Šta je novo?

Razni projekti

Zdravo svima, jel ima neko informacije o projektu Square Residence? Ne mogu da nađem temu na forumu, pa izvinjavam se ako je ima već...
 
Pozdrav, interesuje me da li je neko kupio stan u kompleksu Branko Pesic i da li zna sta se desava sa tim projektom, posto koliko vidim nema posebna tema za taj projekat?
Hvala unapred.
 
Da li je moguće, da neko legalno krene sa izgradnjom,a da projekat nije bio na javnom uvidu?
 
javni uvid je prvi korak, nakon toga se podnese zahtev sa izdavanje gradjevinske dozvole i nakon njenog dobijanja se kreće u izgradnju, na svakom gradilištu bi trebalo da je tabla na kojoj stoji i broj gradjevinske dozvole…svaka gradnja drugačija od toga nije legalna, u Srbistanu se gradi i obrnutim redom i podnosi zahtev za legalizacijom, još uvek…
 
Da li je moguće,da se dobiju dozvole za komunalne priključke na gradilistu,pre prvog koraka.
 
javni uvid je prvi korak, nakon toga se podnese zahtev sa izdavanje gradjevinske dozvole i nakon njenog dobijanja se kreće u izgradnju, na svakom gradilištu bi trebalo da je tabla na kojoj stoji i broj gradjevinske dozvole…svaka gradnja drugačija od toga nije legalna, u Srbistanu se gradi i obrnutim redom i podnosi zahtev za legalizacijom, još uvek…
Tako je, prvo se sve bez ikakve dozvole izgradi, pokradu se svi prikljucci i onda legalizuje lepo uz dobro podmazivanje drzavnih sluzbenika u ministarstvima kao i ne tako retko gradskih arhitekata i bivseg zamenika gradonacelnika vrlo cesto

Eto ukratko gradnja u srbistanu 😄
 
Ne mora javni uvid vec često može i direktno sprovođenje plana ima to sve na forumu objašnjeno i sazvakano
 
Imao sam dojavu ,za neki veći projekat, da za dve nedelju kreću sa radovima,a nije bilo javnog uvida,niti mogu za to vreme da ga objave.
Kažu,da su komunalni priključci dobili dozvole,ma šta to značilo,u smislu pripreme gradilišta.
Očigledno, da će tabla sa brojem dozvole,biti jedini javni uvid.
 
Зависи како где, само у неким деловима града и на одређеним парцелама је потребан јавни увид (који се рачуна као локацијски услови мислим)
 
Nasao sam na sajtu beoland planiranu namenu povrsina za deo Bezanijske kose koji me zanima (prostor nasuprot groblja sa druge strane Norveske ulice). Tu stoji da je prostor obojen narandzastom bojom namenjen za "povrsine i objekte javnih sluzbi". Mene zanima da li postoji nacin da se sazna da li je vec odredjeno sta tacno planiraju tu da grade?
narandzasta.png


Konkretno zanima me ovo sto je obojeno narandzastim u gornjem desnom delu slike. Manji narandzasti kvadrat je vrtic koji je izgradjen pre par meseci. Mene zanima ovo pored vrtica sta bi moglo da bude.
 
Lava NBG Hills, koliko vidim na APR-u naš košarkaš Vasilije Micić je naveden kao vlasnik.
Evo još jednog projekta Vase Micića - East point Vračar se zove objekat.
Lokacija: ugao Velimira Teodorovića i Tome Maksimovića na Vračaru
Broj stanova: 39
Broj parking mesta: 56
Broj lokala: 3 (jedan namenjen supermarketu).
Dupleksi su interesantno rešeni, u nekom stranom fazonu.

Lokacija gde se gradi sa google street view (na mestu ovih kućica):
LokacijaGoogleStreetView.JPG


Lokacija iz ptičje perspektiva sa Beolenda:
Lokacija.jpg


Renderi objekta:
east_point_vracar_290323_tw1024.jpg

east_point_vracar_1_290323_tw1024.jpg

east_point_vracar_2_290323_tw1024.jpg
 
Ovom objektu se pristupa iz Velimira Teodorovića i Vojislava Ilića.
Važećim planom detaljne regulacije je predviđeno proširenje i produženje Velimira Teodorovića do Južnog Bulevara/Gospodara Vučića.
Zato između Velimira Teodorovića i Južnog Bulevara i jeste autoperionica - zemljište pripada Gradu i namenjeno je ulici, pa je neko postavio montažni objekat koji lako može da se prebaci na drugo mesto.
Screenshot_20230406_190838_Word.jpg
 
