Šta je novo?

Privatni prevoznici

Ako neko hoće da ga uhvati da znate da ide posle Volvoa, ja sam imao sreće da mi odmah naidje i ovo je uživanje. Ali najsmesnije od svega su reakcije ljudi iz Sremcice, bukvalno svi u soku, ne mogu da veruju da im je naišao novi bus
Izgleda da ga je obisao Volvo,u Sremcici je bio pre Volvoa.Mislim da ga je svako slikao iz sremcice 😂
 
Jel MAN isključen iz saobraćaja? Videh Volvoa pre 5 minuta, al njega nema nikako, 10 zglobnih MAZ-a me je prošlo lol..
 
Nema ga na Beograd plus aplikaciji, tako da se to ne može znati, izgleda nisi te sreće kao ja danas. Priča se da ovo nije jedini Man i da će ih stići još u Clc, a uz njih i solo Scanie i da će totalno promeniti vozni park
 
Man izgleda top a pogotovo ga krasi beli displej.

Danas sam imao potrebe da se vozim linijom 35 a pošto nisam žurio hteo sam da isprobam električni Otokar međutim ni tih autobusa nema na aplikaciji. Pretpostavio sam da ne saobraćaju i da su ih možda povukli zbog nekih problema. Stao sam na stajalište da bih sačekao prvi 35 kad eto baš električnog Otokara. Spolja izgleda zaista lepo i savremeno mada malo manje skladno od dizel varijante koja mi je najlepši turski gradski autobus. Unutra je faktički isti kao dizel varijanta. Za razliku od prethodnih Ćurdinih ovi nemaju tapacirana sedišta. Ide bez ikakvih poteškoća čak i na usponu prema Lešću ali ga vozač iz Šri Lanke nije preterano gazio pa ne bih mogao da kažem koliko zapravo ima snage. Zvuk je kao kod trolejbusa ali tiši i mislim da putnici uglavnom ne znaju da se voze vozilom na struju.

Ovo su nam prvi autobusi na struju koji su zamenili dizelaše i faktički smanjili emisiju gasova.

Citari, Conecti, Manovi i Scanie... da li možemo očekivati kvalitetnija vozila kod privatnika u budućnosti?
 
IMG_9680.jpeg

IMG_9681.jpeg

busspotter107
 
Kažem ja, i oni su se srozali. Jedino još nisu agresivni kao neki naši, verovatno jer znaju da su manjina i u tuđoj zemlji, i boje se da ih ne vrate nazad.
Ali po svemu ostalom, svake nedelje sve više liče i voze kao ovdašnji vozači.
priča se da je jedan privatni prevoznik (šest slova) imao priliku da se na teži način uveri u solidarnost i agresivnost šrilančana u tuđoj zemlji... ne znam detalje.
 
Kada sam na temi Displeji pomenuo da treba da se postepeno pređe na bele displeje i da je to trend, nisam dočekan sa nekim oduševljenjem. Drago mi je da ima još njihovih ljubitelja 😁
 
Ovo je sigurno najbolji i najkvalitetniji bus u gradskom prevozu, a priča se da ce ih biti jos 11 u C&LCu, samo se pitam gde će ih nabaviti posto je ovaj Man sajamski primerak i onda je moguće da će biti više razlicitih modela, ali u svakom slučaju nas čeka vrlo zanimljiv period u gradskom prevozu. Da mi je neko pričao da ćemo gledati Manove i Citaro C2 u gradskom prevozu, ne bih mu verovao i to kod privatnika
 
Треба ипак удисати издувне гасове 13 сати, тако да је заслужио.
 
Znači, za uvozne vozače biće: "E, dugo su nam i trajali!"
A apropo toga, videh da Nepalke čiste Urgentni centar. I to besprekorno.
 
Odličan je, ima četvorostepeni menjač, motor je bučan kad ide malo brže (više od 60ak km/h) jer je bus napravljen za grad, sedišta su udobna, ima 74 mesta za stajanje i 32 za sedenje
 
Vrh