Šta je novo?

Sava centar

Možeš li malo konkretnije i opširnije od tim greškama u rekonstrukciji ?
Pa mislim prvenstveno na to da je poprilicno nestao karakter prostora kakav je bio. Govorim na osnovu slika, ali se vidi da je dosta stvari uklonjeno, da su materijali i boje menjani. A Sava Centar je bio jedan od retkih prostora koji je bio impresivan ne samo u eksterijeru nego i u enterijeru a toga karaktera više nema.

Pogledaj gore sliku od @vladanet
 
инсталациони елементи зграде не сакривају у “утроби” објекта него да се истуре у први план и оспоље управо зарад постизања естетске функције
... što je ujedno i jedna od glavnih karakteristika ovog stila. Mislim prvenstveno na enterijer kad sam to napisao.

Bildschirmfoto 2024-01-05 um 09.25.35.png
 
Bilo bi interesantno da neko na sosnovu fotografija koje je Vožd postavio na 44str. iz istog rakursa fotografiše obnovljene prostore, pa da vidimo koliko toga je izmenjeno
 
Архитектонски стил Сава центра (као и центра Бобур, односно Помпиду) не треба називати hi tech. Сава центар није био ништа више hi tech него ВМА грађена истих година, или Београђанка деценију раније. Оно по чему је Сава центар код нас јединствен је деконструктивизам, храброст и креативност да се структурни и инсталациони елементи зграде не сакривају у “утроби” објекта него да се истуре у први план и оспоље управо зарад постизања естетске функције. Отприлике, као да обучеш мајицу наопачке, а да она буде лепа не упркос томе што се виде шавови, него управо зато што се виде шавови.
Не бих то назвао баш лепим, али занимљивим да.

Иначе није се показало као најсрећније решење у већини случајева - инсталације бивају просто превише изложене
 
Кредит из Кувајта...За почетак да се одрекнемо илузија о некадашњој величини, способности, уређености па се можда некада и помакнемо са дна.
 
Не би ни проблем био кредит да је овај центар заиста био профитабилан или смислен уместо што је годинама био у губитку и без остваривања измаштане функције. Једино што је архитектура интересантна и јединствена па је људима драг. И ето, данас када се град отворио ка свету, има бизнисмене који га посећују, а центар је вођен од стране приватне фирме која не бира људе по партијској књижици, он може да се извуче и буде евентуално профитабилан.

Иначе је по концепту једнако безуман политички пројекат као и грандиозни Експо (када би се Експо делом финансирао и од пензија грађана).

СНС буквално као да намерно понавља све грешке из Југославије са истом логиком и на исти начин
 
 
Jel se zna nešto za veliku salu, vidim da se na sajtu FEST-a pojavljuju projekcije u Sava centru - sala 1, ali tek krajem sledeće nedelje. Da nije možda otvaranje tokom naredne nedelje?
 
Da odgovorim sam sebi, defintivno se otvara Sala 1, sad je pitanje je li to Plava sala ili su napravili još neku bioskopsku salu:

Ono što je novitet je da će deo festovog programa biti prikazan i u Centru “Sava” u, u adaptiranoj sali 1, prodaja za Sava Centar počinje 23.02, i to isključivo na stranici tickets.rs, a pred početak projekcija moguće je nabaviti karte i u samom Sava Centru.

“Ovo predstavlja svečani povratak Festa u Sava Centar"
 
Mislim da je to neka druga, oni su za plavu salu pričali da završavaju polovinom 2024.
 
Jel i ranije postojala druga sala za bioskopske projekcije osim Plave sale?
 
FEST će biti u glavnoj kongresnoj sali. Piše na Instagramu SC-a. Nije baš najsrećnije rešenje, ali koga je udarila nostalgija, eto mu prilike da nešto pogleda u SC :)

Na Deltinoj poslednjoj konferenciji je najavljeno da će Plava sala biti otvorena u septembru. To je OK. Nema razloga da žure da je otvore pre leta, jer od juna ionako svi događaji idu na otvoreno. Septembar je razuman i dovoljan rok.
 
Najavljen je FEST 2025 u plavoj sali. Sad ide kao nostalgija u kongresnoj.

Nema karata, sve rasprodano.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
 
Vrh