Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Bio sam dva puta u Rigi, lokacija projekta je van centralne urbane zone, negde otprilike kao kod nas Ada Huja ili Zimovnik na Savi sa NBG strane. Prolazi tramvaj tim obodom grada. Kako se ide ka gradu, malo dalje su parkovi a takođe su u kraju i ulice sa prelepom secesijom kao i kanali sa zelenilom gde plove turistički čamci ali to je sve jedno 15-20min prevozom od starog grada.
Sama mikrolokacija je mini marina na Daugavi, u blizini se sidre brodice, a u pristaništu su lokali za zabavu omladine pa neka skladišta i slično. Napominjem da je to sve jedno 3-4km od glavnih mostova i urbanog jezgra pod zastitom Uneska, a opet i Riga je grad veličine Ljubljane, cca 600K
Koliko sam čitao komentare stanovnika problem je (u izvoru finansiranja - pominje se arapsko ruski kapital, molba gradskim vlastima da se odbaci takav projekat jer se ne uklapa u gradsku vizuru, itd a to mozete i na Fb ili Ih da pročitate) iako je ceo potez već delimično ogradjen tarabama i već su neki radnici na lokaciji
PXL_20240602_113213481.jpg
PXL_20240602_113227152.jpg
 
Screenshot_20240618_202109_edit_155827705687979.jpg
Screenshot_20240618_202153_edit_155845370400211.jpg

Nekako u isto vreme nastaju i ovi komentari na b92. Možda neko prepozna svoja pisanja i stavove, sa kojima se slažem. Ispalo je sve suprotno.
 
Заправо, главни парадокс је у томе, што БнВ највише подржава васколика сиротиња раја, која кличе султану, док му пар везира и паша целивају скуте. А бегови и ефендије, изјелице и сецикесе - а камо ће, него у то јато?

Турци јањичари, азапи и акинџије
 
Poslednja izmena:
Slobodniji projekti trebaju ovom naselju inace ce ostati arhitektonska nula.
 
Ono sto su radile srpske arhitekte je bolji deo projekta, iako je struka devastirana i polako se oporavlja.
 
Primetio sam da se kontrolišu komentari na YouTube-u koji se tiču ove praonice para. Posetite samo DJMasterVlogillu i videćete da su komentari nebulozni i bukvalno svi isti. Jad i beda od nazovi države.
 
Vrh