Šta je novo?

Razni projekti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750701#p750701:kye2wh8n je napisao(la):
Bezaninac » Uto Jun 23, 2020 10:07 am[/url]":kye2wh8n]Blok 4
8086e94dcf10105ed7fbae58511fb7b5.jpg


Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
koliko vidim, radovi koji nisu daleko odmakli su obustavljeni, a gradiliste napusteno.
sad ce da se ceka jos jedno 20 godina na novog investitora..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=768878#p768878:1ueqo7ir je napisao(la):
And7rey » 25 Avg 2020 00:34[/url]":1ueqo7ir]Izvinjavam se što ne živim u Ulici Save Miškovića i nikada ne prolazim tuda pa samim tim i nisam znao da je ta Ulica apsolutno najbitnija u Beogradu. Ako se ona ne proširi na barem 4+4 u najkraćem roku onda ima svi da na*ebemo i da će Beograd doživeti najveći saobraćajni kolaps u modernoj istoriji. Ne daj bože da neko sredi Bka iza Cvetkove Pijace, Gospodara Vučića, Južni bulevar itd. to može i za milion godina.
Kao da ne znamo da postoji i milion drugih uskih grla koji su takođe prezreli za rekonstrukcije. Jel sad treba da zbog toga što postoje i druga uska grla da tražimo da se Save Maškovića ne dira uopšte, jer je negde drugde mnogo potrebnije odraditi rešavanje istog tog problema? Svuda je isti problem i svuda je ista prioritetnost sređivanja potrebna, te šta god da se uzme da se sređuje, dobro je. Što se tiče (ne)planiranja sređivanja drugih saobraćajnica, bio je neki plan za potez Južni bulevar - Gospodara Vučića, naprimer. Najbolje je da pitaš nadležne šta čekaju sa svim tim uskim grlima i da ih ujedno podsetiš da postoje ljudi kojima je i rešavanje tih problema bitno.
 
Очајна новоградња у Браће Ковач, али барем поштују висину и делују складно
50294668966_e07e2ec72b_h.jpg

Нађе се нека да ваља
50293978108_84548ff2c6_h.jpg

Али нађе се и понеки кр**** па направи ово
50294662086_f05f14ccc6_h.jpg

50293989048_4db636263a_h.jpg
 
Opet Bore Markovića 14-22, još par fotki, nema više zgrade, sravnili sve i počistili.

Pogledajte prilog 4

Nego, ne razumem kako je rešeno ovo, po planu je nova zgrada šira od ove stare, pa će bočna strana upadati do polovina terasa ovim susedima rozikaste zgrade, tačnije na koliko već, nekih 5 metara od njihovih terasa će svi ovi susedi do petog sprata od pola terase da blenu u beton. Kakav je zakon tu? Malo bezveze za njih.

Pogledajte prilog 3

bore_markovica_14-22_10.jpg


bore_markovica_14-22_12b.jpg


Još uvek sam opsednut svetlom severne orijentacije (jbg fotograf sam, nikad dosta svetla :D ), investitor mi kaže da će stan biti u odnosu na ulicu 10.20m sa kotom poda. Jel može neko da izanalizira okolinu na google maps i da me razuveri da neće biti toliko mračan stan. Dajte iskustva vlasnici severno orijentisanih stanova, jel je ok preko dana?
 
Imam pitanje za sve formulase
image.png

^^^
ovake kuce ima na svugde po ex yu, uglavnom su velike, mnoge i imaju ukusa, iz perioda 1960-2000 (dali bi glavu za takav kvadrat u nekim drzavama). Sad moje pitanje je ko su vlasnici takih kuca, jer po google mapma 70% gradova je takvoj gradnji kod nas. Npr i ja zivim u kuci iz 60ih, ali moji su to bez kredita kupili plac od opstine sve legalno i planski. Jel su te kuce generalno od gastabajtera, radnika, kredita ili standarda u poredjenju sa istocnim blokom gde dominiraju blokovi, (kod nas su blokovi izolovani i ima ih dostaa manje)?
 
Gizmo123":3mzkxoib je napisao(la):
Opet Bore Markovića 14-22, još par fotki, nema više zgrade, sravnili sve i počistili.

Pogledajte prilog 4

Nego, ne razumem kako je rešeno ovo, po planu je nova zgrada šira od ove stare, pa će bočna strana upadati do polovina terasa ovim susedima rozikaste zgrade, tačnije na koliko već, nekih 5 metara od njihovih terasa će svi ovi susedi do petog sprata od pola terase da blenu u beton. Kakav je zakon tu? Malo bezveze za njih.

Još uvek sam opsednut svetlom severne orijentacije (jbg fotograf sam, nikad dosta svetla :D ), investitor mi kaže da će stan biti u odnosu na ulicu 10.20m sa kotom poda. Jel može neko da izanalizira okolinu na google maps i da me razuveri da neće biti toliko mračan stan. Dajte iskustva vlasnici severno orijentisanih stanova, jel je ok preko dana?
Na kojoj god da ti je strani stan, dosta zavisi od blizine zgrada prekoputa, jer znam da ako su mnogo blizu, čak i južna strana ume da bude mračna, ali isto tako i da severna strana bude svetla, ako u blizini nema okolnih zgrada. Na osnovu onoga što si prikazao, treba biti obazriv prilikom izbora stana, i odabrati one koji nisu u senci kada ih obasjava sunce ili su iznad okolnih zgrada.
 
Kupovali ljudi placeve uzimali kredite uglavnom su koristili kataloske projekte velikih arh kuca sigma projekt itd...
 
Zdravo, potrebna nam je iscrpna analiza o lokaciji, sve moguće mane i prednosti, a posebno nas brine blizina toplane (zagađenje). Inače smo živeli u naselju Stepa Stepanović, koje nam odgovara zbog škole i infrastrukture, pa smo u dilemi da li kupiti stan tu ili se malo pomeriti. Sve sugestije, poređenja, predlozi i komentari su veoma dobrodošli, hvala.

https://zoned.rs/banjicka-oaza/
 
Ulica Doktora Dragoslava Popovića na Paliluli. Pogledajte staru regulaciju i visinski sklad u odnosu na širinu ulice:
20200902_121650.jpg

A sad pogledajte istu ulicu - koji metar niže. Nesumnjivo civilizacijski napredujemo i pravimo investitorske kanjone, tesnace i procepe:
Pogledajte prilog 1
 
Tu je Čuburski park dok se u daljini može videti zgrada opštine Vračar :)
1567757188458.jpg
 
Sole u pitanju je stambeni blok u Milanu kao što je spatio pomenuo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771371#p771371:2b87sjiq je napisao(la):
Vivien » 02 Sep 2020 10:01 pm[/url]":2b87sjiq]Zdravo, potrebna nam je iscrpna analiza o lokaciji, sve moguće mane i prednosti, a posebno nas brine blizina toplane (zagađenje). Inače smo živeli u naselju Stepa Stepanović, koje nam odgovara zbog škole i infrastrukture, pa smo u dilemi da li kupiti stan tu ili se malo pomeriti. Sve sugestije, poređenja, predlozi i komentari su veoma dobrodošli, hvala.

https://zoned.rs/banjicka-oaza/
file.php
Neverovatno da se našao projekat (investitor) koji je skroz transparentan, objavivši cene kvadrata po fazama i cenu garažnog mesta. Prijatno iznenađenje u odnosu na uobičajenu praksu "cena na upit". I sam projekat izgleda jako lepo. Videćemo u kom procentu će biti kao na renderima.
 
Vrh