Šta je novo?

Razni projekti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679374#p679374:2s9ukjf8 je napisao(la):
Nebojsa » Uto Nov 12, 2019 12:31 pm[/url]":2s9ukjf8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679273#p679273:2s9ukjf8 je napisao(la):
solecar » 11 Nov 2019 11:39 pm[/url]":2s9ukjf8]Pa modernizam i dominira i guši sve ostalo , zato što se upotrebljava na pogrešan način. A koliko je postao dominantan , govori i činjenica da maltene nismo u stanju da smislimo nešto drugo , niti vidimo mogućnost da bi nešto drugo moglo bolje na nekoj lokaciji da se uklopi u okolinu. To znači da modernizam može da izgleda lepo tamo gde su i druge zgrade u tom ruhu , ali ne i tamo gde je okolina dijametralno suprotna.
Slucajno sam ti dao lajk za post pa posto nemoze da se izbrise ostao je.

Svasta je danas modernizam, a ja sam jasno apostrofirao na sta mislim kad kazem sta bi trebalo da bude dominantno u arhitekturi grada. Neverovatno koliko ljudi u nekim situacijama vole da spinuju uopste se ne osvrcuci na sustinu i detalje.

I ovo je modernizam, https://belimgarden.rs/, pa ko izmedju ovakog neceg i onih rendera sto je postavio homer nevidi nikakvu razliku vec sve trpa u isti kos taj u najmanju ruku ima problem sa vidom da ne nabrajam dalje.
Ja vidim razliku , ali to ne menja suštinu onoga što mislim. Takođe , jasno sam naznačio da se ovakve zgrade ne uklapaju stilski u okolinu Nezunanog junaka , u jednom od prethodnih postova , ne i da ne treba da se takav stil upotrebljava kod nas. Ko to ne vidi , u najmanju ruku ima problem sa vidom...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679415#p679415:2s9ukjf8 je napisao(la):
Drakche » Uto Nov 12, 2019 3:05 pm[/url]":2s9ukjf8]Sta je onda suprotnost ili alternativa "modernizmu"? Kako bi trebalo da se gradi?
Tako da se zgrade uklope sa okolinom. Ako je negde kompleks zgrada gde preovladava beton , ne ide da se tresne zgrada sva u staklu , i to pritom veće visine od okolnih zgrada. Ako je negde niz zgrada u duhu tridesetih godina XX veka , onda i nove zgrade treba da podsećaju na taj stil gradnje , a ne da se "tresne" zgrada koja liči kao da je rađena od plastičnih blokova (fasada). Ako je negde modernisatički stil , onda tui treba da bude i novogradnja u tom stilu , a ne nešto potpuno suprotno. Ili situacija u kojoj imamo niz zgrada sa dva do tri sprata i dekorativnim elementima na fasadi zgrade , a na jednoj od tih zgrada neko nadzida dva sprata u modernističkom stilu i potpuno upropasti čitav niz. Ili ono kada imamo čitav niz zgrada sa ravnim krovom , a novoizgrađena zgrada ima elipsasti krov u koji su uglavljena dva sprata koja se vode kao podkrovlje. Eto to je moje mišljenje kako bi trebalo da se radi. Ovo je samo gruba skica.
 
Mislim da sve zavisi, ali svima nam je nezadovoljstvo slicno. Malo se radi na uskladjivanju zgrada i gradskih celina, pa se zato stice utisak da svako gradi po svom cefu. Nema to veze sa "modernizmom" jer je to bas sirok pojam, vec sa svim drugim faktorima: neregulacija, sto jeftiniji materijali, sigurica kopiranja drugih do besvesti, korupcija, neokapitalizam, inat... dopuni listu.
 
Moze kvalitetan modernizam da se uklopi u druge stilove ako se to pazljivo radi kao na zapadu, medjutim posto smo mi operisani od tog ukusa i smisla za tako nesto dobijamo ruzne gradske celine sa obiljem sarenila. To je problem.
 
