Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=517003#p517003:z55i6142 je napisao(la):
roland » Fri Feb 16, 2018 1:58 pm[/url]":z55i6142]Sad u Beogradu imamo interesantan paradoks - investitor koji je dobio besplatno građevinsko zemljište ima veća prava nego investitor koji plati punu cenu za građevinsko zemljište. Naime, za investitora BnV ne važe nikakva planska dokumenta, ima svu slobodu da svojevoljno projektuje objekte, samovoljno odlučuje o zauzetosti parcela,o regulacionim linijama, o visini objekata, infrastrukturi, obaloutvrdu gradi bez ikakvih dozvola itd. iako je zemljište dobio besplatno!! :shok:
Dok investitori koji plaćaju punu cenu za građevinsko zemljište moraju da poštuju planska dokumenta, i mogu samo da traže da se promene DUP-ovi ali ne mogu na svoju ruku da izmene planove.

Zaboravljas najbitniju stvar a to je da je i drzava investitor. :kafa:

32% Srbija
68% Eagle Hills

Svi vole da precute ovaj detalj zato sto im vise odgovara u hejtovanju.
 
Upravo to. Država tj. grad obezbeđuju infrastrukturu, prilaze, vodovod, kanalizaciju i ostalo.
Dok Eagle Hills radi na izgradnji objekata.
Naravno, ima tu ulaganja od strane naše zemlje, košta to, ali svakako će se novac kroz par godina brzo povratiti.
Nikome ništa nije poklonjeno i slično, sve je urađeno da bude u obostranu korist.
Samo je neko malouman pa ne razume, a neko ne želi da poveruje da je tako.

Evo i jednog novog snimka iz vazduha:
https://www.youtube.com/watch?v=zEyMEJvgfTc
 
Tih par godina za povrat novca je već prošlo.
Možda bude nešto za 2 najdalje 2 i po godine.
 
Samo neko bez trunke morala i postenja moze i 4 godine kasnije da opravdava lopovluk koji nosi ime BnV.
Laž je LAŽ (!) , ma koliko puta je ponovili!


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Nadam se sto skorijem pocetku uklanjanja onih splavarskih turbo kanti na Novobeogradskoj obali i svega drugog do Gazele.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=517041#p517041:3zwtldlq je napisao(la):
Mr.Awesome » Fri Feb 16, 2018 5:05 pm[/url]":3zwtldlq]Upravo to. Država tj. grad obezbeđuju infrastrukturu, prilaze, vodovod, kanalizaciju i ostalo.
I plaćaju svi poreski obveznici izgradnju infrastrukture iz gradskog budžeta. Znači, grad ulaže i zemljište i plaća razvoj infrastrukture.

Dok Eagle Hills radi na izgradnji objekata.
Eagle HIlls plaća izgradnju objekata tako što unapred proda nekretnine i sad je počeo i da uzima kredite od banaka. Ulaganje minimalno, samo da započne temelje.

Naravno, ima tu ulaganja od strane naše zemlje, košta to, ali svakako će se novac kroz par godina brzo povratiti.
Koliko je ulaganje do sada bilo od strane naše zemlje? Jel neko zna koliko će se para vratiti? Jel će se vratiti uloženo? Zašto ulažemo sada, a čekamo profit za 30 godina? Zašto nije pravljen presek posle faza, recimo na svakih 5 godina, pa da se podeli profit i da grad od tog profita uloži u izgradnju infrastrukture?

Nikome ništa nije poklonjeno i slično, sve je urađeno da bude u obostranu korist.
Videli smo na primeru šetališta i obaloutvrde uz Savu da projekat nije urađen u korist građana Beograda, nego u korist investitora. Ne vidim nigde u projektu da se gleda korist Beograđana nego samo korist investitora, tj, kako što više kvadrata spakovati na datu površinu.

Samo je neko malouman pa ne razume, a neko ne želi da poveruje da je tako.
Aj što braniš krađu javne svojine, nego još i vređaš. Ako si već plaćen da lobiraš za ovaj projekat, nemoj da si i bezobrazan. Zna se šta se dobija za bezobrazluk, nemoj da ti se ponovi.



