Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Dobra stvar je da je velika navala za stanove. Ima onih koji vole da ulažu veliki novac u maglu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi, biciklistička obilaznica je u takvoj kaljuzi, budibogsnama. Onaj prvi Bulevar takođe toliko je prljav i polupan da izgleda kao da je izgrađen i napušten pre sto godina, a mobilijar kao da je odnet u neki novi deo na slikanje. Trenutno stanje javnih prostora tamo nije ni prići glamuru koji BNV obećava. Očajan sam, nemam dostojanstven put do Ade, obe gume su mi pukle juče. Nemam ni sam predstavu po čemu sam vozio i šta sam uneo u kuću na svom biciklu, to blato je bukvalno crno kao nafta... Ima li smisla prijavljivati Beokomu ili da pokušam kod nekog privatnog preduzeća da se pozovem na društvenu odgovornost? Pakao...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=600705#p600705:2n36wyfm je napisao(la):
Bukira » Čet Feb 07, 2019 11:45 pm[/url]":2n36wyfm]

Ova kuća se očigledno neće u skorijoj budućnosti rušiti jer su nedavno zamenili prozore:


file.php

Negde sam procitao da ce par tih zgradica u Brace Krsmanovica sacuvati jer su navodno pod zastitom Zavoda za zastitu spomenika ili tako nesto.
 
Ако су под заштитом, онда да се врате оригиналне фасаде.
 
Nemam jos uvek ideju kako ce izgledati kada tu bude neprozirni klaster visokih zgrada, ali kako ovo sad izgleda, to vise nije Beograd. Kvalitet savskog priobalja sa obe strane bespovratno narušen
 
Bukira da nemas slike sa zadnje strane BW Galerije ?
Tamo se dosta zakuvalo sa parkom, bulevarom, ostalim ulicama i ciscenjem uz Savsku. Ima dosta radinka a jedino se sa visine moze steci celokupna slika kako napreduje.
 
Kontam da je bolje videti, ali stanje je neimpresivno, baš tako kako kažeš, prekjuče sam bio:

- kej je od beton hale do kraja novog dela u rasulu sa radovima, na svakih par metara neki iskop ili razvaljot
- sa keja se moze skrenuti u ulice koje okruzuju sauronke, sve te ulice su u blatu i totalno distopijski sve izgleda, posebno kad se pridje novijim zgradama koje su crne, savrsen sklop uz sivo nebo ovih dana
- objekti uz savsku su cini mi se svi poruseni
- radovi oko buduceg parka nisu odmakli od sive faze, jos uvek se vide samo betonska postolja u blatu
- tu su i neka skladista materijala i drveca
- biciklisticka staza sada krivuda jos vise, prolazi se pored nanosa zemlje i jedne kuce koja je tu ostala sa tri kera koji jure prolaznike, zatim pored famozne lozionice u kojoj kao da neko jos zivi mada je bas u rasulu (otpad tu i tamo povadjena stolarija, poruseni zidovi...) , izgleda kao da ce biti tesko obnoviti ovo, zatim ide ispod mosta gazela gde je takodje sve ocisceno i impresivna konstrukcija mosta je prvi put potpuno vidljiva utisak slican mostu na adi. Obilazna staza je bas bezveze obelezena i vise puta se prelazi preko pristupnica gradilistu koje su suvise usrane blatom i soderom
- prvi deo novog bulevara koji je izgradjen je ublatnjavljen bukvalno svuvde, od trotoara preko kolovoza i bandere, bastice imaju kratere na svaki metar, kao da su odneli mobilijar negde drugo. Jedna bandera je iskrivljena, bas je brzo to preslo iz stanja utopije u distopiju
- aktivno je i kod soping mola, takodje jos uvek siva faza

Sumirani utisak je beton, alubond i blato, pored braon Save pune plastike i balvana. Bukvalno nothing to be excited about

Kontam da bi tu mogao da zeli da bude samo neko ko je raspolozen da fasuje neku bolestinu koja je bila aktuelna na tom mestu pre jedno sto godina, da umre na licu mesta i da ga pojedu pacovi. Sablaznut sam kako to sve izgleda, higijenom se ne bavi niko nikako nikad.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=600947#p600947:1bh3q0p9 je napisao(la):
Дошљак » 09 Feb 2019 12:22 am[/url]":1bh3q0p9]Ако су под заштитом, онда да се врате оригиналне фасаде.

