Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Zna li ko gradi li se Beograd na vodi sada kad je vanredno stanje ili je sve stalo u ovom periodu?
 
Pa ako je vanredno stanje nije nuklearna zima. Neka gradilišta će verovatno usporiti, neka će nastaviti istim tempom. Ne može sve da se zaledi u vremenu zbog vanrednog stanja.
 
@Bender Rodriguez
Nisam rekao da treba da se zaledi bilo sta,samo sam pitao da li je gradiliste danas aktivno ili ne!?
 
Ok, moj komentar se ne odnosi samo na tvoj post nego generalno na nekoliko drugih postova sa drugih tema koji su isto pitali šta će biti sa gradilištima sad dok je vanredno stanje. Možda ja previđam nešto, ali ne vidim zašto bi išta stalo, pogotovu imajući u vidu da su to poslovi na otvorenom. Verujem da će većina samo smanjiti tempo rada.
 
Kad sam jutros prolazio Brankovim mostom radili su normalno kod Beton Hale
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=717694#p717694:1ry6b40r je napisao(la):
Саша » Ned Mar 15, 2020 2:57 pm[/url]":1ry6b40r]



Zamislite da su predvideli da ovaj deo kod Bristola bude park, nešto slično kao park izmedju dva dovra? Ne da bi promenilo sliku celog kraja, vratio bi se stari duh grada i do ovog dela uz Karadjordjevu.

predsednistvo-zgrada_1534774283.532x350.jpg

https://beta.rs/vesti/drustvo-hronika-s ... ava-navode
 
Pa tu pored se i nalazi park. Zar stvarno ima potrebe graditi park pored parka?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=718328#p718328:25sow77l je napisao(la):
Max15 » Uto Mar 17, 2020 4:53 pm[/url]":25sow77l]Pa tu pored se i nalazi park. Zar stvarno ima potrebe graditi park pored parka?

Naravno da ima potrebe, park u BNV-u je pola izbetoniran, a ovaj pored je mnogo mali. U Londonu je prosečan park veličine parka na Ušću, ovo kod nas mu dodje više kao travnata baštica. Uostalom, cenu svog odnosa prema prirodi plaćamo svakodnevno, ne znam šta još treba da se desi da ljudi shvate da su deo prirode i da tako postupaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=718533#p718533:2n5z1ei5 je napisao(la):
gishko » 18 Mar 2020 10:31 am[/url]":2n5z1ei5] U Londonu je prosečan park veličine parka na Ušću, ovo kod nas mu dodje više kao travnata baštica.
Prosecan London je jedno 9 puta veci od prosecnog Beograda tako da prosecan park tamo nije za poredjenje sa prosecnim parkom ovde.
 
Jeste, nastao je spajanjem više mesta, kao što se i Bg spojio sa Zemunom. Samo su oni rešili da ostave parkove, a mi da svaki popunimo sadržajima i zgradama. Svakako, tu smo gde smo jer volimo da teramo kako nam se hoće.
 
Sećam se da se baš začudio kada sam gledao mapu Londona koliko imaju velikih parkova duž celog grada (i kako su njihova imena u vezi sa mnogim fudbalskim klubovima)
 
Bio je tekst nekog stranog popisa pre par godina, gde je rečeno da Beograd ima zavidnu površinu parkova i uređenih zelenila shodno svojoj veličini i naseljenosti. Tako da ajde da ne budemo prestrogi.

I zaista, kad pogledate, jeste istina. Od Kalemegdana tu ti je odmah Studentski park, pa onda onaj mali džep na Trgu. Nakon toga 200 metara od njega je park ispod Terazija. Zatim nedaleko odatle onaj park gde je spomenik Caru Nikolaju, pa odmah pored Pionirski park, pa park pored Skupštine. Dalje sledi Tašmajdan. Na potezu duž grada u dužini od oko 2 km čak 6-8 parkova. I to u samom centru grada. To je fantastično.

E sad, to da bi trebalo da se trudimo da ostane tako, i da se taj odnos ne menja, i da se ne zaliva beton gde god se stigne, to svakako stoji.
 
