Šta je novo?

Raskrsnica Jurija Gagarina i Omladinskih brigada

Da al me sad nerviraju bahati vozači koji ostave vozilo u desnoj traci da "samo nešto završe" i time blokiraju čitav talas vozila iza sebe koji moraju da se ubacuju nasilno...no to je stvar naše kulture (čitaj ne kulture)...
Mislim da bi pun pogodak bio i dislokacija stajališta za 95 i 89 iza raskrsnice, tome bi se dobile dve trake potpuno prohodne što je teoretski oko 4000 voz/h. Tada bi se mogla skratiti faza zelenog za pravo, koja je sad dosta dugačka čime bi se dobila veća frekfencija svih otvorenih pravaca u raskrsnici.
 
Da, ali da li ima mesta za zaustavljanje autobusa na stanici posle raskrsnice?
30-tak metara nakon raskrsnice se nalazi isključenje za benzinsku pumpu.
Poređenja radi, OMV-ova pumpa se nalazi 100-tinjak metara posle raskrsnice sa Gandijevom, a od tamošnje autobuske stanice do isključenja ima 60-tak metara (Google Earth).

Nisu samo bahati problem (definitivno nam treba više kamera koje ne bi snimale samo prolazak na žuto i crveno, već i pravac iz kojeg se dolazi).
Dovoljno je da se samo jedno vozilo zaustavi (kvar, sudar) i ulica se pretvara u parking.

Da, faza za pravo sada zaista deluje dosta dugačka :)
 
Barem na tom potezu ima mesta da odrade zaustavnu traku. Bahate iskoreniti je mnogo teza rabota.
 
Bar to nije teško, zato Srbija i dobija komunalnu policiju koja će medju ostalim i da brine o "bahatim". U gradovima i državama gde takva služba postoji, ne postoje "bahati" jer nijedan od njih nije spreman da plati trocifrenu za kaznu u evrima za tih 5min "parkiranja". Dodje čika pa ti slika tablicu i ode, ti i ne znaš da je on bio tu, posle mesec dana dobiješ nalog pa lepo platiš. Ako ne platiš, kamate su velike pa te oderu ko musa jarca i na kraju opet moraš da platiš.

Taj ko kaže da se mentalitet ljudi menja u decenijama nema pojma šta priča. Mentalitet naroda se može promeniti i za 5 godina. Verujte mi jer sam to video svojim očima. Ništa čoveka ne boli gore nego kad mora debelo da plati, verujte mi. Tada se svi izdresiraju i "bahati" više ne postoje. To znam i iz ličnog iskustva, koliko sam se para nadavao državi mogao sam sebi jedan prosečan automobil da kupim al' zato vozim ko instruktor jer sam isprepadan do koske.
 
stranac":3ernjnl3 je napisao(la):
Bar to nije teško, zato Srbija i dobija komunalnu policiju koja će medju ostalim i da brine o "bahatim". U gradovima i državama gde takva služba postoji, ne postoje "bahati" jer nijedan od njih nije spreman da plati trocifrenu za kaznu u evrima za tih 5min "parkiranja". Dodje čika pa ti slika tablicu i ode, ti i ne znaš da je on bio tu, posle mesec dana dobiješ nalog pa lepo platiš. Ako ne platiš, kamate su velike pa te oderu ko musa jarca i na kraju opet moraš da platiš.

Taj ko kaže da se mentalitet ljudi menja u decenijama nema pojma šta priča. Mentalitet naroda se može promeniti i za 5 godina. Verujte mi jer sam to video svojim očima. Ništa čoveka ne boli gore nego kad mora debelo da plati, verujte mi. Tada se svi izdresiraju i "bahati" više ne postoje. To znam i iz ličnog iskustva, koliko sam se para nadavao državi mogao sam sebi jedan prosečan automobil da kupim al' zato vozim ko instruktor jer sam isprepadan do koske.
Ti si sve u paravu, ali zaboravljas jednu sitnicu.......vlasnike besnih automobila. Njih ni normalna policija ne dira....bas da vidim oce li komunalna. :lool::lool::lool: stranac, pricas teoretski.
 
Narod vrlo lako nauci, pogledajte samo kako svi voze sa upaljenim svetlima :D

A sto se tice kaznjavanja bahatih, dovoljno je da procedura bude da inspektor/komunalni policajac fotografise prekrsaj (npr nepropisno parkiranje) i da racun stize postom. Ako je fotoaparat umrezen, kao sto su umrezeni parking aparati, onda bahati nema sta da uradi, cak i da vidi da je pribelezen.
 
