Šta je novo?

Preživeti Office

MC_

Professional
Učlanjen(a)
14.11.2017.
Poruke
11.791
Pohvaljen
12.072
Ne, ne radi se o trikovima i savetima za Microsoft Excel ili Word.

Ovde "office" predstavlja korporativni office. Mesto gde mnogo ljudi radi i pati, ili samo pati.
Mesto gde se dnevno boraviosam i vise sati.
Mesto koje neki koriste za muvanje, drugi za "strucno usavrsavanje, treci da igraju igrice ceo dan. Neki i samo da rade kao mali, bedni crvi koji ostaju i posle, i vikendom, i dalje.

Kako preziveti ideologiju sintetickih tepiha i pastelnih boja, zgrade na Novom Beogradu.
Sta kad dodje "teambuilding", raygovori o preformansama. Kako prevariti menadzere i menadzerke, sve one prikrivene ili otvorene psihopate, nerdove, kako pobediti moderne tehnike samoponizavanja kao sto su Scrum sastanci i ostalo.

Sve o modernom radnom mestu, O jednim te istim, ili bas originalnim salama. Ili frizurama.

Izvolite.

Topik insiprisan ovom knjigom

https://en.wikipedia.org/wiki/Bullshit_Jobs

i ovim

https://www.youtube.com/watch?v=Nfi_Z-l_0jE
 
Ne znam sto se patis sa gradom i preskupim stanovima, liberalnim kapitalizmom, vidi se da si "narodni covek".
Lepo na selo, bavi se organskom prozivodnjom, ukini internet i tv, i ima da procvetas.
 
Moj savet ako ti rad kao zaposlen smeta je da postaneš freelanser, ako znaš da radiš posao, nećeš biti gladan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771735#p771735:3jzdqoot je napisao(la):
chiko » 03 Сеп 2020, 22:07[/url]":3jzdqoot]Ne znam sto se patis sa gradom i preskupim stanovima, liberalnim kapitalizmom, vidi se da si "narodni covek".
Lepo na selo, bavi se organskom prozivodnjom, ukini internet i tv, i ima da procvetas.

amen brother. и форум ће да процвета

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771729#p771729:3jzdqoot je napisao(la):
MC_ » 03 Сеп 2020, 21:58[/url]":3jzdqoot]Ne, ne radi se o trikovima i savetima za Microsoft Excel ili Word...

мени је већ 6 месеци канцеларија дневна соба. тако да баш и немам таквих проблема. а нисам ни имао док сам седео у канцеларији
 
Ja sam freelancer. Vec godinama.
Ovo je tema za one koji su jos unutra.

Recepti za izbegavanje posla u uslovima savremene kontrole.

Evo jednog trika: "Covek je umesto web browsera koristio Lybx tekstualni browser. https://en.wikipedia.org/wiki/Lynx_(web_browser)
Svi su mislili da radi nesto vazno u nekom script jeziku.
A on je samo gledao internet.
 
A moze prevod ovog engleskog u postovima na srb jezik ...npr scrum sastanci i ostalo ...
 
Ja ozbiljno pito ti odma tito partija omladina akcija ....
 
Mnogi tvrde da su prevarili sistem, medjutim direktna konfrontacija sa sistemom je besmislena. "Ako ne slusas kurvin sine, neces ni jesti" je stih B. Stulica koji najbolje opisuje stanje u kome se nalaze zaposleni u korporaciji i od koga svakog hvata jeza.

Na samom pocetku je najvaznije sledece. Tamo gde radite, to nije "vasa firma", prema njoj ne mozete gajiti bilo kakave emocije, ponajmanje pozitivne. Svaka firma postoji smao zbog zarade, zbog profita vlasnika ili akcionera. Vi ste tu rob, to sto od parakoje zaradite u firmi placate stan i hranu, tp je smao zato sto oni znaju da cete umreti ako vam ne plate, te da ste mrtvi beskorisni.

Drugo. Ma kakav da je posao, ma koliko uveravali sebe da je zanimljiv, radi se o robi. Roba pripada gazdi i prodaje se ne trzistu. Proizvod nije vas, ma kako bili vezani za njega.