Nazalost od toga nema nista, jer ce po planu na mestu Simpa i zgrade koje je bila pored biti zelena povrsina. Toliko o njihovoj gluposti. Verovatno im je mozda bio cilj da "otvore" fasadu Bristola ka projektu, pa im je Simpo zasmetao.

Inace su radovi nesto usporili ili se to samo cini, ok imali smo dva snezna meseca, pa mozda zbog toga...ali ovo ispada da ce se zidati po dve zgrade godisnje :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601057#p601057:1c0f4xjx je napisao(la):
Armatura » Sub Feb 09, 2019 3:23 pm[/url]":1c0f4xjx]Bukira da nemas slike sa zadnje strane BW Galerije ?
Tamo se dosta zakuvalo sa parkom, bulevarom, ostalim ulicama i ciscenjem uz Savsku. Ima dosta radinka a jedino se sa visine moze steci celokupna slika kako napreduje.
Nažalost, nisam stigao danas do te strane, ali čim mi se ukaže prilika, slikaću i to.
 
Sjajne fotografije je preneo Milos od Kalenica. Ovde se bas vidi kako su dobro nagazili za radovima.
Super je sto ce da srede i promenadu ovaj deo sto je imao problem sa rekom koji je Zuma toliko naglasavao.

U svakom slucaju sve pohvale za pocetak sezone!
 
Dosta bolje izgleda ovo sto je milos slikao, da. Jos ova difuzna zuta svetlost, sve sto ja nisam video na biciklistickom pravcu. Zao mi je sto ja nisam, da imamo dve perspektive. Obe gume sam probusio u blatu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601005#p601005:35gkwa1q je napisao(la):
Bukira » Sub Feb 09, 2019 12:52 pm[/url]":35gkwa1q]Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

file.php

file.php

file.php

file.php

Ovo je jezivo. Ako postoji genocid nad jednim gradom u urbanisticko - arhitektonskom smislu, upravo smo njegovi svedoci.

Ti koji su ovo izgradili, morace zbog ovog zlocina nad Beogradom odgovarati. Na zalost, to nam nece biti neka satisfakcija, jer steta koju su napravili, nacinjena je za sva vremena.

Bukira hvala za slike.
 
mene samo brine to da se neke stvari po peti put rade ispocetka...a zasto me to brine, pa kapirate, da su to privatni novci nijedan krsten investitor ne bi to dozvolio...ovo su nasi novci zato se i bacaju tako...ovo su novci hailjade rupa na putevima, urbanistickog haosa, metroa, neodrzavanja svega i svacega..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo za one koji su zaboravili. Ovde gore slike su od projekta od nacionalnog znacaja. Receno je da ce projekat, koji vidite gore na slikama, privuci turiste. U okviru turisticke ponude, spremaju se i lanc paketi u vidu sendvica i soka.

DxHsT86UcAc_Dcd.jpg
 
koja je manifestacija u pitanju? slika je fantasticna. jedva cekam neku post-sns izlozbu gde ce se kaciti ovakve fotografije!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601340#p601340:2v1uhhbi je napisao(la):
arapski investitor » Ned Feb 10, 2019 7:29 pm[/url]":2v1uhhbi]koja je manifestacija u pitanju? slika je fantasticna. jedva cekam neku post-sns izlozbu gde ce se kaciti ovakve fotografije!
Umetnička instalacija u Domu Omladine pod nazivom - Doček. Publika je uzela učešće i oblikovala finalni izgled postavke, ovog puta pod imenom - Pinki je video Tita (AKA Pinki ga pretvorio u Tita).
 
Брате мили на шта личе ове зградурине.. као нека краста брадавичаста на лицу Београда. Страшно.
 
Manifestacija je spontani docek Putina. Lokaciju fotografije je dao dekius.
 
Vrh