Ovom objektu se pristupa iz Velimira Teodorovića i Vojislava Ilića.
Važećim planom detaljne regulacije je predviđeno proširenje i produženje Velimira Teodorovića do Južnog Bulevara/Gospodara Vučića.
Zato između Velimira Teodorovića i Južnog Bulevara i jeste autoperionica - zemljište pripada Gradu i namenjeno je ulici, pa je neko postavio montažni objekat koji lako može da se prebaci na drugo mesto.
Pogledajte prilog 158485
Prvo, lokacija pripada gradu, a kako onda i taj i parking sa druge strane stadiona izdaje svako do jednog mesta obilic? Na mesecnom nivou za svako mesto 4500 din bilo pre koliko znam, sada veroatno i vise. Mislim da je celo zemljiste gradsko i gde je stadion i niko nista ne preduzima i dalje sad pevaljka jaca od drzave
 
Poslednja izmena:
Lokacija tog east pointa je jeziva, slepo crevo i sam kraj vracara, to nije ni vracar nego cosak na deponiji kod obilica, a kraj su realno sumice, samo na papiru pripada vracaru
 
Po planu regulacije takodje vidim da je tu dozvoljeno p+6+ps a oni i na renderu imaju celih 9 spratova
 
Po planu regulacije takodje vidim da je tu dozvoljeno p+6+ps a oni i na renderu imaju celih 9 spratova

Ne znam gde vidiš 9 spratova.
Imaju prizemlje + 6 + povučeni.
Šesti sprat je sa galerijom i tu su dupleksi.
Lepo piše da je dozvoljena visina venca od 28m i zato su ubacili galeriju šestog sprata (da se iskoristi dozvoljena visina venca).
Visina venca = visina od nulte kote do poda povučenog sprata., preko ide još povučeni sprati (krov povučenog sprata je visina slemena).

Render dnevne sobe dupleksa (izvor gradnja.rs):
Screenshot 2023-04-07 095822.jpg


Gužva je na lokaciji - pa naravno da je gužva. Kao da u ostalim delovima Vračara nije gužva, danas je svugde gužva, čak i kod mene na Banovom Brdu.
Biće gužve sve dok se ne napravi metro.
Inače, po nacrtu PDRa šinskih sistema vidim da je planirana trasa metroa na južnoj strani ulice Tome Maksimovića.
 
Zanimljiva lokacija. Ko se useli tamo neka se pozdravi sa parkiranjem na ulici jer je tu vrtića pa je haos 24/7. Druga stvar je obližnja perionica gde se svašta dešava, ljudi koji žive u blizini znaju o čemu se radi. Tu je i taj autoplac koji je izgleda istog vlasnika kao i perionica. Meni je u tom kraju dok sam tu živeo najviše smetalo što nema pošteni park a neće ga ni biti jer se obližnji tereni ka Tužnom Bulevaru pretvaraju u stambeni kompleks.

I ne, ne smatram onu zaleđinu zgrada sa jednom ljuljaškom, klackalicom i dve klupe koje su pune psećeg izmeta parkovima već park koji je sam na izdvojenoj parceli, a toga nema u krugu od 1km.
 
Na Vračaru od pravih parkova postoji Karađorđev park i eventualno Mitićeva rupa.
Odrastao sam u Hadži Ruvimovoj, ono između zgrada od crvene cigle jeste jadan izgovor za park. Pošto stvarno volim zelenilo, odselio sam se odatle, opet kapiram da nisu svi kao ja. (da su svi kao ja Banovo Brdo bi bilo skuplje od Vračara)
Što se autoperionice tiče ona ide odatle sto posto jer PDR predviđa produženje ulice i solidnu količinu zelenih površina za pojmove Vračara.
Ko god planira da gradi na pomoćnom terenu Obilića neka zna da imovinsko pravne odnose neće rešiti još jedno 10 godina.
(znam jer se imovinsko pravnim odnosima bavim, a proveravao sam te parcele).
Dok neko reši imovinsko pravne odnose na pomoćnom terenu, ekološka svest će se valjda podići na toliki nivo da se gradnja ne dozvoli.
CaptureFFFFF.JPG
 
Poslednja izmena:
"Цео Београд је угаљ ког треба сравнити те је дискусија сувишна"

Што се тиче паркинга на улици, то је и добро. Трпати док људи се не науче да тако не може, сваки тротоар зидину да има, улице са дробилицама испод па ај се паркирај.
 
Poslednja izmena:
Vrh