Šta je novo?

Razni projekti

Aко се неко пита зашто нема више врабаца по Београду као пре, нек се прво запита где је нестало жбуње.
 
Јел се зна шта ће бити на овом плацу?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=600600#p600600:160w5s2s je napisao(la):
zexland » 07 Feb 2019 12:44 pm[/url]":160w5s2s]Ode i ova lepotica...

file.php


https://www.google.com/maps/@44.8018132 ... 312!8i6656
 
Ich liebe den deutschen Bunker!
Vorwaerts Kamaraden!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovi bunkeri kakvi se danas prave za ambasade su dokaz koliko je svet otišao u ____ (aut).
Strah od terorizma? Ma kakvi...
No sobzirom na iskustvo od pre 20 godina i gadjanja kineske ambasade u Beogradu od aviona NATO, sasvim logična reakcija.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Meni se svidja.A kad urade i fasadu bice sasvim pristojna :gobb: :kk:
 
Kao što sam pisao ranije na ovoj temi, zidanje ovakvih bunkerčina od ambasada, i to na ovakvom mestu, u ovakvom kontekstu, je odraz izumiranja bilo kakvog poštovanja prema domaćinu i njegovom narodu. I tako nije samo u Srbiji nego u celom svetu. Nekada su međudržavni odnosi značili mnogo više i bili postojaniji (nije bilo kao danas, jedan dan ste partneri, drugi dan ekskomunicirate jedan drugog, treći dan vam se predsednici opet ljubakaju) , te su se i ambasade shodno tome birale i pravile mnogo pedantnije i brižnije. Jednomrečju, diplomatija je bila stvar prestiža i ugleda. O čemu svedoče brojna stara zdanja u Kneza Miloša, nekad najlepšoj ulici Beograda.

Danas toga nema, sve je postala birokratija i automatizacija, a Ameri su najviše doprineli da se taj bolesni trend raširi po svetu. Pogotovu posle nameštenog 11. septembra kad su ubedili svoj narod da mu preti terorizam čak i iz kutije ovsenih pahuljica. I onda vremenom tu bolest i paranoju prelili i na ostatak sveta, a usput doneli propise i prakse koji tražioce viza i turiste karakterišu kao stoku, a ambasade pretvaraju u fabrike-bunkere. A fala bogu pa se i Evropljani brže bolje primiše na tu bolesnu praksu i eto nam betonskog kovčega u Kneza Miloša. Mada nisu samo oni krivi. Krivi su i domaći beskičmenjaci koji dozvoliše džukelama da naprave ovo. I onim drugim, američkim džukelama da se instaliraju u Maršalat na Dedinju koji su upravo oni uništili.
 
Ambasade su ogledalo savesti država koje ih grade.
 
Bože blagi koji ste hejteri i šovinisti. Da je zgrada ružna ružna je. Ali svo ovo paranoisanje i titranje teorija zavere i apsurdnih priča... Jeste li vi ljudi realni...
 
Ko zna bilo šta o nekadašnjim ambasadama, kao i o tome kako su nekada izgledale aktivnosti u njima, razumeće o čemu pričam. Od ukrašenih palata i vila stigosmo do betonskih kovčega i mardelja.

Btw, jel teorija zavere i ako kažem kako je interesantno da najopremljenija i najaktivnija američka ambasada u regionu deli zid sa jednom od najvažnijih kasarni u zemlji? I da sam imao priliku da upoznam njihovog čoveka iz Diplomatic Security service koji je bio zadužen za bezbednosne procedure i standarde baš kad su pravili onaj Fort Noks na Dedinju. Ono nije ambasada, ono je obaveštajna bunkerčina.
Valja se malo informisati o nekim stvarima pre nego što se poseju razne optužbe i priče o ''hejtu''.
 
Bender Rodriguez":5bmvgklu je napisao(la):
Kao što sam pisao ranije na ovoj temi, zidanje ovakvih bunkerčina od ambasada, i to na ovakvom mestu, u ovakvom kontekstu, je odraz izumiranja bilo kakvog poštovanja prema domaćinu i njegovom narodu. I tako nije samo u Srbiji nego u celom svetu. Nekada su međudržavni odnosi značili mnogo više i bili postojaniji (nije bilo kao danas, jedan dan ste partneri, drugi dan ekskomunicirate jedan drugog, treći dan vam se predsednici opet ljubakaju) , te su se i ambasade shodno tome birale i pravile mnogo pedantnije i brižnije. Jednomrečju, diplomatija je bila stvar prestiža i ugleda. O čemu svedoče brojna stara zdanja u Kneza Miloša, nekad najlepšoj ulici Beograda.

Danas toga nema, sve je postala birokratija i automatizacija, a Ameri su najviše doprineli da se taj bolesni trend raširi po svetu. Pogotovu posle nameštenog 11. septembra kad su ubedili svoj narod da mu preti terorizam čak i iz kutije ovsenih pahuljica. I onda vremenom tu bolest i paranoju prelili i na ostatak sveta, a usput doneli propise i prakse koji tražioce viza i turiste karakterišu kao st***, a ambasade pretvaraju u fabrike-bunkere. A fala bogu pa se i Evropljani brže bolje primiše na tu bolesnu praksu i eto nam betonskog kovčega u Kneza Miloša. Mada nisu samo oni krivi. Krivi su i domaći beskičmenjaci koji dozvoliše džukelama da naprave ovo. I onim drugim, američkim džukelama da se instaliraju u Maršalat na Dedinju koji su upravo oni uništili.
podrska za tekst!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601430#p601430:1mpvh6o1 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pon Feb 11, 2019 1:21 am[/url]":1mpvh6o1]Kao što sam pisao ranije na ovoj temi, zidanje ovakvih bunkerčina od ambasada, i to na ovakvom mestu, u ovakvom kontekstu, je odraz izumiranja bilo kakvog poštovanja prema domaćinu i njegovom narodu. I tako nije samo u Srbiji nego u celom svetu. Nekada su međudržavni odnosi značili mnogo više i bili postojaniji (nije bilo kao danas, jedan dan ste partneri, drugi dan ekskomunicirate jedan drugog, treći dan vam se predsednici opet ljubakaju) , te su se i ambasade shodno tome birale i pravile mnogo pedantnije i brižnije. Jednomrečju, diplomatija je bila stvar prestiža i ugleda. O čemu svedoče brojna stara zdanja u Kneza Miloša, nekad najlepšoj ulici Beograda.

