Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Slažem se Dejane sa tobom, izraz “spasite nam živote” je više subjektivan, nego objektivan, slažem se da kupci Sakure nisu egzistencijalno ugroženi, ali od muke više ne znam na koji način adekvatno da se izrazim, jer je toliko počelo da utiče na sve.

Apsolutno si u pravu, Zepterra, ne može da priđe kvalitetu.

Nadam se samo da će investitor ispoštovati bar za kraj sve i da će naša zgrada biti zaista jedna od najboljih.
Ja im stvarno želim da prodaju sve ako nisu do sada. Što se mene tiče, ukoliko usele zgradu u narednih mesec dana ja ću odustati i od tužbe i od potraživanja penala.

Jel to neki novi rok?
 
Da iskoristim priliku pa da pitam da li neko zna kakva je situacija sa bazenom/SPA centrom? Znam da je bila priča da će ga dati u zakup nekom operateru, ali me zanima da li neko zna kakav je trenutni status?
 
I meni se to ne sviđa jer ja sam zapravo za Sakuru prvi put i čuo na ovom forumu (tada nisam bio ni registrovan samo sam čitao kao gost).

I prosto mi je neverovatno da posle onako dobrog odnosa prema svima koji su nešto pitali, čovek prestane da se javlja ovde.

Sportski je izaći na forum i reći ljudi tako i tako stoje stvari, pogrešili smo u procenama i to je što je. Ostaje nada da će ipak zgrada na kraju opravdati i čekanje i cenu koju smo platili.

Imam i nekoliko pitanja vezano za ljude koji su se uselili u prvu fazu:

1) Kakva je zvučna izolacija između između stanova? Da li čujete komšije?

2) Da li se u kuhinji/kupatilu osećaju mirisi kroz ventilaciju? U A bloku imamo problem sa tim i to rekao bih priličan, jer se s vremena na vreme osećaju mirisi u kuhinji ili ako neko voli da zapali cigaru u kupatilu.

3) Znam da je na sajtu pisalo da će u garaži postojati autoperionica. Da li je otvorena i da li je dostupna samo stanarima ili i ljudima spolja? Ja trenutno koristim autoperionicu u garažama u Savadi i dostupna je bilo kome. Voleo bih da u Sakuri ne bude dostupna onima koji nisu stanari da nam se ne bi baš svako "smucao" po garaži.

4) Kakva je toplotna izolacija obzirom na velike staklene površine?
 
Pa nismo mi kupci socijalnih stanova pa da neko treba da nam spašava živote zbog ove situacije, već smo kupci u jednoj od najfejsi i najnapucanijih zgrada na Novom Beogradu ;)

Ok ovo jesu nepredviđene okolnosti, ali ko ne može da plaća ratu kredita i kiriju, a kupio je stan u Sakura Parku možda bi trebalo da razmisli da li je ovo uopšte bila priča za njega.

Ja trenutno živim u iznajmljenom stanu u A bloku i čekam useljenje u Sakuru. Ok jeste da mi je ovo što plaćam kiriju (850 eur za 50 m2 u A bloku) dodatni trošak i jeste osećam da bacam te pare, ali mi tih 850 eur mesečno ne predstavlja toliki udar da bi sad neko trebao da me spasava.

Bez ljutnje molim, samo želim da kažem da bi trebalo da su ipak kupci stanova u naseljima tipa Sakura i slično dovoljno "situirani" da im dodatni trošak od nekoliko stotina eur mesečno ne bi trebalo da predstavlja značajnu stavku ili udarac na životni standard.

Hvala na razumevanju i želim nam svima brzo useljenje u naše lepe stanove :)
Onda Dejane mozda i da ne dobijemo kljuceve uopste, jer mozemo sebi da priustimo da placamo kiriju? Zivotni standard nam to dozvoljava. Ili je mozda i suprotno. Evo ja sam npr. bas i odlucila da skupo platim kvadrat da ne bih imala 2 godine kasnjenja, relativan kvalitet, razmisljanje da li ce danas biti bar 5 radnika, i konacno osecanje psiholoske nesigurnosti koje nije od juce. Jer, ovoliko kasnjenje sigurno nije bez razloga i na mnogo sta ukazuje samo po sebi.
Uostalom, sve i da je ovo za nekog 5. nekretnina, kakve to veze ima sa cinjenicom da je rok bio pre dve godine i da je taj kupac mogao drugacije da raspolaze svojim novcem u odnosu na ovo sto imamo sada? Da li da pominjem cinjenicu da mi i u ovom trenutku nemamo rok useljenja?
 
Draga Tijana, naravno da nisam mislio da nama odgovara to što investitor kasni ovako dugo. I naravno da i ja jedva čekam da uđem u svoj stan i svako malo gledam render enterijera koji mi je arhitekta isprojektovao za moj stan i jedva čekam da krenem sa opremanjem.

