Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Dejane, kakve veze imaju primanja sa neukusnim stvarima o kojima pišeš? I ja sam preduzetnik knjigaš dugo, 90. sam godište, radim sa klijentima iz EU i imam stan u BNV.

Još pišeš kako ne skupljaš pare za bilo šta sa potpunim odsustvom bilo kakve empatije prema ljudima koji žive u ovoj zemlji. A znaš dobro da mnogi sklapaju kraj sa krajem i takvih možda ima i ovde. Plus normalno je da ljudi štede, jednostavno ne rade svi u branšama gde se vrti veliki novac ali to ne znači da su manje uspešni. Džabe ti brate sav novac sa ovakvim stavom. Mora da poradiš na skromnosti jer svaka čast na tome što si izgradio ali ne vredi ti mnogo sa ovakvim razmišljanjima. Iskreno i dobronamerno.
 
Dejane, kakve veze imaju primanja sa neukusnim stvarima o kojima pišeš? I ja sam preduzetnik knjigaš dugo, 90. sam godište, radim sa klijentima iz EU i imam stan u BNV.

Još pišeš kako ne skupljaš pare za bilo šta sa potpunim odsustvom bilo kakve empatije prema ljudima koji žive u ovoj zemlji. A znaš dobro da mnogi sklapaju kraj sa krajem i takvih možda ima i ovde. Plus normalno je da ljudi štede, jednostavno ne rade svi u branšama gde se vrti veliki novac ali to ne znači da su manje uspešni. Džabe ti brate sav novac sa ovakvim stavom. Mora da poradiš na skromnosti jer svaka čast na tome što si izgradio ali ne vredi ti mnogo sa ovakvim razmišljanjima. Iskreno i dobronamerno.
Moze sve pare na svetu da ima, vidi se da je klosar obicni, samo hvali sebe i omalovazava ostale
 
Po 100x put, vlasnik sam firme srednje veličine u IT branši, poslujem samo sa USA i EU tržištem, u tome sam desetak godina (ne skupljam za stanove, kola, putovanja i lifestyle od plate, već od dobiti biznisa) i pritom sam opušten lik, direktan, neposredan, i ne uvijam se u komunikaciji i prosto pričam kako mislim i osećam.

Žao mi je ako sam nekog uvredio, nije mi bila namera.

I da, 88 godište sam, i u mojoj oblasti je skroz normalno da odmah posle faksa uletiš u privatni biznis.
Brate, nije problem ni sto zaradjujes ni sto imas firmu, bar na ovom forumu takvih ljudi ima iznad proseka, ja prvi kažem samo napred. Nije problem ni biti neposredan, i pričati kako mislis i osećaš, čak je vrlo pohvalno.

Medjutim, ako ti misliš i osećaš tako da ne možeš da napišeš dve rečenice a da se nesuptilno ne pohvališ, onda je to baš krindž. Deluje da pored svega sto si stekao, ti nekako i dalje željan neke potvrde.

Kad na to dodaš način izražavanja (riba, konfor itd.) utisak nije ‘uspešni biznismen koji je video sveta’ vec ‘22-godišnjak koji piše svoje fantazije’.

Aj da je par postova u pitanju, svako malo fleksne s vremena na vreme, al kod tebe teže naci post gde se ne hvališ nego obrnuto. Baš bode oči, očigledno ne samo meni.
 
Poslednja izmena:
Upravo to i ja mislim, naročito ono kako će da "napuca kuhinju miele uređajima", joj umrla sam od smeha :) Msm kapiram da je npr. iphone koji košta 10 puta više nego što vredi statusni simbol, BMW, firmirana garderoba, ali baš da je nekome miele bela tehnika statusni simbol a pri tom ne koristi kuhinju mi je u najmanju ruku bizarno. A po ovome što kaže deluje da ne dolazi iz sveta zadruge već IT pa mi tim pre nije jasno takvo izražavanje. Miele je baš poznat po tome što jako dugo traje i izuzetnog je kvaliteta, to baš kupuju domaćiće koje ne izlaze iz kuće/kuhinje, dakle oni kojima je bitno da ima stvari dugo traju i nemaju para za bacanje.

Na kraju moram da kažem da nisam primetila da je bilo koga omalovažavao niti uvredio, bar ne u ovom postu koji je mene i podstakako da napišem koju reč na tu temu, ali ajde da polako završavamo ovu diskusiju jer smo previše otišli u off, bilo bi super da vidimo kako je unutra sređen stan kada bude gotov, eto to bi bilo skroz ok da podeli, baš bih volela da vidim.
 
Šta vi pišete braćo mila. Kakve zaključke donosite. 😁 Bukvalno ispunjavate sve stereotipe onoga što ljudi sa strane misle o Beogradjanima. Da ste živi i zdravi.

