Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604404#p604404:24ytzm36 je napisao(la):
CASTELBIANCO » 25 Feb 2019 01:04 am[/url]":24ytzm36]Pitanje da li ce i St. Rigis doci. Izgleda vradovicu da ce posle zavrsetka trznice( Galerija BW) doci do velikog zatisja na celom ovom projektu.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk

Ne verujem. Kakvo crno zatisje. BW Galerija je jedan od navecih trznih centara u Evropi i na neverovatno dobroj lokaciji. To bi trebalo da podigne atraktivnost lokacije i da privuce jos vise investitora. Imaj na umu da se gradi gomila zgrada ili barem su u planu.
BW Galerija, BW Arkadija, BW Magnolija, BW Park&Vista, Kula Beograd, BW Metropolitan, BW Residence ... pri tome treba dodati jos i promenada, park, ogromne ulice, parking...

Treba imati na umu da jos od 1980 ni jedna slicna zgrada ovima nije izgradjena a da je samo na ovom projektu gomila zgrada. Iskreno meni je cudno malo kako su postigli ovakav uspeh za tako kratko vreme.
 
Ma jok. Ne kapiras da ovo ide samo dok ide i ova vlast. Kako ova vlast bude zapadala u dubiozu, a vidi se da su počeli da se što plaše od sve većeg vidljivog nezadovoljstva gradjana iskazanog u protestima koji mogu da budu samo sve veći, tako i do slabljenja podrške mentora sa zapada koju su imali do pre nekog vremena ovaj pre svega politički a tek onda graditeljski projekat će imati sve veći pad.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
vradovic":retm3g1c je napisao(la):
Treba imati na umu da jos od 1980 ni jedna slicna zgrada ovima nije izgradjena a da je samo na ovom projektu gomila zgrada. Iskreno meni je cudno malo kako su postigli ovakav uspeh za tako kratko vreme.

Ahahahahaaaa kakvo kratko vreme?
Pa jel trebala kula da bude do kraja 2016. godine???
Kakav uspeh???
Ovo je, za sada, manje od Belvila.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
vradovic":9cgp4a1w je napisao(la):
Hotel W je ocigledno ili odustao ili stavio na cekanje projekat u Beogradu.
http://www.wresidences.com Cak je i na sajtu sklonjena tacka Beograd. Mozda nisu imali kapitala za izgradnju.
Dobro siguran sam da ce nekome drugom prodati/izdati tu lokaciju jer je to jedna od boljih u BnV.

Eto, vidiš da je i tebi jasno, samo ne možeš da priznaš....
Ovo sa izdavanjem/ prodajom važi kada postoji javno nadmetanje. U konkretnom slučaju je direktna pogodba.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604353#p604353:1547tn0s je napisao(la):
Homer Jay » Sun Feb 24, 2019 10:03 pm[/url]":1547tn0s]
Siniša Mali je, još dok je obavljao funkciju specijalnog izaslanika predsednika Republike za upravljanje gradom Beogradom (funkcija koja je u uređenim zemljama poznata kao gradonačelnik), rekao da je početak gradnje W hotela malo pomeren da se on i St. Regis ne bi "kanibalizovali". Taj dramatičan termin verovatno znači da je gotovo istovremeno otvaranje dva tako luksuzna hotela (St. Regis je btw. luksuzniji brend), malo preambiciozno za trenutni Beograd.

Možda i hoteli samo kao hoteli ne bi bili toliko problematični da i uz jedan i uz drugi nisu planirani brendirani stanovi po paprenim cenama. Ergo, dok se ne proda jedan broj brendiranih stanova u kuli, neće krenuti sa W hotelom. U prilog tome ide i to što će verovatno ove godine krenuti sa renoviranjem Bristola, ukoliko Vulin ne istraje u svojoj tvrdoglavosti i ispegla nered koji je napravio.

Ova prica sa "kanibalizovanju hotela" o kojoj govori sadasnji ministar finansija prosto ne stoji obzirom na trenutnu situaciju po pitanju hotelskih kapaciteta u Beogradu.Naime, jedno skorašnje istraživanje je pokazalo da Beogradu nedostaje cca 2000 soba i to luks hoteli i hoteli sa 3 zvezdice da kažemo po 1000 soba iz obe kategorije hotela koje sam pomenuo.

Drugim rečima,da sada u ovom trenutku imamo i renoviran Bristol, izgradjene hotele: W Hotel,St Regis,Interkontinental, renoviranu Jugoslaviju tj.Kempinski (hoteli sa 5 zvezdica) to bi u ovom trenutku bilo u skladu za potrebama Grada po pitanju hotelskog smestaja tog tipa.

Ono sto po mom misljenju koci izgradnju W hotela je izgradnja i zavrsetak Starog/Novog Savskog mosta.
 
Милоше, не бих рекао да кочи изградња новог моста. Прекопута, Магнолија пичи све у 16.
 
Naravno da koci izgradnja i mosta i saobracajnica i okoline. KO je lud da pravi hotel u sred gradilista ili nicega, sto je do skoro bilo. Tek kad mikrolokacija bude zavrsena docice hotel. Nisu oni nasi pajseri da rade sve naopako.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604481#p604481:976xj3s5 je napisao(la):
11030 » Pon Feb 25, 2019 11:48 am[/url]":976xj3s5]Naravno da koci izgradnja i mosta i saobracajnica i okoline. KO je lud da pravi hotel u sred gradilista ili nicega, sto je do skoro bilo. Tek kad mikrolokacija bude zavrsena docice hotel. Nisu oni nasi pajseri da rade sve naopako.

