koliko vidim.
 
Греота што и цео тај блок није парк већ има овај патрљак са зградама.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845913#p845913:16s9wgul je napisao(la):
gamblerNBG » Čet Apr 29, 2021 10:44 am[/url]":16s9wgul] Da l je moguce da ne mogu da smisle nesto originalnije, ovo je pored same stanice koliko vidim.

Ne mogu. To je vec dokazano na kom su nivou nase arhitekte.
 
Постоји сијасет пројеката наших архитеката, како овде како у иностранству, који су итекако добри али нису ангажовани упркос свом таленту и стручности

Ти само не можеш да се помириш са тим да политички пројекат који је спроведен супротно инсистирању домаћих архитектонских удружења и академика представља архитектонски фијаско. Сада испада да су домаће архитекте криве за ужасни исход пројекта против ког су протествовале
 
Meni njihovi projektinzgrada izgledaju kako kada bi dobio makere zgrada i bacio na mapu pa gde padne... bez ikakvog reda i smisla...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845937#p845937:hll5ibry je napisao(la):
vranac » 29 Apr 2021, 11:02[/url]":hll5ibry]Meni njihovi projektinzgrada izgledaju kako kada bi dobio makere zgrada i bacio na mapu pa gde padne... bez ikakvog reda i smisla...

To je to, ceo projekat deluje ko da je u pitanju nasumični generator objekata za šta ja znam simulacije letenja i video igrice. Pa i ovaj zadnji objekat potpuno ignoriše formu ulica oko sebe, znali smo da BNV neće ispasti najsjajnije ali ovo prelazi u domen uvrede za Beograd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845940#p845940:2yki7b21 je napisao(la):
Steva » Čet Apr 29, 2021 12:11 pm[/url]":2yki7b21]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845937#p845937:2yki7b21 je napisao(la):
vranac » 29 Apr 2021, 11:02[/url]":2yki7b21]Meni njihovi projektinzgrada izgledaju kako kada bi dobio makere zgrada i bacio na mapu pa gde padne... bez ikakvog reda i smisla...

Pa i ovaj zadnji objekat potpuno ignoriše formu ulica oko sebe, znali smo da BNV neće ispasti najsjajnije ali ovo prelazi u domen uvrede za Beograd.

Potpuno se slazem da je uvreda. Medjutim, postavljam pitanje, da li postoji negde objava arhitektonskog fakulteta kojom se obracaju javnosti i kazu da je arhitektura zgrada u BNV uvreda? Ne primecujem da bilo kome smeta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845936#p845936:1ni2n4xq je napisao(la):
Kailan » Čet Apr 29, 2021 12:01 pm[/url]":1ni2n4xq]Постоји сијасет пројеката наших архитеката, како овде како у иностранству, који су итекако добри али нису ангажовани упркос свом таленту и стручности

Ти само не можеш да се помириш са тим да политички пројекат који је спроведен супротно инсистирању домаћих архитектонских удружења и академика представља архитектонски фијаско. Сада испада да су домаће архитекте криве за ужасни исход пројекта против ког су протествовале

Moze li naziv nekoliko uspesnih projekata nasih arhitekata (koji rade u Srbiji ne u insotranstvu) u BG? Osim projekata koje radi Marera Properties.
 
Aman više, osamdeseti put: naše arhitekte nemaju veze sa ovim ni u kom značajnom kapacitetu. Sve ove projekte rade inostrani biroi, neko je čak nedavno okačio portfolio žene iz Dubaia koja je radila dosta zgrada za Beograd na vodi. Naši dobiju bukvalno gotov projekat uz zadatak da ga prilagode našim propisima. U opšte ih niko ne pita ništa vezano za gabarite objekta, visinu, fasadu, dizajn itd. Koliko puta ovo treba da se napiše na forumu pre nego što svi ne shvate? Jel ne umete da čitate ili Vam nešto drugo fali?
 
Cak i da je tako, gde je saopstenje naseg arhitektonskog fakulteta, sakupljanje potpisa i slicno da se prekine sa ovom arhitektonskom sramotom?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845875#p845875:lzzn9f8t je napisao(la):
Igor » 29 Apr 2021 01:19 am[/url]":lzzn9f8t]U pripremi je stambeni projekat u delu bloka 22.

b22bnvmap.jpg

b22bnv.jpg
Da li cemo vec jedanput docekati najavu nekog poslovnog projekta poput onog u okviru Skylinea napr.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845940#p845940:wy4wc2eh je napisao(la):
Steva » 29 Apr 2021 10:11 am[/url]":wy4wc2eh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845937#p845937:wy4wc2eh je napisao(la):
vranac » 29 Apr 2021, 11:02[/url]":wy4wc2eh]Meni njihovi projektinzgrada izgledaju kako kada bi dobio makere zgrada i bacio na mapu pa gde padne... bez ikakvog reda i smisla...

