Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ah pa nemoj tražiti od nekih da budu dosledni.
Pravila važe samo dok dokazuju trenutni narativ, odmah posle toga se menjaju...
Pun je forum toga...

Oni mrtvi ladni mogu da tvrde da masovna poseta Promenade nije dokaz njenog kvaliteta, ali nedostatak ljudi na Savskom trgu jeste dokaz lošeg trga i ružnog spomenika itd itd...

Šampioniski, zaista!
Ali dobro, barem je zabavno ;)
 
I ja sam se pitao...
Jedino što mi je palo na pamet je da je prosto sunce i filter kod editovanja videa odradio svoje...
Dobili smo nerealnu boju folije na Galeriji...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836085#p836085:3cc0lfio je napisao(la):
Perkan » 29 Mar 2021 10:14 am[/url]":3cc0lfio]Ah pa nemoj tražiti od nekih da budu dosledni.
Pravila važe samo dok dokazuju trenutni narativ, odmah posle toga se menjaju...
Pun je forum toga...

Oni mrtvi ladni mogu da tvrde da masovna poseta Promenade nije dokaz njenog kvaliteta, ali nedostatak ljudi na Savskom trgu jeste dokaz lošeg trga i ružnog spomenika itd itd...

Šampioniski, zaista!
Ali dobro, barem je zabavno ;)

evo ja mrtav ladan tvrdim da je gazela jedan fantastican most, atrakcija u svetskim razmerama, dokaz su skoro celodnevne guzve na njemu, ceo beograd se sjati da uziva u velicanstvenom dozivljaju prelaska reke a kome to nije dovoljan dokaz isticem gomilu turaka koji svakog leta biraju da umesto pored resnika i fenomenalono osvetljenog avalskog tornja za bursu i kusedasi idu pored prokopa.

u isto vreme odgovrno tvrdim da je stanica vukov spomenik kapitalni promasaj, dokaz su onoliki oronuli lokali i zapisani hodnci dok je okretnica zeleni venac beogradski biser magnetske privlacnosti, mesto gde beogradjani dodju i kad im nije usput, jednostavno zato sto izgleda svetski.

i mrtav i ladan tvrdim da je masovna gradnja na altini dokaz da je altina jedno fenomenalno uredjeno mesto dok su udzerice na slaviji dokaz da tu ljudi ne zele da zive nego samo da popravljaju rajfesluse
 
Traženje odgovora sa Da ili Ne samo pokazuje nečiji način razmišljanja. Ništa u realnom životu nije crno ili belo i potpuno je jasno da dalja diskusija nema smisla. Vi ste napisali šta mislite, ja šta ja mislim, pokušali da objasnimo svoje stavove i naišli smo na nerazumevanje, tako da nema potrebe gušiti forum koji je već shvatio kako ko razmišlja.
 
_20210330_182006.JPG
_20210330_182110.JPG
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836635#p836635:1ixar24m je napisao(la):
razgradjevinar » Uto Mar 30, 2021 4:48 pm[/url]":1ixar24m]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836085#p836085:1ixar24m je napisao(la):
Perkan » 29 Mar 2021 10:14 am[/url]":1ixar24m]Ah pa nemoj tražiti od nekih da budu dosledni.
Pravila važe samo dok dokazuju trenutni narativ, odmah posle toga se menjaju...
Pun je forum toga...

Oni mrtvi ladni mogu da tvrde da masovna poseta Promenade nije dokaz njenog kvaliteta, ali nedostatak ljudi na Savskom trgu jeste dokaz lošeg trga i ružnog spomenika itd itd...

Šampioniski, zaista!
Ali dobro, barem je zabavno ;)

evo ja mrtav ladan tvrdim da je gazela jedan fantastican most, atrakcija u svetskim razmerama, dokaz su skoro celodnevne guzve na njemu, ceo beograd se sjati da uziva u velicanstvenom dozivljaju prelaska reke a kome to nije dovoljan dokaz isticem gomilu turaka koji svakog leta biraju da umesto pored resnika i fenomenalono osvetljenog avalskog tornja za bursu i kusedasi idu pored prokopa.

u isto vreme odgovrno tvrdim da je stanica vukov spomenik kapitalni promasaj, dokaz su onoliki oronuli lokali i zapisani hodnci dok je okretnica zeleni venac beogradski biser magnetske privlacnosti, mesto gde beogradjani dodju i kad im nije usput, jednostavno zato sto izgleda svetski.

Kao sto rece Perkan, sampioni ste zaista. Dostojno i smeha i zaljenja, jer upravo ovo sto si odgovorio njemu, trebalo bi da odgovoris onima koji postavljaju slike sa Trga republika da dokazu kako tamo ima vise ljudi nego na Savskom trgu, a ne Perkanu. Da ti objasnim jos jednom, kada sledeci put neko postavi slike sa Trga republike sa ciljem da pokaze kako je to pravi centar grada jer ima vise ljudi, ti mu postavi fotku prepune Gazele i reci mu Gazela je centar.
 
Јуче:
поглед из Савске улице










Метрополитен






Магнолија












датум завршетка радова није одсечен - нема га на табли


 
Хвала..

Ех да је тако и са друге стране..
 
Keukenhof25.jpg


Евентуално један или пар објеката јавне намене..



20091027_3255_1.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836176#p836176:7wm23w1g je napisao(la):
sergio-m » Pon Mar 29, 2021 12:39 pm[/url]":7wm23w1g]cek jel ovo plavo na shop molu ona zastitna folija na staklu plastici sta li vec?!
nabijena je saturacija na celom videu, ne znam zašto, al sve boje su nerealno jarke na snimku...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836797#p836797:1febmg80 je napisao(la):
Вожд » Wed Mar 31, 2021 12:56 am[/url]":1febmg80]Pogledajte prilog 1

Евентуално један или пар објеката јавне намене..





file.php
Upravo tako. Umesto ruznih stambenih sinfonjera, uz reku je trebalo biti par takvih(arhitektonskih bisera) javnih zgrada kulturne ili sportske namene. U drugom redu, iza tih objekata, trebali su biti kula, poslovne zgrade i hoteli, a iza, pored Savske manje stambene zgrade do 4-5 spratova. Nesto sto je humano za zivot, a ne ruzni neboderi kopirani iz prenapucenih kineskih gradova.
 
Meni se čini da će ovaj projekat ući u udžbenike kao primer očiglednog urbanističkog promašaja, bukvalno sve što su mogli, su isprojektovali pogrešno.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Svetski je dan sale, moramo se malo nasaliti hehe.
 
Pogled od BIP-a.
 

Prilozi

  • received_489878949041445.jpeg
    received_489878949041445.jpeg
    167 KB · Pregleda: 3.812
Šifornjeri ne samo što su previsoki nego su baš ružne fasade. Jes da se to stalno priča, ali i ja stalno moram da ih gledam pošto zuzimaju veliki procenat vidnog polja. Generalno neboderi po Beogradu su ružni ali mislim da su ovi u toj ozbiljnoj konkurenciji čak najružniji.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RI8bzoTKES4[/youtube]
 
Vrh