Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Hvala Ksenija!

Svakako ako me Vesić bude nagradjivao biću bogat čovek sigurno...mada svakako bi mogao da ucestvuje u troskovima za novi dron...taman mi gimbal nije preziveo poslednji bliski susret sa drvetom.:)

nego...slikom dominira Zarićev most...zato mi se svidela...vecina forumasa je stava da ovaj most nema nikakvu arh vrednost i da je on samo obican generic svapski palanacki most..ali meni je to jedini most u Beogradu koji pogadjas lici na most


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712313#p712313:1it9wunz je napisao(la):
Max15 » 27 Feb 2020 01:05 pm[/url]":1it9wunz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709864#p709864:1it9wunz je napisao(la):
Igor » Wed Feb 19, 2020 2:25 am[/url]":1it9wunz]U pripremi je Blok 23 kako ga oni zovu Plot 23

blokplot23.jpg

Kamo srece da ovakve zgrade planiraju na toj parceli. :wink:

01_KPTN_blauraum_%C2%A9Marcus_Bredt.jpg

Ma da bre,daj sto vise mracnih krmaca razvucenih kao harmonika to je pravi melem za oci.Da se razumemo Vista i Parkview su po obliku odvratne zgrade i da su hteli ruznije da ih naprave ne bi uspeli,ali zeleti ove krmace koje nemaju ama bas nikakvog stila je tek otuzno. Sto se mene tice bgd na vodi je trebao da ima sve zgrade tipa pc usce 1 i 2,west 65 ,skyline,kula bgd,da ide u visinu 100m naj nize ,da preovladava staklo i kad pravimo centar da pravimo kao i svuda u svetu.Taman da zamaskiramo ove ruzne fasade u pozadini zbog kojih pola foruma pije secer i vodu.Sto se hrama tice,on se ne vidi pa se ne vidi vise.
 
Да сам Игор, одавно бих цензурисао реч "крмача".

Шта вам то, људи, представља? Зграду која није облакодер? Париз је град крмача? Рим? Кнез Михаилова вам је свињац?

Основни градски блок треба да буде састављен од зграда с 5-6 спратова. У већини градова које можемо назвати лепим, то је тако.
 
Ovoliko pristojnu zgradu kao ova na slici iznad Beograd nije dobio zadnjih... nikad nije dobio.
Pantografe nemoj da zagovaraš cenzuru toga imamo dovoljno u javnom prostoru. :wink:
 
Фабричка хала са набуџеним косим стакленим балкончићима... :? :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712687#p712687:2huxxm16 je napisao(la):
And7rey » Pet Feb 28, 2020 12:32 pm[/url]":2huxxm16]Ovoliko pristojnu zgradu kao ova na slici iznad Beograd nije dobio zadnjih... nikad nije dobio.
Pantografe nemoj da zagovaraš cenzuru toga imamo dovoljno u javnom prostoru. :wink:
Daj, ne zezaj, šta je toliko spektakularno kod ove zgrade? Nismo baš toliko propali da se divimo ovome.
 
Mislim da se ovde radi o tome u kakvom kontekstu svako od nas posmatra ovu zgradu sa slike. Evo npr mene ovo podseća na zapadnjačke, ponajviše američke gradove. Ne samo zbog ove fotografije nego i zbog tih boja i stila fasade. Da li je to čini nečim posebnim? Pa i ne. Ali ne bi nam ništa falilo da imamo malo više takvih fasada. A ne sve neke monotone bele i sive boje, koje vremenom postanu tamno sive.
 
Ja mnogo volem JDP npr. i voleo bih da je BNV u tom fazonu. Pored živog JDP-a treba da se divim ovom stilizovanom Bruklin geto čudu i da poverujem da u Beogradu nikada nismo dobili tako pristojnu zgradu...

Ovako bi po meni trebao da izgleda BNV, samo zamislite Beogradjanku kao Kulu Beograd i neki moderni soliter. Zgrade ove visine i eventualno jedna kula koji bi bila simbol grada i zaista neko remek-delo.

jugoslovensko-dramsko-pozoriste-pozorista-beograd-centar6.jpg
 
Ljudi fasade u BNV su iste kao i fasade na porodičnim kućama u Kaluđerici, Leštanima, Boleču, Ritopeku... samo što u BNV imaju kamenu vunu dok se uobičajno među narodom koristi stiropor ali fasada je ta, ista. Ograda terase na Visti je obična zavarena čelična ograda, nema tu ni malo više klase. Za 10 godina će ti soliteri izgledati ofucano i staro, za sada ih drži samo to što su novi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712719#p712719:34vyik5r je napisao(la):
Veliki Vracar » 28 Feb 2020 01:42 pm[/url]":34vyik5r]Фабричка хала са набуџеним косим стакленим балкончићима... :? :lol:

ta fabricka fasada ce da izgleda isto ovako i kroz 90% godina dok industrijski kokosarnici u BNV ce poceti da izgledaju kao kineski gradovi duhova onog momenta kada prestane sa intenzivnim odrzavanjem i menjanjem fasade, sto je sada slucaj sa Vistom npr.
 