Ali hteo sam da kažem da se većini ljudi, makar iz mog ugla, ne menja svakodnevni život zbog tog čekanja.

Ja na primer trenutno živim u A bloku i smatram da mi kvalitet života nije sada lošiji nego što će mi biti u Sakuri. Za ove 2 godine sve što sam uradio/postigao bih uradio i da sam živeo u svom stanu u Sakuri. Drugim rečima ništa nije trpelo što sam umesto u stanu u Sakuri živeo u A bloku.

Jedino što mogu da razumem je ukoliko neki kupac stana u Sakuri čeka useljenje u drastično lošijim trenutnim uslovima. Npr. neko možda čeka useljenje dok živi u stanu sa roditeljima. Ili je kao prelazno rešenje da bi uštedeo na kiriji izabrao znatno manji stan ili stan u nekoj staroj zgradi, pa se to prelazno rešenje umesto na par meseci odužilo na par godina.

Takve ljude naravno da razumem i u tom slučaju ono što sam rekao nema smisla.

Ali ako neko sada živi u korektnom stanu u nekom sličnom okruženju (npr. Belvil, A blok, West ili tako nešto) i samo čeka na useljenje, mislim da nema razloga da se previše nervira.
 
Pa nismo mi kupci socijalnih stanova pa da neko treba da nam spašava živote zbog ove situacije, već smo kupci u jednoj od najfejsi i najnapucanijih zgrada na Novom Beogradu ;)

Ok ovo jesu nepredviđene okolnosti, ali ko ne može da plaća ratu kredita i kiriju, a kupio je stan u Sakura Parku možda bi trebalo da razmisli da li je ovo uopšte bila priča za njega.

Ja trenutno živim u iznajmljenom stanu u A bloku i čekam useljenje u Sakuru. Ok jeste da mi je ovo što plaćam kiriju (850 eur za 50 m2 u A bloku) dodatni trošak i jeste osećam da bacam te pare, ali mi tih 850 eur mesečno ne predstavlja toliki udar da bi sad neko trebao da me spasava.

Bez ljutnje molim, samo želim da kažem da bi trebalo da su ipak kupci stanova u naseljima tipa Sakura i slično dovoljno "situirani" da im dodatni trošak od nekoliko stotina eur mesečno ne bi trebalo da predstavlja značajnu stavku ili udarac na životni standard.

Hvala na razumevanju i želim nam svima brzo useljenje u naše lepe stanove :)

Kakva arogancija i hvalisanje sto placas kiriju 850 eur, bravo, sada svi znamo da si uspeo u zivotu, jos samo da si ostavio sliku da mozemo da te prepoznamo pa bi tvoj uspeh bio kompletan, ovo sto si napisao je na nivou Branislava Nusica i Pokondirene Tikve.
Najfensi zgrada sa pogledom na dalekovod, 3 dimnjaka i 6 saobracajnih traka.
 
Kakva arogancija i hvalisanje sto placas kiriju 850 eur, bravo, sada svi znamo da si uspeo u zivotu, jos samo da si ostavio sliku da mozemo da te prepoznamo pa bi tvoj uspeh bio kompletan, ovo sto si napisao je na nivou Branislava Nusica i Pokondirene Tikve.
Najfensi zgrada sa pogledom na dalekovod, 3 dimnjaka i 6 saobracajnih traka.
Žao mi je što si takav utisak stekao, nije mi to bila namera. Već sam objasnio to u nekoj od prethodnih poruka.

Verovatno će biti prilike da se upoznamo na skupštini stanara kada se uselimo pa ćeš se i sam uvetiti u to da nisam neko ko se hvalo i ko je imao lošu nameru u prvom postu.
 
Žao mi je što si takav utisak stekao, nije mi to bila namera. Već sam objasnio to u nekoj od prethodnih poruka.

Verovatno će biti prilike da se upoznamo na skupštini stanara kada se uselimo pa ćeš se i sam uvetiti u to da nisam neko ko se hvalo i ko je imao lošu nameru u prvom postu.
Zasto bih se upoznao sa nekim ko razmislja i pise kao ti, lol :) a i nemam stan u ovoj napucanoj zgradi.
 
Zasto bih se upoznao sa nekim ko razmislja i pise kao ti, lol :) a i nemam stan u ovoj napucanoj zgradi.
Ok, onda je to već druga priča. Mislio sam da ćemo biti komšije. U tom slučaju svakako je mala šansa da ćemo se upoznati, a i da se upoznamo još je manja šansa da bismo znali da smo se kuckali na nekom tamo forumu.