Postala najjača tema!
(posle taksija, ali nema Mareta/Batice, niti trenutno nekih vesti o BG taksiju koje bi rasplamsale diskusiju tamo hahah).
 
Po 100x put, vlasnik sam firme srednje veličine u IT branši, poslujem samo sa USA i EU tržištem, u tome sam desetak godina (ne skupljam za stanove, kola, putovanja i lifestyle od plate, već od dobiti biznisa) i pritom sam opušten lik, direktan, neposredan, i ne uvijam se u komunikaciji i prosto pričam kako mislim i osećam.

Žao mi je ako sam nekog uvredio, nije mi bila namera.

I da, 88 godište sam, i u mojoj oblasti je skroz normalno da odmah posle faksa uletiš u privatni biznis.
Dekisa dokle god devojku nazivas ribom, sve to malo vredi sto imas.

Jer kad nazoves nekog ribom, to znaci da nemas mogucnost da se emotivno i iskreno vezes za nekoga i da je taj neko tu u svrsi zadovoljavanja tvog ega, statusa koji hoces da imas i na kraju cistih seksualnih potreba. Ljudi koje volimo ne zovemo tim recima.
Zapravo uklapa se u sve ostalo sto pricas, ali tu nema unutrasnje zivotne srece, miele i qu8 to ne mogu nadoknaditi.

Meni je zabavno da citam tvoja razmisljanja, i uvek mogu da predvidim sta cu procitati.
 
Ovakve stvari se desavaju kada ljudi prodju kroz fakultet ali fakultet ne prodje kroz njih…. I sve je vise ovakvih koji ceo svet gledaju kroz prizmu materijalnog… jad, tuga i velika briga sta nas ceka u bliskoj buducnosti..
 
Jbt ljudi, jel moguce da vi nemate pametnije stvari da radite. Covek napisao svoj stav, nekome se svidja, nekome ne, nekome je seljacki, sta god, svako zivi kako hoce... ali nema potrebe za daljim komentarisanjem jer se ne tice teme na forumu. Ja sam pokusao da budem konstruktivan, okacio sam slike i video stana, uporedio ga sa stanovima u A Bloku i Savadi, cisto da se stekne neka predstava. Ako nemate ista konstruktivno da napisete, nemojte spamovati.
I ostavite se predrasuda.

Park se lepo odrzava, ali ostatak odrzavanja bloka je na uzasnom nivou, ne znam sad u cijoj je to nadleznosti, zasto skupstina stanara nije angazovala odgovarajucu firmu koja ce se baviti time ili je nastao neki problem sa investitorom. Sa strane prema toplani ko kako oprema stan tako odlaze djubre gde stigne, ruglo zivo.
Problem sa garazom je sto ima 6 nivoa, dosta silazenja i mrtvih uglova, al tako je kako je.
 
I ostavite se predrasuda.
Tako je, slažem se 👍
Park se lepo odrzava, ali ostatak odrzavanja bloka je na uzasnom nivou, ne znam sad u cijoj je to nadleznosti, zasto skupstina stanara nije angazovala odgovarajucu firmu koja ce se baviti time ili je nastao neki problem sa investitorom. Sa strane prema toplani ko kako oprema stan tako odlaze djubre gde stigne, ruglo zivo
Ceo taj deo iza i prema Lastavicama je ozbiljno ruglo i mislim da je sve to kombinacija šuta iz Lastavica i ljudi koji odlažu sve i svašta.
Problem sa garazom je sto ima 6 nivoa, dosta silazenja i mrtvih uglova, al tako je kako je.
Garaža je em sa uskim pristupnim saobraćajnicama, em jako uskim prolazima po nivoima, i što kažeš prepuna mrtvih uglova.

Za mene je nemoguće da se sa nekim mimoiđem dok se spuštam. Mislim da sam se i zeznuo što sam uzeo najjeftinije parking mesto umesto onog srednjeg i većeg sa dosta većom širinom.

Ono što sam saznao je da iz stambenih zajednica pritiskaju investitora da se odvoje ulazne i izlazne saobraćajnice u garaži. To bi već dosta pomoglo.

Ali da je garaža verovatno najgora na NBG (što se tiče novih naselja) to je skoro sigurno tako. Teško mi je da zamislim goru organizaciju garaže, izuzimajući garaže sa klackalicama i mikro ulazima koje komotno možeš da uđeš samo ako voziš mali gradski autić, a kakvih je dosta na Vraĉaru i Zvezdari.

One su bez konkurencije najgore, ali Sakurina zauzima drugu poziciju sa začelja što se tiče loše organizovanih garaža. I tu više nema nazad, šta je urađeno urađeno je i moramo se navići.

Nadam se da će makar odvojiti ulazne i izlazne saobraćajnice, da ne mora da razmišljam da li će se neko spuštati pa nećemo moći da se mimoiđemo.
 
