Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

semafor u savskoj je postavljen, ja sam pricao o semaforu kod sadasnjeg ulaza na sajam, na pocetku bulevara v. misica, gde ce se vilson zavrsavati. nova raskrsnica ce biti T varijanta, nece biti omoguceno skretanje sa sajma u grad niti direktno iz pravca ade na sajam. semafor ce se nalaziti na manje od 100 metra od kraja rampe koja silazi sa gazele i u tih 100 metara gde ce se ukrstati sva vozila koja u idu u pravcu ka adi ili sajmu a dolaze sa gazele, iz kneza milosa i sa autoputa iz prava nisa, plus vozila iz pravca b. brda koja zele na sajam, oni ce ispod mostarske petlje da naprave polukruzno, ka sto je i sada.
 
ako gresim najmanji problem i izvinjavam se ali tako sam zapamtio neke crteze. moja pretpostavka je da se ocekuje veliki obim saobracaja u v.vilsona kome treba omoguciti da se ukljuci u postojecu saobracajnu mrezu. mislim da im je jednostavno lakse da tu postave semafor nego da pokusaju da to rese dodatnom desnom trakom od te raskrsnice ka adi... tu odmah iza je stanica gradskih autobusa, znaci da bi iz vilsona skrenuo desno, bez semafora, treba da se probijes kroz kolonu gradskih (uglavnom zglobnih) buseva koja cekaju da udju u stanicu.
 
Onda slobodno može da se ubaci i program za skretanje levo iz pravca sajma u Vilsona, ako mogu ikako da uglave neko proširenje.
Bojim se ja da nas sve to dodatno gadno ne ukanali.
 
ma sasvim moguce da sam ja paranoik i hejter i da samo prizeljkujem najgore. ovo je ozbilja stvar i sigurno su nadlezni dobro promislili, analizirali i pripremili najbolje moguce resenje za nas gradjane, koliko puta do sada smo se na konkretnim primerima uverili da im je jedini motiv nas benefit. stoga samo opusteno, bice to najbolja T raskrsnica ne samo u regionu nego i u evropi
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681030#p681030:1nfon3b1 je napisao(la):
Lulu_NY » Ned Nov 17, 2019 10:11 pm[/url]":1nfon3b1]Dve zgrade lepe, dve zgrade ruzne, ali da sacekamo da niknu i ostale. Aria e Terra su mi simpaticne, do sad najlepse (barem po projektu). Park na slikama izgleda super, bulevar jos bolje. Sto da pljujem kad strvano izgleda dobro. Promenada u jesenjim bojama (hvala za slike!) izgleda ekstra! Vec kad se gradi Bnv, nek i zazivi punom parom, to ce biti najbolje za ceo grad. Svi ce tu moci da prosetaju, provozaju, rolaju, popiju picence na zalasku sunca, sto da ne!
By the way, nisam strucnjak, pa da pitam nekog ko zna, fasade na ostalim novogradnjama, a blok, blok 32, west...jesu li i one demit ili nesto drugo? A drugo pitanje, zasto je demit los za fasadu? Hvala

BNW u principi ne izgleda lose i to bi bilo lepo naselje, ali ne za takvu lokaciju. Ovo je strogi centar, na najlepsem mestu. Da li mozes da zamislis nekog stranca koji ce posetiti BG i koji ce pozeleti da napravi fotografiju sa nekom od ovih zgrada u pozadini?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681036#p681036:3q4aaral je napisao(la):
mradulovic » Ned Nov 17, 2019 10:52 pm[/url]":3q4aaral]i zaboravite na "Svi ce tu moci da prosetaju, provozaju, rolaju, popiju picence na zalasku sunca, sto da ne!" jer je promenada sirine kao najobichnija ulica, koja se deli sa biciklistima i josh ce na nju redovno da postavljaju kojekakve kioske i standove.
i ovo oko demita - demit ili eufemisticki nazvano kontaktna fasada je najjeftinije resenje koje se primenjuje i na privatnim kucama. Stoga je i zavrshni sloj, praktichno, bojeni malter bez posebne estetske vrednosti koja ne dolikuje "turistickom magnetu od projekta", niti lokaciji u centru grada (jer mozemo da vidimo koji se materijali koriste na slichnim lokacijama po svetu), niti projektu na terenu "koji smo prodali za 2 milijarde evra". niti jedan drugi pomenuti projekat (blok A, central garden itd....) nije kostao ovaj grad potencijala na toj lokaciji, niti najavljivan slichnim pricama, niti kostao drzavu para kroz visestruke pripreme terena (podsetimo se da je bulevar radjen praktichno dva puta) pa se BNV ne moze porediti niti opravdati njima. Demit kao resenje, na stranu njegova estetska bezvrednost, je sistem koji nije najsjajniji za visespratnice ove visine i zahteva konstantnu paznju (sto mozemo da vidimo na visti i parkopogledu)