Danas toga nema, sve je postala birokratija i automatizacija, a Ameri su najviše doprineli da se taj bolesni trend raširi po svetu. Pogotovu posle nameštenog 11. septembra kad su ubedili svoj narod da mu preti terorizam čak i iz kutije ovsenih pahuljica. I onda vremenom tu bolest i paranoju prelili i na ostatak sveta, a usput doneli propise i prakse koji tražioce viza i turiste karakterišu kao st***, a ambasade pretvaraju u fabrike-bunkere. A fala bogu pa se i Evropljani brže bolje primiše na tu bolesnu praksu i eto nam betonskog kovčega u Kneza Miloša. Mada nisu samo oni krivi. Krivi su i domaći beskičmenjaci koji dozvoliše džukelama da naprave ovo. I onim drugim, američkim džukelama da se instaliraju u Maršalat na Dedinju koji su upravo oni uništili.

tacno, svi se nesto ogradjuju kao dijabole, uvek dam primer, pogledaj ambasadu Ceske, stoji nasred bulevara, lepa zgrada, nema vojnike ispred, verovatno moze da udje ko kako hoce bez 3 sata pretresa i 20 skenera, to dosta govori o njima, nisu nam se zamerali, nemaju cega da se plase, ameri moraju da prave buker, jer da imaju ambasadu ko Ceska, odma bi im neko upao da im se sveti, a to su i zasluzili

ja nikad ne bi dozvolio da se zidaju takvi bukneri, i ne bih stavljao nasu zandarmeriju da ih cuva, ako se diplomate neke zemlje ne osecaju sigurno u srbiji, nek ne dolaze, i nek se malo zapitaju zasto se ne osecaju sigurno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601454#p601454:i4anb65w je napisao(la):
unedfined » 11 Feb 2019 08:39[/url]":i4anb65w]Bože blagi koji ste hejteri i šovinisti. Da je zgrada ružna ružna je. Ali svo ovo paranoisanje i titranje teorija zavere i apsurdnih priča... Jeste li vi ljudi realni...
Treba da budemo zadovoljni današnjim stanjem? Treba da se prilagodimo nenormalnima samo zato što ih je više od normalnih?

Uvrede u tvojoj poruci odraz su tvoje kulture.
 
Ovo sa ambasadama je tacno sve!
Srbi su izgubili svako samopostovanje i mire se sa cinjenicom da im zlocinci ruze grad! Skidamo bre gace pred svakom bu*** a kao smo face! Ambasade, stambene kocke, nadogradnje, satro BH2O i sl. i mi se pravimo kao da je to trend! Jbg pa nisam dzabe danas slikao dom zdravlja Vracar ako me razumete...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ма лепо ако хође казамате нека праве на панчевачком путу, таман се уклапа са хангарима тамо :lol:
 
Merin-ov novi projekat. Ugao Murske i Maksima Gorkog. Livada iza OŠ Dosijet Obradović.

http://merinhill.rs/

Merin-Hill_Kamera-05.jpg


Agentica mi ga je spomenula kada sam uzimao svoj stan u Gronjem Gradu. Nezvanično su rekli da će cena biti negde između Merin Plaza-e i Gornjeg Grada.
Materijali su dosta iznad GG, pravi sendvič zid, ventilisana fasada, troslojni prozori. Keramika i sanitarije jače klase. Arhitekturno mi je lepše od GG i jedan od najlepših projekata u Beogradu. (Pravi krov!) Ako bude ispod 3000 skidam kapu (3000 je "između" Plaze i GG).

Francuski prozori zastupljeni u celom kondominijumu
Stolarija u sistemu aluminijum/drvo, troslojni staklopaket, spoljni/aluminijumski venecijaneri proizvođača Hunter Douglas sa elektro-motornim pogonom
Mineralna kamena vuna debljine 15 cm kao toplotna izolacija
Energetski pasoš efikasnosti ”B”
Hrastov parket, prve klase proizvođača Tarkett, daske velikih formata
Spušteni plafoni od gips-kartonskih ploča
Italijanska granitna keramika prve klase Rex
Podno grejanje u kupatilima
Sanitarije Laufen i baterije Hansgrohe
Ugradna rasveta u kupatilima
Ormarići ispod lavaboa u kupatilima
Klima uređaj vrhunskog kvaliteta proizvođača Daikin ili Mitsubishi
Sigurnosna ulazna vrata Bosal Lux
Optički i koaksijalni kabl
Priključak za kablovsku televiziju, telefon, interfon i sistem internog video nadzora

Jedinu manu projektu vidim to što je sa "pogrešne" strane Autokomande, ko ide sa Konjarnika ujutro na NBG zna o čemu pričam...
 
Vrh