Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ја бих простор између Магнолије, Бристола и обале оставио за проширење парка, па нек ураде више зграде између Сајма и Газеле ако им фали зараде на становима.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900984#p900984:1fm2ytzl je napisao(la):
Pegasus » Pon Nov 22, 2021 1:38 pm[/url]":1fm2ytzl]Odustaju od BW centrala poslovne zgrade?

Nikako u tom delu ne bi smela da bude gradnja visa od Geozavoda , hotela Bristol tj vise od 20metara koliko je bilo po planu i zbog toga je i Magnolija bila te visine.

Da, odustaju, pise da ce biti stambena zgrada, ali nigde nisu rekli koliko ce biti visoka kao sto neki zele da prikazu.
 
_20211122_113838.JPG
 
Ne odustaju od BW Centrala. Nedavno su dobili građevinsku dozvolu, tako da nije isključeno da uskoro vidimo mašine na placu.

Čini mi se da se neko nenamerno zaleteo i i i pogrešno protumačio plan. Mada su izmene plana malo konfuzne.

Preleteću opet dokument kad ugrabim vremena.

I nema povećanja spratnosti severno od Zarićevog mosta. Bristol, Zadruga, Magnolija - ostaje ta visina.

Sent from my ART-L29 using Tapatalk
 
Sa instagrama (photoshop, da ne bude pitanja :) )
 

Prilozi

  • 409ACA87-7C51-49AE-A49A-F80D1D45F46A.jpeg
    409ACA87-7C51-49AE-A49A-F80D1D45F46A.jpeg
    486,4 KB · Pregleda: 4.602
Čekaj bre, gde je rotaciono postolje, gde su koloseci??? :o

Screenshot_20211205-022610_Maps.jpg
 
Годинама је ту у самој ложионици живела већа породица секундараца од укидања железнице у амфитеатру. Тек скоро како је почела прича о креативном центру около је ограда са обезбеђењем, али до тога је све метално на објекту ложионице и око ње почупано.
 
Насупрот томе, две локомотиве које су биле паркиране у ложионици као музејска колекција, од којих је једна најстарија на Балкану биле су мета крађе.
 
Од ложионице су остали само зидови и име. Пропуштена је добра прилика за атрактиван железнички музеј ту. Али очигледно старе локомотиве нису довољно фенси и модерне.
 
Preteče me Bulbuderac, isto sam bio iskoristio proteste da slikam Ložionicu ali njegove fotografije su bolje tako da nema poente da kačim.

Kad sam video na šta liči to, tj. šta je ostalo od te jadne zgrade, samo sam se zapitao ''i oni će kao ovo da pretvore u muzej?''
Mislim da čekaju da to još malo propadne i da se ''erodira'', pa da ruše i to. A sve to na 100 metara od poveće policijske stanice.
 
Није им ни на крај памети било да ложионицу претварају у музеј. Зато су је и препустили секундарцима да им одраде бесплатно нешто што би морали да плаћају. Ту ће бити некакав креативни ИТ хаб.
 
Ma jasno ali meni se cini da bi sad i samu zgradu da maknu. Prvo, moze im se. Drugo, vec su je obesmislili kada su unistili...pardon, dozvolili da se uniste njene vrednosti a potom i sama zgrada.Trece, osladilo im se grabljenje kvadrata, a lakse i sladje im je kad mogu "od nule" da prave nesto svoje, nego da grade oko i unutar te zgrade.

Misllim da je ta prica o IT habu samo bajka. Prvo je bilo da ce da bude muzej sa eksponatima, onda je preslo u to da ce da bude IT hab sa delovima stare zgrade (mani ga mito). Ko garantuje da jednog dana nece biti "nema smisla da se cuva, evo vidite kako je propala, srusicemo je ali dici cemo spomen plocicu na njenom mestu"...
 
Нису никад причали да ће ту бити музеј. До су била маштања љубитеља железнице, као што су била и првобитна да ће са пресељењем железнице у Прокоп бивша Главна железничка станица постати музеј железнице. А насупрот томе, од самог старта сви планови БнВ су ложионицу представљали са фонтаном на месту окретнице локомотива.
Мислим да је ИТ њихов унутрашњи компромис, пошто је зграда ложионице заштићена. А у суштини то ће бити велики кафић и неки простори као за ИТјевце. Зидови су ту, а лим и остала гвожђурија су очерупани. Сад ће на дело доћи фенси стаклене површине и уређење ентеријера.
Верујем да нема заштите да би лагано сравнили са земљом ложионицу као што су сравнили са земљом стару ложионицу узаног колосека која је била ближе реци, али деценијама ван своје функције. Исто као и они магацини иза железничке, од којих су неки били лепе архитектуре и могли су бити искоришћени и преуређени.
 
Koliko se secam na brdu pored lozionice ostalo je nekoliko zatrpanih vagona,mogli bi to da otkopaju,rekonstruisu i stave gde je lozionica da nas podseca malo :idea:
 
Ako vec prenosis, prenesi tacno. Bice to centar za internet nomade. Mislim, ne kazem da je to bolje od na primer muzeja zeleznice, ali ipak je velika razlika izmedju "centar za mlade sa internetom" i cenra za internet nomade.

https://youtu.be/jaWyl1tAkxQ?t=247

Radovi krecu na prolece
 
Eee ako je za nomade onda to menja stvar :)
 
Vrh