Ne razumem se u gradjevinu. Kakve su tehnicke mogucnosti da se nekad u buducnosti zameni fasada? Da li bi neka druga fasada umesto demita mogla da bar malo ulepsa ovo ruglo?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681176#p681176:2ogivqkj je napisao(la):
DraganSt » Pon Nov 18, 2019 1:31 pm[/url]":2ogivqkj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681036#p681036:2ogivqkj je napisao(la):
mradulovic » Ned Nov 17, 2019 10:52 pm[/url]":2ogivqkj]i zaboravite na "Svi ce tu moci da prosetaju, provozaju, rolaju, popiju picence na zalasku sunca, sto da ne!" jer je promenada sirine kao najobichnija ulica, koja se deli sa biciklistima i josh ce na nju redovno da postavljaju kojekakve kioske i standove.
i ovo oko demita - demit ili eufemisticki nazvano kontaktna fasada je najjeftinije resenje koje se primenjuje i na privatnim kucama. Stoga je i zavrshni sloj, praktichno, bojeni malter bez posebne estetske vrednosti koja ne dolikuje "turistickom magnetu od projekta", niti lokaciji u centru grada (jer mozemo da vidimo koji se materijali koriste na slichnim lokacijama po svetu), niti projektu na terenu "koji smo prodali za 2 milijarde evra". niti jedan drugi pomenuti projekat (blok A, central garden itd....) nije kostao ovaj grad potencijala na toj lokaciji, niti najavljivan slichnim pricama, niti kostao drzavu para kroz visestruke pripreme terena (podsetimo se da je bulevar radjen praktichno dva puta) pa se BNV ne moze porediti niti opravdati njima. Demit kao resenje, na stranu njegova estetska bezvrednost, je sistem koji nije najsjajniji za visespratnice ove visine i zahteva konstantnu paznju (sto mozemo da vidimo na visti i parkopogledu)

Ne razumem se u gradjevinu. Kakve su tehnicke mogucnosti da se nekad u buducnosti zameni fasada? Da li bi neka druga fasada umesto demita mogla da bar malo ulepsa ovo ruglo?
Pa lakse je promeniti naziv, umesto BnV, da se zove: demit - grad. Promena fasade na ovako visokom soliteru kosta dosta i nije isplativo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681176#p681176:29qp4we4 je napisao(la):
DraganSt » 18 Nov 2019 01:31 pm[/url]":29qp4we4]
Ne razumem se u gradjevinu. Kakve su tehnicke mogucnosti da se nekad u buducnosti zameni fasada? Da li bi neka druga fasada umesto demita mogla da bar malo ulepsa ovo ruglo?

moze da se menja, naravno, ali je skupo pa se postavlja pitanje kome bi bilo u interesu da u to investira? Investitoru? Zasto? Pa njemu ocigledno ide ok, prodaje stanove uprkos svemu (na stranu kome prodaje i zasto gradi). Druga strana koja bi to mogla da bude zajednica stanara, ali u Srbiji je praktichno nemoguce dogovoriti se o necemu tako skupom a pogotovo kada se tu kupuju (ne svi, ali mnogi) stanovi kao investicija za izdavanje pa samim stanarima ta fasada ne para ochi. Jedino sto preostaje je da grad to finansira, dakle svi mi kroz poreze, dazbine i takse.....lepe li zamisli.

Sve sto se izgradi sa demitom u BNV, to ce nam ostati tako sledecih barem 50 godina.
 
Nije me mrzelo da googlujem:
"Demit Fasada Opis
Šta je Demit fasada?

Demit fasada je izolovanje objekta sa spoljašnje strane izolacionim materijalima (kamenom vunom, stiroporom, fasadni stiropor ili XPS-deltadurom) i materijalima koji služe za armiranje izolacionih ploča i kao podloga za nanošenje završnog sloja - bavalita, hirofe, kamena itd.