Pozdrav i sve najbolje ti želim ;)
 
Da li je realno da je nemoguce da se tuzi investitor i da se pravda istera na sudu? Zbog cega se onda potpisuju svi ti papiri i ugovori, garancije da se nece kasniti itd? Na kraju ispada da je su svi ti papiri nebitni krajnjem kupcu i da ga zakon ne stiti u opste. Stiti samo investitora u slucaju da kupac ne moze da plati. Ne razumem se nesto u prava, ali mi je apsolutno neverovatno da ako se skupi odredjen broj ljudi i tuzi investitora da ne mogu nista da dobiju.

Inace, da li je neko ovde spomenuo ili sam ja cuo od nekoga uzivo da se prvobitni investitor povukao, tj da je neko drugi preuzeo ovaj posao.

Sto se tice ove price da niko ko je kupio stan u Sakuri nije egzistencijalno ugrozen, ok, nije ali nije ni ok da ljudi koji su podstanari bacaju pare vec 2 godine. 850eur x 24 meseca = 20,400eur za dve godine kasnjenja. Koliko god para da imam ne bih hteo da bacim 20,400eur i mislim da bih uradio sve sto je u mojoj moci da ih tuzim i da im napakujem sve moguce, pa makar proces trajao i 10 godina jer je stvar principa i toga da me neko pravi budalom.
 
Po strani ova trolovanja, kako je OK što se toliko kasni i ostale skorijevićke nebuloze... To je toliko diskonektovano od zdravog razuma da ne zavređuje komentarisanje.
Međutim, zanimljivo mi je kako je investitor sredio lokale u prizemlju i ovaj na prvom spratu da ih izda i useli nekakv Burger i Tehnomediju, a kupci stanova se smucaju godinama po "A Blokovima".
 
Da li je realno da je nemoguce da se tuzi investitor i da se pravda istera na sudu? Zbog cega se onda potpisuju svi ti papiri i ugovori, garancije da se nece kasniti itd? Na kraju ispada da je su svi ti papiri nebitni krajnjem kupcu i da ga zakon ne stiti u opste. Stiti samo investitora u slucaju da kupac ne moze da plati. Ne razumem se nesto u prava, ali mi je apsolutno neverovatno da ako se skupi odredjen broj ljudi i tuzi investitora da ne mogu nista da dobiju.

Inace, da li je neko ovde spomenuo ili sam ja cuo od nekoga uzivo da se prvobitni investitor povukao, tj da je neko drugi preuzeo ovaj posao.

Sto se tice ove price da niko ko je kupio stan u Sakuri nije egzistencijalno ugrozen, ok, nije ali nije ni ok da ljudi koji su podstanari bacaju pare vec 2 godine. 850eur x 24 meseca = 20,400eur za dve godine kasnjenja. Koliko god para da imam ne bih hteo da bacim 20,400eur i mislim da bih uradio sve sto je u mojoj moci da ih tuzim i da im napakujem sve moguce, pa makar proces trajao i 10 godina jer je stvar principa i toga da me neko pravi budalom.
Naravno da može da se tuži. Ali je pitanje šta je potpisano sa njihove strane i da li uopšte kupci žele da tuže jer su realno lupili stanove dosta jeftinije nego što sada mogu da ih prodaju..naravno kad se završi. Eto to su dva pitanja oko kojih ovde vidim niko ne želi da priča što je normalno...
 
jer su realno lupili stanove dosta jeftinije nego što sada mogu da ih prodaju..naravno kad se završi.
Baš ću izračunati kada se uselim razliku između trenutne tržišne vrednosti stana, minus kirija koja je plaćena, minus kupoprodajna cena stana. Mislim da ću biti ipak u priličnom plusu.
 
Jel investitor redovno placa penale zbog kasnjenja? U ugovoru je to sigurno definisano a cak i da nije, duzan je po zakonu o obligacionim odnosima i za to se tuzba lagano dobija.
 
Baš ću izračunati kada se uselim razliku između trenutne tržišne vrednosti stana, minus kirija koja je plaćena, minus kupoprodajna cena stana. Mislim da ću biti ipak u priličnom plusu.
Ako planiras da prodajes stan svakako ces biti u plusu i ziveti kao podstanar i dalje.
Ako planiras da se skucis nema veze kolika je vrednosta stana...i da je dinar kada nije na prodaju.
 
Au jbt sta citam, nobles koja je u lovi i zivi u 50 kvadrata u A Bloku u iznajmljenom stanu i jos se hvali time. Gde smo mi otisli kao drustvo. I kaze cek da vidis vozni park u Sakuri.
Sve mi se cini da cu prvi prodati stan, da ne zivim sa ovakvim "noblesom" u okruzenju.
Kakva god da je gradnja, kasnice minimum vise od 2.5 godine od predvidjenog roka, sto je nedopustivo, a sve mahinacije da ne pominjem.
A ako vec zelis da izracunas koliko si u plusu/minusu, uracunaj inflaciju za 2-3 godine i sta si pre 3 godine mogao da kupis na trzistu nekretnina za 300k eur a sta mozes danas, a da ne pominjem da ti ziva lova stoji zarobljena vise godina.
 