Mislim da su smanjili stanove u odnosu na originalni projekat.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679665#p679665:ytl1x9dq je napisao(la):
Nebojsa » Sre Nov 13, 2019 11:55 am[/url]":ytl1x9dq]Moze kvalitetan modernizam da se uklopi u druge stilove ako se to pazljivo radi kao na zapadu, medjutim posto smo mi operisani od tog ukusa i smisla za tako nesto dobijamo ruzne gradske celine sa obiljem sarenila. To je problem.
Upravo tako. To je suština čitave ove rasprave. To sve vreme i govorim , samo što se nismo razumeli na početku.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679645#p679645:ytl1x9dq je napisao(la):
Drakche » Sre Nov 13, 2019 9:43 am[/url]":ytl1x9dq]Mislim da sve zavisi, ali svima nam je nezadovoljstvo slicno. Malo se radi na uskladjivanju zgrada i gradskih celina, pa se zato stice utisak da svako gradi po svom cefu. Nema to veze sa "modernizmom" jer je to bas sirok pojam, vec sa svim drugim faktorima: neregulacija, sto jeftiniji materijali, sigurica kopiranja drugih do besvesti, korupcija, neokapitalizam, inat... dopuni listu.
Sigurica kopiranja zna i te kako da bude iritantna. Posebno me nervira to što se terase prave takve da su veličine okreta oko sebe prosečne osobe. Dobra stvar je što sam primetio da to polako prestaje da dominira. Eto barem nešto pozitivno.
Jedan od retkih primera uspešno odrađenog posla je i nadogradnja starih četvorospratnica na Karaburmi , od Micka Krstića ka Ćalijama , gde su izgradili terase svakom stanu , plus dodali još jedan sprat. Time sama estetika naselja nije narušena , dok su recimo južno , ka Višnjićkoj , totalno unakazili. Na nekoliko mesta su na postojeće dvospratnice podigli po dva do tri sprata , ali koje zbog svoje težine ne mogu da izdrže postojeći spratovi i zgrada koja je projektovana za dvospratnicu , pa onda imamo ispred zgrade izdignute stubove u visini dvospratnice , i na to postavljene novoizgrađene spratove...
 
Odlicna prezentacija za Palace ONE ! Vrlo dobar projekat, moze se i reci da spada zaista u red luksuznih nekretnina.

Ona zgrada na Brdu je bas fino ispala...steta sto nije bar za metar uvucena i sto nema zelenila ispred...
 
Bivsi Mihajlovac

IMG-20191109-122252.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679705#p679705:r0zqe91v je napisao(la):
solecar » 13 Nov 2019 01:39 pm[/url]":r0zqe91v]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679665#p679665:r0zqe91v je napisao(la):
Nebojsa » Sre Nov 13, 2019 11:55 am[/url]":r0zqe91v]Moze kvalitetan modernizam da se uklopi u druge stilove ako se to pazljivo radi kao na zapadu, medjutim posto smo mi operisani od tog ukusa i smisla za tako nesto dobijamo ruzne gradske celine sa obiljem sarenila. To je problem.
Upravo tako. To je suština čitave ove rasprave. To sve vreme i govorim , samo što se nismo razumeli na početku.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679645#p679645:r0zqe91v je napisao(la):
Drakche » Sre Nov 13, 2019 9:43 am[/url]":r0zqe91v]Mislim da sve zavisi, ali svima nam je nezadovoljstvo slicno. Malo se radi na uskladjivanju zgrada i gradskih celina, pa se zato stice utisak da svako gradi po svom cefu. Nema to veze sa "modernizmom" jer je to bas sirok pojam, vec sa svim drugim faktorima: neregulacija, sto jeftiniji materijali, sigurica kopiranja drugih do besvesti, korupcija, neokapitalizam, inat... dopuni listu.
Sigurica kopiranja zna i te kako da bude iritantna. Posebno me nervira to što se terase prave takve da su veličine okreta oko sebe prosečne osobe. Dobra stvar je što sam primetio da to polako prestaje da dominira. Eto barem nešto pozitivno.
Jedan od retkih primera uspešno odrađenog posla je i nadogradnja starih četvorospratnica na Karaburmi , od Micka Krstića ka Ćalijama , gde su izgradili terase svakom stanu , plus dodali još jedan sprat. Time sama estetika naselja nije narušena , dok su recimo južno , ka Višnjićkoj , totalno unakazili. Na nekoliko mesta su na postojeće dvospratnice podigli po dva do tri sprata , ali koje zbog svoje težine ne mogu da izdrže postojeći spratovi i zgrada koja je projektovana za dvospratnicu , pa onda imamo ispred zgrade izdignute stubove u visini dvospratnice , i na to postavljene novoizgrađene spratove...

