Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Савски амфитеатар - БнВ








Широки тротоари су једна од добрих одлика БнВ:

















Станови на ћошку ове Симфоније су уза сам тротоар, људи ће им пролазити испод прозора и тераса:
















 
Poslednja izmena:
1662921287169.png


2013.:
1662921472175.png
 
Ipak sam bio u pravu vradoviću, ni Riviera nema otvoreni bazen pod vedrim nebom za sve stanare, samo onaj za vlasnika penthausa i naravno zatvoreni bazen za stanare. Kad tajkuni budu tražili pool deck, šta da im kažemo od silne bruke i sramote?

Doduše moram da priznam da je Riviera prva zgrada pored stanova u Kuli koji su po mom merilu luksuzni, Perla je po meni za klasu niži nivo kao i sve ostale u BW. Riviera kao i Kula ima centralno hlađenje, ima najzad kuhinjsko ostrvo u većim stanovima, ima najzad i pomoćnu kuhinju u većim stanovima.

Kad sam gledao Kulu kuhinjska ostrva su bila retkost, raspored je bio bizaran, nije bilo stanova sa 4 i 5 spavaćih soba, nije bilo pomoćne kuhinje, bazena na otvorenom itd. Čudio sam se investitorima Kule koji ne znaju šta takva klijentela zahteva. Sad su se malo opametili, osim naravno kad je bazen pod vedrim nebom za sve stanare u pitanju. Siguran sam da će sledeća BW zgrada-perjanica kad za 5-6 godina bude ponuđena morati da ima ovoreni bazen pod vedrim nebom za sve stanare.
 
Mislim da nigde nije receno da ima bazen pod vedrim nebom za sve stanare. Samo jedan za vlasnika PH i to je verovatno nesto pola pola u smislu da moze da se zatvori.

To sve sto si nabrojao kada bi zgrada imala bi bilo verovanto 11-12k po m2. :)
 
Čudio sam se investitorima Kule koji ne znaju šta takva klijentela zahteva. Sad su se malo opametili, osim naravno kad je bazen pod vedrim nebom za sve stanare u pitanju. Siguran sam da će sledeća BW zgrada-perjanica kad za 5-6 godina bude ponuđena morati da ima ovoreni bazen pod vedrim nebom za sve stanare.

To sam i ja vise puta pisao. Bruka je da u elitnom naselju na krovovima zgrada nema bazena i parkova. Park je nesto sto danas i mnoge prosecne zgrade imaju.
 
Cena m2 u Riviera je oko 6500e tako mi je receno. Poslednji sprat je oko 10mio cena. Kao sto sam napisao da sam prodao u Kuli stan, i planiram ovde da uzmem. Jos uvek se mnogo toga ne zna sto se zgrade tice, pa i cena. Ali su rekli da je kvalitet isti kao u kuli i cak mozda bolji. Sto se bazena tice bice zatvoreni kao i fitness studio koji je mostom spojem. Po meni je bolje sto nema otvoreni bazen za sve, iskreno retko ko bi ga koristio. Znam iz iskustva. Isto kao u Dubai, ljudi koji imaji milione ne koriste takve bazene.
 
Nemac, raspored u rivijeri (mislim na najlepše stanove do reke, strana prema gradu) je tragičan. Na zid koji gleda na reku su stavili kuhinju!? Ne možeš ni da ga srušiš. Na žalost, mislim da ću preskočiti i tu zgradu a nadao sam se da ću tu naći stan sa velikom dnevnom sobom i terasom koje gledaju na reku. Ne žurim se nigde, mislim da cene neće više rasti, moja mišljenje je da će cene sledeće godine stagnirati (računajući inflaciju).
 
Ja sam takodje preskocio jer mi se vise svidja Kula Beograd i ako je mozda cak i losiji raspored :)

To ne znaci da je BW Rivijera losa zgrada. Naprotiv definitivno je bolje pozicionirana od Terraces i Perle i jedino sa cime se do sada iole moze porediti je BW Residence i Kula Beograd. svakako je u vrhu po poziciji a najverovatnije i kvalitetu gradnje.
 
Nemac, raspored u rivijeri (mislim na najlepše stanove do reke, strana prema gradu) je tragičan. Na zid koji gleda na reku su stavili kuhinju!? Ne možeš ni da ga srušiš. Na žalost, mislim da ću preskočiti i tu zgradu a nadao sam se da ću tu naći stan sa velikom dnevnom sobom i terasom koje gledaju na reku. Ne žurim se nigde, mislim da cene neće više rasti, moja mišljenje je da će cene sledeće godine stagnirati (računajući inflaciju).
Ne razumem bas kako na zid koji gleda na reku stavili kuhinju? Mislis nema pogled iz spavace sobe? Ali generalno pogled na reku imas samo kada stanes do prozora, kada sedis gledas u nebo :) osim ako nisi na prvom spratu.
 
Једино ово преостаје, јер још нису ни изашли биланси за 2021.
 
Vrh