Trece. Sve se da nadoknaditi osim vremena. Takav je zakon termodinamike, kosmosa i prirode uopste. Vreme koje date gazi nece se nikada vratiti. Radeci u firmi vi u stvari prodajete svoj zivot gazdi. Najcesce za male pare. (Dok ovo pisem posmatram svoj 13 godina star mobilni telefon. Razbijen i izgreban. Ali ardi. Razmisljam, koliko bi vremena morao da dam gazdi da sam bio uredan potrosac i kupovao nove modele)

Zvuci naivno, ali prethodne tri premise sprecavaju ljude da razumeju svoju poziciju u sistemu.
Kada ih dobo shvatimo mozemo se posvetiti najvaznijem cilju.

Kako preziveti uz minimalno radno vreme.

(Apologeti rada (i protestantizma, kao srpski Vodja AV) optuzice me za lenjost. ali rad nije samo ono sto se desava po firmama. MOzete cuvati decu, kuvati rucak, pisati knjige, prevoditi i besplatno poklanjati knjige, mozete da gajite povrce za sebe i opet da ne budete ili d aminimalno budete na trzistu. Sve to je posao. Tu nema lenjosti. Ako mrzite posao, ne znaci da ste lenjih.
Uostalom, vredni ljudi su napravili pakao koji zivi populacija nase planete. Vreme je za spore i lenje.

Sem toga, da li ste znali da milioneri putuju sporo, jahtama. Pa ako neko poznaje sistem, to su oni.
 
A sta je sa ovim sto su sami sebi gazde ...pekar obucar krojac advokat zubar...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772560#p772560:3jplhjq6 je napisao(la):
MC_ » 07 Sep 2020, 15:19[/url]":3jplhjq6]Mnogi tvrde da su prevarili sistem, medjutim direktna konfrontacija sa sistemom je besmislena. "Ako ne slusas kurvin sine, neces ni jesti" je stih B. Stulica koji najbolje opisuje stanje u kome se nalaze zaposleni u korporaciji i od koga svakog hvata jeza.

Na samom pocetku je najvaznije sledece. Tamo gde radite, to nije "vasa firma", prema njoj ne mozete gajiti bilo kakave emocije, ponajmanje pozitivne. Svaka firma postoji smao zbog zarade, zbog profita vlasnika ili akcionera. Vi ste tu rob, to sto od parakoje zaradite u firmi placate stan i hranu, tp je smao zato sto oni znaju da cete umreti ako vam ne plate, te da ste mrtvi beskorisni.

Drugo. Ma kakav da je posao, ma koliko uveravali sebe da je zanimljiv, radi se o robi. Roba pripada gazdi i prodaje se ne trzistu. Proizvod nije vas, ma kako bili vezani za njega.

Trece. Sve se da nadoknaditi osim vremena. Takav je zakon termodinamike, kosmosa i prirode uopste. Vreme koje date gazi nece se nikada vratiti. Radeci u firmi vi u stvari prodajete svoj zivot gazdi. Najcesce za male pare. (Dok ovo pisem posmatram svoj 13 godina star mobilni telefon. Razbijen i izgreban. Ali ardi. Razmisljam, koliko bi vremena morao da dam gazdi da sam bio uredan potrosac i kupovao nove modele)

Zvuci naivno, ali prethodne tri premise sprecavaju ljude da razumeju svoju poziciju u sistemu.
Kada ih dobo shvatimo mozemo se posvetiti najvaznijem cilju.

Kako preziveti uz minimalno radno vreme.

(Apologeti rada (i protestantizma, kao srpski Vodja AV) optuzice me za lenjost. ali rad nije samo ono sto se desava po firmama. MOzete cuvati decu, kuvati rucak, pisati knjige, prevoditi i besplatno poklanjati knjige, mozete da gajite povrce za sebe i opet da ne budete ili d aminimalno budete na trzistu. Sve to je posao. Tu nema lenjosti. Ako mrzite posao, ne znaci da ste lenjih.
Uostalom, vredni ljudi su napravili pakao koji zivi populacija nase planete. Vreme je za spore i lenje.