Postoje dobri primeri u Beogradu, to se desava kada vlasnik ima ukusa i para, a to je skoro na nivou slucajnosti.
Pritom je pravi izazov uskladjivati nesto sto su generacije unazad radile pogresno.
 
Не мора да се уклапа (чак и супротно - истоветни штанц крајеви су лоши по живот!), али ако много одступа стилски онда то треба да буде репрезентативан упечатљив објекат
 
Матић зида комплекс прекопута Калемегдана

Park-Kalemegdan-MPC.jpg


Да су ове године добили и грађевинску дозволу за „Калемегдан парк”, потврдили су у „МПЦ пропертису”. Упитани зашто су чекали толико дуго да активирају ту престижну локацију у центру града, одговарају: – Због потреба и тенденција на тржишту некретнина урађена је потпуна промена пројектног решења. Објекат је стамбено-пословне намене, укупне бруто површине од око 12.000 квадратних метара на шест нивоа изнад земље. Завршетак је планиран до краја 2021. године.

http://www.politika.rs/scc/clanak/44180 ... alemegdana

Ne d'o bog da nekad nešto bude u istoj visini sa svojim okruženjem i da veličinom ne štrči ko čir na doopetu... :kafa:
 
MPC? Znači bar još dva sprata "viška" u odnosu na render. :(
 
За зграду у ул. Кнеза Вишеслава иза ТЦ "Базар Видиковац" брзо су ископали рупу и почели да граде темеље; слике су од пре недељу дана:











Поставили су у међувремену кран, слика од јуче:

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679857#p679857:1d8c3nbj je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sre Nov 13, 2019 8:37 pm[/url]":1d8c3nbj]Матић зида комплекс прекопута Калемегдана

Park-Kalemegdan-MPC.jpg


http://www.politika.rs/scc/clanak/44180 ... alemegdana

Ne d'o bog da nekad nešto bude u istoj visini sa svojim okruženjem i da veličinom ne štrči ko čir na doopetu... :kafa:
:grand:
 
Gde će zapravo da se gradi taj Park? Spominju se Uzun Mirkova i Gospodar Jevremova , a to su čitava dva bloka zgrada. Na slici (renderu) to uopšte ne izgleda tako.
 
Hajde malo da pogledamo lokaciju iz ptičije perspektive, pa da mi konzilijum forumaških eksperata lepo objasni sa kojim tačno objektom u okruženju treba MPC-ov objekat da se "uklapa"? Sa Pedagoškim muzejom? Ili sa zgradom na uglu Tadeuša Košćuška i Cincar Jankove? Ili sa frontom u Cara Uroša? Ili sa (najverovatnije) osmospratnim objektom na mestu hotela Srpski kralj (izgoreli restoran Park) čija je izgradna u pripremi? Koja je to konkretno referentna tačka na ovom prostoru prema kojoj bi novi objekat trebalo da se ravna???



[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679873#p679873:2vgcrj2f je napisao(la):
unedfined » 13 Nov 2019 09:50 pm[/url]":2vgcrj2f]MPC? Znači bar još dva sprata "viška" u odnosu na render. :(

Kako da ne, budući da i Ušće 1, i Ušće 2, i tržni centar Ušće, i Navigator 1, i Navigator 2, pa čak i "Shoppi" u Borči imaju po dva sprata viška u odnosu na render :roll:
 
Kolko znam taj objekat je vec bio rasprodat 2007. po basnoslovnim cenama al su posle svima vracene pare.
 