Pomenuo kolega Banglades na nekoj drugoj temi, evo slike iz Dake, BNV za par godina plus pivska flasa zabodena u zemlju. Ovo su bukvalno viste i pakvjuovi, nema razlike...

1200px-Dhaka_14th_March_%2832624769393%29.jpg
 
E, to je to, bravo.
Nema dalje. Estetski i kulturološki, Knez Mihailova je Beč; BnV je Daka.
Birajte.
 
A i saobracaj kakav ce da bude je na slici. 20 godina su ispred nas :laugh:

FAPOgKf.jpg
 
Zanimljivo na šta nailaze prilikom kopanja temelja za Terraces zgrade. Kao da je u pitanju neki stari zid koji je vremenom nestao ispod zemlje.

 
"osim opere" pa i da je samo to, bolje je nego bnv jer je nama vrhunac javnog, novog, sadrzaja na toj lokaciji trzni centar.
i malo je nezahvalno porediti cene kvadrata u Oslu i Beogradu, jer se zna kakav je standard tamo a kakav ovde
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712989#p712989:122ew2et je napisao(la):
mradulovic » 29 Feb 2020 11:03 am[/url]":122ew2et]"osim opere" pa i da je samo to, bolje je nego bnv jer je nama vrhunac javnog, novog, sadrzaja na toj lokaciji trzni centar.
i malo je nezahvalno porediti cene kvadrata u Oslu i Beogradu, jer se zna kakav je standard tamo a kakav ovde

Standard tamo znamo kakav je zato takvom standardu ne odgovara bas nesto poput vidikovca na vodi o tome pricam, i cak nisu cigle nego flisete to je nesto za nijansu bolje od obicnog demita.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712676#p712676:1slo9izw je napisao(la):
Пантограф » 28 Feb 2020, 12:17[/url]":1slo9izw]Да сам Игор, одавно бих цензурисао реч "крмача".

Шта вам то, људи, представља? Зграду која није облакодер? Париз је град крмача? Рим? Кнез Михаилова вам је свињац?

Основни градски блок треба да буде састављен од зграда с 5-6 спратова. У већини градова које можемо назвати лепим, то је тако.
:kk: :kk: :kk: Konacno da neko to kaze, svaka cast! To merenje po principu koliki je, je takav odraz kompleksa nize vrednosti da je to neverovatno. Oni koji su vec dokazani ko su, sta su, u tehnoloskom i ekonomskom smislu nemaju potrebe za tim, a oni koji ne mogu u nicim drugim da se dokazu onda se dokazuju olakoderima (tipa Azerbedzan, arepske zemlje i td) Amerika je drugo, oni su svoj kulturoloski fenomen izgradili na oblakoderima i trzisnom kapitalu.
 
Epitet krmaca vise podrazumeva izdvojenu visespratnicu bez ikakve arhitektonske, urbanisticke, vizuelne, estetske vrednosi. Spratnost nije presudna. Ne?
 
@ milanche

Ja se bas ne slazem skroz sa tobom, ali znam sta hoces da kazes. Po meni termin "krmaca" se koristi (ja barem koristim taj izraz) kad zelim da iskompromitujem neki zaista ocajan objekat koji nije dostojan postajanja nigde ni u jednom gradu, a kamoli u Beogradu...

Nemam nista protiv lepih i savremenih "krmaca" poput ove iznad koju su ovde svi opleli ziasta bez razloga, jer je pravi primer fine savremene arhitekture.

Samo da rascistimo :)

01_KPTN_blauraum_%C2%A9Marcus_Bredt.jpg
 
Razumem ja tebe Zex i kontekst u kom ti to spominjes. Ali arhitektonski los objekat moze biti i soliter. Zato ono sto je lose treba reci da je lose, ne bitno da li se radi o objektu od 5 ili 50 spratova :)

p.s ovaj objekat sto si okacio je odlican :) da su takvi projektovani u bnv, kao nadovezivanje na postojecu urbanu strukturu i matricu, niko se ne bi bunio.
 
Ajde da počnemo od toga da želimo da nam Beograd izgleda kao Evropa, ova zgrada od cigle je ta Evropa. BnV je taj Bangladeš koji je neko postavio iznad.
Ne radi se o tome da li se nekome svidja ili ne, radi se o poštovanju struke urbanizma i arhitekture, poštovanje okoline, u novije vreme i poštovanje životne sredine itd.
 
Vrh