Ne brini ti oko toga, jedno je Srbija pre-EU a drugo Srbija post-EU. Sve će to da se promeni, ništa vi ne brinite. Može Tadić, Koštunica ili ko je već na vlasti da radi šta hoće ali kod EU nema oću kakim, neću kakim. Tamo se zna red i kad počne EU da kontroliše srpske institucije, ni vlasnici besnih automobila neće biti imuni na zakon. Pa nisu sve ove države upicanjene od početka postojanja, i tu je nekada bio haos kao danas u Srbiji pa su sve doveli u red. Nije Srbija izuzetak. Za Srbiju je ulazak u EU od velike važnosti baš zbog tog reda i prava jer danas se ne zna ni ko pije ni ko plaća, a kada postaneš deo jedne unije i kada se nadležnosti prenesu i na neke druge institucije van države onda se igra menja.
 
stranac":3d6zfars je napisao(la):
Ne brini ti oko toga, jedno je Srbija pre-EU a drugo Srbija post-EU. Sve će to da se promeni, ništa vi ne brinite. Može Tadić, Koštunica ili ko je već na vlasti da radi šta hoće ali kod EU nema oću kakim, neću kakim.
To je standardna zabluda. Pa pogledaj Rumuniju, Bugarsku, Grcku, Portugal.....U Francuskoj i Britaniji je sve jace uverenje da treba da napuste EU. EU nije raj koji ce sve nase brljotine i probleme resiti. Muka mi je kada cujem da ce kada budemo deo Unije sve da bude med i mleko. Ljudi, osvestite se.
 
Slažem se, i ja to konstantno pričam ali pošto naši domaći političari ne umeju sami da primene neke zakone, uslaskom u EU će to MORATI. O tome se radi. Želim samo da kažem da ćemo neke stvari morati da uvedemo i sprovedemo želeli to ili ne a sve te stvari su za naše dobro. To je zbog toga što ulaskom u EU gubimo suverenitet i nadležnost pa nam je neko drugi gazda dok smo sada sam svoj majstor pa evo vidi kako stvari stoje. Ne govorim da ćemo za tri godine da budemo kao Austrija što neki mnogo vole da pričaju, ovde ne pričam o GDP-u uopšte nego o drugim manjim ali isto tako bitnim stvarima, primera radi: nova saobraćajna rešenja, veće kazne u saobraćaju, veća kontrola, nove informativne i insperktorske službe, umanjenje korupcije, zaštita životinja/kućnih ljubimaca, novi porodični zakoni itd itd. Ne pričam o standardu nego o kulturi na koju ćemo se morati, srećom, naviknuti jer će se nekultura kažnjavati dok sada svako radi šta hoće jer ovo nije pravna država.
 
stf":2yxvkxjy je napisao(la):
stranac":2yxvkxjy je napisao(la):
Ne brini ti oko toga, jedno je Srbija pre-EU a drugo Srbija post-EU. Sve će to da se promeni, ništa vi ne brinite. Može Tadić, Koštunica ili ko je već na vlasti da radi šta hoće ali kod EU nema oću kakim, neću kakim.
To je standardna zabluda. Pa pogledaj Rumuniju, Bugarsku, Grcku, Portugal.....U Francuskoj i Britaniji je sve jace uverenje da treba da napuste EU. EU nije raj koji ce sve nase brljotine i probleme resiti. Muka mi je kada cujem da ce kada budemo deo Unije sve da bude med i mleko. Ljudi, osvestite se.
Tacno tako. (+)
Srbije nikada nece biti sustinski deo EU iako ce mozda formalno postati clanica u neko dogledno vreme, isto kao i Bugarska, Rumunija itd.
Mnogo toga bi tu trebalo da se promeni, najvise u glavama ljudi pa cak i temepramentu sto prosto ne ide...

p.s. cuj Francuska i Britanija?;) Ovde u Austriji postoje i partije koje su sutra spremne da organizuju referendum o ponovnom uspostavljanju granica ka istoku, samo kad se dokopaju vlasti, a sve vise imaju podrsku glasaca...kap koja je prelila casu je bilo ukidanje viza za Balkanske drzave kada su osvanuli strasni naslovi u svim novinama u Austriji tipa 'Cuvajte tasne, od sutra bez viza 3 zemlje Balkana' ili 'Nova glupost Brisela, do juce ratom pogodjene Balkanske zemlje od sutra bez viza'.