To je to, ceo projekat deluje ko da je u pitanju nasumični generator objekata za šta ja znam simulacije letenja i video igrice. Pa i ovaj zadnji objekat potpuno ignoriše formu ulica oko sebe, znali smo da BNV neće ispasti najsjajnije ali ovo prelazi u domen uvrede za Beograd.

Нисам дуго играо игрице, али знам док јесам за многе гејминг градове сам помислио како ово добро изгледа, готивио бих да живим у овом граду (нпр Мафиа 2). Овако као БНВ су изгледали градови у МС ДОС игрицама с почетка 90их.

Ми смо ово поредили са НБГ блоковима, али ово је неупоредиво лошије урбанистички од било ког НБГ блока. Ово је дивље насеље као Калуђерица, само за богатију клијентелу. Не верујем да би ико школован испројектовао нешто овако ружно и бесмислено. Ово са које год тачке гледаш делује као тумор. Било да је Теразијска тераса, Зелени венац, било да је НБГ обала, било да су мостови...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846011#p846011:zmb3wsv1 je napisao(la):
Myah » 29 Apr 2021 01:22 pm[/url]":zmb3wsv1]Aman više, osamdeseti put: naše arhitekte nemaju veze sa ovim ni u kom značajnom kapacitetu. Sve ove projekte rade inostrani biroi, neko je čak nedavno okačio portfolio žene iz Dubaia koja je radila dosta zgrada za Beograd na vodi. Naši dobiju bukvalno gotov projekat uz zadatak da ga prilagode našim propisima. U opšte ih niko ne pita ništa vezano za gabarite objekta, visinu, fasadu, dizajn itd. Koliko puta ovo treba da se napiše na forumu pre nego što svi ne shvate? Jel ne umete da čitate ili Vam nešto drugo fali?

Konkretno za ovaj projekat za Blok 22 (Savada na Vodi) je Dragan (sasvim slučajno, razume se) ispao u pravu, jer je autor zgrade, od A do Š, naš arhitekta Jovan Mitrović, nagrađivan na brojnim konkursima u prethodnih 20 godina, najčešće u tandemu sa Dejanom Miljkovićem. Jedino što mi se dopada na ovom njegovom projektu za "Navodni Beograd" su veliki prozori sve ostalo je u rangu - prosečna nova zgrada na Novom Beogradu :p

Zanimljivo je i to što je Nebojša pitao kada ćemo čuti neku najavu za poslovni objekat u "Navodnom Beogradu", jer se urbanistički projekat za Blok 23 (Quartet) menja tako što se izbacuje fini ugaoni poslovni objekat na raskrsnici Savske i Nikolaja Kravcova, i umesto njega planira, naravno, još jedna stambena zgrada u obliku slova L :D

quartet 1.JPG


U ovom slučaju iza idejnog projekta zaista stoji strani biro - britanski "Squire & Partners" - a razradio ga je i željama investitora prilagodio domaći "Bureau Cube Partners".

No, meni je uvek zanimljivo da vidim otkrivaju li ove skice nešto novo u okolini, i nemam pojma koliko su te slike relevantne, ali se u širem okružemnju nazire par zanimljivih, pa čak i pozitivnih momenata.

quarter masterplan.JPG


Primetićete da su kod BW Terraces umetnuli "parkoliku" pešačku stazu, ili kako se to moderno kaže "promenadu", od Save do Aurore (ili Arkadije), odnosno Savskog parka.

Posle BW Terraces ide još jedna pešačka ulica, ovog puta polukružna, koncentrična sa platoom kod kule, koja ide od sve do ulaza u Galeriju. Takođe interesantan momenat koji prvi put vidimo na ovoj skici.

Takođe deluje, mada ne znam opet koliko je verovati ovakvim skicama, da će kompleks poslovnih zgrada iza kule, poznat u forumaškom slengu kao BW Gigantia, biti razbijen na nekoliko istaknutih vertikala. Isto tako, primetićete da oko kule više nemamo polukružni zid zgrada iste visine, već nekoliko izraženijih vertikala.

