Šta je novo?

Razni projekti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859292#p859292:r34ny42v je napisao(la):
Igor » 21 Jun 2021 12:35 pm[/url]":r34ny42v]Stambeni kompleks. Ostoja, Saša Popović i još jedan partner :)

b51-bezanija-01.jpg

b51-bezanija-02.jpg

Pa ovo i ne izleda tako lose.
 
То је простор од Војног грађевинског предузећа, који је у блоку 51. Све радове око градње у блоку 51 обавља Имел група.
 
Jel postoji negde sajt ili vise informacija? Ne uspevam nista da nadjem, na sajtu Imel grupe postoji samo Green Escape, biznis kompleks u Bloku 51.
 
Koliko znam ovo nema veze sa Imel-om
 

Prilozi

  • 1624362629-received_3793770087396278.jpg
    1624362629-received_3793770087396278.jpg
    900 KB · Pregleda: 1.946
  • 1624362637-received_1212486209197002.jpg
    1624362637-received_1212486209197002.jpg
    164,1 KB · Pregleda: 1.970
Oво је уместо оних приземних зграда дуж Краља Милана?
 
Piše biće raspisan međunarodni konkurs a već postoji maketa? Ili sam ja nešto pogrešno razumeo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U postojećim objektima koji se nalaze na potezima mešovite namene u planu je transformacija prizemlja, suterena i eventualno ostalih etaža u poslovne i javne sadržaje, dok su na neizgrađenom delu ovog bloka predložene nova zgrade.

???

Који су то постојећи објекти тачно? И где би требало да се гради где нема постојећих објеката, у парку? Можда не капирам јер сам попио али ништа мени овде није јасно а понајмање где би требала ова зграда са макете онда да стане ако ће бити сачувани постојећи објекти
 
U cijem su vlasnistvu svi ti silni kucerci koji treba da budu poruseni. Posto na maketi kako se vidi samo ce tri visespratna opstati….
 
Какву зградурину огромну прави лагано му се исплати да уради им свима замену за квадрате.
 
Videćemo kad se izabere konačni izgled pošto pominju konkurs , ali ova maketa izgleda ok, nisam mislio da ću doživeti da vidim rušenje onih kućeraka.
 
I ja sam mislio da ce to tako zauvek tako stajati. Preko puta hiltona i dalje stoji ona kafe plaza, koja je zatvorena kada je ubijen vlasnik u belvilu.
 
Pretpostavljam da zgradu između ovih kućeraka i nbs neće dirati? Ona mi je jezivija nego ceo onaj red preko puta hiltona. Odakle ova maketa, je l ovo izloženo negde ili interna stvar?

Čuo sam negde pre par meseci da će Deki Stanković da radi na slaviji, al sam povezao sa Mitićevom rupom, nisam razmišljao o to delu uopšte.
 
Samo ovo da se ne dira, a sve između može da lete u vazduh.
IMG-20210623-132000.jpg
 
Иде и то, у Краља Милутина остаје једино зградица на ћошку овог пролаза, а у Свезозара Марковића све до ове нове зграде иде под мач
 
A šta je sve planirano od sadržaja u toj zgradurini?

Aha ok, sad sam video pri dnu teksta. Stambeno i poslovno.
Pa dobro. Osećam da će kvadrat biti 10.000...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859936#p859936:n902zqd3 je napisao(la):
SRBO » Wed Jun 23, 2021 1:12 pm[/url]":n902zqd3]Иде и то, у Краља Милутина остаје једино зградица на ћошку овог пролаза, а у Свезозара Марковића све до ове нове зграде иде под мач

Te dve u Markovica su lepe predratne zgrade, ne bih voleo da se to ruši, već su gore u Resavskoj/Mišarskoj na 200 m udaljenosti srušili dve vredne stare zgrade.

Screenshot_2021-06-23-15-20-42-850_com.google.android.apps.maps_1.jpg

Screenshot_2021-06-23-15-23-35-693_com.google.android.apps.maps_1.jpg
 
Nažalost brzopletost pri čitanju vesti, nepoznavanje konkretne lokacije i sticanje utiska samo na osnovu makete sa noćnim efektom, dodatno će ostaviti prostora da se ovaj razorni projekat realizuje uz podršku šire javnosti. Najpre, na osnovu komentara, stičem utisak da deo uopšte prvobitno nije shvatio da se ne radi o praznoj parceli između Beogradske, Slavije i Maksima Gorkog, ali u donjim komentarima, precizirana je lokacija. Konkretan prostor kao što imate prilike da vidite na slikama iznad, obuhvata rušenje nekoliko neplanski raspoređenih, ali izuzetno vrednih predratnih kuća i objekata. Možda bi pojedine mogle i da se zanemare, ali rušenje ova dva objekta na ćošku Kralja Milana i Svetozara Markovića je nedopustivo.

Druga stvar, trebalo bi da znate ko je Dejan Stanković. On već duže vreme ulaže u više projekata u Beogradu, koje uglavnom odlikuje neobrutalistički kič, u kome mnogi parohijski seljaci vide ,,šmek Pariza", u kome nažalost poslednjih godina polako počinju da se pojavljuju slični primeri. Ove objekte obično odlikuju zaprepašćujući šund i kič različtih fasadnih i gipsanih radova, koji korene vuku iz Skoplja 2014. i koji na pogrešan način pokušavaju da aludiraju arhitekturu 19. veka, upareni sa takođe kič PVC stolarijom i neverovatnim rešenjima krovnih i penthaus celina..
Objekat sa slike, iako naivno podseća na neko savremeno futurističko arh. rešenje, nažalost zavarano je svetlosnim efektom i nemogućnošću da se slika na NOVOJ .rs zumira. U pitanju je jedno krajnje neprihvatljivo arapsko rešenje, koje previđa turske lukove i terase sa različitim kič cvećem i odgradama.

Ukoliko bi se rešenje upristojilo i previdelo da se objekti u Svetozara Markovića ne ruše, te da se rešenje prilagodi susednom Hiltonu i modernoj, a ne kič arhitekturi, oblikovanje objekta i njegova forma mimo vizuelnog izgleda, mogla bi da donese nešto na veliko zadovoljstvo svih.
 
Vrh