Ja uopste nisam optimista jer mi se cini da je neko ludilo zahvatilo taj narod kakvo dosad nikad nije bilo ... a bilo je mnogo tezih trenutaka. Seku psima sape, prebijaju strance (ovaj poslednji slucaj sad sa holandjaninom me je definitivno uverio da ne pricam vise nikad nemacki u Bgu na ulici sa nekim koga dovedem iz Austrije a ne znam koji bi drugi jezik?....)...i nije cak ni to toliko strasno sto je jedan momak ili skupina momaka prebila tog holandjanina te noci jer svugde ima bu****....strasno mi je to sto sam na nekim srpskim forumima (ne bih navodio kojim) naisao na gomilu postova podrske napdacima ili u najmanju ruku neosudjivanja istih od strane forumasa....sve dok je tako, nema boljitka. Jer to vise nisu pojedinci, to nije grupa...to su mase, to je nacija ako se takve stvari desavaju tako ucestalo. A mi ovde utopisti pricamo o nekim zakonima o zastiti zivotinja, propisnom parkiranju, EU.... divota;)
Da ne duzim vise posto vec odoh u offtopic, poenta je jasna.
 
Igra bez granica.. Svakog dana smo svedoci jednog zacaranog kruga.
Kamere, vece kazne, automatsko slanje na kucnu adresu, a sta cemo sa naplatom. Pogledajte koliko fizickih i pravnih lica duguje drzavi na osnovu ne naplacenih racuna. Neko jednostavno odbija da plati, koristi cinjenicu da pravni sistem nemamo, razvlace se procesi do maksimuma. Drugi, opet, stvarno nemaju da plate, sa obzirom na primanja i zarade. Treci, inadzije ( i ja sam to pomalo ) koji se pitaju sta se placa, stanje puteva, kvalitet benzina, manjak odgovarajuceg parkinga po celom gradu, birokratija oko osnovnih potreba, korupcija na svakom cosku, itd.
Kako da prijatnije zivimo? Jedino sa ogromnim ulaganjima u sve sto vidimo i koristimo, a nakon toga politikom strozijih zakona, vecim kaznama, budemo naterani da novo stanje odrzavamo.
Para za to nema, niti ce biti, kako izgleda. Drustvo, navike i obicaji se grade decenijama, pa i vekovima, ko ocekuje neku promenu preko noci, je najblaze receno, naivan.
 
cones":2q5x69cw je napisao(la):
Igra bez granica.. Svakog dana smo svedoci jednog zacaranog kruga.
Kamere, vece kazne, automatsko slanje na kucnu adresu, a sta cemo sa naplatom. Pogledajte koliko fizickih i pravnih lica duguje drzavi na osnovu ne naplacenih racuna. Neko jednostavno odbija da plati, koristi cinjenicu da pravni sistem nemamo, razvlace se procesi do maksimuma. Drugi, opet, stvarno nemaju da plate, sa obzirom na primanja i zarade. Treci, inadzije ( i ja sam to pomalo ) koji se pitaju sta se placa, stanje puteva, kvalitet benzina, manjak odgovarajuceg parkinga po celom gradu, birokratija oko osnovnih potreba, korupcija na svakom cosku, itd.
Kako da prijatnije zivimo? Jedino sa ogromnim ulaganjima u sve sto vidimo i koristimo, a nakon toga politikom strozijih zakona, vecim kaznama, budemo naterani da novo stanje odrzavamo.
Para za to nema, niti ce biti, kako izgleda. Drustvo, navike i obicaji se grade decenijama, pa i vekovima, ko ocekuje neku promenu preko noci, je najblaze receno, naivan.
Što sam stariji sve više sam ubeđen upravo u ovo!
 
Rigorozne mere čuda prave. Kada ne možeš od seljaka da napraviš gradjana, možeš bar da ga nateraš da se pravi gradjan. Posle to dolazi samo od sebe.
 
Elem, ova raskrsnica...

Jutro se vozač 73-tojke kojom sam išao na posao malo prešao, nije se prestrojio za skretanje nego je nastavio dalje i stao na staru stanicu.
Zbog njegovog prestrojavanja između (sada već bivše stanice njegove linije) i semafora, napravila se kolona od 100m u dve trake koje produžavaju pravo :)
 