I obavezno silaz u garazu da ima ugao od 1% da moze Lambo da sidje 😂
Mislim da može bez problema i sada da siđe. Na Huracanu možeš da podigneš prednji kraj kada prelaziš preko ležećeg i to bi trebalo da bude sasvim dovoljno.

Verujem da je i investitor mislio o tome, obzirom da je jedno vreme vozio Meklarena i još svašta nešto (neko je ovde i postavljao sliku plavog Meklarena). Tako da verujem da je sve po, što se kaže, jus-u što se tiče upotrebljivosti garaže za automobile sa niskim klirensom.
 
Primopredaja je krenula pre par meseci. Ja imam stan u Savadi i A Bloku, ovo je daleko ispred njih po kvalitetu i estetici na prvi pogled.
Evo mojih utisaka kroz slike i video. Vrlo je moguce da necu ni ziveti ovde, ali da sam nasao adekvatan veci stan u Sakuri sigurno bih ziveo ovde, utisak mi je i vise nego pozitivan.
Slažem se, ovo je fenomenalno, samo da su malo bili profesionalniji u datumima postavili bi novi standard
 
Keramika je Porcelanosina ali je ja svakako lupam zbog mog enterijera.
Neo, baš me zanima da li ćeš i u tvom enterijeru ići posle na Porelanosa keramiku ili biraš neki drugi brend?

Rekao bih da je ovo što su postavili fabrički neka srednja klasa Porelanose, i ja nisam planirao da menjam, tj. da lupam kupatilo.
 
Neo, baš me zanima da li ćeš i u tvom enterijeru ići posle na Porelanosa keramiku ili biraš neki drugi brend?

Rekao bih da je ovo što su postavili fabrički neka srednja klasa Porelanose, i ja nisam planirao da menjam, tj. da lupam kupatilo.
Keramika je sasvim ok, ne sviraj k.... 😁
Samo je pitanje da li ti se uklapa u enterijer ili ne.
 
Keramika je sasvim ok, ne sviraj k.... 😁
Samo je pitanje da li ti se uklapa u enterijer ili ne.
Ma dobra je keramika, nema greske, nego sam skoro bio kod nekog drugara koji je umesto keramike stavio kamen u kupatilu (ogromne ploce, kaze da je prilicno skupo i nabaviti materijal i montirati) i onda mi je u odnosu na taj kamen kod njega ovo srednja klasa, ali kapiram da u odnosu na standardne plocice ovo sto imamo u Sakuri default je neki potpuno drugi nivo iznad :)
 
Ma dobra je keramika, nema greske, nego sam skoro bio kod nekog drugara koji je umesto keramike stavio kamen u kupatilu (ogromne ploce, kaze da je prilicno skupo i nabaviti materijal i montirati) i onda mi je u odnosu na taj kamen kod njega ovo srednja klasa, ali kapiram da u odnosu na standardne plocice ovo sto imamo u Sakuri default je neki potpuno drugi nivo iznad :)
Ako bas hoces da se zezas, onda stavis kvarc u kupatilo. Meni je kvarc sjajan materijal, doduse malo nezgodan za odrzavanje ako je crni mat :)
 
Meni je kvarc sjajan materijal, doduse malo nezgodan za odrzavanje ako je crni mat :)
Čuo sam za kvarc, doduše za ploče u kuhinji, nisam znao da može da ide i u kupatilo. Ali najverovatnije ću ostaviti sve default u kupatilu kako je i došlo uz stan (tamnija je verzija keramike kao kod komšije Neo85)
 
Neo, baš me zanima da li ćeš i u tvom enterijeru ići posle na Porelanosa keramiku ili biraš neki drugi brend?

Rekao bih da je ovo što su postavili fabrički neka srednja klasa Porelanose, i ja nisam planirao da menjam, tj. da lupam kupatilo.
😂🤡
Jao brate kakav si meme lik. Pa da ti stave dve slicne plocice jedna da kosta duplo vise od druge ne bi provalio. Ali bi kao consoomer kupio ovu drugu jer je duplo skuplja.
Isto proseravanje kao i somelijeri za vino.
Ako nista bar mi je zabavno kako izigravas dezurnog klovna.
Samo delujes kao manji duduk nego vradovic.
I ja sam neko ko voli da sve bude kvalitetno i “napucano”, ali ti si next level.
Jel imas daytonu i vozis bmw/range, pa da upadnes totalno u stereotip?
 
Offtopic ali šta je proseravanje sa somelijerima? Misliš da vina imaju generalno isti ukus pa se proseravaju da su različita ili neka specijalna?
Verovatno nikad nije seo u neki fine dining pa prosto ne zna razliku i ne zna šta znači uparivanje hrane i vina.
 
Vrh