Izolovanje objekta moguće je i sa unutrašnje strane, istim postupkom i meterijalima, s tim što se umesto bavalita kao završni sloj koristi glet masa.
Da li ćete objekat izolovati sa spoljašnje ili unutrašnje strane zavisi od njegove namene i mogućnosti koje daje već izgrađen objekat.
NAŠ SAVET: PRILIKOM IZGRADNJE OBJEKTA PREDVIDITE I IZOLACIJU!

Šta se postiže termoizolacijom objekta?

Sama reč upućuje na izolaciju toplote, tj. srpečavanje brzog trošenja toplote, ušteda u energiji koja se troši pri zagrevanju prostora i njeno racionalno korišćenje, i konačno ušteda u novcu.

Izrada izolacije u prvom momentu je velika investicija - koja se isplati u već prvoj grejnoj sezoni.
Izolacija ima i svoju drugu prednost - leti u toplim danima imaćete prijatan prostor za boravak, jer izolacija kako ne dopušta izlazak toplog vazduha van objekta, tako ne dopušta ulazak toplote u objekat.

Šta sačinjava termofasadu?

-Postojeća podloga (blok, cigla, beton)
-Lepak za spajanje izolacije i podloge
-Plastični tipl sa klinom
-Termoizolacioni sloj (debljine 5-8cm)
-Osnovni sloj lepka
-Mrežica za armiranje fasade
-Dodatni sloj lepka
-Završni sloj - daje dodatnu čvrstoću i estetiku

Prilikom izrade termoizolacije, bilo da je sa spoljašnje ili unutrašnje strane, od izolacionih materijala koriste se:

-Stiropor
-Fasadni stiropor
-XPS Deltadur
-Kamena vuna

Važno! Efekat postizanja što bolje izolacije, zavisi od toga, koji ćete od ovih materijala upotrebiti."

Znaci, demit fasada je termoizolaciona fasada koja stedi zagrevanje i hladjenje stana. Sastoji se od vise slojeva sa odredjenim karakteristikama... Ono sto se vidi spolja je samo zavrsni estetski sloj koji moze bude bilo sta: malter, kamen, itd.
 
Ако погледате како изгледају фасаде здања из 20их и 30их година, која су исто тако била намењена за најам станова, јасно је да је власницима циљ био да богатство детаља и вредност материјала привуче и задржи будуће станаре.

Да ли ће садашњи изглед бити довољан у том смислу - показаће време...
 
Uh kakvu pometnju napravih tako sto nisam lepo procitao na koju ulicu mislio @ftj. Ja sam mislio na Savsku. Izvinjavam se! Inace, tu su brzo prekopali sine, asfaltirali i napravili da moze da se skrece levo iz Vilsonove i u Vilsonovu od Gazele. Za V. Misica ne znam, ali ne bi bilo normalno da stave semafor. U tom slucaju u spicu bi se semafori, kako da kazem "sastavili", odnosno desavalo bi se ono sto se desava nedeljom vece kod Ade ka mostu na Adi, tj. da je na semaforu zeleno, ali da kolona stoji zbog onog ispred. Suvise je blizu onaj ispod Gazele ukljucenju iz Vilsonovog bulevara, a i to ukljucenje Ruskoj.

Danas je bilo saobracaja kroz BW. Najvise taksista. Bilo je i "oprobavanja" masina... Semafori na coskovima parka jos uvek ne rade, pa ako ste biciklista ili sitan pesak sa sitnom decom, vodite racuna, 'oce da zgaze!
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qSYMxO_P-qw[/youtube]
 
Jel ima nekog ko je upucen u brendirane hotelske apartmane kao sto su stanovi u Kuli St Regis ili najavljenom W hotelu?

Koje su prednosti, a koje mane posedovanja npr W apartmana?

Cene su vise od stanova na slicnim pozicijama, trosak posedovanja dosta visi, moze da se koristi dosta sadrzaja hotela, i ako sam dobro razumeo apartmani budu opremljeni i svim kuhinjskim aparatima uz vec uobacijene kuhinju i ormane koji se dobijaju u BW.
 
prednosti - mozesh da ga u saradnji sa hotelom izdajesh i da delish profit. Druga prednost je mogucnost koriscenja hotelskog sistema odrzavanja.
Mane - nemash slobodu da uredish stan bash kako hocesh jer svi ti hoteli imaju izvesne standarde.
 
u BW izdavanje u saradnji sa hotelom nije moguce, najkraci dozvoljeni rok za rentiranje je 3 meseca, mislim da je isto i u Kuli St Regis i W.