Što znači da hotela neće biti još 10 godina... A ako je St. Regis još ekskulizvniji, šta onda reći za izgradnju Kule(tm)...
 
Postoje firme koje se bave studijama izgradnje hotela,pa jedan od segmenata tih studija je i"analiza mogućnosti lokacije" a te mogućnosti će biti ostvarene sa odgovarajućom infrastrukturom- izgradnjom Novog na mestu Starog Savskog mosta,prva linija metroa kroz SA, kada umesto gomile gradilišta budemo imali završene objekte tipa Magnolia,Metropoliten,Aurora,Central,Kula,TC Galerija...itd realno bi se moglo očekivati za cca 5-6 godina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604270#p604270:2ajh0tml je napisao(la):
Doctor Who » 24 Feb 2019 02:24 pm[/url]":2ajh0tml]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604255#p604255:2ajh0tml je napisao(la):
Bukira » Нед Феб 24, 2019 1:08 pm[/url]":2ajh0tml]Da li imamo neki noviji crtež gde se vidi tačno kako će izgledati ta raskrsnica (ili kružni tok?) nove ulice sa Bulevarom Vojvode Mišića?
Ne da ja znam. Po ovom planu iz 2014. po kom su rađene sve ove ulice do sad, tu je planirana obična raskrsnica. Kružni tokovi su predviđeni samo na raskrsnici Savske i saobraćajnice koja je povezuje sa kulom Beograd i na raskrsnici Bulevara Vudroa Vilsona i Zemunskog puta (kod BAS-a).
file.php

Tu asploutno ne sme da se pravi nikakav kruzni tok niti raskrsnica jer ce napraviti potpuni haos za ceo jug grada. Nekada je tu bila potpuno beskorisna raskrsnica i jednu jedinu odlicnu stvar koju su napravili je sto su je ukinuli i poprilicno ubrzali saobracaj. Mislim da je to uradjeno kada je napravljen podzemni prolaz kod sajma 2002e ili 2003e.

Treba da ostane isto kao sto je i sada.
 
Saobracajnice se uveliko rade, skoro se spaja Savska sa onom sto izbija na Kulu.

Slikao sam neke vizure iz Savske i samog amfiteatra.

Bulevar Vudroa Vilsona se radi od Gazele ka Bul vojvode Misica, predstoji rusenje bivseg Home centra da bi se tu radila raskrsnica.
 
Šta će sa čuvenom piramidom?
Da pozovu nemce da ih uklone kao što su ih postavili :D

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Razbice je i odneti u sut, kao sto su i onu gde je iskopan temelj za kulu Beograd.
 
U toku demontaza sada vec bivse zgrade hOME centra, ovde ce da izbije novi bulevar.
 
Kreće igranka.
Izgradnjom ove raskrsnice, anulirace se sve mere koje su protekle dve decenije činjene u svrhu ubrzavanja saobraćaja kroz Mišićevu i Radničku.

Ovo će takodje dovesti do toga da se dodatno zaguši Mostarska petlja, jer će se vozila ponovo gomilati između mostarske petlje i kolskog ulaza na sajam.

Još jedno od nebrojenih "zasluga" nakaradnog urbanizma u SA, oličenog u BnV

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Apsolutno.
Potpuno neplanski projekat i kancer u tkivu Beograda!!!

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Možda bi bilo rešenje da se dodaju još 2 trake između pruge i bus stanice (tj, skroz do rampe za most na Adi), a bus stanica premesti pre ove raskrsnice. Onda neće biti potreban semafor koji će blokirati Vojvode Mišića, već samo semafor za pešake na mestu pruge.
 
Sad ako bi fantazirali, najbolje bi bilo da se novi bulevar poveže na Mostar ili na petlju od novog mosta...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Za početak mi se čini da je dovoljno da premeste bus stanicu pre novog bulevara, mada sve to treba ozbiljno analizirati, a ne samo da se kaže "Novi bulevar će izlaziti kod Sajma i ništa drugo nećemo menjati"
 
dule, ako mislis na stanicu ka b.brdu mislim da je to nemoguce, tj lose resenje, zbog rampe sa gazele ka sajmu. zamisli koji haos bi nastao tu kad bi se ukrstili oni koji silaze sa gazele i oni koji rade polukruzno na mostaru da bi usli na sajam, plus svi autobusi iz pravca k.milosa koji bi u tih stotinjak metara morali da preseku prakticno 4 trake (tri iz pravca savske i jednu od rampe sa gazele)
 
Da, u međuvremenu sam gledao koliko tu ima mesta i to je realan scenario.

Opet, može se rampa proširiti, mada je to naučna fantastika za ove prilike.

Treba sesti i dobro razmisliti pre ovakvih velikih projekata i sve predvideti.
 
Da li neko ima sliku onog W Hotela? Vidim da je raščišćeno izmedju Savskog mosta i BW Residences? Ja sam tražio na njihovom sajtu ali nisam našao, a vidim da imaju zastave sa W HOTEL.
 
Vrh