Tako je. Nisam ni implicirao da Beograd ima malo zelenila. Dovoljno je pogledati satelitski pogled na Google map i videti (da za razliku od mnogih evropskh gradova) mi imamo dosta zelenila i unutar stambenih blokova
 
Од данас.

По којој логици се гради пристан за глисере и јахте само за једну зграду - тзв. "Терасу"? Надам се да неће нићи још неколико оваквих дуж обале.

Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Пошто не могу да нађем посебну тему за "BW Terraces", поставићу ове слике овде. Сликао сам данас на брзину. Ограда и билборди баш сметају за сликање.

Раде се шипови за темеље.
 
Svaka cast ovim radnicima u Srbiji kad rade u sadasnjim okolnostima.

По којој логици се гради пристан за глисере и јахте само за једну зграду - тзв. "Терасу"? Надам се да неће нићи још неколико оваквих дуж обале.

Pa sto mislis da moze da koristi samo jedna zgrada? Ja bas mislim da ce moci da koristi ko god da plati godisnji vez za jahtu.
Ne vidim tu neki problem. Po meni odlicna je lokacija.
 
Pristan je otvoren za sve i bice moguc vez samo na sat vremena (ili 2h zaboravio sam) kako bi sto vise ljubitelja reke moglo da veze barku i proseta ili eventualno dokupi pivo :)
Ovo je izjavio direktor Bnv jos dok je gradjena promenada na studiu b.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=718731#p718731:9f5mo43t je napisao(la):
Vračarac » 19 Mar 2020 07:35 am[/url]":9f5mo43t]Pristan je otvoren za sve i bice moguc vez samo na sat vremena (ili 2h zaboravio sam) kako bi sto vise ljubitelja reke moglo da veze barku i proseta ili eventualno dokupi pivo :)
Ovo je izjavio direktor Bnv jos dok je gradjena promenada na studiu b.

Sranje. Umesto da zveknu 2.000e godisnje za vez pa od toga da finansiraju odrzavanje promenade ogranicice kao glupi parking u Beogradu gde platis neku socijalnu tarifu a nigde nema mesta. Nadam se da nije istina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=718655#p718655:21a2lf1m je napisao(la):
Mikie » Yesterday, 21:04[/url]":21a2lf1m]Од данас.

По којој логици се гради пристан за глисере и јахте само за једну зграду - тзв. "Терасу"? Надам се да неће нићи још неколико оваквих дуж обале.
Kako samo za jednu zgradu? Pa ne mogu ispred svake zgrade da naprave pristan.

Joooj, samo čekam kada krenu kompleksi sa jahtašima. Pišaj po sirotinji...
 
Vračarac":3hktplwi je napisao(la):
Pristan je otvoren za sve i bice moguc vez samo na sat vremena (ili 2h zaboravio sam) kako bi sto vise ljubitelja reke moglo da veze barku i proseta ili eventualno dokupi pivo :)
Ovo je izjavio direktor Bnv jos dok je gradjena promenada na studiu b.
:kk: Хвала за инфо.

astrodule":3hktplwi je napisao(la):
Kako samo za jednu zgradu? Pa ne mogu ispred svake zgrade da naprave pristan.

Joooj, samo čekam kada krenu kompleksi sa jahtašima. Pišaj po sirotinji...
vradovic":3hktplwi je napisao(la):
Pa sto mislis da moze da koristi samo jedna zgrada? Ja bas mislim da ce moci da koristi ko god da plati godisnji vez za jahtu.
Ne vidim tu neki problem. Po meni odlicna je lokacija.

То сам и ја помислио, али збунило ме је пар постова од раније да се гради за "BW Terrace"...
 
Јуче поподне:















Овде је био прикачен сплав за обалоутврду:











 
Mnogi su ovde kukali kako visoke zgrade zaklanjaju pogled na grad, vizuru...kao treba graditi do 6 spratova. Evo ovde se lepo vidi da bi zgrada i od 5 spratova (Magnolia) zaklanja pogled. :kafa:

20200319-170914.jpg
 
Mogao si da joj se još približiš, i da čučneš, ako je moguće na metar, pa ti onda u kadar ne bi stao ni njen prvi sprat...
 
Vrh