Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Meni je i dalje vođa poplava kompleks Voždove kapije. Ja se kao kroz maglu sećam da je neko kačio slike oštećenja izazvanih vodom iz Viste ili Parkogleda, ali to mora neko da potvrdi jer mi pamćenje ne radi baš najbolje
 
Vista je imala nekih problema. BW Residence nije imao poplavu.

Ja sam licno prezadovoljan kako je sve uradjeno.
 
Hvala na odgovorima. Znaci kao sto sam i ocekivao, istina je negde izmedju. Na nekin lokacijama (ili lokaciji) je bilo poplave ali svakako ne svuda i svakako ne u toj meri koliko ispadne kada se cela stvar ispolitizuje. To me je zanimalo. Hvala.
 
Mislim da je pukla neka vodovodna cev u Visti. Ne znam tacno. Svakako nisu poplave u podrumima od Save ili slicne nebuloze.
BW Residence ja kad god sam bio sve je bilo super sredjeno i odrzavano. Po mom misljenju uvek moze bolje ali s obzirom na jako nisku cenu odrzavanja zgrade i ovo je odlicno. Nadam se da ce Kula Belgrade da bude dobro odrzavana s obzirom da je znacajno visa cena odrzavanja.

U odnosu na sve ostale zgrade u Beogradu BNV je kao da poredis dupe i oko.
 
O arhitektonskoj vrednosti, načinu realizacije i tome možemo uvek da diskutujemo, i ja prvi nisam fan, ali činjenica je da BNV ima isto ili manje problema koliko i druga novogradnja. Opet, na pamet ni padaju Voždove kapije, gde je garaža stalno pod vodom, gde plafon otpada, gde su morali da menjaju kapiju, prete tužbama investitoru, i slično. Ali Voždove kapije nemaju političku pozadinu, pa nisu interesantne za medije, iako objektivno imaju više problema - a pritom su mnogo manji projekat nego Beograd na vodi.
Vista je bila malo kritična, zbog te vode i zbog fasade koja se ljuštila, ali bar su sanirali. Ja mislim da je najozbiljniji problem koji BNV ima u stvari obaloutvrda i promenada, koja toliko često puca da se pitam da li će jednom samo da sklizne u reku.
 
Nisam znao da su i Vozdove kapije imale probleme. Pa sad mi je jasno zasto su se u raspravi koju sam imao povremeno pominjale i one, samo bez tih poplava.

Mislim nije to dugo trajalo, posto sam video da - kao ina ovom forumu - deo ove rodbine ovde je vec uklesao u kamen sve svoje stavove o svemu sto se desilo, sto se deaava i sto ce se desiti se za vreme ova garniture. Ono, ne vredi, to su zacrtani stavovi i ne moz' ti nista da im kazes da ih promene (bas kao i cesto na ovom forumu). Tako da se nismo nesto mnogo zadrzali na tome. Meni je bilo bitno i drago da vidim da su ovi drugi, iz inostranstva, primetili da se nesto gradi i menja. I posle kad smo bili sami, rekao sam im kako i mislim - nije savrseno ali je bolje nego sto je bilo. Pogotovu sto je rasciscen sav onaj picvajz oko GZS. I rekao sam im sto i ovde ponavljam - da sto valja, pohvalim, a sto ne valja, kritikujem.

No dobro, zanimalo me samo da rascistim sebi to za poplave. Znaci bilo ih je, ali ne u tolikoj meri kao sto ispada kada se slusaju pristrasni ljudi i izvori.
 
Kad ti bude bilo dosadno, toplo preporučujem da premotaš temu Voždove kapije ovde na forumu unazad - tu je bilo pisanija o svim problemima i prepucavanjima sa investitorom / upravom. A što se ostrašćenosti tiče, toga nažalost ima svuda, u oba smera. Meni lično je najgori soj rodbina iz inostranstva, ali koja prezire sadašnju garnituru i smatra da ovde nikada nije bilo gore, pa se jave iz komfora Amerike da prosipaju pamet kako je nama ovde strašno i kako ne znaju kako možemo da živimo. Kad dođu u posetu zamislim sebe kao afričko dete koje dočekuje Anđelinu Žoli sa UNICEF kačketom.
(Čisto da se razumemo, moj pristup je isti. Nijedna vlast nije crno bela, lupaju se recke u + kolonu i u - kolonu, objektivno)
 
