Šta je novo?

Razni projekti

Iz radoznalosti sam zvao da proverim koja je cena u zgradi koja je tek počela da se gradi na uglu Džordža Vašingtona i Generala Lešjanina, preko telefona su mi rekli okvirno 5000e+PDV, po mom mišljenju preterivanje s obzirom da je parcela nepravilnog oblika pa mislim da će i stanovi biti takvi
 
20240514_083119.jpg


20240514_083234.jpg


Mutapova
 
Zdravo svima, da li možda ovde ima ljudi koji su kupili/razmatraju stan na Vidikovcu, projekat Buena Vista Residence? Radi se o grupi investitora iz Bosne, i ovo im je prvi projekat u Srbiji, prethodno su gradili neki kompleks na Jahorini...Sve deluje kao ozbiljna priča, imaju i agenciju za prodaju. Cene korektne u odnosu na npr Merin Group ali su im terase prilično velike pa verujem da je to razlog. Bilo kakve informacije su dobrodošle. Hvala dobri ljudi :)
 
Zdravo svima, da li možda ovde ima ljudi koji su kupili/razmatraju stan na Vidikovcu, projekat Buena Vista Residence? Radi se o grupi investitora iz Bosne, i ovo im je prvi projekat u Srbiji, prethodno su gradili neki kompleks na Jahorini...Sve deluje kao ozbiljna priča, imaju i agenciju za prodaju. Cene korektne u odnosu na npr Merin Group ali su im terase prilično velike pa verujem da je to razlog. Bilo kakve informacije su dobrodošle. Hvala dobri ljudi :)

Koje su ti cene rekli?
 
Iz radoznalosti sam zvao da proverim koja je cena u zgradi koja je tek počela da se gradi na uglu Džordža Vašingtona i Generala Lešjanina, preko telefona su mi rekli okvirno 5000e+PDV, po mom mišljenju preterivanje s obzirom da je parcela nepravilnog oblika pa mislim da će i stanovi biti takvi
ma samo napred, dok moze... :bubanj:
 
Screenshot 2024-05-17 094050.jpg


evo analiziramo render npr. radio biro kjub. Dakle procenat zauzetosti koliko, 80%? Render prikazuje brzinu, uzurbanost, guzvu, galamu i buku.

radim za svedsku inace, glavni kriterijumi su suprotni. 25% zauzetost, kriterijumi su ublazavanje buke, distanca od kolovoza, orjentacija ka zelenilu, povucenost od guzve i buke, i smirenost.

neki bag u glavi imamo kolektivno, iskreno druze ti ako ces da das na ovo 2400e ja mislim da nisi bas pri razumu i cistoj svesti. Imas cerak prekoputa gde je sve suprotno od ovoga sto sam naveo, za jedno 1000e manje, radi se o perifernom naselju grada gde ne vaze kriterijumi centra grada, ali ti skoro po ceni centralnih lokacija dajes ovolike pare. a ti biras ovo. Jbg sami smo krivi za sve sto nam se desava. Na kraju ce da bude nesnosno kao u budvi udavicemo se u sopstvenim govnima ali tamo je sezona 3 meseca a mi treba da trpimo jedni druge bez prekida.

Tragedija.
 
Daj onda 3 predloga iz oglasa da su pristojni stanovi i da je cena 2400. Da lokacija nije Borča, Obrenovac ili Jajinci...

I daj oglase gde u Cerak Vinogradima ima za 1400...

Nema! Znamo kako se cena formira, a potražnja je u ovom trenutku prevelika. E zato je za cena.

U Vrtovima Ceraka je cena sad 2850 sa PDV za stanove 2.0
 
Cena u Cerak Vinogradima je dostigla neke apsurdne nivoe za stanove koji su često u stanju poluraspada. Još su to veće kvadrature, pa nije jeftino ni renovirati ih.
 
Daj onda 3 predloga iz oglasa da su pristojni stanovi i da je cena 2400. Da lokacija nije Borča, Obrenovac ili Jajinci...

I daj oglase gde u Cerak Vinogradima ima za 1400...

Nema! Znamo kako se cena formira, a potražnja je u ovom trenutku prevelika. E zato je za cena.

U Vrtovima Ceraka je cena sad 2850 sa PDV za stanove 2.0
Poredis Borcu i Jajince sa Obrenovcom... Ako nisi skoro bio u njemu skokni jedan vikend.
 
Cena u Cerak Vinogradima je dostigla neke apsurdne nivoe za stanove koji su često u stanju poluraspada. Još su to veće kvadrature, pa nije jeftino ni renovirati ih.

to je zato sto je nemoguce naci stan a bukvalno znam da je potraznja takva da stan agentima nestane bukvalno istog trenutka kad se pojavi. Stanovi koji su izlozeni na sajtu stoje kao mamac da se javljaju klijenti agentima, inace su vrlo verovatno vec prodati. Ostala su samo potkrovlja. Cerak je karakteristican primer nije ista traznja ni prekoputa na vidikovcu. Takodje na ceraku zabranjena gradnja i pod zastitom je tako da i to nosi neku sigurnost u kupovini.

Skojevska je takodje jako trazena sto ne cudi ima svoje kvalitete, blizina kosutnjaka prvi od njih.
 