Edit: ako si pod "malouman" mislio na "one koje veruju u laži Malog" onda izvini ako sam malo preterano reagovao :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=517030#p517030:2u9cle6f je napisao(la):
Max15 » Fri Feb 16, 2018 3:56 pm[/url]":2u9cle6f]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=517003#p517003:2u9cle6f je napisao(la):
roland » Fri Feb 16, 2018 1:58 pm[/url]":2u9cle6f]Sad u Beogradu imamo interesantan paradoks - investitor koji je dobio besplatno građevinsko zemljište ima veća prava nego investitor koji plati punu cenu za građevinsko zemljište. Naime, za investitora BnV ne važe nikakva planska dokumenta, ima svu slobodu da svojevoljno projektuje objekte, samovoljno odlučuje o zauzetosti parcela,o regulacionim linijama, o visini objekata, infrastrukturi, obaloutvrdu gradi bez ikakvih dozvola itd. iako je zemljište dobio besplatno!! :shok:
Dok investitori koji plaćaju punu cenu za građevinsko zemljište moraju da poštuju planska dokumenta, i mogu samo da traže da se promene DUP-ovi ali ne mogu na svoju ruku da izmene planove.

Zaboravljas najbitniju stvar a to je da je i drzava investitor. :kafa:

32% Srbija
68% Eagle Hills

Svi vole da precute ovaj detalj zato sto im vise odgovara u hejtovanju.

Da, Srbija dobija 32% od profita. Ako je profit NULA, koliko je 32% od NULA.
Zašto nije država dobila 32% izgrađenih kvadrata?

Jel preduzimači u Beogradu nude vlasniku parcele, gde planiraju gradnju zgrade, procenat od profita ili deo izgrađenih stanova? Zašto je država u ovom poslu pristala na uslove na koje nijedan vlasnik građevinske parcele u Beogradu NIKAD nije pristao.
 
Prvo, da se to ne isplati - ne bi ni gradili.
Drugo. Projekti ovakvog tipa se grade po celom svetu, i kod mnogo naprednijih od nas, i ljudi su za, samo kod nas uvek se ima nešto protiv.
Treće. Pojedini tvrde da je ovo oteto zemljište, oduzeto, čist kriminal ili kako već, a ja iz prve ruke znam čoceka koji je potpuno pošteno dobio novac za svoj plac koji je tu imao, i kaže da mu je realno plaćeno čak i više nego što bi on mogao to da proda u današnje vreme. Isto je i sa komšijama koji su dobili više različitih ponuda, i apsolutno zadovoljni sa te strane.
I kad pogledaš generalno šta ovakva investicija donosi, koliko će ljudi da ima korist od ovoga, i šta onda da kažeš za one koji kažu da je sve ovo džabe, osim da su ili ludi, ili iz političkih razloga ne odobravaju, ili definitivno ne razumeju. Stvarno ne bih nikog da uvredim, samo ispada da je tako.

Grad neće ovim projektom da procveta. A svakako ne može da izgubi...
Biće lep broj novih radnih mesta, prvo sve ove firme i naši radnici koji grade ovo imaće još dugi niz godina siguran posao. U novim objektima biće posla za razne struke, od turističkih, preko trgovine do raznih biznis poslova...
Turisti neće odlepiti da dođu da vide BNV, samo će svakako biti jedan veliki dodatak u ponudi ovog grada. Što više turista, to bolje za grad.
Ljudi koji imaju novca i sviđa im se određena zgrada, oni će kupiti stan, vidi se da potražnje ima.
Ni meni se ne dopada sve, gledano na dizajn, boje, pozicioniranje nekih objekata, ali da promenim ne mogu, niti može bili ko od nas.

Ne branim ja nikoga ovde, niti imam bilo kakve koristi od toga, niti imam veze sa politikom. Ja, nit živim u Srbiji, dolazim povremeno, nit ću imati koristi ili gubitaka od ovoga, ali vi koji ste tu svakako da je dobro za vas.
 
Gde ti zivis i sta radis je potpuno irelevantno za ovu temu. Tebe to niko nije ni pitao, niti bilo koga interesuje. Zasto to uopste spominjes?

