Šta je novo?

Prijepolje - man.Mileševa - Aljinovići

Како лепо раде обалпутврду са каменом док су у Београду Топчидерку само избетонирали.
 
Prilično obimni radovi na ovih 6km regulacije reke i izgradnje obaloutvrde. A mora da se sanira i čitav potes od 100met ovog klizišta sa leve strane puta.
IMG_20240603_073248.png
 
Ovaj put/ulica će mnogo olakšati prilaz manastiru, a kako se pominje pred kraj vide-a u članku godišnje dolazi oko 400.000 turista. Ali, u gradu nema hotela i oni mogu da koriste samo konake u manastiru. Dva su prodata i čeka se renoviranje, a ima nekih obećanja i planova za nove hotele.

 
Poslednja izmena:
Šta je sa putem za Aljinoviće (Sjenicu) ?

Manastir pa manastir, ima li išta dalje?
 
O putu za Aljinoviće nema ni najave jer su uvalili priču kako će se graditi veza preko Vodne Poljane na Zlataru i tako spojiti sa budućom magistralom Nova Varoš - Sjenica. Ali to je duža veza prema Sjenici i autoputu na Pešteri.
Inače, ovde je tema o Prijepolju i Mileševi pa zato pišemo o tome.
1000002337.png
 
Poslednja izmena:
Tema je :

Prijepolje - man.Mileševa - Aljinovići

a tebi hvala na karti.

:sesir:
 
Ovde je tema i o drugim projektima u Prijepolju :
1000002344.jpg


 
Bezveze je zatrpavati temu lokalnim putem, gradska ulica koja se pravi.

Da li se može uticati da sklonimo ove bandere sa sred trotoara? Bar da su uz ivicu, ovako...
 
Znači, autobuska i ž.stanica će najzad biti povezane sa centrom grada novom ulicom. A i "Lidl" će sada početi da gradi na lokaciji koju je kupio. Bilo je krajnje vreme da se loš makadamski put od pola km zameni gradskom ulicom pored Lima.
Tu se apsolutno slažemo. Bila je to sramota za centar grada. . .
Ulica od pola kilometra je značajna i za veći grad, a na temi nije "bezveze" pisati i o vezi bas-želj. stanice sa putem do manastira Mileševa.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da ja živim u nekom drugom gradu i da do sad nismo mogli doći do Mileševe. I dalje će najbrži pravac od stanice do Mileševe biti koji je i sad, saobraćajnicom (magistralom) čija je rekonstrukcija u toku. Ovaj put će biti nešto bliži, ali će prolaziti kroz centar grada, pa neće biti brži, posebno u špicevima.

Ovaj put je značajan iz drugog razloga, što širi grad na levu obalu Lima, a pomešao si skroz pravce, ovo nema apsolutno nikakve veze sa Mileševom. Možda bi i imalo da nam pruga nije devastirana.

Što se tiče 400-500m ovog puta, on postoji već dosta dugo, samo je nažalost bio neasfaltiran godinama, što je sramotno. Posebno jer je to najbrža veza (strogog centra) grada sa autobuskom i železničkom stanicom.

Ima tu još 100 polu-informacija koje se zanemaruju u propagandnim materijalima, a koji ljudima koji nisu iz Prijepolja mogu skroz promeniti sliku. Zaista ne mogu da dozvolim da klimam glavom na propagandu za koju znam da nije istina. Ako ćemo građevinski da pričamo o ovoj saobraćajnici, hajde da razgovaramo o 2 stvari:

1. Zašto je promenjen urbanistički plan za ovaj deo grada zbog Lidla? Iako je to veliki investitor, da li je to u interesu građana ili ne? Da li se tako uništava domaća privreda, ili je to podsticaj za domaće tržište? Da li je u redu prilagođavati planove za dolazak velikih supermarketa, posebno u zonama planiranim za uži centar grada? Ima argumenata za obe strane.
2. Zašto su bandere na sred trotoara?

Inače, da se vratim na temu, kako čujem, izgleda da se zavrće slavina za ove puteve (mislim na put Mileševa Prijepolje), iako se nadam da nije tačno. Tako se priča po gradu. Ja se ipak nadam da će se zbog svetinje ipak biti novca za ovaj put i da crkva neće dozvoliti da se ovom projektu ukine novac.

Još jedan fun-fact koji se ne pominje: Vučić je obećao episkopu Mileševskom da će put biti gotov do Vidovdana. 2022. Javno. I to u januaru 2022.
"Председник Републике Србије Александар Вучић је приликом посете општини Прибој најавио да ће пут до манастира Милешева бити завршен до Видовдана, као и да ће изградња гасовода у овом делу земље бити завршена до краја године"

Nema ni ovog gasovoda, ako se neko zabrinuo.
Edit: citat izdvojen.
 
Što se tiče 400-500m ovog puta, on postoji već dosta dugo, samo je nažalost bio neasfaltiran godinama, što je sramotno. Posebno jer je to najbrža veza (strogog centra) grada sa autobuskom i železničkom stanicom.
Upravo sam to citirao da će biti asfaltiran put od 516m do centra grada odakle počinje put do Mileševe. A i ja se nadam da nije tačno to što se "priča po gradu" da se stopira gradnja puta do manastira. Izbori su bili i prošli, ali narod je i dalje u predizbornoj kampanji.
 
Poslednja izmena:
Vrh