Sem toga, da li ste znali da milioneri putuju sporo, jahtama. Pa ako neko poznaje sistem, to su oni.
Je l' svrha tvog boravka na forumu propagiranje Partije radikalne levice?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772822#p772822:20lfuz1s je napisao(la):
DzonTravolta » Uto Sep 08, 2020 8:09 am[/url]":20lfuz1s]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772560#p772560:20lfuz1s je napisao(la):
MC_ » 07 Sep 2020, 15:19[/url]":20lfuz1s]Mnogi tvrde da su prevarili sistem, medjutim direktna konfrontacija sa sistemom je besmislena. "Ako ne slusas kurvin sine, neces ni jesti" je stih B. Stulica koji najbolje opisuje stanje u kome se nalaze zaposleni u korporaciji i od koga svakog hvata jeza.

Na samom pocetku je najvaznije sledece. Tamo gde radite, to nije "vasa firma", prema njoj ne mozete gajiti bilo kakave emocije, ponajmanje pozitivne. Svaka firma postoji smao zbog zarade, zbog profita vlasnika ili akcionera. Vi ste tu rob, to sto od parakoje zaradite u firmi placate stan i hranu, tp je smao zato sto oni znaju da cete umreti ako vam ne plate, te da ste mrtvi beskorisni.

Drugo. Ma kakav da je posao, ma koliko uveravali sebe da je zanimljiv, radi se o robi. Roba pripada gazdi i prodaje se ne trzistu. Proizvod nije vas, ma kako bili vezani za njega.

Trece. Sve se da nadoknaditi osim vremena. Takav je zakon termodinamike, kosmosa i prirode uopste. Vreme koje date gazi nece se nikada vratiti. Radeci u firmi vi u stvari prodajete svoj zivot gazdi. Najcesce za male pare. (Dok ovo pisem posmatram svoj 13 godina star mobilni telefon. Razbijen i izgreban. Ali ardi. Razmisljam, koliko bi vremena morao da dam gazdi da sam bio uredan potrosac i kupovao nove modele)

Zvuci naivno, ali prethodne tri premise sprecavaju ljude da razumeju svoju poziciju u sistemu.
Kada ih dobo shvatimo mozemo se posvetiti najvaznijem cilju.

Kako preziveti uz minimalno radno vreme.

(Apologeti rada (i protestantizma, kao srpski Vodja AV) optuzice me za lenjost. ali rad nije samo ono sto se desava po firmama. MOzete cuvati decu, kuvati rucak, pisati knjige, prevoditi i besplatno poklanjati knjige, mozete da gajite povrce za sebe i opet da ne budete ili d aminimalno budete na trzistu. Sve to je posao. Tu nema lenjosti. Ako mrzite posao, ne znaci da ste lenjih.
Uostalom, vredni ljudi su napravili pakao koji zivi populacija nase planete. Vreme je za spore i lenje.

Sem toga, da li ste znali da milioneri putuju sporo, jahtama. Pa ako neko poznaje sistem, to su oni.
Je l' svrha tvog boravka na forumu propagiranje Partije radikalne levice?

ne. nikakve partije. znam d aje prvi deo dosadan, ali bice i smesnih momenata. Ovo je o radu u korpoacijama, velikim firmama sa velikom birokratijom, menadzerima, PR ovima, , ljudima sa berze....
 
Ti rece da ne radis tamo, kako onda tako dobro znas ?
Jel mozes da navedes konretne firme u Srbiji, gde je upravo ovako kako si opisao ?
Inace meni ovo sto si naveo izgleda suprotno od korporativnog bulshita, ali i dalje bulshit.
 
Radio sam na takvim mestima, vise ne. Sada isto radim za njih, ali od kuce i krace.
Razmisljam da napisem knjigu o tome, koliko god delovalo neskromno.
Strategije zabusavanja treba oplemeniti.

Mnogi moji prijatelji unisteni su u tom ludackom sistemu dobrovoljnog ropstva.

Pitam jednog od njih:

"Do kad radis?"
"Pa ostajem do 7-8h"
"Zasto, traze to od tebe?"
"Ne, ne traze, ali svi ostaju..."



Citao sam i literaturu.
https://www.amazon.com/Disciplined-Mind ... 0742516857
"Cubed: A Secret History of the Workplace"
https://www.amazon.com/Corrosion-Charac ... 0393319873
 
Vrh