Šta je novo?

Reciklaža - Sortiranje otpada i nove tehnologije

evo u Swe - 6e po kom otkupljuju stare
1700125654756.png
 
pa onda najbolje kao muslimanska vera, operete se posle... to je najčistije
mozda, ali nismo navikli na to

neizbeljeni toalet papir bez mirisa je ekoloski prihvatljiv.

vano je d anema mirisa. Kod nas ljudi, a narocito zene, misle da je sve sto mirise dobro, a da su teelsni vonjevi losa stvar. Pa, supstanc ekoje se stavljaju u parfeme/fragrance izazivaju hormonalu neravnotesu. I kod nas i u rekama i ometaju razvoj zivog sveta.
 
mozda, ali nismo navikli na to

neizbeljeni toalet papir bez mirisa je ekoloski prihvatljiv.

vano je d anema mirisa. Kod nas ljudi, a narocito zene, misle da je sve sto mirise dobro, a da su teelsni vonjevi losa stvar. Pa, supstanc ekoje se stavljaju u parfeme/fragrance izazivaju hormonalu neravnotesu. I kod nas i u rekama i ometaju razvoj zivog sveta.
Побогу, шта прочитах... Ко то "ми" нисмо навикли на шта?
1700142314008.png

Не подцењујем никог, али људи побогу...
 
nema svako takvo kupatilo da bi mogao da se jednpostavno zapira
Ја ово доживљавам као питање личне хигијене у 21 веку, а не привилегију имућних.
Знам да у Србији постоје људи који нису отишли даље од свог родног места (нису имали где или не желе да чују/виде за боље), и да постоје чучавци, знам и да постоје септичке јаме, и знам да постоје људи који се купају само Недељом...
Али многе ствари зависе само и искључиво само од нас.
 
mislim da vecina gradjana nema bide u kupatilu. I ne samo kod nas. Ni u Holandiji vecina nema.
 
mislim da vecina gradjana nema bide u kupatilu. I ne samo kod nas. Ni u Holandiji vecina nema.
Нажалост, морам се сложити са статистиком (то сам и написао у горњем одговору).
Мучи ме само питање како се (и да ли се) наши туристи уздржавају на натпис "Do not flush the paper down the toilet", током летовања у Грчкој (статистички се тамо највише летује, али се може у обзир узети и било која друга дестинација).
 
cuo sam da se suzdrzavaju jer se plase kazni.
zasto se u grckoj radi tako?
Inace postoji tzv dr toalet. Izmet se skuplja na podlozi od piljevine, zatim se bace preko nivine ili papirni uvrus i pritisne jednim drvenim klipom. Posle sat ili dva nema smrada. Ovako osusen izmet koristi se za irgansku proizvodnju hrane.
 
obratite, molim vas paznju, na reciklazu sitne kartonske ambalaze.
puno se toga nakupi.
bolje je kupovati robu na meru, u rasutom stanju jer se ona pakuje u tanke papirne kese

20240215_101451.jpg
 
Картон може да се компресује након квашења и тако складишти до одношења смећа.
 
Da li imate info ko bi hteo da zaista preuzme besplatno neki kabasti namestaj u ne bas sjajnom stanju na teritoriji Beograda (Vracar)? Ne treba nista da plati samo da izfizikasie i odnese.
 
Mnogo deponija pored puta imamo u gradu. Čak i u prelepoj prirodi na avalskom putu, ljudi koji žive tu izbacuju smeće pored puta (znam jer mi roditelji žive tu). Uvek sam se pitao kako političarima, glumcima, direktorima i ostaloj eliti ne smeta djubre koje se nalazi pored autoputa posle zmaja prema aerodromu.

To je jedini aerodrom koji imamo u okolini i svi turisti, zvanice, poznati koji dolaze kod nas prvo što ugledaju kada se uključe na autoput su trosedi, dvosedi i ostali kabasti otpad koji se nalazi u onoj šumi pre T6. Neverovatno da su bogati i uticajni ljudi na to indiferentni i da im ne smeta. Da niko ne primeti koliko smo štrokavi.
 
Vrh