Iako se kupovinom postaje kjnizni vlasnik stana, nije moguce urediti unutrasnjost stana po svojoj volji?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680381#p680381:cz53zbrk je napisao(la):
astrodule » 15 Нов 2019 10:41 am[/url]":cz53zbrk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679642#p679642:cz53zbrk je napisao(la):
stf » 13 Nov 2019, 09:25[/url]":cz53zbrk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679532#p679532:cz53zbrk je napisao(la):
dejo2000 » 12 Нов 2019 08:09 pm[/url]":cz53zbrk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679119#p679119:cz53zbrk je napisao(la):
astrodule » Pon Nov 11, 2019 5:14 pm[/url]":cz53zbrk]
file.php
Ova "cev", promera cirka 3-4 metra, pretpostavljam da sluzi za odvod otpadnih voda iz Beograda? Mislim, BnV ma svojih prednosti sto ima kanalizaciju u svom podnozju, npr.ako ti nesto upadne u wc solju, ti samo odjuris dole i pokusas da ga pronadjes...

Ова цев служи за одвод атмосферских вода а не отпадних. То је заблуда све време. Наравбно, није немогуће да је нека зграда прикачена на дивље на тај систем.

I do sada niko nije pokušao da otkrije ko je priključio svoju kanalizaciju na ovaj kolektor (Mokroluški) i ko svoja go*na šalje pod nos Beograđana?

Овај колектор није Мокролушки (он се улива испод Газеле), овај колектор спроводи воду са Славије Немањином улицом (искод које такође тече река, извор је испод Хотела Славија).

Све у свему, ту тешко да се излива канализација јер око тог испуста не смрди као канализација. Ако желите да се уверите како заиста смрди канализација, дођите у центар Калуђерице у Ружину улицу, или у Дрењачку у Лештанима, или пак на искључење са АП у Врчину, смер ка Нишу.

И за крај, јако је лицемерно и некултурно са твоје стране да алудираш да се неко прикачио на колектор и изцује говна под нос Беграђанима, алудирајући на становнике Малог Мокрог Луга. Прво, и они су грађани Београда. Друго, људи нису криви што им исти тај Београд никада није изградио канализацију. Треће, сви Београђани, укључујући и тебе, избацују своја говна у Дунав која заврше код мене у Гроцкој. Како вас није срамота? :sesir:
 
...ili pak kod opštine Novi Beograd, jer i tu, iz nekog razloga, već hronično dismr kanalizacija godinama.
 
@stf pa kako onda tumačiš fekalije koje se ponekad pojavljuju iz tog kolektora? Naravno da se neko priključio neko nelegalno (ili neko sere u sudoperu).

Uopšte ne aludiram na MML, ne znam zašto si to pomislio. Iskreno, pre aludiram na Vračarce, tj, neku novogradnju.

A govna znam kako smrde i to osećam i kod Opštine NBG (kao što reče Pantograf), a bogami još jače na samom ušću Save u Dunav.
 
Подржавам коментар господина Пантографa.
Питам се, а нарочито моја колегиница коју то дотиче (али не и мене, Богу хвала), одакле толикo неугодних мириса?
Скоро сам погледала Јутјуб видео па, ко нема предрасудa да је непријатељски, нека погледа. Ја јесам и немам предрасуда. И баш ме је брига који извори нуде доказе јер, важно је да су докази.

Beograd na otpadnoj vodi
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Iiyyeoka88w[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682014#p682014:c8y5di8t je napisao(la):
stf » Čet Nov 21, 2019 11:01 am[/url]":c8y5di8t]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680381#p680381:c8y5di8t je napisao(la):
astrodule » 15 Нов 2019 10:41 am[/url]":c8y5di8t]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679642#p679642:c8y5di8t je napisao(la):
stf » 13 Nov 2019, 09:25[/url]":c8y5di8t]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679532#p679532:c8y5di8t je napisao(la):
dejo2000 » 12 Нов 2019 08:09 pm[/url]":c8y5di8t]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679119#p679119:c8y5di8t je napisao(la):
astrodule » Pon Nov 11, 2019 5:14 pm[/url]":c8y5di8t]
file.php
Ova "cev", promera cirka 3-4 metra, pretpostavljam da sluzi za odvod otpadnih voda iz Beograda? Mislim, BnV ma svojih prednosti sto ima kanalizaciju u svom podnozju, npr.ako ti nesto upadne u wc solju, ti samo odjuris dole i pokusas da ga pronadjes...