Kaжем ја, сељачка посла. А што се тиче уклапања висине, треба да се прилагоди блоку у ком се гради што је и очигледно, сви објекти су сличне висине. И онако је председник рекао да треба градити зграде до 4 спрата највише због наталитета.
 
Већи аргумент за макс 4 спрата је неки психолошки ефекат изолације који се јавља на висинама, мада то вероватно зависи од генетике народа
 
Ne znam da li je ovo prava tema za stambeni deo .. ako nije prebacite please ovo pitanje.
Elem .. dobio sam od njihove prodaje detalje vezane za tehnicku opremljenost stanova i teknicke karakteristike zidova i fasade. I onako .. mnogo toga mi deluje jeftino. Bas su se trudili da ustede. Ovo je tehnicka opremljenost stanova:
SQUARE 43
Milutina Milankovića, Novi Beograd

TEHNIČKA OPREMLJENOST STANOVA

1. PROZORI I BALKONSKA VRATA
PVC prozori i vrata sa dvoslojnim staklo paketom proizvođača SCHUCO
Zastori od aluminijuma proizvođača HUNTER DOUGLAS
2. PODOVI I ZAVRŠNA OBRADA
Parket troslojni hrastov lakiran, tip beljeni hrast, proizvođač LAMAR (hrast rustik T 60/80
BB patina beljen lakiran)
Granitna keramika proizvođača MARAZZI, linija RAGNO, formata 60x60cm, u kupatilu
duž pune visine zidova za kupatila, u kuhinji do visine gornjih kuhinjskih elemenata, boje
bež i natur beton, u svetloj i tamnijoj nijansi, po izboru
Molersko farbarski radovi zidova u beloj boji
3. TIP UNUTRAŠNJIH I ULAZNIH SIGURNOSNIH VRATA
Unutrađnja vrata proizvođača LAMEX, EGGER program, sa skrivenim šarkama, boja hrast
Ulazna vrata proizvođača Bosal, sigurnosna brava, obrada ista kao unutrašnja,
vanstandardna visina, boja hrast
4. KUPATILA I TOALETI
Sanitarije – sanitarije Villeroy & Boch
Baterije Hans Grohe
Kada ili Tuš kabina (predviđeno projektom)
Ispirač GEBERIT
5. GREJANJE I KLIMATIZACIJA
Aluminijumski radijatori u beloj boji sa kontrolnim ventilom
Grejanje po utrošku po sistemu daljinskom očitavanja potrošnje
Klima uređaji ugrađeni u svakom stanu, spoljna jedinica smeštena na terasi, unutrašnje
u svakoj sobi
Predviđeni klima uređaji proizvođača Tošiba ili Daikin
6. TELEKOMUNIKACIONI PRIKLJUČCI I ELEKTRO GALANTERIJA
Omogućen priključak u objekat svim provajderima
Elektro galanterija prekidači i utičnice VIMAR u boji belo bež
7. BEZBEDNOSNI SISTEM
Interfon
Kamere na ulazu u objekat, svim spratovima i u garažnom prostoru
8. IZOLACIONI MATERIJAL
Terilex

1. Ako se krene od pocetka prvo sto upada u oci to su PVC prozori i koliko vidim nema roletni?
2. Parket izgleda samo jedna opcija
3. Unitrasnja vrata neka Lemex .. iverica drugim recima
4. ajd za kupatilo i moze da prodje .. ne pise samo koji proizvodjas te tus kabine?
5. grejanje i klimatizacija standard ..
6. valjda je ok taj Vimar .. ne znam da li ima nekih opcija koje mogu da se biraju?
7. standardno sto se tice nove gradnje, nista luksuzno nisam ni ocekivao na ovom polju ..
8. Ovo me posebno zbunjuje ... sta je to Terilex kao izolacioni materijal?


Sada slede teh. karakteristike zidova:


Nije mi jasno kakvu izolaciju postavljaju na spoljasnjim zidovima? Da li je to taj plutafas? I samo 6cm?
 
Vrh