Relevantno je doduse da neverovatno drsko "proterujes" iz Srbije odredjene ucesnike. Takav nastup ne odgovara forumu, na nivou je kafane za zamascenim kariranim stoljnjacima i zadriglim pijandurama. Cestitam, vrlo AWESOME od tebe!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=517063#p517063:2px3z7ol je napisao(la):
roland » 16 Feb 2018 05:05 pm[/url]":2px3z7ol]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=517030#p517030:2px3z7ol je napisao(la):
Max15 » Fri Feb 16, 2018 3:56 pm[/url]":2px3z7ol]
Zaboravljas najbitniju stvar a to je da je i drzava investitor. :kafa:

32% Srbija
68% Eagle Hills

Svi vole da precute ovaj detalj zato sto im vise odgovara u hejtovanju.
Da, Srbija dobija 32% od profita. Ako je profit NULA, koliko je 32% od NULA.
Zašto nije država dobila 32% izgrađenih kvadrata?

Jel preduzimači u Beogradu nude vlasniku parcele, gde planiraju gradnju zgrade, procenat od profita ili deo izgrađenih stanova? Zašto je država u ovom poslu pristala na uslove na koje nijedan vlasnik građevinske parcele u Beogradu NIKAD nije pristao.
Ustvari, profit nije nula nego je prvu godinu bio negativan. Tj zajednička firma je završila sa gubitkom. Što znači da onaj sa 32% vlasništva treba da VRAĆA 32% tuđih dugova, uz svu drugu štetu koju inače pravi loš projekat sam po sebi, čak i kad je finansijski pozitivan. Partnerstvo sa gubitnikom nije baš nešto čime se treba hvaliti.

Takođe, u principu, potencijalni profit od posla sa velikim početnim ulaganjem je donekle prihvatljiv za ulagača (mada se države nikada ne kockaju sa novcem svojih državljana, ali ostavimo to sad) samo ako je poznato da je posao "dobar" (da donosi VELIKU zaradu), da je tržište zdravo (tj da je potražnja stabilna a ne privremena, slučajna ili špekulativna) i da je država stabilna u pravnom smislu (da se poštuju zakoni, rade institucije i nema korupcije). Ako ovo poslednje ne važi, poslovni partner svog partnera jednostavni prevari uz pomoć korumpiranja pojedinaca i grupa koji bi trebali da ga kontrolišu, pa izvuče svu zaradu i podeli sa njima, dok državi kao partneru ne ostane ništa. Jednostavno nema razloga da to ne uradi i sebi poveća zaradu ako bez kazne može. A ovde može.

Slično važi i ako ekonomija nije zdrava i u zamahu, pa ne postoji stvarna i dugoročno stabilna potražnja uz nedovoljno konkurencije. Onda se za 30 godina profit istopi i nestane čak i bez potrebe da neko bude korumpiran ili da loše posluje.

A treći problem je što strani "investitor" nije u zemlju uneo svoj kapital koji pokriva investiciju, pa ustvari i nije investitor, nego se kapital izvlači iz NAŠE ionako loše privrede i tako ne usmerava u proizvodnju nego u potrošnju, što znači da se eventualni početni profit od najkomercijalnijih zgrada stalno mora reinvestirati, pa NE MOŽE biti njegove isplate akcionarima sve do kraja projekta, što je bar 30 godina daleko, i više nego dovoljno da profit zbog prethodna dva razloga nestane pre nego što ga mi uopšte vidimo.

Zbog svega toga se u ovakvoj državi i u ovakvom ekonomskom trenutku ne ide na ovako rizična partnerstva države sa VELIKIM ulaganjima SAMO jedne starne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=517090#p517090:2qrukt8k je napisao(la):
Aleksandar1 » Pet Feb 16, 2018 7:38 pm[/url]":2qrukt8k]Gde ti zivis i sta radis je potpuno irelevantno za ovu temu. Tebe to niko nije ni pitao, niti bilo koga interesuje. Zasto to uopste spominjes?

Relevantno je doduse da neverovatno drsko "proterujes" iz Srbije odredjene ucesnike. Takav nastup ne odgovara forumu, na nivou je kafane za zamascenim kariranim stoljnjacima i zadriglim pijandurama. Cestitam, vrlo AWESOME od tebe!

Gospodine Aleksandre, spominjem iz razloga, osim što sam Srbin, rođen u Beogradu, i što su moji tu, ja drugih povezanosti više nemam.
Sa politikom još manje, niti me to zanima (jer me takođe par njih prozivalo ovde). Nit jedem sendviče, nit se provodim po kafanama.
Na projekat isključivo gledam kao na projekat, tj. sa strukovne strane.

