Šta je novo?

Relax diskusije

Ćao svima, ne znam da li sam na dobroj temi, ali hteo sam da postavim pitanje oko rešavanja kamenca u vodi u stanu.

Da li imate neke predloge kako isfiltrirati vodu na nivou instalacije u stanu tako da mi automatski voda bude bez kamenca? Znate i sami da čim očistite lavabo, tuš kabinu i sl. dovoljno je jednom da operete ruke ili da se istuširate dobićete fleke.

Isto tako pretpostavljam da bih sistemskim rešenjem produžio vek mašine za veš i sudove obzirom da se ne bi taložio kamenac.

Da li je tako nešto uopšte moguće postaviti u stanu koji je završen, znači ne da je u toku izgradnja? I da li eventualno takve stvari mogu da ponište garanciju koju imam na stan?
 
Sinoć sam zablejao sa nekim starin društvom sa Mirijeva i Karaburme i dotakli smo se jedne teme vezane za forum.

Naime nekoliko nas imamo teoriju da su se Airport City i slični poslovni kompleksi gradili na Karaburmi i Mirijevu to bi ceo taj kraj grada povuklo napred i imali bi ovo što sada recimo postoji u bloku 65 i okolini.

Praktično smo jednoglasni da ako i dalje postoji plan za izgradnji i urbanizaciju dela između Mirijeva i Malog Mokrog luga da bi zapravo mnogo jači efekat po ceo taj kraj bilo ukoliko bi se ti delovi prvo iskoristili za ozbiljne poslovne komplekse tipa airport city, poslovne zgrade u milutina milankovića, pa tek onda stambena naselja, jer onda će umesto krš novogradnji nići naselja tip West 65, Wellport, A blok što bi znatno podiglo kvalitet života u tom delu grada.

Da li je ovo po vama racionalan rezon?
 
Имају право, фале пословни садржаји и у источном делу Београда.
 
@dejanbg88
Uticalo bi pozitivno sigurno ali se nikad nece desiti jer je velika razlika u ceni kvadrata izmedju NBG i MML. Da ne uzimao u obzir urbanisticni haos na tom podruciju.
 
Kako bi bilo dobro da beobuild ubaci na sajtu jedan dijagram sa najvisim zgradama u Bg. To mi bas fali ovde.
 
Fali opcija na sajtu na nekoj vesti da slike mogu da se skroluju.
 
Ovo gore je za temu o sugestijama. I odnosi se na mobilnu verziju.
 
@Noki vidi raznih olosa ima
20240331_000649.jpg
 
I mariks se slaže sa vama 😊

On čovek ni u restorane ne ide...

Ideš li u restoran nekad @Jelancha Jedeš li sladolede iz frikoma? Tamo angažuju sezonce. Nikad ne znaš u onu smesu šta sve može da završi pre nego što umoče štapiće ili sipaju sladoled u kornet.... Prođu oni obuku, nose čak i maske, ali... nadzor nije 24/7 a nema ni kamera postvljenih svuda...

Naši ljude vole nos da tresu golim prstima.

Puno simpatične omladine se tokom leta prijavi... za neke pomisliš da im fali hromozom a ipak ih HR tim odobri...

Ako je za utehu svi imaju sanitarnu knjižicu, dok je dostavljači nemaju.

Da, treba biti fizički aktivan, kretati se ali ne iz motiva koje ste izneli.

I prvo što sam pomislio da ima x10000 situacija u kojima kamera nema. 🙂
 
Ne radi se o radnicima, već o tome što ljude dostave čine lenjim, jbg imam svoje principe..
 
Nije zvučalo da je lenjost kad kažeš..

Zato ja nikada ne naručujem ništa preko dostave, bog mi je dao noge, greota da ne koristim..

Neki me još zovu i zatucanim provincijalcem.😄

Iskrenije je ovo prvo što si napisao, u strahu si šta sve može da se desi sa hranom a uz to je i korisno izaći, protegnuti noge, ne biti lenj...

Ovako zvuči kontradiktorno.
 
Brt nisam u strahu, već je to samo jedan od sporednih razloga.

Ali moji glavni razlozi su prevencija te lenjosti, da postoji procenat ljudi u ovom gradu koji svako malo zove dostavu i striktno se protivim tome.

Ti ako voliš dostavu super, ako ne ništa.👍

Uostalom što se tiče sanitarnosti, redovan sam gost mekicama & pljeskavicama na vašarima tako da, to mi nije na listi prioriteta.
 
To pozdravljam ali kako si se nadovezao na Centarforov post sa "zato ja..." zvučalo je da si bliži Mariksu po strahovima.. on van sopstvene radinosti kad je hrana u pitanju ništa drugo ne priznaje 😄

Nego dobro, razumeli smo se... evo i ja sam maločas prelistao wolt al ću ipak izaći po hranu uprkos besplatnoj dostavi 🙂

Kad mi omoguće wolt dostavljački nalog prvo što ću da uradim je da ga delim sa ostalima a to je prvo pravilo da ne sme da se radi...

Ispade zlata vredan taj nalog, toliko teško ući u krug dostavljača, ljudi ga rentiraju na KP... Baš sam pitao jednog momka za uslove pošto kaže da rentira nalog i sad čekam odgovor.
 
Kada ste kod ove teme i Niša. Drugar koji je radio u niškoj mlekari mi je pričao da kada dodju na obuku i praksu srednjoškolci su znali da pišaju u onim velikim posudama gde se priprema mleko. Nekoliko puta su ih nahvatali a često se i sami hvalili. Tako da nikada nisi skroz siguran, to je rizik koji moramo da prihvatimo.
 
Da to kojim ludim uvrnutim slučajem rade žene mislim da bih se ponašao kao Mariks tj izolovao, zabunkerisao i čitav proces proizvodnje od bašte do stola sprovodio u sopstvenoj radinosti i na sopstvenom imanju...

Ne kažem da mi je mnogo lakše što to radi delinkventna klinčadija 😏 ali na kraju dana slegnem ramenima i kažem jbg dešava se...

Tako da ja ljude poput Mariksa u suštini razumem. Taj nivo gađenja i opreza bih imao i sam...

Ili ajde da se numericki izrazim. Nivo opreza bi sa 3/5 išao na 5/5... i ne samo za žene nego i za sve starije od mene, srednjovečne i matore ljude...

Zamisli neki matori piša u mleko a ti kao ne znaš i treba da piješ, pa to je da mu glavu odrubim...
 
Vrh