Šta je novo?

Razni projekti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589648#p589648:3kxjxn70 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 19 Dec 2018 12:34[/url]":3kxjxn70]Kao da je postala sramota da investitor krene u neki projekat a da ne dozida minimum jedan sprat viška.

Штавише делује као да их терају да раде то

Не би ме чудило да је то неко подривање града у стилу INFRA :kum:
 
Хм, вероватно има истине у томе. Можда је цена ћутања = вредност тог једног (или више) спрата :?:
 
Cjena coravosti zavisi od lokacije gradnje ...nie isto za borcu i stari grad ...
Cuveni cecesjinista mirkovic uvjek napravi sprat do par spratova viska ..
 
Pošto Politika prećutkuje neke detalje, da čujemo ostatak priče od Novosti:

Investitori "Projekat - PNP" d.o.o. i izvođač radova "Struktura koncept" se ne oglašavaju. Radovi u Takovskoj 37 počeli su u oktobru, pošto je investitor do temelja srušio kuću Filipa Filipovića, predratnog revolucionara, koja je bila pod zaštitom Grada! Objekat star 134 godine trebalo je da bude sačuvan i inkorporisan u višespratnicu, odnosno budući hotel. "Novosti" su i tada pitale Grad i Zavod za zaštitu spomenika kako je investitor mogao da poruši ovaj objekat, i da li će biti kažnjen? Iz Zavoda smo tada dobili kratak odgovor da će "investitor morati da kuću sagradi onakvu kakva je bila, do poslednje cigle".

Zaposleni kod izvođača radova "Struktura koncept", čije kancelarije se nalaze prekoputa gradilišta u Takovskoj, u sredu nisu bili raspoloženi za razgovor. Na pitanje "Novosti" kako da dođu do investitora, rekli su: "Nikako. Gospodin slavi". Inače, i sedište investitora registrovano je na Takovsku 37, a prema podacima dostupnim u APR, zastupnik i većinski vlasnik je Predrag Pavličić iz Crne Gore.

"Novosti" su kontaktirale i sa Institutom za bezbednost i preventivni inženjering iz Novog Sada, koji je zadužen za nadzor na gradilištu. Ni tamo niko nije mogao da nam kaže nešto više o nastalim problemima na gradilištu.

Na pitanje "Novosti", upućeno Gradskoj građevinskoj inspekciji, da li je investitor imao sve potrebne dozvole za gradnju, kao i šta su zatekli tokom vanredne kontrole obavljene u utorak, nismo dobili odgovor.


Kako stanari okolnih zgrada kažu, sve dok kran nije bio demontiran, nisu mogli da spavaju. Porodice koje su iz višespratnica bile evakuisane, tek su u sredu mogle da se vrate u svoje stanove.
- To što investitori rade čist je bezobrazluk. Ovako ugroziti ljude, njihovu imovinu.... I ne znam šta su mislili kad su tako zazidali vodovodne cevi. Kako bi ih popravljali u budućnosti, kad sagrade hotel? Javašluk i bahatost - komentarisale su ogorčene komšije.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... noseci-zid

Kao što rekoh još pre mesec dana nakon pokušaja njihovog kera da mi zabrani da slikam gradilište - kauboji.
Nadam se da će ne samo da ih nateraju da sve vrate u propisno stanje nego i da će da ih dobrano oderu za svaki sat obustave saobraćaja, kao i za svaki sat koliko je trajala evakuacija stanara.
 
Ja sam sasvim slučajno par dana pre ove havarije prošao pored ovog gradilišta jedno veče i video veći broj ljudi sa šlemovima koji se bave nečim. Definitvno nisu bili fizički radnici, fascikle, čisti šlemovi, obučeni skupo. Čim sa čuo na vestima, znao sam da nisu džaba bili.

Uf, kako bi ih kaznio kao poruku svim drugim izvođačima. Izbili su desetinama hiljada građana vreme i novac iz džepa za cargo, taxi prevoz...
 
Boze, koja je ovo lazljiva ljiga... :blah:

"Vesić: Projekti od 20 milijardi evra
- Mi planiramo dugoročno i u dugom roku vidimo Beograd kao grad projekata, investicija, razvoja i napretka. Planirani projekti, uključujući i metro koji će se realizovati u narednih desetak godina, vrede više od 20 milijardi evra. “Mi ćemo graditi mostove, tunele i omogućiti građanima da se kreću lakše i jednostavnije. Takođe, gradimo i fabrike za preradu otpada (Vinča), ali i otpadnih voda (Veliko selo) jer nam je važno da naši sugrađani, pre svega naša deca, žive u zdravom okruženju - rekao je Vesić obrazlažući predlog budžeta Beograda za 2019. godinu."


https://www.blic.rs/vesti/beograd/djila ... -i/072wbyk
 
Šekspirova
IMG-20181217-113756.jpg
 
Da li neko zna nesto vise o Merin tornju??Nasao sam to na nekom sajtu Mern Holding a medju glavnim projektima su im Tc Indjija koji je gotov,cash&carry roda marketi sto je gotovo,nesto na Vracaru i ta kula.
 
Ili u bloku 26. U sklopu usca ima mesta za jos jednu kulu bez prooblema.
 
To je render za neku zgradu u Kini, a koji je Merin iskoristio kao ilustraciju zasvoj projekat. Zasad je poznata samo lokacija te potencijalne kule - Blok 42, na uglu Milutina Milankovića i Antifašističke borbe (licem u lice sa Siriusom).

Kada je NCR najavio projekat u Bloku 42, krenulo je loženje (pre svega na SSC), da će oni zapravo ići u ovu kulu. No, kako stvari trenutno stoje, NCR će u nižu zgradu (krmačicu) koja bi se gradila paralelno sa Železničkom stanicom Novi Beograd (paralelno u smislu prostora, a ne vremena), dok Merin planira da jednog dana napravi kulu u kojoj bi bio hotelsko-stambeni kompleks.

Tako se nastavlja suludi trend u Beogradu da se grade stambene kule (Navodni Beograd, Skyline, West 65...), a da se poslovni prostor gura u zgrade visoke max. 10 spratova.
 
Grad izopacene logike logike, kule - stambene a krmace - poslovne umesto obrnuto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590233#p590233:1scy2hti je napisao(la):
zexland » 22 Дец 2018 01:31 am[/url]":1scy2hti]Ova kula bi tako dobro legla negde pored Usca. Steta sto ovo nije Usce 2.
Обложити Ушће још једном транспарентном фасадом, доградити ТЦ и ето нам ово са рендера :D
 
Lepo primećeno, i prvo sam pomislio da je greška na renderu, ali stvarno napraviše tako. No dobro, razbija se malo monotonija.
 
Razbila bi se monotonija da ima i na drugim spratovima po širi prozor i to asimetrično...ovako samo glupost...
 
Vrh