Ова цев служи за одвод атмосферских вода а не отпадних. То је заблуда све време. Наравбно, није немогуће да је нека зграда прикачена на дивље на тај систем.

I do sada niko nije pokušao da otkrije ko je priključio svoju kanalizaciju na ovaj kolektor (Mokroluški) i ko svoja go*na šalje pod nos Beograđana?

Овај колектор није Мокролушки (он се улива испод Газеле), овај колектор спроводи воду са Славије Немањином улицом (искод које такође тече река, извор је испод Хотела Славија).

Све у свему, ту тешко да се излива канализација јер око тог испуста не смрди као канализација. Ако желите да се уверите како заиста смрди канализација, дођите у центар Калуђерице у Ружину улицу, или у Дрењачку у Лештанима, или пак на искључење са АП у Врчину, смер ка Нишу.

И за крај, јако је лицемерно и некултурно са твоје стране да алудираш да се неко прикачио на колектор и изцује г*** под нос Беграђанима, алудирајући на становнике Малог Мокрог Луга. Прво, и они су грађани Београда. Друго, људи нису криви што им исти тај Београд никада није изградио канализацију. Треће, сви Београђани, укључујући и тебе, избацују своја г*** у Дунав која заврше код мене у Гроцкој. Како вас није срамота? :sesir:
Pozdrav!
Nisam odoleo, a da ne glasam za tvoj post! Kao prvo, ne "aludiram" da neko izbacuje g^^^^^a, vec sam pitao sta je u kolektoru (vrlo mi je "sumnjiv", mislim da bas nije zdraco mesto za boravak).
Osim toga, pitao sam gde ide kanalizacija iz demit-grada (koji neki zovu i BnV) i kao odgovor dobio sliku sa cevkom kolektora u gro planu. Znaci zakljucak se sam namece: bolje jednom videti, nego sto puta cuti, zar ne? Kako znas da oko kolektora ne smrdi? Boravis stalno u njegovoj blizini, pa nisi osetio? Zar ti njje palo na pamet da ne mozes da osetis smrad, iz razloga sto se otpadne vode mesaju sa podvodnim+veliki obim cevi?
Rezime: sta je u kolektoru? Kisnica? Mogu li da se kupam pored kolektora? Mozes li da odgovoris na ova pitanja, a ne da mases sesirom i zameras mi sto moja g^^^^^a zavrsavaju kod tebe u Grockoj.....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682001#p682001:2ziwmneu je napisao(la):
Prcha » 21 Nov 2019 05:40 am[/url]":2ziwmneu]Iako se kupovinom postaje kjnizni vlasnik stana, nije moguce urediti unutrasnjost stana po svojoj volji?
Pa nije upravo zbog toga sto je pod imenom hotelskog lanca - operatera (Operator, ne znam da li sam se dobro izrazio na srpskom). To je njihov vizuelni brend i zbog toga ne moze da se menja enterijer.
 
Ali ovde hotel nece izdavati te apartmane, nema razloga da enterijer bude indentican hotelu.

Jel bio neko ili odseo u W hotelu nekom, koliko je tacno da kreiraju njihov lep i originalan osecaj tokom boravka u njihovim prostorijama tipa infinity bazen, living room, restorani i sale za kongrese?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682001#p682001:21cjcos8 je napisao(la):
Prcha » 21 Nov 2019 10:40 am[/url]":21cjcos8]u BW izdavanje u saradnji sa hotelom nije moguce, najkraci dozvoljeni rok za rentiranje je 3 meseca, mislim da je isto i u Kuli St Regis i W.

Iako se kupovinom postaje kjnizni vlasnik stana, nije moguce urediti unutrasnjost stana po svojoj volji?
zasto bi tri meseca bio neki problem kada ce mnogi tamo kupiti stan i kao investiciju, bez zelje da tamo zive, jer imaju josh neke nekretnine ili trenutno rade/zive van ove zemlje? i samo zato sto kupish ovakav tip stana, ne znachi da morash i da ga izdajesh preko hotela, ali mozda je to nekima lakshe od toga da se cimaju preko airbnb ili nekog drugog slichnog servisa.
Sa druge strane, nemash potpunu slobodu za uredjenje jer hotelu nije u interesu da se sa njegovim brendom poveze stan koji ima ogledala na plafonu, seks ljulasku, vodeni krevet i kravlju kozu ofarbanu kao pink zebru u spavacoj sobi ili kvarni sporet u kuhinji. To steti imidzu, sto steti profitu
 
Vrh