Nažalost, vidi se i Vida hotel u onom rešenju ogromnog plakara pokraj Gazele.

E sad, uvek sve ove skice u "Navodnom Beogradu" kada od ideje do realizacije idu ka sve gorem i gorem rešenju, tako da ne znam vredi li ičemu da se nadam :D
 
Постоји ли разложно објашњење зашто дуж Бул. Вудроа Вилсона све раскрснице нису кружни токови, већ правоугане са семафорима? Иначе, све макете и прикази БнВ на више места у Београду се међусобно разликују по изгледу и распореду зграда.
Јуче:





























 
Naravno da sam slucajno pogodio, ali eto dosli smo do sustine. Covek koji je ovo projektovao je nagradjivan na brojnim konkursima, sta vise reci. Na maketi se inace ne vide teniski tereni Novaka Djokovica tako da ce sigurno biti tu jos puno izmena.
Ne znam koliko se moze verovati vlogzili, on tvrdi da se od Vida hotela definitivno odustalo.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846119#p846119:3o9zxm55 je napisao(la):
Homer Jay » Čet Apr 29, 2021 10:12 pm[/url]":3o9zxm55]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846011#p846011:3o9zxm55 je napisao(la):
Myah » 29 Apr 2021 01:22 pm[/url]":3o9zxm55]Aman više, osamdeseti put: naše arhitekte nemaju veze sa ovim ni u kom značajnom kapacitetu. Sve ove projekte rade inostrani biroi, neko je čak nedavno okačio portfolio žene iz Dubaia koja je radila dosta zgrada za Beograd na vodi. Naši dobiju bukvalno gotov projekat uz zadatak da ga prilagode našim propisima. U opšte ih niko ne pita ništa vezano za gabarite objekta, visinu, fasadu, dizajn itd. Koliko puta ovo treba da se napiše na forumu pre nego što svi ne shvate? Jel ne umete da čitate ili Vam nešto drugo fali?

Konkretno za ovaj projekat za Blok 22 (Savada na Vodi) je Dragan (sasvim slučajno, razume se) ispao u pravu, jer je autor zgrade, od A do Š, naš arhitekta Jovan Mitrović, nagrađivan na brojnim konkursima u prethodnih 20 godina, najčešće u tandemu sa Dejanom Miljkovićem. Jedino što mi se dopada na ovom njegovom projektu za "Navodni Beograd" su veliki prozori sve ostalo je u rangu - prosečna nova zgrada na Novom Beogradu :p

Zanimljivo je i to što je Nebojša pitao kada ćemo čuti neku najavu za poslovni objekat u "Navodnom Beogradu", jer se urbanistički projekat za Blok 23 (Quartet) menja tako što se izbacuje fini ugaoni poslovni objekat na raskrsnici Savske i Nikolaja Kravcova, i umesto njega planira, naravno, još jedna stambena zgrada u obliku slova L :D

Pogledajte prilog 1

U ovom slučaju iza idejnog projekta zaista stoji strani biro - britanski "Squire & Partners" - a razradio ga je i željama investitora prilagodio domaći "Bureau Cube Partners".

No, meni je uvek zanimljivo da vidim otkrivaju li ove skice nešto novo u okolini, i nemam pojma koliko su te slike relevantne, ali se u širem okružemnju nazire par zanimljivih, pa čak i pozitivnih momenata.



Primetićete da su kod BW Terraces umetnuli "parkoliku" pešačku stazu, ili kako se to moderno kaže "promenadu", od Save do Aurore (ili Arkadije), odnosno Savskog parka.

Posle BW Terraces ide još jedna pešačka ulica, ovog puta polukružna, koncentrična sa platoom kod kule, koja ide od sve do ulaza u Galeriju. Takođe interesantan momenat koji prvi put vidimo na ovoj skici.

Takođe deluje, mada ne znam opet koliko je verovati ovakvim skicama, da će kompleks poslovnih zgrada iza kule, poznat u forumaškom slengu kao BW Gigantia, biti razbijen na nekoliko istaknutih vertikala. Isto tako, primetićete da oko kule više nemamo polukružni zid zgrada iste visine, već nekoliko izraženijih vertikala.

Nažalost, vidi se i Vida hotel u onom rešenju ogromnog plakara pokraj Gazele.

E sad, uvek sve ove skice u "Navodnom Beogradu" kada od ideje do realizacije idu ka sve gorem i gorem rešenju, tako da ne znam vredi li ičemu da se nadam :D
file.php

file.php
 
Vrh