cones":c3x7iv4w je napisao(la):
Igra bez granica.. Svakog dana smo svedoci jednog zacaranog kruga.
Kamere, vece kazne, automatsko slanje na kucnu adresu, a sta cemo sa naplatom. Pogledajte koliko fizickih i pravnih lica duguje drzavi na osnovu ne naplacenih racuna. Neko jednostavno odbija da plati, koristi cinjenicu da pravni sistem nemamo, razvlace se procesi do maksimuma. Drugi, opet, stvarno nemaju da plate, sa obzirom na primanja i zarade. Treci, inadzije ( i ja sam to pomalo ) koji se pitaju sta se placa, stanje puteva, kvalitet benzina, manjak odgovarajuceg parkinga po celom gradu, birokratija oko osnovnih potreba, korupcija na svakom cosku, itd.
Vrlo jednostavno. Postoji baza podataka gde su sve kazne...kada dodjes da registrujes kola ponovo, ako nisi platio kazne, nema registracije. Tj., mozes da izmiris te obaveze uz registraciju. Sad ce neko da kaze, pa ne moze tako, vozice ljudi neregistrovana kola...fino. Kontrola da li su kola uredno registrovana povremeno, ko vozi auto bez registracija, isti mu se oduzima - na mestu.

Drugo, imam apsolutno 0% sazaljenja prema nekome ko "nema da plati kaznu" - zasto je ucinio prekrsaj? Da nije prekrsio zakon, ne bi ni morao da razmislja o tome kako da plati kaznu. Trece, sto se tice inadzija, takvo ponasanje je samo pronalazenje izgovora za sopstveno lose ponasanje. To je logika po principu, policija je korumpirana, zato ko ih j***, ja cu da se parkiram na sred ulice. Potpuno naopako. To je takodje naopaka logika koja nalaze "necu ja da se ponasam kako treba, sve dok X ne bude radio Y kako treba" - ili drugim recima, kud svi Turci tu i mali Mujica. To je to vecito ocekivanje da neko drugi prvo uradi nesto, pa cemo tek onda mi da razmislimo o sebi. To ne moze tako. Pocnimo od sebe. Jer nad sobom imamo najvise kontrole.

To sto smo siromasni, ne znaci da moramo biti prljavi. To sto su politicari korumpirani, ne znaci da mi treba da budemo bahati vozaci. Nije tesko biti fin.
 
Da stvarno postoji namera da se prekine bahaćenje, kamere koje su postavljene na ove nove konstrukcije širom NBG-a bi snimale pravac iz kojeg saobraćaj dolazi i imali bi dokaze protiv onih što ne poštuju ograničenje brzine, motorcikliste koji voze na jednom točku, parkirane "na 5 minuta".
Ne, one su tu da snime ako neko prođe na žuto! Čak ni na crveno teško da može, pošto je reko ko lud da se zakuca u kolonu koja mu seče pravac.
 
^
Upravo tako,samo pare pare,sada kada stave i one mreze na raskrsnice ima da uzimaju novac samo tako,mada bar je neki napredak.
 
relja":hij8otej je napisao(la):
Da, ali da li ima mesta za zaustavljanje autobusa na stanici posle raskrsnice?
30-tak metara nakon raskrsnice se nalazi isključenje za benzinsku pumpu.
Poređenja radi, OMV-ova pumpa se nalazi 100-tinjak metara posle raskrsnice sa Gandijevom, a od tamošnje autobuske stanice do isključenja ima 60-tak metara (Google Earth).
Да, то може заиста да представља проблем да се станица премести.
stf":hij8otej je napisao(la):
U Francuskoj i Britaniji je sve jace uverenje da treba da napuste EU.
Британија је нешто сасвим друго. Нису они ни ушли у ЕУ ради неког повезивања. Што се тиче осталих, о томе може да се дискутује.
 
Wile E. Coyote":2ps0p6pg je napisao(la):
Да, то може заиста да представља проблем да се станица премести.
To je i jedini problem da se tako nešto uradi.
Ova zemlja mora da napravi veliki napredak da bi vlasti na primer, uklanjale benzinske pumpe da bi bilo prostora za stajališta gradskog prevoza.

Za sada i nema velike potrebe za tako nešto. Ovo rešenje odlično funkcioniše i stanje je neuporedivo bolje.
 
vucko":1jghf60w je napisao(la):
^
Upravo tako,samo pare pare,sada kada stave i one mreze na raskrsnice ima da uzimaju novac samo tako,mada bar je neki napredak.
Mreže su jedina mera, u poslednje vreme, koju zdušno podržavam i za koju mislim da će značajno doprineti kvalitetu saobraćaja - jer oni će loviti kamericama one koji prođu na žuto, a za one koji uđu i stoje 5 minuta u raskrsnici nikom ništa. Takođe, trebalo bi da počnu ozbiljno i na drugim raskrsnicama da kažnjavaju zaustavljanje u raskrsnici (doduše, šta očekivati kad i panduri koji regulišu saobraćaj jedno što znaju je da pune rasksrnicu)...
 
Vrh