Hoću. :D Treba da prelistam tu temu, i temu o metrou. Pošto me zanimaju neki stari planovi.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850119#p850119:tlfx4c7w je napisao(la):
Myah » Sub Maj 15, 2021 7:34 pm[/url]":tlfx4c7w] A što se ostrašćenosti tiče, toga nažalost ima svuda, u oba smera. Meni lično je najgori soj rodbina iz inostranstva, ali koja prezire sadašnju garnituru i smatra da ovde nikada nije bilo gore, pa se jave iz komfora Amerike da prosipaju pamet kako je nama ovde strašno i kako ne znaju kako možemo da živimo. Kad dođu u posetu zamislim sebe kao afričko dete koje dočekuje Anđelinu Žoli sa UNICEF kačketom.
Ahahaha a ja sam sad imao baš kontra situaciju. :lol: :D
Ovi ovde u svemu nalaze manu, čak i u konstataciji da se makar rasčistio pičvajz koji je 100 godina stajao pored Save i GŽS. Dok ovi spolja kažu da se grad drastično promenio i izgradio, pogotovu u zadnjih 5 godina koliko je bilo od njihove poslednje posete.

A onda su, kao kontra tome, počele i priče o poplavama u BnV. Pa posle rekoh sebi - ajde baš da dođem da proverim.
I naravno, kao i za 95% drugih stvari u životu i univerzumu uopšte, istina je bila negde između ta dva.
 
Данас:



Нема више покретних оплата које штрче изнад зграде "Метрополитен", што значи да се изградња у висину приближава крају:



Зграда "Терасе"




Урађена је фасада на вертикалној четвртини солитера на слици:





Постављају камере у Вилсоновом булевару:





Испред ТЦ "Галерија":











 
Super slike kao i uvek, Саша :sesir:

20210515-174659-1.jpg
Ovo kao da je prizor iz nekog drugog grada. Izgleda prelepo, bar ovako sa slike.
 
Вероватно ће бити у БнВ стилу до Сајма, тј. железничког моста.
 
Ovaj pogled je možda najvrednije što BNV može da ponudi. Nadam se da će ta strana obale ostati netaknuta.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850172#p850172:1jrcana0 je napisao(la):
Саша » Sub Maj 15, 2021 10:50 pm[/url]":1jrcana0]Данас:

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850292#p850292:j139is2u je napisao(la):
sergio-m » Ned Maj 16, 2021 12:33 pm[/url]":j139is2u]ma naravno da hoce nista se ne boj samo se ti opusti sve ce biti u redu....

original foto Саша

Ako nam pogled bude ovakav onda smo uspeli.. :shock: :o
 
Šta treba da bude između Galerije i Savske? I ovaj maleni trougao kod Kule / Galerije
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850195#p850195:10d6cb4r je napisao(la):
TheGray » Ned Maj 16, 2021 1:03 am[/url]":10d6cb4r]Ovaj pogled je možda najvrednije što BNV može da ponudi. Nadam se da će ta strana obale ostati netaknuta.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850172#p850172:10d6cb4r je napisao(la):
Саша » Sub Maj 15, 2021 10:50 pm[/url]":10d6cb4r]Данас:


Posto neki mozda ne znaju sta je na drugoj strani, evo ja prilazem sliku da vide cime se ti ponosis i sta se nalazi na toj drugoj strani:

DJI-0290-HDR.jpg
 
Мислим да нам свима прија обала без сплавова.
 
Nije baš sve tako loše s leve strane reke. Široka šetališta, puno zelenila, bez splavova...
Evo jedne malo starije slike koja to lepo ilustruje:

Usce.jpg
 
Iskreno na toj drugoj strani bi eksproprijacijom trebalo srusiti sve te kuce i napraviti neki veliki park. Zelenilo bas daje smek sa promenade kad se gleda. Druga opcija je napraviti biznis deo. Isto kao BNV samo za biznis bez stanovanja.
 
За сада ни једна од тих опција није економски оправдана.
 
Сећам се, стајао сам на терену "Железничара" (Бара Венеција) када је оно на јуриш срушен и окретао се у круг не верујући како се Београд има на длану са тог места..
 
Vrh