Šta je novo?

Podeli troškove

Urbanista

Intermediate
Učlanjen(a)
25.11.2009.
Poruke
366
Pohvaljen
2
Pogledajte ovaj sajt i njhovu ideju:

*Putujete svojim kolima sami? Pronadjite saputnike i PODELITE TROŠKOVE puta!

* Putovali biste, ali nemate kola? Pronadjite vozača, putujte udobno i platite jeftinije od autobuske karte!

Ako ti se svidela ideja, možeš lako obavestiti prijatelje da se priključe grupi kako bi ti se povećala šansa da nadješ oglas.

O nama:

- Omogućavamo brzo pregledanje oglasa vozača i putnika u cilju deljenja troškova puta.

- Nadjite oglas, kontaktirajte vozača/putnika, dogovorite se oko detalja, putujte, štedite

- Ovakav način putovanja uspešno funkcioniše oko 3 godine u evropskoj uniji.

- Korišćenje web site-a je besplatno za sve korisnike.
http://www.podelitroskove.rs/
 
He he pročitao sam to u štampi...samo da nam ne predlože taj sistem umesto Teškog Metroa :)
 
Meni zvuči zanimljivo, jedino se postavlja pitanje s kim ćeš putovati jer ga ne poznaješ ali ako ga "zamisliš" kao taksistu, verovatnoća bi bila slična... :rolleyes:

Ideja je odlična, po meni. Ja sam planirao da sa drugarima podelimo trošak nekog putovanja ali nikako da se uklopimo s vremenom. Samo je jednom to uspelo, a u pitanju je bila tura po vojvođanskim gradovima...
 
Dobra idejta,tipa kao sto na jednom drugom forumu povezanom sa muzikom se desi situacija.TIpa ides na neki festival u inostranstvo i nadjes saputnike i umesto da platite voz/avion skoknete kolima,ispadne vas manje a bude i zanimljivije :)
 
Mislim da će to biti još jedna opcija za"dvoje su se tako smuvali" :D ali ozbiljno korist će biti za jedan uži krug koji poslovno putuje,možda i za letnja turistička putovanja,posebno za Cg.
 
Ma kakva CG?! Meni se ide na Zapad... Jedan nudi na leto 2010. Amsterdam, Berlin, Pariz na šta mi ide voda na usta ali ne znam ko je... :rolleyes:
 
A i da te prodaju u belo roblje bar ces ces videti sveta pre toga,sve ima cenu ;)
 
Bar ćete znati šta se dešava sa mnom ako me nema na forumu... :lool:

Edit: Vučko, srećan ti 1000. post! Ići ćeš u raj! :D
Drago mi je što si na mom topic-u to postigao! :kk:
 
Meni je ova ideja mnogo bliža upotrebi prilikom gradske vožnje tj. putovanja na posao (i sa posla) gde bi trebalo nekako uticati na građane koji koriste kola da gledaju da povezu svoje komšije koje idu u istom smeru, a sve u cilju smanjenja izduvnih gasova, a istom tom prilikom bi se makar za mrvicu smanjile i automobilske gužve (u nekom dužem periodu eksploatacije sistema). U San Francisku sus e građani sami organizovali i već sprovode takav sistem, a koliko sam čitao sistem se pokazao više nego dobrim, pa su tako komšije iz jedne zgrade napravili plan ko kad vozi tokom radne nedelje i tako umesto da imamo 5 automobila na ulici koji će emitovati velike količine ugljendioksida, imamo jedan automobil, manju potrošnju goriva za svačiji auto, manje gužve, itd.
 
Naravno! U nekim zemljama, poput Kube i Turske, vozač je u zakonskoj obavezi da preveze onog koji stopira na ulici, a pritom ima slobodnog mesta u kolima!
 
Ma tu 'ideju' su samo prekopirali....takav sajt postoji u Austriji odavno (verujem i ostalim zemljama EU) i ja sam se vozio vec nekoliko puta na taj nacin.
Poslednji put evo pre 2 meseca do Budimpeste za 10 eura sa jednim covekom. Jos me cak i dovezao do samog ulaza zgrade mog prijatelja u Budimpesti, kao da sam imao taxi od Beca :D

Btw. ljudima je cesto motiv i drustvo, a ne samo novac... jer uz pricu put je 3 puta kraci.
 
Ma, ne znam da li je to stvar mentaliteta i naše čuvene teorije zavere ali kome god sam spomenuo ovo, svi kao "Nisi lud da ideš na taj način?"...

Je l' bi vi probali?
 
Urbanista":bfr64fzk je napisao(la):
Ma, ne znam da li je to stvar mentaliteta i naše čuvene teorije zavere ali kome god sam spomenuo ovo, svi kao "Nisi lud da ideš na taj način?"...

Je l' bi vi probali?
Posto mnogo putujem kolima, par puta nalazio putnike na mitfahrtzentrale.de. Taj sajt postoji odavno. Ugloavnom su to bili studenti. Sva iskustva su bila odlicna. Mozda neki serator, ali uglavnom je bilo jako interesantno. To "nisi lud da tako putujes" je najobicnije lupetanje. Najgore sto moze da se dogodi je da sedis sa nekim ko umislja da zna da vozi. Medjutim u Nemackoj je to lepo reseno zakonom pa takve zaje*******ancije mogu da budu jako skupe, za vozaca.
Da li bih ja to probao?
Na leto planiram da se jadranskom magistralom odvezem do Trsta i svakako cu gledati da povezem nekog ko ide u istom pravcu...
 
Vrh