Vojvodjanska 88

 
Pozz,

Nadam se da postavljam pitanje u pravoj temi - ukoliko ne molim moderatore da premeste u odgovarajucu temu...


Naime, posto supruga i ja planiramo kupovinu stana na zvezdari, zainteresovala su me ova dva projekta pa me unteresuje ukoliko neko ima vise informacija:




Nas budzet je oko 3000/kv, gledamo iskljucivo zvezdaru, pozeljno je da bude novogradnja ali ne i nuzno. Gledamo stanove od 35-50kv.
 
Nije mi bas najjasnije sta fali Jajincima i potkrovljima?

U Jajincima ima puno zelenila, blizu je Avala a prevoz do Trosarine, pa cak i Slavije odlicno funkcionise. Kako mozete da svrstavate u istu kategoriju sa Obrenovcem, Borcom, Grockom, Mladenovcem i ne znam sta je jos pomenuto?

Ja zivim u potkrovlju vec skoro 10 godina i ne bih imala nista protiv da kupim stan u potkrovlju, em su isplativija zbog redukcije kvadrature em ako se i desi nesto sa krovom nemas nikoga iznad od koga zavisis, mozes krov da popravis samostalno, a i nema nikoga da ti skace po glavi niti opasnosti od izlivanja vode i koječega jos ako se neka cev negde zapusi🙂

Jedino sto meni smeta u trenutnom stanu je velicina i to sto lift ne ide do potkrovlja vec do 5. sprata pa ima jos malo stepenica do mene. Ali ako bih nasla nesto povoljno sa liftom do potkrovlja ne bih imala nista protiv. Mnogo je gore uzeti stan ispod povucenog sprata.
 
Zato sto je iznad tvog stana komsijina terasa i za sve bukvalno zavisis od komsije, cak i da je najbolji komsija na svetu nikome se ne svidja da mu majstori shpartaju po stanu zbog izlaska na terasu i popravki za slucaj da nesto procuri. Moji roditelji su jedne zime imali takav slucaj i ja sam rekla sebi nikad ispod povucenog sprata (ako je iznad komsijska terasa).
 
Nije mi bas najjasnije sta fali Jajincima i potkrovljima?

U Jajincima ima puno zelenila, blizu je Avala a prevoz do Trosarine, pa cak i Slavije odlicno funkcionise. Kako mozete da svrstavate u istu kategoriju sa Obrenovcem, Borcom, Grockom, Mladenovcem i ne znam sta je jos pomenuto?

Ja zivim u potkrovlju vec skoro 10 godina i ne bih imala nista protiv da kupim stan u potkrovlju, em su isplativija zbog redukcije kvadrature em ako se i desi nesto sa krovom nemas nikoga iznad od koga zavisis, mozes krov da popravis samostalno, a i nema nikoga da ti skace po glavi niti opasnosti od izlivanja vode i koječega jos ako se neka cev negde zapusi🙂

Jedino sto meni smeta u trenutnom stanu je velicina i to sto lift ne ide do potkrovlja vec do 5. sprata pa ima jos malo stepenica do mene. Ali ako bih nasla nesto povoljno sa liftom do potkrovlja ne bih imala nista protiv. Mnogo je gore uzeti stan ispod povucenog sprata.
Ne znam sta je povoljno, ja sam rezervisao Vozdov Kvart, 8. sprat (povuceni, poslednji). Bas dobro napisano sta su prednosti poslednjeg sprata, verujem da ih ima jos. Ovde ce biti dva lifta po lameli, koji idu iz garaze -2 do 8. Ja sam uzeo stranu koja gleda ka Soko starku, tj plac pored koji je prilicno prazan.. ako neko zna da li ce tu nesto doci pisite, kapiram da me nece zakloniti. To je kada se gleda od VK ka soko starku desno, prvi plac.
 
Pozz,

Nadam se da postavljam pitanje u pravoj temi - ukoliko ne molim moderatore da premeste u odgovarajucu temu...


Naime, posto supruga i ja planiramo kupovinu stana na zvezdari, zainteresovala su me ova dva projekta pa me unteresuje ukoliko neko ima vise informacija:




Nas budzet je oko 3000/kv, gledamo iskljucivo zvezdaru, pozeljno je da bude novogradnja ali ne i nuzno. Gledamo stanove od 35-50kv.

Prvi objekat je na Bulbulderu, ne znam zasto pisu gluposti i pominju Djeram pijacu kad taj objekat nema veze sa pijacom, do Djerma ima bar 500m uzbrdo/nizbrdo. Groblje je mnogo blize.
Drugi objekat je u Presevskoj, opet potpuno drugacija lokacija. Zgrade iz 70-tih malko dole ka Dimitrijali imaju parkove i zelenilo, dok je taj deo Presevske (tacno ispod skole) bas nekako "nabijen".
Ni jedna ni druga lokacija nisu sjajne, tesno i na uzbrdici, mozda je bolja Presevska jer je mirnija. Nema sanse manji stanovi ni na tim lokacijama da budu ispod 3200/3300.
Za skoro iste pare mislim da vam je mnogo bolja lokacija Viva u Batutovoj, jeste da je ostalo malo stanova i da su oko 3500 ali mozda vam nesto odgovara.
 
Vrh