Uvek se drugima obraćam sa poštovanjem i zadnje što sam pomislio je da nekoga uvredim, ne priliči prvenstveno meni.
A za gospodina koji je apsolutno u svaki detalj odbacivao, imao brdo zamerki, i to ne samo za ovaj projekat, onda jedino racionalno zaključivanje bi bilo da on zapravo ne želi da vidi ništa od ovoga. Tada sam ja sasvim ljubazno i kulturno dao predlog gospodinu kako bi olakšao sebi u koliko ne može da podnese sve to. Ni u najmanju ruku da ga uvredim.
Ja komenare ne čitam, uđem ovde kada imam vremena, pogledam o čemu se diskutovalo, pogledam fotografije gospodina Bukire koji redovno izveštava sa terena (fenomenalan fotograf, vidi se da zna da uslika ono što se treba videti).

I mnogo ima nebitnih stvari ovde, retko ko je direktan i da pokaže nešto bitno.
Evo gospodin Bukira kad odradi fotografije, dobro se vidi suština, šta je urađeno i dokle se stiglo, fotografiše sve najbitnije delove.
A to u koju boju je moglo da se prefarba, ili da li je bolje da terase imaju ili nemaju rukohvate iznad stakla, to je samo gubljenje vremena... Neko je odredio tako, ne pitamo se mi ništa, samo bespotrebno se raspravljamo i širimo temu.

I opet se izvinjavam ako je bilo nekih loših reči, stvarno nije bilo s namerom. :sesir:
 
Kakvo državno rukovodstvo, takav i projekat od nacionalnog značaja.

Ne dajte da vas zavaraju kvadrati i potencijalna zarada, ima u životu nešto bitnije od novca. Očigledan razlog položaja zgrada u BnV tik uz reku je da budu što bliže kanalizacionog izliva u Savu.

Šta ćeš, neki ljudi toliko vole sebe i svoju sliku da im je najmiliji prizor sopstvena govanca da gledaju.

Poseban je to fetiš, bezazlen sve dok je lična stvar, ali kada se nameće drugima...

bg-kolektor-01-0610-2015.jpg
 
Kako je vizura Zemuna poboljšana i osavremenjena :lol:

 
Joj, samo neka mi ne diraju Zemun ni na razglednici. :mrgreen:
Da je pravde država bi Zumi, Bukiri, milos.tro. Aleksandru1, Deliji i još po nekima poklonila po stambenu jedinicu a oni neka je po volji prodaju stf, recimo. Načekaće se.
 
Citam na tviteru da zgradu "Simpa" spremaju za rusenje. Da li je moguce?

simpo_620x0.jpg
 
Čini mi se da bi neki najzadovoljniji bili kad bi država na ovom prostoru izgradila industrijsku zonu :)

Ono što ja vidim kao veliki potencijalni problem ovde su ogromne gužve u najavi.
 
Огромне гужве ће бити засигурно из више разлога. Прво избацује се железница која је имала велики потенцијал, друго није осмишљена нова мрежа линија јавног превоза по саобраћајницама БнВ, треће избацује се окретница ЈГП, па ће цео БнВ остати само на трамвајима на ободу (Савска-Карађорђева) и аутобусима на једном делу (мост-Савски трг-Немањина), треће, креће се прво од зграда уместо да су прво изграђене све саобраћајнице, четврто, протраћена је могућност да се метро трасира кроз последњи велики празан простро у центру града и можда најбитније, четврто занемарена је могућност изградње новог моста по сред БнВ у наставку булевара АВНОЈа који би растеретио како БнВ и ширу околину, тако и цео град.
 
Fasade na ovoj slici gore ostaju sta ce biti unutra iza fasade to je vec druga stvar
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=517204#p517204:2psjl0us je napisao(la):
Ksenija » 17 Feb 2018 02:09 am[/url]":2psjl0us]
Da je pravde država bi Zumi, Bukiri, milos.tro. Aleksandru1, Deliji i još po nekima poklonila po stambenu jedinicu a oni neka je po volji prodaju stf, recimo. Načekaće se.

Јел то будућа градоначелница већ почела да дели станове заслужнима :?: шта да радим, одакле да почнем да ме тури на тај списак :dil: :lol:
 
Gradi se Ikea, ruši se Simpo, svakim novim danom smo sve više i više kolonija.
 
Ne ruši se Simpo.

Bar sam tako čuo od "insajdera" koji je do nedavno radio za BNV.
 
Vrh