Ma ja to više želim iz znatiželje da izračunam, a ne da bi prodavao stan.

Svakako ne bi ni kupovao stan da sam planirao odmah po useljenju da ga prodam, pogotovo što je dosta veći od ovog koji trenutno rentiram u A bloku, pa kada budem odlučio da zasnivam porodicu neću biti u "manjku" kvadrata.

Ali jesi svakako u pravu da u prethodnoj računici nisam uzeo u obzir inflaciju, i da to dodatno pravi računicu manje povoljnom za mene.

I dodatno ako bi računao da sam taj novac vratio nazad firmu kroz obrtna sredstva umesto što sam kupio stan, da bi kroz 2 godine imao veću dobit nego što je porasla vrednost stana (uključujući inflaciju), ali onda to već obesmišljava kupovinu bilo kog stana jer svakako na duge staze bi se taj kapital uvećao znatno više u odnosu na situaciju da ga "zarobiš" u stanu.

Ali uzimajući u obzir da je u pitanju stan za život ova analiza gubi smisao, jer verovatno svi koji nismo imali prethodno stan u vlasništvu smo kupili stan zarad nekog osećaja "svog" krova nad glavom.
 
Batalite krov nad glavom kao priču, ako ste okrenuti ka biznis priči u životu znajte da je sve na ovom svetu na prodaju, samo je pitanje po kojoj ceni. S ozbirom da je cena vaših stanova sada mnogo veća od one koju ste vi platili kad ste kupovali i s obzirom da investitor realno sve vas vuče za nos i pravi vas na majmune, uzmite te pare koje možete i ne zamarajte se dalje čekanjem i iščekivanjem tamo nekog skadra na bojani
 
Ali šta uzeti drugo na NBG a da je u tom rangu?

Lastavice mi se čine znatno ispod Sakure po svemu. Wellport takođe. The One druga faza još nije krenula sa izgradnjom tako da bi za to trebali da čekamo još 3 godine.

Jedina novogradnja koja možda može da se uporedi sa Sakurom i to sa velikim MOŽDA, a da pri tome postoje izgledi da bude gotova u razumnom roku, jeste Airport Garden.

Sve ostalo mi je prilično prelazak sa konja na magarca.
 
Sun City je prilicno dobro odradjen. Drugar se dvoumio da li da kupi stan u Sakuri ili u Sun City i ipak se odlucio za Sun City. Odlicno je prosao s obzirom sta se desava sa Sakurom.
 
Ali šta uzeti drugo na NBG a da je u tom rangu?

Lastavice mi se čine znatno ispod Sakure po svemu. Wellport takođe. The One druga faza još nije krenula sa izgradnjom tako da bi za to trebali da čekamo još 3 godine.

Jedina novogradnja koja možda može da se uporedi sa Sakurom i to sa velikim MOŽDA, a da pri tome postoje izgledi da bude gotova u razumnom roku, jeste Airport Garden.

Sve ostalo mi je prilično prelazak sa konja na magarca.
Ne uzeti ništa. Uzeti zaradu, sedeti i čekati da oluja prođe, jer trenutno se dešava orkanska oluja kad su u pitanju cene na tržištu nekretnina. Dok ta oluja ne prođe pare iskoristiti na drugu stranu, da se oplode i napravi još neka dodatna zarada.
I da dodam, stan koji ti je bio tik uz dimnjake koji ispuštaju dimnu zavesu počev od oktobra pa do marta, a ti ga prodaš za velike pare, taj stan nije nešto za čim treba da žališ.
 
To za dimnu zavesu nije tacno, onda bi u dimu bio i Belvil i A Blok, Savada i ostali savski blokovi, to su gluposti... ko zivi na Nbg zna o cemu pricam.
Bolje vam je da zivite uz ovakvu toplanu koja ispusta paru, nego bilo gde u Beogradu gde imate manje toplane ili individualna lozista.
 
Dim i jeste u Belvilu. Radio sam u onoj poslovnoj zgradi u Belvilu i tokom zimskih meseci kad je najgore zagađenje, izađem iz autobusa kod Buvljaka, a zgradu gde radim ni ne vidim od smoga.
Moguće da je dobar deo tog smoga vodena para, ali u njoj se nalaze zarobljene druge čestice. Takođe, toplana može da radi i na mazut, što u slučaju kad je neizvesna situacija sa gasom i radi.
 
Vrh